clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - C75 nazivo
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

C75 nazivo
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Řada x72, x75
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
stano.mania
siemensmaniak
siemensmaniak

Založen: 09. 11. 2004
Příspěvky: 2128
Bydliště: okolie Senca (SK)

14311.82 SMM

Příspěvky na SM: 160,-
PříspěvekZaslal: ne říjen 23, 2005 12:15 pm    Předmět: Re: Zkracování SMS Odpovědět s citátem

PetrSku napsal:
Co to ve skutečnosti je když zkracuje SMS?Jak se to projevuje a co to znamená když někomu tu SMS pošlu.Co se mu zobrazí.Nejlíp by mi pomohlo kdyby tady někdo tenhle problém podrobně popsal.nebo mi aspoň řek kde se to řeší.

Mopc děkuju

Je to takto:
u základ. fw novších Siemens mob. to zabudli ošetriť, novšie fw to už riešia.
Ak sa píše SMS, tak sa píšu aj znaky s diaktritikou a tie samozrejme zaberajú väčší počet bitov na znak (7 bit-160 znakov - znaky bez dikaritiky, 8 bit-140, 16 bit-70), čo teda skracuje aj SMS, niekde na fóre je to aj odborne kvalitne popísané. Napr. bežne sa SMS dá napísať v počte znakov 160, pričom s tou diakritikou to skráti, čo je aj vidieť na počte SMS v hornom riadku pri písaní SMS, a preto operátor účtuje poplatky sa viaceré SMS. Ak mobil príjemcu podporuje diakritiku, tak sa mu zobrazia aj tie znaky, inak háky-báky.
Dobre to rieši iný výrobca, kde sa znaky s diakritikou zobrazujú, ale počítadla zostávajú ako bežne, a taká SMS sa odošle bez diakritiky.
Najviac trápi bežného človeka, že ak je čo len jediný znak s dikaritikou, tak sa môžu posielať len kratšie SMS za tú cenu, ak je znakov do 160, tak operátor stiahne poplatky za min. 2 SMS, alebo až 3 SMS. Shame on you
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dagonaut
kolemjdoucí

Založen: 18. 10. 2005
Příspěvky: 25

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne říjen 23, 2005 7:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

taky nevin co to znamena takže bych to taky uvital!Ale nevíte kde by se dal koupit C75,tedy v jakom obchůdku abych nebusel obíhat celou prahu... Rolling Eyes
(vy snad jo?) wink Smile Moc by ste mi helpnuli thx Smile

_________________
(\_/)

(O.o)

(> <)

This is Bunny.

Copy Bunny into your signature to

help him on his quest for world domination.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fredy
kolemjdoucí

Založen: 07. 09. 2004
Příspěvky: 18
Bydliště: Plzeňsko

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: st říjen 26, 2005 8:41 pm    Předmět: Zděděné kabely po M55 Odpovědět s citátem

Koupil jsem jej před pár dny při prodlužování smluvy s TM. S mobilem jako takovým jsem spokojen, příjemná klávesnice a střízlivý design. Mám však problém s datovými kabely. Obsluha ve firemní prodejně TM mě ujistila, že příslušenství po původním M55 bude funkční kvůli jednotnému konektoru (s výjimkou adaptéru, původní 8V, současný 5V). Já však C75 nepřiměl k žádné komunikaci s počítačem. Ani s USB, ani s RS232 (mám obě verze kabelu). Mám pocit, že konektor je sice shodný, ale řazení pinů bude jiné než u M55. Na druhé straně mnohé USB kabely jsou na inetu nabízeny pro oba typy současně. S IR jsem přenos uskutečnil bez problemů. Je tu někdo, kdo může potvrdit/vyvrátit použití stejného kabelu u C75 a M55 ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stano.mania
siemensmaniak
siemensmaniak

Založen: 09. 11. 2004
Příspěvky: 2128
Bydliště: okolie Senca (SK)

14311.82 SMM

Příspěvky na SM: 160,-
PříspěvekZaslal: st říjen 26, 2005 9:02 pm    Předmět: Re: Zděděné kabely po M55 Odpovědět s citátem

Fredy napsal:
Koupil jsem jej před pár dny při prodlužování smluvy s TM... Mám však problém s datovými kabely. Obsluha ve firemní prodejně TM mě ujistila, že příslušenství po původním M55 bude funkční kvůli jednotnému konektoru (s výjimkou adaptéru, původní 8V, současný 5V)....

