clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Podrobny postup jak na loadery a kod telefonu
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Podrobny postup jak na loadery a kod telefonu

 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Řada x65, x70
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tom-as
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 19. 03. 2005
Příspěvky: 332
Bydliště: FIT VUT Brno CZ, občas Piešťany SK, ještě míň Tábor CZ

0.00 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: pá červen 10, 2005 10:34 am    Předmět: Podrobny postup jak na loadery a kod telefonu Odpovědět s citátem

up: Podrobny postup jak na loadery a kod telefonu u Siem x65 s tovarnim FW nizsim nez 36 - viz 8. post v tomto threade
puvodni nazev threadu: podle mne zaloha FF x65 tak jak sme koupili udelat nejde

Jsem flasher uplny zacatecnik a jelikoz mam bloklej kod telefonu, stravil jsem tady na SM dost casu hlavne za ucelem vyresit to.

Podle toho, co jsem se dozvedel, tak zaloha FF jde udelat pouze v x65flasher nebo V-Klay, ale ty potrebujou k spravnemu chodu patchnout bootcore.
Tim padem ale uz nikdy puvodni zalohu FF neziskame (bootcore byl pozmenen) a navic i kdyby jsme si poridili zalohu s pozmenenym bootcore, ani ji nebudeme moci pouzit v pripade reklamace jak se tu vsichni odvolavaji, ze se pouze nahraje zaloha FF a da se do reklamacky. Tam ale pri kontrole bootcore zjisti, ze byla pozmenena a je po zaruce...

Dalsi moznosti by mohlo byt SST, ktere patchnout bootcore nepotrebuje (aspon se to v navode neuvadi). To mi ale bohuzel nefunguje a podle diskusi nejsem sam, takze taky nic...

Pokud ale existuje jeste nejaky jiny program na zalohu FF, ktery patchnout bootcore nepotrebuje, tak sem s nim wink . Budu jen rad, ze jsem se milil...

---

No ale ja osobne se dostavam pred dalsi problem (mam C65 puvodne s fw nizsim nez 25, ale uz ma v sobe oficialni fw 43) a to je, ze nemam zalohu FF a k odblokovani kodu telefonu potrebuji vygenerovat bezpecnostni kody (opakuji ze SST mi nejde, takze to muzu udelat jen prez kody->Freia->Siemens_EEPROM_tool).
Jenze kody muzu ziskat jen s fw nizsim nez 36. Predpokladam, ze oficialnim fw provest downgreade asi nejde, takze jedina moznost je WinSwup. Ale kdyz se neco posere, tak zalohu nemam a jelikoz jsem tam rval neoficialni fw, zaruka je zase v prd...

Nebo snad existuje najaky program, s kterym jde udelat zaloha FF telefonu s fw43 i bez kodu (samo ze bez patchnuti bootcore) ???


Predem dekuji za vsechny odpovedi...


Naposledy upravil tom-as dne ne červen 12, 2005 5:17 pm, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hanni
řád zlatého admina
řád zlatého admina

Založen: 26. 01. 2004
Příspěvky: 13194
Bydliště: Trenčín

15369.70 SMM
PříspěvekZaslal: pá červen 10, 2005 10:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pekne si to tu vsetko opisal,vidiet,ze si studoval vsetko,az na jeden navod...a to vygenerovanie kodov s tovarenskym FW36 a vyssim.....

...a prave toto sa tyka Teba. Takze hladaj v clankoch od Jirku Balcara - Krokodyla.

_________________
Kdo umí, ten umí. Kdo neumí, ten čumí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tom-as
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 19. 03. 2005
Příspěvky: 332
Bydliště: FIT VUT Brno CZ, občas Piešťany SK, ještě míň Tábor CZ

0.00 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: pá červen 10, 2005 10:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Smile
neboj, studoval jsem i to, ale moc se mi do toho nechce... (kdyby to slo nejak prez soft, tak proc se v tom hrabat wink )
a navic jsem si nebyl jist, zda to funguje i s mob, ktere nemaji "tovární firmware 36 a vyšší". takze funguje?

