clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - SXG FW22 - Tester
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

SXG FW22 - Tester
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> BREW -> Siemens SXG75
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mar3x
badatel
badatel

Založen: 30. 07. 2005
Příspěvky: 196

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: út květen 16, 2006 7:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nema chut nekdo tu svoji masinu rozebrat a zjistit kde to ma jtag ... s tim by se pak dalo pekne kouzlit :-)
_________________
C25->MT50 FW18->S65 FW58-> >>>SXG75 FW22 + 1GB SanDisc<<< (a dalsi co mam v rodine M35i, ME45@S45i, CF62, CX65@CX70)

Debian GNU/Linux 3.1r1 + dalsi repozitare (KDE3.5.0; Linux 2.6.16-rc2-mm1)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mio
čestný člen
čestný člen

Založen: 22. 11. 2004
Příspěvky: 1690
Bydliště: UL, jinak vsude jako doma

10930.24 SMM
PříspěvekZaslal: út květen 16, 2006 8:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dost mi to pripomina zamcene bloky EEPROM u nizsich rad Siemensu. S tim rozdilem ze univerzalni klic uz nema ani winswup.

Ale je mi divny jestli mate chlapci servisni winswup verzi noveho FW ktera ma v sobe cestinu, ze by to neslo nahrat do ceskyho founu. Nerikejte mi ze kvuli SXG75 dodali do vsech znackovejch servisu Siemens po svete nejakej spesl HW nebo SW navic.

Chtelo by to zjistit jak to delaji v tom servisu.

_________________
SX1 - Silver (15CZ+1GB PRETEC+ Mio v1.62 + 11,8MB C)
N95-8GB
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
sutrus
VIP
VIP

Založen: 13. 12. 2005
Příspěvky: 299
Bydliště: Jihlava

661.00 SMM
PříspěvekZaslal: út květen 16, 2006 8:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Problem bude v oblasti bootladeru. Jak uz tady padlo pomoci Jtag ji prehrajem a je otevreno. Pokud nekdo mate citelne fotky vnitrku sem snima.(servisni manual taky nezahazujte)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Mio
čestný člen
čestný člen

Založen: 22. 11. 2004
Příspěvky: 1690
Bydliště: UL, jinak vsude jako doma

10930.24 SMM
PříspěvekZaslal: út květen 16, 2006 8:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

sutrus napsal:
Problem bude v oblasti bootladeru. Jak uz tady padlo pomoci Jtag ji prehrajem a je otevreno. Pokud nekdo mate citelne fotky vnitrku sem snima.(servisni manual taky nezahazujte)


Nechci vam kazit naladu, ale myslim ze kdyby to tak bylo telefon by update uplne odmitnul.

Takhle update probehne, ale ocividne se nektere casti neprepisou. Ze zkusenosti vim ze obnobne se to chovalo u "skrytych bloku EEPROM" u nizsih rad. Stejny prubeh i vysledek.

Ale je to jen muj nazor, snad se mylim.

_________________
SX1 - Silver (15CZ+1GB PRETEC+ Mio v1.62 + 11,8MB C)
N95-8GB
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Mar3x
badatel
badatel

Založen: 30. 07. 2005
Příspěvky: 196

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: út květen 16, 2006 8:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mno je to tak, ze kdyz posles CFI prikaz na zapis tak se provede ... zadna kontrola tam neni a imo ten fw posila cfi erase a cfi write a kasle na return value;

kdyz erase nevyjde, tak posle primo potom write a to uplne dodela ty data v pameti ...

chce to zjistit kde to ma vyvedeny jtag. ma to arm jadro, takze by to nemel byt az takovy problem jtag rozjet ... openwince-jtag je super tool ... s tim by to po nejakem programovani slo provest (musely by se mozna dopsat casti kodu pro ovladani cpu a pameti).

dotaz ... jde v jave pouzivat asm volatile jako v Ccku?

_________________
C25->MT50 FW18->S65 FW58-> >>>SXG75 FW22 + 1GB SanDisc<<< (a dalsi co mam v rodine M35i, ME45@S45i, CF62, CX65@CX70)

Debian GNU/Linux 3.1r1 + dalsi repozitare (KDE3.5.0; Linux 2.6.16-rc2-mm1)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Orpheus
čestný člen
čestný člen

Založen: 25. 12. 2004
Příspěvky: 3637
Bydliště: Bratislava(SK)

14900.34 SMM
PříspěvekZaslal: st květen 17, 2006 6:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

miosmobile napsal:
Dost mi to pripomina zamcene bloky EEPROM u nizsich rad Siemensu. S tim rozdilem ze univerzalni klic uz nema ani winswup.

Ale je mi divny jestli mate chlapci servisni winswup verzi noveho FW ktera ma v sobe cestinu, ze by to neslo nahrat do ceskyho founu. Nerikejte mi ze kvuli SXG75 dodali do vsech znackovejch servisu Siemens po svete nejakej spesl HW nebo SW navic.

Chtelo by to zjistit jak to delaji v tom servisu.


