clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
  SiemensMania   Články  Návody

  Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
  World of phones
 Mobile phones list
 Gigasets list
 3D simulations
 Emulators
 Manuals in pdf

  Articles
 Tips
 Modifications
 Tunings
 Informations
 Recensions
 Games and apps recensions
 Reportages
 Interviews
 From editors
 Rag

  Service
 Firmware
 Backups
 Service manuals
 Testpoints
 FAQ

  Download
 Patches
 Elfs
Nové za posledních 24 hodin Menu icons
Nové za posledních 24 hodin User menu
Nové za posledních 24 hodin Skins
 Programs
 Utilities
 Drivers

  Site
 Contests
 Authors
 Contants
 Chat
 Advert
 Changelog
 Terms

  SiemensMania Club
 Information about club SM

  Projects
 Development software
 Development accessories
 Friends of siemensmania

  Translator


  Statistics

  Autor


Honza Režný
  Jak rozebrat Siemens U10
Vydáno dne:  25.08.2008
Zobrazeno celkem:  6381
Počet příspěvků v diskusi:  Zobrazit diskuzi
Průměrné hodnocení:  
1111.21.21.21.41.41.41.61.61.61.81.81.8222   2 (hodnoceno 1x)
1111.21.21.21.41.41.41.61.61.61.81.81.8222
 
návodverze pro tisk  

Mnoho majitelů Siemensu U10 kteří měli jako já prach pod displejem si určitě říkalo, jaké by to bylo kdyby ten prach mohli odstranit. Mnohé odradila absence šroubků, ovšem ani zacvakávací kryt není překážkou zdárnému otevření telefonu. Podíváme se tedy jak na to.

Používání níže uvedených postupů či programů není v souladu se záručními podmínkami výrobce telefonu. Jejich používáním se vystavujete riziku neuznání záruky na přístroj v případě jeho poškození.

První krok je nalezení nějakého tenkého předmětu, který je měkčí než plast ze kterého je telefon vyroben. Pokud by byl použit nůž, mohlo by se stát, že okraje krytů zničíte. Mě se nejlépe osvědčil lidský nehet, takže vezmeme nehet a vypáčíme kryt na níže vyznačených místech. Postupujeme tak, že rozevřeme škvíru, a pokusíme se boční stěnu telefonu ohnout aby se zobáčky krytu uvolnily. Takto postupujeme po celém obvodu telefonu, nejprve odklopíme spodní část, potom vrchní.

Pro uživatele, kteří chtějí pouze vyčistit prach pod displejem zde tento návod končí. Koumáci mohou však pokračovat směle dál.

Po odklopení předního krytu nás konečně čekají šroubky. Tyto odšroubujeme šroubovákem s označením TORX 6. Po odšroubování můžeme buď všechny desky vyklopit ze krytu ven a nebo rozebrat po částech. Displej a klávesnice mají pod sebou černé plastové rámy které jsou zobáčky zakousnuty do DPS, stačí chvíle námahy a všechny se vám podaří nedestruktivně uvolnit. Pod rámy a displejem jsou dva flex kabely připojené k desce, které opatrně odpojte.

Dále už nám zbývají pouze dvě základní desky (nebo jedna základní a jedna vedlejší?). Jsou k sobě připojeny vnitřním konektorem a vše je posichrováno čtyřmi šroubky. Stačí nám odšroubovat pouze dva abychom desky od sebe odklopili (opět TORX6).

Nyní před sebou máme rozebraný Siemens U10. Pro slintaly kteří si návod pouze čtou a nekoupili si tento unikátní telefon nabízím pár fotek vnitřku přístroje:


  Diskuse k tématu
30.08.08 13:44  Re: Jak rozebrat Siemens U10   Autor: Honza (Bonfire) Režný Mnoho majitelů Siemensu U10 kteří měli jako já prach pod displejem...SPIKEBOY Zobrazit příspěvek
30.08.08 20:04  Re: Jak rozebrat Siemens U10   ááá moje U10 :mg: Taky sem jednu rozebíral, ale nenapadlo mě udělat návod. #-oJ.M.C Zobrazit příspěvek
01.09.08 16:45  Re: Jak rozebrat Siemens U10   taky bonfire... ten se dostane kamkoliv :mg:Whitek Zobrazit příspěvek


Zobrazit fórum
 
Nikdo nesmí bez souhlasu autorů kopírovat grafiku, texty ani cokoliv jiného z těchto stránek. Veškeré informace uveřejněné na těchto stránkách jsou určené pouze pro vzdělávací účely a nesmí být použity pro komerční využití nebo v rozporu se zákony. Autoři nenesou odpovědnost za nevhodné použití dat z těchto stránek.
Podrobnější podmínky.
   ©2003-2004 Radim Zeman | ©2004 Roman Gregor