jedina moznost tedy jak ziskat kody je bud downgread pomoci WinSwup (kdyz se ale neco pokazi -> strata zaruky) nebo bez downgread pomoci testpointu (funguje tedy i s tel s tovarnim fw nizsim nez 36?) ???

a jeste otazka, tim testpointem se nic nezmeni (myslim po rozpojeni) ??? protoze u starsich verzi se tel stal natrvalo poznaceny (i kdyz tam to byl mechanicky zasah - rozriznuti, no ale testpoint je testpoint...)


po zodpovezeni techto otazek bych rekl, ze druha cas je vyrizena...
potom jeste tedy jak udelat zalohu FF bez patchnuti bootcore ???

up: ted jak si jeste jednou ctu ten navod na testpoint, tak mi z toho vyplyva, ze kdyz mam loader z Papua Utils (neboli kody), tak bootcore patchovat nemusim, ale v navode na V-Klay je, ze patchnuti bootcore je potrebne, takze jak to je ???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pjootr
všeználek
všeználek

Založen: 05. 08. 2004
Příspěvky: 656

4261.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá červen 10, 2005 11:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tom-as napsal:
Smile
up: ted jak si jeste jednou ctu ten navod na testpoint, tak mi z toho vyplyva, ze kdyz mam loader z Papua Utils (neboli kody), tak bootcore patchovat nemusim, ale v navode na V-Klay je, ze patchnuti bootcore je potrebne, takze jak to je ???

- pokud mas vygenerovany loader zadny patchnuti boot nemusis provadet
jen by me zajimalo proc chces vytvorit FF zakoupeneho mobilu ? Kvuli reklamaci ? No za pouziti TestPointu na ni stejne zapomen.

_________________
Nepřejte si znát můj inteligentní kvo kvo kvo kvo kvocient ...
Zímenz eM55 fw.9i 3712kB T9Cz - lost
Zímenz eM65 Reskjů+TestPojnt @ CéIks70 fw.5o+12,71MB+napáčováno.
Zímenz eSiksX1 fw.I5 512MB <III> MOD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tom-as
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 19. 03. 2005
Příspěvky: 332
Bydliště: FIT VUT Brno CZ, občas Piešťany SK, ještě míň Tábor CZ

0.00 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: pá červen 10, 2005 11:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pjootr napsal:
tom-as napsal:
Smile
up: ted jak si jeste jednou ctu ten navod na testpoint, tak mi z toho vyplyva, ze kdyz mam loader z Papua Utils (neboli kody), tak bootcore patchovat nemusim, ale v navode na V-Klay je, ze patchnuti bootcore je potrebne, takze jak to je ???

- pokud mas vygenerovany loader zadny patchnuti boot nemusis provadet
jen by me zajimalo proc chces vytvorit FF zakoupeneho mobilu ? Kvuli reklamaci ? No za pouziti TestPointu na ni stejne zapomen.

ok, takze podle Pjootr-a se pro spravnou funkci V-Klay bootcore patchovat nemusim pokud mame kody.

Tim by byla prvni cast zodpovezena - pokud s nim nekdo nesouhlasi, sem s tim...

A ted k tomu testpointu - co jse pri nem konkretne stane kdyz tim stratim zaruku??? Vzdyt jde pouze o spojeni a nasledne rozpojeni 2 kontaktu... Jakym spusobem je to zjistitelne???

To by znamenalo, ze abych nestratil zaruku, jedinou moznosti by byl downgread a modlit se (nejsem verici), ze to pri tom nespadne...
(vim ze tim o zaruku prijdu, ale pokud vse probehne ok a ja tam zas dam oficialni fw43, tak nikdo na nic neprijde, ne? tim padem o ni neprijdu...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hanni
řád zlatého admina
řád zlatého admina

Založen: 26. 01. 2004
Příspěvky: 13194
Bydliště: Trenčín

15369.70 SMM
PříspěvekZaslal: pá červen 10, 2005 11:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ak mas tovarensky FW nizsi ako FW36,tak tam daj Winswup FW 25,urob kody a nahraj original 43...nic sa s tym nestane a v servise to prd spoznaju...nikto sa s tym nezaobera.

Nevidim dovod robit vtedy testpoint....takto je to omnoho pohodlnejsie.