že by to bolo na C75 také neštandardné?
Ja mám tak sériový i USB kábel DCA-510 a pracoval OK aj na C55, CXT65, A65, CF62, AX75, CX75, CF75, S65 s jednou výnimkou, že sériový vôbec nechcel pracovať s C65 ale USB áno. Neviem prečo.
Ale nemal som v ruke C75, ale nechce sa mi veriť, že by to vybočovalo z radu. Ak Siemens uvádza ako príslušenstvo tie káble, malo by to pracovať OK. Siemens Sk zatiaľ ale nemá vo svojom portfóliu C75 aj keď ho Orange Sk tiež predáva v akcii.
Uvítam tiež info od viacerých užívateľov práve C75. Whistle Rolling Eyes

zkrácena citace, jenda.69
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fredy
kolemjdoucí

Založen: 07. 09. 2004
Příspěvky: 18
Bydliště: Plzeňsko

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2005 5:46 am    Předmět: Re: Zděděné kabely po M55 Odpovědět s citátem

Ani jeden z kabelů není sice z "originál" Siemens, ale v tom problém nevidím.
Navíc i neoriginální kabely jsou prodávány pro oba typy (M55 a C75) společně:
http://www.kabelmanie.cz/Datovy-kabel-Siemens-C55--S55--CX65-USB---nabijeni_g173.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stano.mania
siemensmaniak
siemensmaniak

Založen: 09. 11. 2004
Příspěvky: 2128
Bydliště: okolie Senca (SK)

14311.82 SMM

Příspěvky na SM: 160,-
PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2005 7:45 am    Předmět: Re: Zděděné kabely po M55 Odpovědět s citátem

Fredy napsal:
Ani jeden z kabelů není sice z "originál" Siemens, ale v tom problém nevidím.
Navíc i neoriginální kabely jsou prodávány pro oba typy (M55 a C75) společně:
http://www.kabelmanie.cz/Datovy-kabel-Siemens-C55--S55--CX65-USB---nabijeni_g173.html

Pár poznámok:
1. "originál" kábel je pre mňa ten, ktorý má nápis Siemens a kúpil som ho priamo od Siemens. A keď nemá jednu z podmienok splnenú, je to na otestovanie, čo funguje
2. ten link o kábloch je zaujímavý v tom, že ich kábel nemá kompatibilitu s niektorými typmi
3. Asi je fakt najlepšie vyskúšať, ale tak ako sa aj písalo inde na SM, tak DCA-510 s dobíjaním kúpený v Siemens a označený ako Siemens - tak na ten som nečítal žiadnu sťažnosť. A mne pracuje so všetkými typmi, čo som držal v ruke OK. A už stojí okolo 700 Sk priamo v Siemens Sk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
budik01
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 19. 09. 2004
Příspěvky: 309
Bydliště: Ostrava

1261.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2005 4:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

muzu potvrdit ze s original DCA 510 a 540 ten telefon normalne beha..
_________________
...........Crrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.............
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dagonaut
kolemjdoucí

Založen: 18. 10. 2005
Příspěvky: 25

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2005 8:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Siemens C75 mám tedkom v ruce a je super desing je nádhernej a podobnost s SE mě netrápí...Je to vopravdu super mobil!! Pray
_________________
(\_/)

(O.o)

(> <)

This is Bunny.

Copy Bunny into your signature to

help him on his quest for world domination.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hanni
řád zlatého admina
řád zlatého admina

Založen: 26. 01. 2004
Příspěvky: 13194
Bydliště: Trenčín

15369.70 SMM
PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2005 8:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dagonaut napsal:
Siemens C75 mám tedkom v ruce a je super desing je nádhernej a podobnost s SE mě netrápí...Je to vopravdu super mobil!! Pray


Suhlasim..po dizajnovej stranke velmi podareny mobil + funkcie ako CX65...skvely mobil pre masy,bude sa dobre predavat.

_________________
Kdo umí, ten umí. Kdo neumí, ten čumí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fredy
kolemjdoucí

Založen: 07. 09. 2004
Příspěvky: 18
Bydliště: Plzeňsko

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá říjen 28, 2005 11:27 pm    Předmět: Re: Zděděné kabely po M55 Odpovědět s citátem

stano.mania napsal:

Pár poznámok:
1. "originál" kábel je pre mňa ten, ktorý má nápis Siemens a kúpil som ho priamo od Siemens. A keď nemá jednu z podmienok splnenú, je to na otestovanie, čo funguje
2. ten link o kábloch je zaujímavý v tom, že ich kábel nemá kompatibilitu s niektorými typmi
3. Asi je fakt najlepšie vyskúšať, ale tak ako sa aj písalo inde na SM, tak DCA-510 s dobíjaním kúpený v Siemens a označený ako Siemens - tak na ten som nečítal žiadnu sťažnosť. A mne pracuje so všetkými typmi, čo som držal v ruke OK. A už stojí okolo 700 Sk priamo v Siemens Sk.


