clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
  SiemensMania   Články  Recenze

  Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
  World of phones
 Mobile phones list
 Gigasets list
 3D simulations
 Emulators
 Manuals in pdf

  Articles
 Tips
 Modifications
 Tunings
 Informations
 Recensions
 Games and apps recensions
 Reportages
 Interviews
 From editors
 Rag

  Service
 Firmware
 Backups
 Service manuals
 Testpoints
 FAQ

  Download
 Patches
 Elfs
Nové za posledních 24 hodin Menu icons
Nové za posledních 24 hodin User menu
Nové za posledních 24 hodin Skins
 Programs
 Utilities
 Drivers

  Site
 Contests
 Authors
 Contants
 Chat
 Advert
 Changelog
 Terms

  SiemensMania Club
 Information about club SM

  Projects
 Development software
 Development accessories
 Friends of siemensmania

  Translator


  Statistics

  Autor


Lukáš Novák
  Seznamte se - Siemens XELIBRI X3
Vydáno dne:  21.02.2011
Zobrazeno celkem:  5194
Počet příspěvků v diskusi:  Zobrazit diskuzi
Průměrné hodnocení:  zatím nehodnoceno
 
recenzeverze pro tisk  

Mobilní telefony Siemens řady XELIBRI měly ohromovat především velmi odvážným designem. Stylových či módních telefonů vzniklo v této řadě celkem osm a byly označovány, oproti Siemensům běžných řad pouze písmenem X + jednomístným číslem. V tomto článku se podrobněji seznámíme s třetím modelem této řady v pořadí, tedy X3.

Úvod

V první „vlně“ vznikly začátkem roku 2003 modely X1, X2, X3 a X4. Ještě na podzim v tomtéž roce Siemens představil vlnu druhou, která obsahovala modely X5, X6, X7 a X8. Druhá vlna módních XELIBRI byla zároveň tou poslední – pro neúspěch Siemens výrobu této řady v roce 2004 ukončil.


Model X3 byl vyráběn ve třech barevných variantách – zleva jednotlivé verze: gold flip, silver black a blackberry.


Rozbalujeme


Copak krabice o velikosti dvou například S75, ukrývá?


Malinký a pouze 55 gramů vážící XELIBRI X3!


Uvnitř rámečku, ve kterém je vsazen samotný telefon, se skrývá „šňůrka“ pro zavěšení telefonu na krk.


Další obsah balení: manuály v pěti světových jazycích (český, stejně jako čeština v samotném telefonu, není), nabíječka, mono headset a tzv. Personal Xelibri card – karta s „osobním servisním číslem“ z jedné strany a odkazem na www.xelibri.com ze strany druhé – buďto telefonicky nebo přes internet bylo možné se podle IMEI telefonu přihlásit do jakési soutěže.

Je venku a je opravdu výstřední!Čelem, zády, vlevo v bok, vpravo v bok.


Proces vložení SIM karty bych přirovnal k vkládání paměťové karty do Siemensu CX75 - při troše cviku je to celkem snadné.


Detail systémového konektoru (je stejný jako u Siemensů řad x55, x65 a x75) a štěrbiny se zasunutou SIM kartou.


Zapnutý – pohotovostní režim „Phone mode“ na první a „watch mode“ na druhé fotografii.


Je libo telefon, nebo jenom hodinky?

Prostředí X3 se dělí do dvou módů, mezi kterými je možné jednoduše přecházet. Chcete-li si zavolat nebo prostě být na příjmu a máte v telefonu SIM kartu, zvolíte „Phone mode“ , ve kterém se telefon přihlásí do sítě a vy můžete využívat jeho veškeré funkce. Celé menu telefonu je podobné jako například v modelu A50.

Naopak pokud zrovna nepotřebujete využívat telefonní funkce, můžete v menu telefonu přepnout na „Watch mode“, při kterém telefon není přihlášen do sítě. V tomto módu má telefon přirozeně delší výdž na jedno nabití, ale také jsou přístupné jen některé funkce – nastavení času a data, budík, nastavení vyzvánění a nastavení telefonu. Tento mód naběhne po zapnutí telefonu, pro přechod do „módu telefon“ je třeba zadat pin, používáte-li ho. V „módu hodinek“ lze telefon používat samozřejmě i bez SIM karty.


první foto: Položka menu pro přechod do módu hodinky při aktivním módu telefon
druhé foto: Položka menu pro přechod do módu telefon při aktivním módu hodinky


Telefonování a SMS...

…neboli vše co X3, mimo upoutávání pozornosti okolí svým opravdu výstředním vzhledem, umí.