_________________
Kdo umí, ten umí. Kdo neumí, ten čumí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tom-as
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 19. 03. 2005
Příspěvky: 332
Bydliště: FIT VUT Brno CZ, občas Piešťany SK, ještě míň Tábor CZ

0.00 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: pá červen 10, 2005 4:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

hanni napsal:
Ak mas tovarensky FW nizsi ako FW36,tak tam daj Winswup FW 25,urob kody a nahraj original 43...nic sa s tym nestane a v servise to prd spoznaju...nikto sa s tym nezaobera.

Nevidim dovod robit vtedy testpoint....takto je to omnoho pohodlnejsie.

to ty si mi poradil, ze to mam delat testpointem wink (v 1. postu mam napsano ze fw43 je update a ze puvodne tam byl nizsi nez fw25...)
na druhou stranu jse mi ale ani nechtelo do toho podflashovani bez predchozi zalohy FF...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tom-as
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 19. 03. 2005
Příspěvky: 332
Bydliště: FIT VUT Brno CZ, občas Piešťany SK, ještě míň Tábor CZ

0.00 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: ne červen 12, 2005 5:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

...:: POSTUP A ZÁVĚR ::...

(je tu hodne threadu, kde autori obdrzi spoustu rad a nakonec ani nenapisou jak to s nima dopadlo, co si myslim neni spravne...
myslete na dalsi generace zacinajicich flasheru wink )


vychozy stav: Siem C65, tovarni FW - nizsi nez 25, aktualni FW - oficialni 43
predchozy zasahy: pouziti OpenDisk pro vypnuti zvuku fotaku a zmenu obrazku defaultni themy, a samozrejme update oficialnim FW43

01. stahnul jsem si WinSwup fw25CZ ze SM
02. pripojil zapnuty telefon ke kompu pomoci original Siem dataku DCA-500 (bez jakychkoliv uprav napajeni nebo tak neco)
03. spustil WinSwup (navod), nastavil COM1 a rychlost pro jistotu 57600, stiskl START (skipy jsem nechal nezaskrtnute)
04. probehl "Pre-Check", telefon jse sam vypnul a na kompu vyskocila hlaska, ze se chystam downgreadovat z fw43 na fw25, kterou jsem potvrdil
05. pozadi programu jse zbarvilo na oranzovo (sem tam bliklo na modro-zelenou), nekolikrat probehlo "Erase Flash" a dilky v "Transfering" pomalu pribivali az do 10%
06. pozadi programu jse zbarvilo na modro-zeleno a dilky v "Transfering" pomalu pribivali az do 100% (to trvalo asi 25min)
07. pozadi programu jse zbarvilo na zeleno a telefon jse zapnul
08. rychle jsem natukal PIN aby jeste probehl "Post-Check". to jsem ale asi delat nemel Rolling Eyes , protoze nad kolonkou "Post-Check" se mezi tim obevil napis "Still programming. Please wait about 3,5 minutes."
09. cekal jsem asi 1/2 hod, ale nic jse nedelo a "Post-Check" neprobehl
10. nechal jsem to tak a dal surfoval. asi po hodine jsem si vsiml, ze namisto policek "Pre-Check" az "Post-Check" jse objevylo jedno velke s textem "Error on waiting for Start-Data" coz asi neni dobre Confused ... no ale telefon funguje...
11. nekde se stala chyba, ale co uz... vypnul jsem program, telefon odpojil a ten fungoval normalne (nebo jsem aspon na nic neprisel...)

12. stahnul jsem si Papua Utils 0.4.1.e ze SM a spustil ho
13. podle navodu na Papua Utils jsem si vygeneroval kody (v prvni zalozce vybral com port a v druhe postupne klikal na tlacitka) - toto jsem delal se zapnutym telefonem, takze zase nebyla potreba uprava napajeni kabelu
14. v tom samem programu jsem si z kodu vygeneroval loadery (.log pro Freia - odblokovani kodu telefonu a .kvd pro V-Klay - zaloha FF) - je to ta sama zalozka jako pri generovani kodu

