clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - problém s DCA-510 - zařízení USB nebylo rozpoznáno
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

problém s DCA-510 - zařízení USB nebylo rozpoznáno

 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Doplňky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kudyn
kolemjdoucí

Založen: 01. 01. 2005
Příspěvky: 2

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: so duben 30, 2005 6:13 pm    Předmět: problém s DCA-510 - zařízení USB nebylo rozpoznáno Odpovědět s citátem

Než začnete psát jízlivé poznámky - podobná témata sice byla, ale jasnou odpověď jsem zatím nenašel.

Mám originální DCA-510, OS Win XP SP2, C65. Nainstaloval jsem ovladače pro virtuální COM - Siemens USB data cable ve verzi 2.0.0.8. - Setup.exe. Teoreticky by při zastrčení měly ovladače začít samy ovládat (?). Ale ať zastrčím do kteréhokoliv z mých 4 USB portů kablík, s vypnutým nebo zapnutým telefonem, vždy dojdu jen ke hlášení "zařízení USB není rozpoznáno". Nainstaloval jsem COM port i ručně - "přidat hardware" - na zařízení SIEMENS USB data cable (COM3) je ale ten žlutý vykřičníček a je to stejné. Nejsem zase tak zběhlý, takový problém mě prostě zastaví.

Nevím, v čem hledat chybu. Takže: dělám něco špatně? je něco s tím kablíkem (jak to zjistit)? je to v tomto případě něco principiálního - mám investovat další peníze do sériového DCA-500 nebo co bych měl zkusit?
může někdo popsat nějaký skutečně polopatě postup step by step jak to zprovoznit? nějaký jiný driver (ale FTDI jsem už zkoušel taky a nic)?

díky kudyn@seznam.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bond
čestný člen
čestný člen

Založen: 11. 12. 2004
Příspěvky: 3289
Bydliště: Hradec Králové

14861.00 SMM
PříspěvekZaslal: út květen 03, 2005 3:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No zkoušel si tam teda ten soft kterej si dostal ke kabelu. Nebo pak je ještě možnost že je nějakej problém v portech. Zkus se na to kouknout. Jo a DCA-510 je lepší než DCA-500 protože se s ním dá nahrávat nový Fw a patchovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
kudyn
kolemjdoucí

Založen: 01. 01. 2005
Příspěvky: 2

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: út květen 03, 2005 5:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nemohl bys to nějak rozvést? Na *CO* se mám kouknout? Nemám vůbec ponětí na co se můžu u takového portu kouknout. Jako že mám všechny 4 USB porty vadné? Zkoušel jsem soft od kabelu, nešlo to, tak jsem si stáhl od siemensů ovladače novější a nic. Zkoušel jsem i ovladače FTDI a nic. Já vím, že DCA-510 je ten pravý, ale zatím je mi to prd platné, protože PCdlo oněm nějak neví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bond
čestný člen
čestný člen

Založen: 11. 12. 2004
Příspěvky: 3289
Bydliště: Hradec Králové

14861.00 SMM
PříspěvekZaslal: út květen 03, 2005 6:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dej ovládací panely > systém > správce zařízení > Porty (com a lpt) > a vyber ten tvuj kabel (ja mam USB-to-serial Brifge (COM 4) ) a ja sem to mel nastaveny takhle

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Anonymní





851.00 SMM
PříspěvekZaslal: út květen 03, 2005 8:51 pm    Předmět: Re: problém s DCA-510 - zařízení USB nebylo rozpoznáno Odpovědět s citátem

Kdysi sem měl s originálem stejnej problém, tak sem ho vrátil, koupil usbéčko dk1 a mám klid.
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Doplňky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group