clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Dotazy k CX75
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Dotazy k CX75

 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Řada x72, x75
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bigboban
začátečník
začátečník

Založen: 25. 03. 2004
Příspěvky: 32

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: st září 14, 2005 11:36 am    Předmět: Dotazy k CX75 Odpovědět s citátem

Mám od včerejška CX75 a hned mě napadá dost dotazů:

1) Jak dlouho hraje melodie u SMS? Připadá mi že starší modely zahrály jen začátek, ale tady když zvolím delší melodii tak to hraje úplně do zblbnutí. Jde s tím něco dělat?

2) To samé u vibrací. Ať zvolím jakýkoliv typ vibrování tak to na můj vkus vibruje hrozně dlouho při přijetí SMS. Jde to nějak omezit?

3) Nefunguje mi netmonitor, takový ten co se aktivuje číslem na SIMce. Chodil do teď ve všem siemensech. Jak je to u CX75? Aktivuje se tady snad nějak jinak?

4) Jak probíhá flash fw12? Smaže mi winswup nastavení a data? Jinak stačí spustit jen ten EXE co stáhnu?

5) Poraďte web kde najít nějaká pozadí a témata pro CX75.

6) Je logo operátora opravdu jen v horní půlce? Nebo jde dát (skoro) přes celý displej? A když je menší tak nejde umístit doprostřed?

7) Mám krizi s výdrží. Večer jsem dal mobil nabíjet. Ráno jsem ho odpojil z nabíječky a už v tu chvíli chyběl jeden dílek. Teď po půl dni, asi 2min hovoru a několika SMS je baterie na méně než polovině. Opravdu vydrží CX75 jen jeden den? Nebo se to zlepší? Jak dlouho vydrží vám už zajetý CX75?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
poemcz
začátečník
začátečník

Založen: 02. 06. 2005
Příspěvky: 85

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: st září 14, 2005 11:59 am    Předmět: Re: Dotazy k CX75 Odpovědět s citátem

bigboban napsal:
Mám od včerejška CX75 a hned mě napadá dost dotazů:

1) Jak dlouho hraje melodie u SMS? Připadá mi že starší modely zahrály jen začátek, ale tady když zvolím delší melodii tak to hraje úplně do zblbnutí. Jde s tím něco dělat?

2) To samé u vibrací. Ať zvolím jakýkoliv typ vibrování tak to na můj vkus vibruje hrozně dlouho při přijetí SMS. Jde to nějak omezit?

3) Nefunguje mi netmonitor, takový ten co se aktivuje číslem na SIMce. Chodil do teď ve všem siemensech. Jak je to u CX75? Aktivuje se tady snad nějak jinak?

4) Jak probíhá flash fw12? Smaže mi winswup nastavení a data? Jinak stačí spustit jen ten EXE co stáhnu?

5) Poraďte web kde najít nějaká pozadí a témata pro CX75.

6) Je logo operátora opravdu jen v horní půlce? Nebo jde dát (skoro) přes celý displej? A když je menší tak nejde umístit doprostřed?

7) Mám krizi s výdrží. Večer jsem dal mobil nabíjet. Ráno jsem ho odpojil z nabíječky a už v tu chvíli chyběl jeden dílek. Teď po půl dni, asi 2min hovoru a několika SMS je baterie na méně než polovině. Opravdu vydrží CX75 jen jeden den? Nebo se to zlepší? Jak dlouho vydrží vám už zajetý CX75?



