clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
  SiemensMania   Články  Úpravy

  Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
  World of phones
 Mobile phones list
 Gigasets list
 3D simulations
 Emulators
 Manuals in pdf

  Articles
 Tips
 Modifications
 Tunings
 Informations
 Recensions
 Games and apps recensions
 Reportages
 Interviews
 From editors
 Rag

  Service
 Firmware
 Backups
 Service manuals
 Testpoints
 FAQ

  Download
 Patches
 Elfs
Nové za posledních 24 hodin Menu icons
Nové za posledních 24 hodin User menu
Nové za posledních 24 hodin Skins
 Programs
 Utilities
 Drivers

  Site
 Contests
 Authors
 Contants
 Chat
 Advert
 Changelog
 Terms

  SiemensMania Club
 Information about club SM

  Projects
 Development software
 Development accessories
 Friends of siemensmania

  Translator


  Statistics

  Autor


Ján Matúška
  Jak získat u M55 o 1,63MB více (část I.)
Vydáno dne:  04.03.2004
Zobrazeno celkem:  6272
Počet příspěvků v diskusi:  
Průměrné hodnocení:  
1111.21.21.21.41.41.41.61.61.61.81.81.82222.22.22.22.42.42.42.62.62.62.82.82.8333   3 (hodnoceno 63x)
1111.21.21.21.41.41.41.61.61.61.81.81.82222.22.22.22.42.42.42.62.62.62.82.82.8333
 
úpravaverze pro tisk  

Slyšeli jste už o možnosti zpřístupnění disku B u Siemensu M55 a nevíte jak na to? V tomto návodu vám poskytnu podrobný návod, jak zpřístupnit disk B u M55 FW10 o velikosti 1,4 Mb pro java aplikace a jeho následné zvětšení o dalších 256 kB. Nakonec i zpřístupnění disku B pro obrázky a melodie.

Používání níže uvedených postupů či programů není v souladu se záručními podmínkami výrobce telefonu. Jejich používáním se vystavujete riziku neuznání záruky na přístroj v případě jeho poškození.

Upozorňuji hned na úvod, že následující postup je jen pro FW 10!!! U ostatních verzí FW způsobí umrtvení telefonu!

Všechno, co zde popisuji jsem osobně testoval na svém telefonu a je 100% funkční!

Co budeme potřebovat:

 Servisní kabel     
 V_Klay     
Stáhnout
 Siemens Language Editor 1.4     
Stáhnout
 Patche     
Stáhnout
  Language Packy     
Stáhnout


1. Vytvoření disku B 1,4 Mb pro java aplikace

Záloha paměti telefonu.

1: Připojte vypnutý telefon bez SIM karty k počítači a spusťte program V_Klay.
2: Nastavte Pracovat s: Telefonem, telefon M55, COM port, komunikační rychlost, záložku Flasher a Paměť telefonu z adresy 0x000000 (fullflash) velikost 0xE000000 (fullflash). Klikněte na Načíst paměť telefonu.3: Program se bude pokoušet spojit s telefonem. Teď krátce stiskněte červené tlačítko na telefonu.4: Počkejte, až program načte paměť telefonu. Bude to trvat 15 – 20 min.5: Když program načte paměť telefonu, zobrazí se hláška. Klikněte na OK.6: Klikňete na Uložit do souboru a uložte zálohu, kterou jste si udělali do počítače.Zakompilování LGP s 2 jazyky do vytvořené zálohy.

Když už máte vytvořenou zálohu telefonu, je potřebné ubrat z FW 5 jazyků, aby se vytvořilo místo pro zformátování a zvětšení disku na konečných 1,4 Mb. Ve FW vám zůstanou jen 2 jazyky a na místě zmiňovaných pěti se vytvoří prostor pro java aplikace.

