clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
  SiemensMania   Články  Recenze

  Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
  World of phones
 Mobile phones list
 Gigasets list
 3D simulations
 Emulators
 Manuals in pdf

  Articles
 Tips
 Modifications
 Tunings
 Informations
 Recensions
 Games and apps recensions
 Reportages
 Interviews
 From editors
 Rag

  Service
 Firmware
 Backups
 Service manuals
 Testpoints
 FAQ

  Download
 Patches
 Elfs
Nové za posledních 24 hodin Menu icons
Nové za posledních 24 hodin User menu
Nové za posledních 24 hodin Skins
 Programs
 Utilities
 Drivers

  Site
 Contests
 Authors
 Contants
 Chat
 Advert
 Changelog
 Terms

  SiemensMania Club
 Information about club SM

  Projects
 Development software
 Development accessories
 Friends of siemensmania

  Translator


  Statistics

  Autor


Radim Zeman
  Recenze: SuperTooth - handsfree bez drátů
Vydáno dne:  13.09.2004
Zobrazeno celkem:  18763
Počet příspěvků v diskusi:  žádné
Průměrné hodnocení:  
1111.21.21.21.41.41.41.61.61.61.81.81.82222.22.22.22.42.42.42.62.62.62.82.82.83333.23.23.23.43.43.43.63.63.63.83.83.84444.24.24.2   4.2 (hodnoceno 5x)
1111.21.21.21.41.41.41.61.61.61.81.81.82222.22.22.22.42.42.42.62.62.62.82.82.83333.23.23.23.43.43.43.63.63.63.83.83.84444.24.24.2
 
recenzeverze pro tisk  

V březnu jsme vás informovali o zajímavém příslušenství pro mobilní telefony- bezdrátovém handsfree SuperTooth, pracujícím s technologií Bluetooth. Tuto novinku, která se objevila i na českém trhu jsme měli možnost důkladně otestovat. Jak testování dopadlo s telefony řady x65 se dozvíte v následující recenzi.


1. Informace, obsluha, nastavení
2. Testujeme
3. Fotogalerie

Vařečka na baterky

Bluetooth handsfree SuperTooth v někom může evokovat vařečku, v jiném zase policejní terčík, kterým se jen velice neradi necháváme zastavovat. V každém případě je to zajímavý přístrojek, se kterým už možná skutečný policejní terčík zastavující vás za držení telefonu v ruce za jízdy neuvidíte.

V balení si s sebou domů přinesete samotný SuperTooth, kovovou sponu, nabíječku do sítě, autonabíječku a přídavné sluchátko - bondovku, které slouží pro přepojení hovoru, který nemusí slyšet třeba vaše drahá polovička. My jsme toto BT příslušenství testovali na telefonu S65 (FW12) a S55 (FW20).

Nová techno vařečka?


Provedení

Celé zařízení je provedeno z tvrzeného plastu. Ve spodní části jsou umístěny dva silné magnety, za které se SuperTooth uchycuje na kovovou sponu. V kruhové části jsou umístěny zdířky pro připojení autonabíječky a síťového adaptéru pro dobíjení baterie. Ta vám vydrží na jedno nabití až 600 hodin v pohotovostním stavu a až 15 hodin můžete hovořit. Další vývod je na pravé straně pro konektor přídavného sluchátka. Jeho zapojením dojde k odpojení reproduktoru a zvuk je slyšet pouze v "bondovce".


zdířky pro autoadaptér, nabíječku a bondovku | magnety pro přichycení ke sponě


Horní straně dominují dvě tlačítka pro příjem a zrušení hovoru, která jsou ve tmě podsvícená zeleně a červeně. Vedle nich jsou dvě informační diody. Modrá pro funkci BlueTooth a červeno-zelená pro signalizaci dobíjení. Hlasitost reproduktoru lze regulovat otočným potenciometrem. Pod ním je poslední tlačítko pro zapnutí, nebo vypnutí celého přístroje.

Ovládací tlačítka | tlačítka během hovoru svítí


Přesně na druhé straně naproti reproduktoru napříč celým zařízením je umístěn mikrofon. Je přichycen na gumové nožičce, se kterou jde natáčet ve vertikálním směru a dosáhnout tak optimálního příjmu hlasu. SuperTooth se pyšní označením DSP (Digital Signal Processor), který zajišťuje čistý přenos a zamezuje tvorbě nežádoucí ozvěny. Při našem testování jsme opravdu nezaznamenali v interiéru nežádoucí ozvěnu a šum z reproduktoru. Zvukově je na tom SuperTooth o poznání lépe než jiné handsfree sady, nicméně nedosahuje kvality pevných sad, což jistě každý pochopí při porovnání konstrukcí. SuperTooth se dá použít nejen jako lehká sada do auta, ale můžete jej využít i pro domácnost, nebo kancelář, kde vám splní službu hlasitého odposlechu.

mikrofon lze vertikálně natáčet | detail reproduktoru


Modrá je dobrá

První věc, kterou musíte udělat pro začátek, je spárování telefonu a SuperTooth. To probíhá vypnutím SuperTooth cca na 4 sekundy, podržením tlačítka pro spojení hovoru a zapnutím handsfree. Ozve se zvuková signalizace a rozbliká se přerušovaně červeno-modře LED dioda. V telefonu zapnete BlueTooth a zadáte Hledat. Po chvilce vám na displeji naskočí informace o nalezeném zařízení SuperTooth 3.5. Pro dokončení spárování si telefon vyžádá heslo k HF, které je 0000. Na handsfree bliká modrá LED dioda signalizující přenos BlueTooth. Tím je vše připraveno pro provoz a my můžeme testovat za plného provozu.

Nejdřív musí proběhnout spárování telefonu se SuperTooth


Montage und Demontage

Montáž, dá-li se to tak nazvat, se provádí jednoduchým úkonem, kterým je umístění kovové spony kamkoliv v dosahu řidiče (zpravidla na sluneční clonu nad volantem). Na tu potom pouze přichytíte díky magnetům celé handsfree a tím je vše hotovo. Samozřejmě pokud vlastníte obrněné vozidlo, nebo tank, které čalouněním interiéru příliš neoplývá, můžete SuperTooth "přilepit" takřka kamkoliv (viz. demonstrace na fotografii s bokem automobil). Síla magnetu je dostačující, takže i při větších nerovnostech, kterých je na našich cestách víc než dost, handsfree pevně drží a nespadne vám za jízdy na zem. Demontáž je obdobná - menší silou zase handsfree odpojíte a dáte např. do kapsy nebo do tašky. Spona zůstává stále na svém místě. Dosah handsfree od telefonu je cca 10m. Potom již nastává nesrozumitelné brblání hlasu v reproduktoru.


Montáž je maximálně jednoduchá
Lze použít i jako outdoor handsfree ;o)1. Informace, obsluha, nastavení
2. Testujeme
3. Fotogalerie

  Diskuse k tématu
13.09.04 00:42  Re: Recenze: SuperTooth - handsfree be...   http://www.siemensmania.com/content.php?id=179 přečtěte si recenzi a vyhrajte BlueTooth handsfr...weitless Zobrazit příspěvek


Zobrazit fórum
 
Nikdo nesmí bez souhlasu autorů kopírovat grafiku, texty ani cokoliv jiného z těchto stránek. Veškeré informace uveřejněné na těchto stránkách jsou určené pouze pro vzdělávací účely a nesmí být použity pro komerční využití nebo v rozporu se zákony. Autoři nenesou odpovědnost za nevhodné použití dat z těchto stránek.
Podrobnější podmínky.
   ©2003-2004 Radim Zeman | ©2004 Roman Gregor