15. stahnul jsem si V-Klay 3.3 z domovske stranky programu a nainstaloval ho - ted uz na tom linku bude asi jina, aktualni verze
16. ze souboru x65.vkd, ktery mi vygeneroval Papua Utils, jsem zkopiroval radek "Data02= 02..." a prepsal s nim v adresari V-Klay, v stejnojmenem souboru (V_KLay\data\Loaders\x65.vkd) ten sami radek (u verze 3.3 je tento radek hned jako druhy nezapoznamkovany, zase "Data02 = ...")
17. u V-Klay ale bohuzel uz nejde pouzit kabel s napajenim z telefonu, tj "datovy kabel"
(zakladni rozdil mezi vetsinou datovych a servisnich kabelu je, ze datovy kabel si pro svou funkci bere napajeni z telefonu a tudiz pri jeho vypnuti nefunguje a servisni kabel je napajen z jineho zdroje - z COMu, USBcka, externe...
proto vetsinou staci, kdyz se u x55/x65 privede napajeni na piny kabelu 1 (+) a 2 (-) )
jak predelat datak na servisak se dozvite i zde a zde
protoze jsem nechtel "nicit" original datovy kabel Siemens, pouzil jsem 2 dratky, ktere jsem vyklepal do tenka a vlozil mezi kontakty telefonu a datoveho kabelu. Mezi dratek na pine 1 a kontakt telefonu jsem jeste dal uzoucky prouzek (asi 1mm - tak aby prekryl pozre pin 1) igelitoveho obalu z krabicky od caje - je tenky a tvrdy (jej tech nervu a "tech" slov Brick wall nez se mi to povedlo...) - foto - jako napajeni jsem pouzil nabijecku od A50 (semozrejme sem ji nenicil - udelal jsem to jen prez mechanicky kontakt - zadny jiny meky zdroj po ruce nebyl)
casem dam vedet jestli funguje i s neodizolovanym pin 1
18. spustil jsem V-Klay, vybral tel. "C65 (Password boot)", port COM1 a rychlost 115200 (vyssi nefungovala - myslim si, ze je to ovlivnene max rychlosti nastavenou v Control Panel\System, zalozka Hardware, tlacitko Spravce zarizeni, vlastnosti COM1, zalozka Nastaveni poru, rychlost kde mam na vyber maximalne jen 128000 - asi proto, ze nemam nainstalovanej driver pro COM - High speed serial port - ale nemuzu ho nikde najit... si pamatuju, ze sem to nekde videl, ale ted ani za...)
19. po nastaveni tel., portu a rychlosti jsem stisk Spojit (tel byl samozrejme uz vypnuty a pripojeny k dataku s externim napajenim - jeste pred vypnutim jse datak hlasil v tel. po zadani *#06# jako DCA-510), po vyzvani programem jsem kratce stiskl cervene tlacitko, telefon jse v programu detekoval a zacala auto zaloha FF. navod na V-Klay
20. cca po 45min byla zaloha hotova

21. stahnul jsem si Freia 15 ze SM a podle bodu 4 tohoto navodu jsem si z log souboru ziskaneho v Papua Utils vytvoril MAP soubor
22. dale jsem chtel postupovat podle bodu 5 tehoz navodu pomoci programu Siemens EEPROM tool, ktery jsem si taktez stahnul ze SM. ten mi ale bohuzel hlasil chybejici knihovnu (jak jsem se pozdeji z navodi na Siemens EEPROM tool dozvedel, bylo potrebne naistalovat jeste zvlast pomocne knihovny)
23. diky tomuto zadrhelu jsem si ale nastesti vzpomenul na program Smelter Razz , o kterem jsem se dozvedel od hawwwran-a z diskuze o kodu telefonu. i kdyz se mi jeho navod zdal dosti nepresny, bylo to aspon voditko...