1: Otevřete program Siemens Language Editor 1.4. Zaškrtněte Save language signatures in .lgp a klikněte na Compile Lgpack to flash. Najděte na disku soubor eng + cz.lgp (Slováci eng + sk.lgp) a dejte Otevřít. Pak najděte na disku zálohu (zálohu si překopírujte ješte jednou, protože do této budete kompilovat LGP s 2 jazyky a nechte si jednu „čistou“, abyste mohli popřípadě vrátit telefon do původního stavu), kterou jste si vytvořili a dejte Uložit.2: Objeví se hláška. Klikněte na Ano.3: Program zakompiluje LGP s 2 jazyky do vaší zálohy.Ukončete program Siemens Language Editor 1.4 a zkontrolujte, jestli vělikost zálohy i po zakompilovaní LGP zůstala nezměnená (14 680 064 bytů)!!!

Nahrání zálohy s 2 jazyky do telefonu.

Teď máte vytvořenou zálohu s 2 jazyky a je potřebné ji nahrát do telefonu. Postup je podobný jako u nahráníí zálohy.

1: Klikněte na Otevřít soubor, najděte zálohu s 2 jazyky na disku a dejte Otevřít. Pak klikněte na Zapsat do paměti tel.2: Objeví se hláška. Klikněte na Ano a krátce stiskněte červené tlačítko na telefonu.3: Objeví se další hláška. Klikněte na Ano. Jestli kliknete na Ne, telefon se vám po zformátování disku B vypne!!!4: Počkejte, až se záloha s 2 jazyky nahraje do telefonu ( cca 30 min ). Telefon v této době nezapínejte.

Aplikace patche pro vytvoření disku B o vělikosti 1,4 Mb pro java aplikace.

Nahráli jste si do telefonu zálohu s 2 jazyky a teď zůstává udělat poslední krok. Tím je aplikace patche, který vám zpřístupní disk B a zformátuje ho na velikost 1,4 Mb.

1: V programu V_Klay vyberte záložku Hlavní patch, klikněte na Otevřít a otevřte patch DiskB_1.4Mb.vkp. Klikněte na Aplikovat patch.2: Objeví se hláška. Klikněte na Ano.3: Objeví se další hláška. Znovu klikněte na Ano.4: Počkejte, až se patch aplikuje.5: Když je patch aplikován, objeví se hláška. Klikněte na OK.6: Teď klikněte na Zapnout. Odpojte telefon od počítače a vložte SIM kartu.7: Zapněte telefon počkejte přibližne 1 min. než se disk B zformátuje. Teď si na nějakou Hotkey klavesu (levé systemové tlačítko,nebo čísla 2-9) nastavte položku Java, která se vám vytvořila. Vypněte a zapněte telefon.
8: Znovu připojte telefon k počítači, stlačte hotkey, na kterém jste si nastavili položku Java (pravděpodobně se vám objeví v telefonu hláška Chyba zprávy souborů) a spusťte program Data Suite (Dataexchange software). Objeví se vám tohle:9: Teď klikněte na Soubor – New Folder a vytvořte adresář Java a v něm podadresář Jam.10: Nyní se už v telefonu dostanete do složky Java bez problémů.

První část je hotova. Máte ve svém telefonu zpřístupněn disk B o velikosti 1,4 Mb, který můžete používat jenom pro java aplikace. Když se budete chtít dostat přes Data Suite ( Dataexchange software ) na disk A, nastavte si na nejaké jiné tlačítko hotkey Hry a před spuštením Data Suite (Dataexchange software) stiskněte hotkey Hry. Když se budete chtít dostat na disk B, před spuštením Data Suite (Dataexchange software) stlačte hotkey Java.

Pokud vám stačí mít disk B s místem 1,4 Mb pro javu, už nemusíte pokračovat dále jinak postupujte podle návodů:

Jak navíc dostat ještě dalších 256 kb místa a jak zpřístupnit disk B i pro obrázky a melodie.
Ve třetí části můžete zvětšit disk B o dalších 256 kB za cenu ztráty slovníku T9.


 
Nikdo nesmí bez souhlasu autorů kopírovat grafiku, texty ani cokoliv jiného z těchto stránek. Veškeré informace uveřejněné na těchto stránkách jsou určené pouze pro vzdělávací účely a nesmí být použity pro komerční využití nebo v rozporu se zákony. Autoři nenesou odpovědnost za nevhodné použití dat z těchto stránek.
Podrobnější podmínky.
   ©2003-2004 Radim Zeman | ©2004 Roman Gregor