ad 1 - je to stejně jako u (v mém případě C55) starších Siemensů melodie se přehraje celá ! ja osobně mám na SMS 5 sek mp3

ad 2 -¨i na můj vkus je to trochu déle než je zvykem ale možná se to zdá protože telefoon začne vibrovat už při příjmaní SMS a melodie (mp3) začne hrát trochu později , nejspíš to telefoonu trva než ji načte. když mi přišlo cca 20 SMS v kuse tak se mi CX75 "zbláznila" a zahrála mi melodii asi 50 krat Very Happy

ad 3 - nevím jistě ale pokud bude tak to budé podobně ale jiné číslo a možná na jinou pozici ale hádám wink

ad 4 - nevím teprv se na to chystám ale data určitě nesmaže. pro jistotu si je hod na kartu a kartu vytáhni pak je určitě nesmaže wink wink

ad 5 -www.siemensmania.cz wink tuším že download..někde tam , ale mě osobně jich spousta nešlo respektive ani jedno ůplně musím se na to eště poptat Laughing

ad 6 - s tím logem operátora je to asi tak že je pouze v horní půlce ale pokud si místo loga dáš svůj obrázek tak se zobrazí podle obrázku tzn . obrázek velikosti displaje se zobrazí přes celý displaj ( myslím) a teď to zkouším a bohužel pořád se cpe do vrchu tak si dej jedno barevné pozadí na to si dej malí obrázek stejné barvi jako logo op. a pak si dej co chceš jako logo . operátor zmizí a bude tam jen tvoje logo

ad 7 - mě vydrží cca dva dny zaběhnutý ale poslouchám denně asi 2 hodiny mp3 takže si to pápne jo a měl jsem po koupi malé problémy s tím že jsem dal tlefoon nabíjet a on mse mi během toho nějak uvolnil konektor a přestal nabíjet pak jsem si na to dával pozor a rval ho až na doraz už je to OK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
poemcz
začátečník
začátečník

Založen: 02. 06. 2005
Příspěvky: 85

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: st září 14, 2005 12:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

2) To samé u vibrací. Ať zvolím jakýkoliv typ vibrování tak to na můj vkus vibruje hrozně dlouho při přijetí SMS. Jde to nějak omezit?



ted jsem s i stím hrál a vibruje to podle délky melodie pokud nemam zadnou melodii respektive tichý profil tak mi to zavibruje dvakrát (nastavená klasická vibrace)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milan_ruzicka
všeználek
všeználek

Založen: 30. 08. 2004
Příspěvky: 734
Bydliště: Překrásné Brno

4261.00 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: st září 14, 2005 3:30 pm    Předmět: Re: Dotazy k CX75 Odpovědět s citátem

bigboban napsal:
3) Nefunguje mi netmonitor, takový ten co se aktivuje číslem na SIMce. Chodil do teď ve všem siemensech. Jak je to u CX75? Aktivuje se tady snad nějak jinak?

pokud myslíš servisní menu,tak to se od řady x65 musí aktivovat patchem

_________________
Chybama se člověk učí, škoda, že Siemens není člověk...škoda, že Siemens už není mezi námi...



CX65v50
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mr. Hahn alias ConPower
siemensmaniak
siemensmaniak

Založen: 12. 09. 2004
Příspěvky: 2714

14862.50 SMM
PříspěvekZaslal: st září 14, 2005 5:10 pm    Předmět: Re: Dotazy k CX75 Odpovědět s citátem

bigboban napsal:
6) Je logo operátora opravdu jen v horní půlce? Nebo jde dát (skoro) přes celý displej? A když je menší tak nejde umístit doprostřed?


No, logo operátora je v horní půlce, celkově zabírá asi třetinu displeje (houby, vlastně dvě třetiny..). Pokud ale chceš nějaký menší obrázek co nejvíc doprostřed, tak si ho v nějakém editoru posuň co nejvíc dole v poli pro vytváření loga (nejvíc 128 × 80 pix.) a zbytek nech prázdný. Nebo mně ho pošli a já Ti to udělám wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stano.mania
siemensmaniak
siemensmaniak

Založen: 09. 11. 2004
Příspěvky: 2128
Bydliště: okolie Senca (SK)

14311.82 SMM

Příspěvky na SM: 160,-
PříspěvekZaslal: st září 14, 2005 7:40 pm    Předmět: písanie SMS v češtine a slovenčine pomocou T9 Odpovědět s citátem