Dopadlo to tak, že jsem si v prodejně proti záloze 500Kč půjčil kabel pro CX65 (neznačkový). cépětasedma s tímto kabelem chodí bez problémů a to jak v "siemensovské" aplikaci MPM, tak i se SiMoCo. Tento kabel si ale zase pro změnu nerozumí se starým M55. Což mě utvrdilo v přesvědčení, že novější typy telefonů Siemens ačkoliv používají shodný typ konektoru, nefungují se všemi kabely stejně a tvrzení u některých internetových obchodů s doplňky pro mobily je zavádějící. Takže v pondělí si jdu pro zálohu a koupím jej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkab
čestný člen
čestný člen

Založen: 28. 09. 2004
Příspěvky: 2051
Bydliště: Praha

4280.90 SMM
PříspěvekZaslal: pá říjen 28, 2005 11:36 pm    Předmět: Re: Zděděné kabely po M55 Odpovědět s citátem

Fredy napsal:
stano.mania napsal:

Pár poznámok:
1. "originál" kábel je pre mňa ten, ktorý má nápis Siemens a kúpil som ho priamo od Siemens. A keď nemá jednu z podmienok splnenú, je to na otestovanie, čo funguje
2. ten link o kábloch je zaujímavý v tom, že ich kábel nemá kompatibilitu s niektorými typmi
3. Asi je fakt najlepšie vyskúšať, ale tak ako sa aj písalo inde na SM, tak DCA-510 s dobíjaním kúpený v Siemens a označený ako Siemens - tak na ten som nečítal žiadnu sťažnosť. A mne pracuje so všetkými typmi, čo som držal v ruke OK. A už stojí okolo 700 Sk priamo v Siemens Sk.


Dopadlo to tak, že jsem si v prodejně proti záloze 500Kč půjčil kabel pro CX65 (neznačkový). cépětasedma s tímto kabelem chodí bez problémů a to jak v "siemensovské" aplikaci MPM, tak i se SiMoCo. Tento kabel si ale zase pro změnu nerozumí se starým M55. Což mě utvrdilo v přesvědčení, že novější typy telefonů Siemens ačkoliv používají shodný typ konektoru, nefungují se všemi kabely stejně a tvrzení u některých internetových obchodů s doplňky pro mobily je zavádějící. Takže v pondělí si jdu pro zálohu a koupím jej.


Dle mého názoru problém je pouze v ovladačích.

_________________
Siemens C25->S45->S55->ME45->S65->CX75->S75->SXG75->HTC Trinity->Kaiser->Blackstone->Leo->Shooter + SX1
- Jezdím Octavia Combi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Dagonaut
kolemjdoucí

Založen: 18. 10. 2005
Příspěvky: 25

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: so říjen 29, 2005 6:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kde se dá stáhnout firmware na offic. stránkách Siemens?A jak to tam dostanu (sem v tom novej)???jestli je rady nějakej článek jak dát firmware do mobilu moc by ste mi pomohli ...
_________________
(\_/)

(O.o)

(> <)

This is Bunny.

Copy Bunny into your signature to

help him on his quest for world domination.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pecanz
čestný člen
čestný člen

Založen: 12. 03. 2005
Příspěvky: 3706
Bydliště: Kostice

14931.66 SMM
PříspěvekZaslal: so říjen 29, 2005 6:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dagonaut napsal:
Kde se dá stáhnout firmware na offic. stránkách Siemens?A jak to tam dostanu (sem v tom novej)???jestli je rady nějakej článek jak dát firmware do mobilu moc by ste mi pomohli ...


Tady je ofic FW wink
Arrow http://siemensmania.cz/firmware.php

a tu je něco o přehrání
Arrow http://siemensmania.cz/forum/viewtopic.php?t=16190

_________________
-> SE S500i + 2GB M2 + Vodafone CZ <-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Dagonaut
kolemjdoucí

Založen: 18. 10. 2005
Příspěvky: 25

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: so říjen 29, 2005 6:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Moc díky chlapci!!! Very Happy Dancing
_________________
(\_/)

(O.o)

(> <)

This is Bunny.

Copy Bunny into your signature to

help him on his quest for world domination.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GgDag
siemensmaniak
siemensmaniak

Založen: 03. 07. 2004
Příspěvky: 3548
Bydliště: Taliansko Mobil:HTC One

10072.34 SMM
PříspěvekZaslal: pá listopad 04, 2005 5:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ake formaty zvoneni to podporuje? Ma to to iste ako x65? Dakujem za odpoved. Smile
_________________
Siemens->HTC Sensation ->HTC Sensation XE ->HTC Evo 3D White->HTC Evo 3D Black->HTC One X Black->HTC One X White->HTC One silver->HTC One Black
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Řada x72, x75 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group