Vytáčíme, volaný telefon vyzvání (za T-Mob Sim si můžete dosadit telefonní číslo nebo třeba Maminka).


Někdo nám volá! Telefon zároveň vyzvání jednou ze 32 monofonních melodií. (Teď si za T-mob Sim můžete dosadit pro změnu Tatínek)


A takhle vypadá monochromatický displej XELIBRI X3 během hovoru.


Píšeme SMS – telefon nepodporuje T9, každé písmenko se musí vybírat ručně, šipkou dolů vybíráme sadu písmen (abc2, def3… atd.), pravým kontextovým tlačítkem poté vybíráme mezi jednotlivými písmeny. Je to zdlooooooouhavé, ale řekl bych že i dost o zvyku. Na druhé fotografii je animace při odesílání SMS.


V menu zpráv mě zaujala položka „Cards“ neboli pohledy. Pod ní se skrývá devět obrázků s frázemi, ke každému zahraje nějaké zapípání.


Multimédia & ostatní položky menu

Pod touto nadneseně nazvanou položkou menu se skrývají 4 složky – animace, obrázky, zvuky a výše zmíněné „cards“.
Dále se v menu nachází položky, které jsou v každém jiném Siemensu řady x50, o kterých netřeba se rozepisovat – Tel. seznam, seznam odchozích, příchozích a zmeškaných hovorů, hodiny, nastavení vyzvánění a nastavení telefonu.

Jak být nejvíce IN?

Teď už známe všechny funkce „telefonu“ XELIBRI X3, ještě nám však chybí vykoumat, jak ho budeme nosit (nebo spíš: Jak si telefon oblékneme??). Výrobce nám totiž už v balení s telefonem poskytuje vícero možností. Můžeme ho nosit v kapse jen tak, v podobě jako je na fotografiích výše. Také můžeme dvěma otvory v dolním krytu (viditelných na fotografiích níže) provléknout jakoukoli vlastní šňůrku, pomocí které si X3 budeme moci zavěsit kam jenom se nám zachce. Pokud ale chceme naplno využít potenciál jeho designu, je třeba připojit přibalený „šlauf“ na krk a nosit X3 jako náhrdelník.
V případě použití „šlaufu“ nám také přibývá možnost použití jednosluchátkového (mono) headsetu, který je součástí balení.


Detail obou variant krytu nabíjecího konektoru a slotu pro SIM kartu.


Závěr

XELIBRI X3 mě obzvláště při prvním shledání opravdu pobavil. Je to opravdu výstředně řešený mobilní telefon a zajímavý kousek do sbírky. Naprosto ale chápu neúspěch celé řady XELIBRI – na týden používání je to určitě fajn, obzvlášť pro extroverty co na sebe rádi upoutají pozornost, avšak s časem každý spíš ocení, když už nic jiného, pohodlnou klávesnici na SMS. A na nový telefon za 4000,- Kč každý týden je jasné, že opravdu jen tak někdo nemá.


  Diskuse k tématu
21.02.11 13:43  Re: Seznamte se - Siemens XELIBRI X3   Autor: NoviS Mobilní telefony Siemens řady XELIBRI měly ohromovat především velmi odvážným desi...Jiri.Sko Zobrazit příspěvek
21.02.11 14:52  Re: Seznamte se - Siemens XELIBRI X3   Super recenze =D> O tomto telefonu jsem do dneška nic moc nevěděl. Zaujala mě ta šňůrka na ...mucasco Zobrazit příspěvek
21.02.11 22:41  Re: Seznamte se - Siemens XELIBRI X3   jo je docela zajímavý, jen ta "šňůrka" není zase tak super, jelikož je z gumy a časem ne...sberatel Zobrazit příspěvek
22.02.11 17:23  Re: Seznamte se - Siemens XELIBRI X3   Perfektná "imidžovka", tak takýto mobil by som aj celkom bral :D Ináč, nemá to nejaké...betacheer Zobrazit příspěvek
22.02.11 17:27  Re: Seznamte se - Siemens XELIBRI X3   ne světelné efekty to nemásberatel Zobrazit příspěvek


Zobrazit fórum
 
Nikdo nesmí bez souhlasu autorů kopírovat grafiku, texty ani cokoliv jiného z těchto stránek. Veškeré informace uveřejněné na těchto stránkách jsou určené pouze pro vzdělávací účely a nesmí být použity pro komerční využití nebo v rozporu se zákony. Autoři nenesou odpovědnost za nevhodné použití dat z těchto stránek.
Podrobnější podmínky.
   ©2003-2004 Radim Zeman | ©2004 Roman Gregor