Citujem popísanie problému z jednej recenzie:
"najväčšou nevýhodou písania textov na Siemensoch radu 75 je slovník T9 píšuci s diakritikou. MMS správy, e-maily či wapové formuláre sú „v suchu“, textovým správam SMS sa však diakritikou znižuje počet znakov v jednej správe zo 160 na 70. Najhoršie je, že diakritiku možno vypnúť len vypnutím celého slovníka. Vyriešenie tohto problému možno očakávať v ďalších verziách firmvéru alebo prostredníctvom špeciálneho patchu."
------
Dnes som to skúšal na CX75 a je to problém, ktorý ma trápi.
Nokia 6021 ale aj iné, to riešia tak, že pri písaní sa zobrazuje diakritika, ale pri odosielaní správ sa to odfiltruje a tak zostáva pre SMS plný počet znakov 160.
===
Uvažoval som aj nad tým, čo tak prepísať slovník napr. z CX65, neviem, či sa to ale tým dá vyriešiť.
===
Ak často píšem SMS a ja využívam hojne T9, tak to chápem ako veľký mínus pre CX75.
===
Ako to riešiť???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milan_ruzicka
všeználek
všeználek

Založen: 30. 08. 2004
Příspěvky: 734
Bydliště: Překrásné Brno

4261.00 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: st září 14, 2005 7:44 pm    Předmět: Re: písanie SMS v češtine a slovenčine pomocou T9 Odpovědět s citátem

stano.mania napsal:
Citujem popísanie problému z jednej recenzie:
"najväčšou nevýhodou písania textov na Siemensoch radu 75 je slovník T9 píšuci s diakritikou. MMS správy, e-maily či wapové formuláre sú „v suchu“, textovým správam SMS sa však diakritikou znižuje počet znakov v jednej správe zo 160 na 70. Najhoršie je, že diakritiku možno vypnúť len vypnutím celého slovníka. Vyriešenie tohto problému možno očakávať v ďalších verziách firmvéru alebo prostredníctvom špeciálneho patchu."
------
Dnes som to skúšal na CX75 a je to problém, ktorý ma trápi.
Nokia 6021 ale aj iné, to riešia tak, že pri písaní sa zobrazuje diakritika, ale pri odosielaní správ sa to odfiltruje a tak zostáva pre SMS plný počet znakov 160.
===
Uvažoval som aj nad tým, čo tak prepísať slovník napr. z CX65, neviem, či sa to ale tým dá vyriešiť.
===
Ak často píšem SMS a ja využívam hojne T9, tak to chápem ako veľký mínus pre CX75.
===
Ako to riešiť???

Kdyby sis pořádně pročetl fórum zjistil bys, že firmware 12 s diaktrikou už nepíše!!!

_________________
Chybama se člověk učí, škoda, že Siemens není člověk...škoda, že Siemens už není mezi námi...



CX65v50
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stano.mania
siemensmaniak
siemensmaniak

Založen: 09. 11. 2004
Příspěvky: 2128
Bydliště: okolie Senca (SK)

14311.82 SMM

Příspěvky na SM: 160,-
PříspěvekZaslal: st září 14, 2005 8:18 pm    Předmět: internet cez bluetooth Odpovědět s citátem

Mám skúsenosť s S55 a aj CX75 (pá dní).
Ale zatiaľ ten istý problém:
cez BT na S55 modem zaspával, nepomohlo ani nastavenie novšieho softu.
Vyriešil som to tak, že som nastavil revovery mode v BT u notebooku na 1 minútu a potom to išlo OK.
CX75: tu to nepomáha. Dokonca mi nastali aj prípady, že niekedy sa mobil vypol sám. Ak mám nastavené, že po padnutí sa znova štartuje, niekedy to pomôže, ale niekedy nepomôže ani reštart notebooku, treba vypnúť a zapnúť CX75.
===
Dá sa tomu nejako dopomôcť?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
renoar
(člen klubu SM)
pisatel
(člen klubu SM)<br>pisatel