24. stahnul jsem si tedy Smelter 6.52 z domovske stranky programu - ted uz na tom linku bude asi jina, aktualni verze - navod
25. spustil ho a otevrel zalohu FF porizenou ve V-Klay
26. protoze jsem si ale nevsiml, ze lze zmenit jazyk Neutral , mel jsem vsude akorat sami "??????? ?????" a kdyz jsem klikl pravou myskou, vyskocilo standartni menu Zpet, Kopirovat, Vlozit...
27. kouknul jsem tedy do navodu a napadlo mne, ze kdyz je to kod telefonu, asi to bude v sekci EEPROM a proto jsem stiskl tlacitko E na hlavnim panelu
28. po te jsem stiskl pravou mysku a vyskocilo jine menu, ktere uz take obsahovalo haldu "????????". probehl jsem nim a narazil na napis obsahujici IMEI, klikl na nej a neco jse zacalo dit. po par minutach jsem prisel na to, ze pokud vse pujde aktualni rychlosti, bude to hotovo za 12hod Shocked (provadeno na CPU 360MHz). usoudil jse tedy, ze jsem zrejme klikl spravne a sel spat
29. po probuzeni na mne uz cekalo informacni okenko, ktere mi oznamilo ID telefonu a delku trvani operace "pouhych" 3,5hod. mirne zklamany z vysledku jsem to odklepl a zahy na mne vyskocilo dalsi okno s IMEI a kodem telefonu. a svete zbor se, ten kod fungoval Applause (nebojte, tel neni kradeny, koupil jsem ho i s papirama - zarucakem od jednoho manika)
(potom jsem si uz vsiml i polozky Language, kde jsem se prepl do Czech a po opetovnem kliknuti pravou myskou v sekci EEPROM zacal hawwwran-uv navod davat smysl - "Bezpečnost\Ukázat IMEI a kód telefonu" Smile )

30. ted uz jen nahrat spatky FW43...


jestli nekomu vadi, jak jsem to tu rozpiplal, tak jse omlouvam, ale profici to asi stejne jen letmo probehnou jestli vubec a zacatecnici budou urcite radi wink

_________________
( Siemens C35i -> S35i ) + Sony CM-DX1000 + Nokia 5110 + Siemens C35i + Siemens A55@C55@888kB +

( Siemens C65 fw43CZ -> CX65 z limitované edice Ronaldo ) = 6 mobiles 8)



Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jdobry
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 22. 01. 2005
Příspěvky: 381

1261.00 SMM
PříspěvekZaslal: po červen 13, 2005 9:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tom-as napsal:
...:: POSTUP A ZÁVĚR ::...
jestli nekomu vadi, jak jsem to tu rozpiplal, tak jse omlouvam, ale profici to asi stejne jen letmo probehnou jestli vubec a zacatecnici budou urcite radi wink


Nebo jednodussi zpusob odlokovani pouze s pomoci Papua:
(UPDATE) http://www.siemensmania.cz/forum/viewtopic.php?t=8175&postdays=0&postorder=asc&start=67

PS: Papuas varuje, ze kody vygenerovane pomoci Freia maji najaky hacek a muzou zpusobit nestabilitu founu. Nepochpil jsem to zcela. Info na http://papuas.allsiemens.com/

_________________
Philips Fizz -> ..... -> Siemens CX65

Děkuji všem, kteří tomuto fóru věnují svůj čas a píší se znalostí věci a k tématu. Specielně Krokodýlovi, Hannimu a dalším


Naposledy upravil jdobry dne po červen 13, 2005 12:27 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pjootr
všeználek
všeználek

Založen: 05. 08. 2004
Příspěvky: 656

4261.00 SMM
PříspěvekZaslal: po červen 13, 2005 11:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tom-as napsal:
Smile
A ted k tomu testpointu - co jse pri nem konkretne stane kdyz tim stratim zaruku??? Vzdyt jde pouze o spojeni a nasledne rozpojeni 2 kontaktu... Jakym spusobem je to zjistitelne???

Jde o to že musíš rozebrat telefon, a pokud ho složíš tak jak byl o záruku asi nepřijdeš. Hlavně neohlodat hlavy šroubů.
Jinak jak sem tak četl tak tebe se Testpoint stejně netýká ...