Založen: 02. 02. 2004
Příspěvky: 296
Bydliště: ----------------> Brno-Lesná (týden) ----> Sv.Štěpán (víkend) ---->

661.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt září 15, 2005 9:51 am    Předmět: Re: Dotazy k CX75 Odpovědět s citátem

milan_ruzicka napsal:
bigboban napsal:
3) Nefunguje mi netmonitor, takový ten co se aktivuje číslem na SIMce. Chodil do teď ve všem siemensech. Jak je to u CX75? Aktivuje se tady snad nějak jinak?

pokud myslíš servisní menu,tak to se od řady x65 musí aktivovat patchem


To je sice fakt,ale ani po aplikaci patche jsem nikde "developer menu" nenašel.

_________________
S40,SL10,S25,M35,S35,ST55,SL45,ME45,MT50,C55,C62,S55,M65,SX1,CX75,S68 (N73)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
milan_ruzicka
všeználek
všeználek

Založen: 30. 08. 2004
Příspěvky: 734
Bydliště: Překrásné Brno

4261.00 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: čt září 15, 2005 6:42 pm    Předmět: Re: Dotazy k CX75 Odpovědět s citátem

renoar napsal:
milan_ruzicka napsal:
bigboban napsal:
3) Nefunguje mi netmonitor, takový ten co se aktivuje číslem na SIMce. Chodil do teď ve všem siemensech. Jak je to u CX75? Aktivuje se tady snad nějak jinak?

pokud myslíš servisní menu,tak to se od řady x65 musí aktivovat patchem


To je sice fakt,ale ani po aplikaci patche jsem nikde "developer menu" nenašel.

ZKus si třeba v Moje menu zalistovat ve funkcích mě se tam zobrazuje,
případně pomocí DSE přiřadit k tlačítku

_________________
Chybama se člověk učí, škoda, že Siemens není člověk...škoda, že Siemens už není mezi námi...



CX65v50
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
haldyr
řád zlaté antény
řád zlaté antény

Založen: 30. 08. 2004
Příspěvky: 866
Bydliště: Červ. Kostelec (Naith Lothlórien)

5861.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt září 15, 2005 7:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Winswup nic nesmaže a ani žádný nastavení...

Na logo operatora mam průhledný *.png (tím pádem tam není vidět "nic") a koukám se jen na tapetu wink

_________________
5110>>>C55 FW21>>>C55 FW24 888KB, 245KB HpM + patche>>>CX75 + RS-MMC 256MB Pretec + Headset with PTT Stereo(HHS-700)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
renoar
(člen klubu SM)
pisatel
(člen klubu SM)<br>pisatel

Založen: 02. 02. 2004
Příspěvky: 296
Bydliště: ----------------> Brno-Lesná (týden) ----> Sv.Štěpán (víkend) ---->

661.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá září 16, 2005 9:29 am    Předmět: Re: Dotazy k CX75 Odpovědět s citátem

milan_ruzicka napsal:
renoar napsal:
milan_ruzicka napsal:
bigboban napsal:
3) Nefunguje mi netmonitor, takový ten co se aktivuje číslem na SIMce. Chodil do teď ve všem siemensech. Jak je to u CX75? Aktivuje se tady snad nějak jinak?

pokud myslíš servisní menu,tak to se od řady x65 musí aktivovat patchem


To je sice fakt,ale ani po aplikaci patche jsem nikde "developer menu" nenašel.

ZKus si třeba v Moje menu zalistovat ve funkcích mě se tam zobrazuje,
případně pomocí DSE přiřadit k tlačítku


Mám ho tam, zajimavé je, že já jsem ho hledal v mojem menu, tam není,ale pod tlačítkem jsem ho našel. To by mě fakt nenapadlo, dík za radu

_________________
S40,SL10,S25,M35,S35,ST55,SL45,ME45,MT50,C55,C62,S55,M65,SX1,CX75,S68 (N73)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Řada x72, x75 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group