_________________
Nepřejte si znát můj inteligentní kvo kvo kvo kvo kvocient ...
Zímenz eM55 fw.9i 3712kB T9Cz - lost
Zímenz eM65 Reskjů+TestPojnt @ CéIks70 fw.5o+12,71MB+napáčováno.
Zímenz eSiksX1 fw.I5 512MB <III> MOD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tom-as
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 19. 03. 2005
Příspěvky: 332
Bydliště: FIT VUT Brno CZ, občas Piešťany SK, ještě míň Tábor CZ

0.00 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: čt červen 16, 2005 9:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jen otazka, postup s testpointem by mel fungovat na vsech telefonech, i tech s tovarnim FW nizsim nez 36, ne ???

jdobry -> tak nakonec jsem to prez Freiu nedelal, ale treba to varovani nekomu pomuze...
a to odblokovoni v Papua, pekna vec wink
ale preci jen z meho subektivniho pohledu se mi zda byt lepsi muj postup, i kdyz zdlouhavejsi... (ale downgread na FW25 bych musel delat tak ci tak abych ziskal kody, zalohu FF jsem delat chtel, takze uz je tam jen to 3hod generovani kodu namisto rychleho zapisu Papuou)
jsem tak trochu paranoik (nevim jestli je to to spravne slovo, ale proste neverici Tomas, nebo aspon neduverivy) a nemam rad nic, kde nevim co se deje a jde to udelat jinak... (davkove soubory v kterych nevim co je zrovna tak...)
jelikoz je to overeny, tak to asi funguje, ale nevim jak vy, ale ja nevim co se tam vlastne zapisuje...
a u toho miho se mi libi, ze si proste vygeneruju to cislo jak kdybych ho vubec nezapomel a do founu nic nezapisuju...

jo, a jeste bych se zeptal, vim ze to tu bylo uz vickrat reseny, ale preci jen nikdy v te konkretni formulaci jak by si predstavoval:
v navode na V-Klay se pise, se neumi zapisovat do EEPROM u x65, takze pri obnove FF musim bloky EEPROM zapsat prez Siemens EEPROM tool??? (pouze V-Klay nestaci?)
Siemens EEPROM tool neumi bez pouzity patche na odkryti bloku EEPROM precist fullEEPROM, takze bez patche si v Siemens EEPROM tool zalohu kompletni EEPROM neudelame???
a nakonec, V-Klay umi cist i skryte bloky EEPROM bez pouziti toho patche??? je tedy FF opravdu FF i bez patche???

_________________
( Siemens C35i -> S35i ) + Sony CM-DX1000 + Nokia 5110 + Siemens C35i + Siemens A55@C55@888kB +

( Siemens C65 fw43CZ -> CX65 z limitované edice Ronaldo ) = 6 mobiles 8)



Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jdobry
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 22. 01. 2005
Příspěvky: 381

1261.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt červen 16, 2005 10:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tom-as napsal:

jo, a jeste bych se zeptal, vim ze to tu bylo uz vickrat reseny, ale preci jen nikdy v te konkretni formulaci jak by si predstavoval:
v navode na V-Klay se pise, se neumi zapisovat do EEPROM u x65, takze pri obnove FF musim bloky EEPROM zapsat prez Siemens EEPROM tool??? (pouze V-Klay nestaci?)
Siemens EEPROM tool neumi bez pouzity patche na odkryti bloku EEPROM precist fullEEPROM, takze bez patche si v Siemens EEPROM tool zalohu kompletni EEPROM neudelame???
a nakonec, V-Klay umi cist i skryte bloky EEPROM bez pouziti toho patche??? je tedy FF opravdu FF i bez patche???

Tohle platilo pro VKlay v 3.1 a mensi. Pokud pouzijes VKlay 3.2 a vyssi (aktualni 3.3) a to vcetne loaderu z teto vyssi verze, pak je mozne nahrat komplet zalohu vcetne EEPROM casti.
EEPROM (komplet, jt vcetne skrytych casti) pomoci VKlay bylo mozno cist uz od zacatku ale nebylo mozny zapsat. To znamena ze ze zalohy FF (vyrobene VKlay nebo x65flasher) je mozne pomoci smelteru snadno tyto bloky cist.

_________________
Philips Fizz -> ..... -> Siemens CX65

Děkuji všem, kteří tomuto fóru věnují svůj čas a píší se znalostí věci a k tématu. Specielně Krokodýlovi, Hannimu a dalším
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní





851.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt červen 16, 2005 11:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tom-as napsal:
jen otazka, postup s testpointem by mel fungovat na vsech telefonech, i tech s tovarnim FW nizsim nez 36, ne ???

jdobry -> tak nakonec jsem to prez Freiu nedelal, ale treba to varovani nekomu pomuze...
a to odblokovoni v Papua, pekna vec wink
ale preci jen z meho subektivniho pohledu se mi zda byt lepsi muj postup, i kdyz zdlouhavejsi... (ale downgread na FW25 bych musel delat tak ci tak abych ziskal kody, zalohu FF jsem delat chtel, takze uz je tam jen to 3hod generovani kodu namisto rychleho zapisu Papuou)
jsem tak trochu paranoik (nevim jestli je to to spravne slovo, ale proste neverici Tomas, nebo aspon neduverivy) a nemam rad nic, kde nevim co se deje a jde to udelat jinak... (davkove soubory v kterych nevim co je zrovna tak...)
jelikoz je to overeny, tak to asi funguje, ale nevim jak vy, ale ja nevim co se tam vlastne zapisuje...
a u toho miho se mi libi, ze si proste vygeneruju to cislo jak kdybych ho vubec nezapomel a do founu nic nezapisuju...

jo, a jeste bych se zeptal, vim ze to tu bylo uz vickrat reseny, ale preci jen nikdy v te konkretni formulaci jak by si predstavoval:
v navode na V-Klay se pise, se neumi zapisovat do EEPROM u x65, takze pri obnove FF musim bloky EEPROM zapsat prez Siemens EEPROM tool??? (pouze V-Klay nestaci?)
Siemens EEPROM tool neumi bez pouzity patche na odkryti bloku EEPROM precist fullEEPROM, takze bez patche si v Siemens EEPROM tool zalohu kompletni EEPROM neudelame???
a nakonec, V-Klay umi cist i skryte bloky EEPROM bez pouziti toho patche??? je tedy FF opravdu FF i bez patche???


Ty to moc resis a btw: proc tu akorat opisujes clanky a navody ze SM? Myslim,ze v nich je to popsane dostatecne.
Návrat nahoru
tom-as
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 19. 03. 2005
Příspěvky: 332
Bydliště: FIT VUT Brno CZ, občas Piešťany SK, ještě míň Tábor CZ

0.00 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: pá červen 17, 2005 12:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
tom-as napsal:
jen otazka, postup s testpointem by mel fungovat na vsech telefonech, i tech s tovarnim FW nizsim nez 36, ne ???

jdobry -> tak nakonec jsem to prez Freiu nedelal, ale treba to varovani nekomu pomuze...
a to odblokovoni v Papua, pekna vec wink
...

jo, a jeste bych se zeptal, vim ze to tu bylo uz vickrat reseny, ale preci jen nikdy v te konkretni formulaci jak by si predstavoval:
...

Ty to moc resis a btw: proc tu akorat opisujes clanky a navody ze SM? Myslim,ze v nich je to popsane dostatecne.

Jo, resim, protoze mne to zajima a jestli tebe ne, tak te to nikdo cist nenuti wink

A sice ty navody na SM jsou, ale
1. ja je neopisuju !!! (toto je navod jak jsem postupoval ja, i kdyz jsem postupoval podle tech na SM... a linky na ne jsou tam proto, aby si citatel mohl doplnit pripadne chybejici informace)
2. na SM sice tyto navody jsou, ale nenasel jsem zadny, ktery by je kompletizoval do neceho takoveho... (je pouze navod na SST, ktere nejen mne nefunguje)
3. o moznosti vygenerovat si zapomenuty kod z FF pomoci Smelter-u v navodech neni ani slovo a na foru pouze 2x (kdyz o tom mluvil hawwwran a potom tady)
...
n. lidi jsou lini
na to, aby si ty dilci navody nasli a zkompletizovali si to, a nebo ty informace proste dostacujici nejsou o cem svedci vic jak 15 threadu v sekci x65/x70 na temu "zablokovany kod pristroje"

btw: myslim, ze tohle neni zrovna k veci

_________________
( Siemens C35i -> S35i ) + Sony CM-DX1000 + Nokia 5110 + Siemens C35i + Siemens A55@C55@888kB +

( Siemens C65 fw43CZ -> CX65 z limitované edice Ronaldo ) = 6 mobiles 8)



Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Řada x65, x70 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group