Aby si nebol v omyle, do SXG75 FW neni vo forme Winswup
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
leonard
kolemjdoucí

Založen: 02. 01. 2006
Příspěvky: 17

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: st květen 17, 2006 7:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zkusil jsem "emergency download" a samo to asi odpojilo MP, protože napsalo, že není nic připojeno. Instalace se nezdařila. Při normálním downloadu to MP nepřipojí i přesto, že MPM jej vidí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
leonard
kolemjdoucí

Založen: 02. 01. 2006
Příspěvky: 17

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: st květen 17, 2006 8:47 pm    Předmět: změna Odpovědět s citátem

FW 22 je nainstalován, chyba byla v knihovnách XPéček, instaloval jsem pouze jednu místo dvou. Vše jde až na GSM banking, T-mobile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkab
čestný člen
čestný člen

Založen: 28. 09. 2004
Příspěvky: 2051
Bydliště: Praha

4280.90 SMM
PříspěvekZaslal: st květen 17, 2006 8:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Můžeš to tochu rozvést nějak tomu nerozumím?
_________________
Siemens C25->S45->S55->ME45->S65->CX75->S75->SXG75->HTC Trinity->Kaiser->Blackstone->Leo->Shooter + SX1
- Jezdím Octavia Combi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
weasel
pisatel
pisatel

Založen: 04. 12. 2004
Příspěvky: 248
Bydliště: Rousínov

661.00 SMM
PříspěvekZaslal: st květen 17, 2006 9:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tomu tedy taky trochu nerozumím..a docela si i myslím, že kdyby byla chyba v knihovnách XPček, tak se foun nesekne tak, že by už nešel nastartovat..nevím, ale nezdá se mi to..
_________________
C25 -> S45 -> S55 -> S65 fw 50 -> SXG 75 fw22


Život je příliš krátký na to abychom ho dokázali prožít celý podle svého...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
leonard
kolemjdoucí

Založen: 02. 01. 2006
Příspěvky: 17

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt květen 18, 2006 6:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Při připojení founu kabelem se objevila hláška, byl objeven nový hardware.
Klasickým způsobem přes jednotlivá okna chcete nainstalovat se objevily dva řádky s knihovnami. Nainstaloval jsem jednu, celý proces znovu a pak mi XP oznámily, že hardware je připojen.

Přitom MPM jej detekovalo ihned a napsalo vlevo dole připojen - SXG 75. Současně vyskočilo zmiňované okno o novém hardware.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FOXXX
VIP
VIP

Založen: 20. 09. 2004
Příspěvky: 2424
Bydliště: Zubří (okres Vsetín)
Telefon: HTC HD
14880.90 SMM
PříspěvekZaslal: čt květen 18, 2006 7:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

to je nějaké podivné. Nevím, že bych viděl to o čem (pro mně dost zmateně) píšeš Think
V každém případě by to byla výborná zpráva a chtělo by to, aby to zkusil ještě někdo.

_________________
S10, C35, C40, 2x S35, S45, ME45, M55, S55, S65, S75, CF110, SL45i, SXG-75, HTC Artemis, HTC Touch Cruise
HKW600,HTC Touch HD


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
palo25
kolemjdoucí

Založen: 06. 03. 2006
Příspěvky: 28

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt květen 18, 2006 9:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Chcel by som tiez skusit nahodit 22ku do svojho milacika . Dalo by sa?
_________________
SXG75+1GB SanDisk+DCA-540
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alpha2
pisatel
pisatel

Založen: 24. 11. 2005
Příspěvky: 220
Bydliště: Olomouc

661.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt květen 18, 2006 10:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

palo25 napsal:
Chcel by som tiez skusit nahodit 22ku do svojho milacika . Dalo by sa?


Nechtěj, dopadneš jak my Exclamation
Miláčika mám v Prase na servise a je mu určitě moc smutno, stejně tak, jako mě Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Počkej si, či spíše si nechej FW nahrát rovnou v servisu.

_________________
C25, S35, ME45, SXG75 FW22, HTC Diamond, HTC HD2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kesu
čestný člen
čestný člen

Založen: 24. 10. 2004
Příspěvky: 2669
Bydliště: Cheb,Praha

14913.56 SMM
PříspěvekZaslal: čt květen 18, 2006 10:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

leonard napsal:
Při připojení founu kabelem se objevila hláška, byl objeven nový hardware.
Klasickým způsobem přes jednotlivá okna chcete nainstalovat se objevily dva řádky s knihovnami. Nainstaloval jsem jednu, celý proces znovu a pak mi XP oznámily, že hardware je připojen.

Přitom MPM jej detekovalo ihned a napsalo vlevo dole připojen - SXG 75. Současně vyskočilo zmiňované okno o novém hardware.


Celkem pochybuji že je to v ovladačích..každopádně pro fw jsou ovladače zvlašt...a jsou pripojeny k tomu instalatoru fw...při prvním puštění ti to napíše aktualní verzi a verzi obsaženou v tvém PC.....Vždy by se měla zaškrtnout obě políčka..jak Remove tak instal. Provede se opětovné instalované ovladaču...většinou se telefon na chvíli odpojí...

Každopadně ale i při požití starých ovladaču by to nemělo mít na funkci fw moc velký vliv......Celý problém spočívá v tom,jak už zde bylo zmíněno, v blokování určitých častí paněti kam se fw nahrává....tzn že to otevřeních častích se fw přepíše a v uzamčených nikoliv..proto take potom nejdou spusit....Bohužel prototypy měli pamět odemčenou a finální kousky ne....
Má sw na odemknutí paměti,ale zatím se praceje na překladu manualu a podobně....Až se nám to podaří uřčitě dame vědět

_________________
http://www.gpsmaps.ic.cz - 50 GB zkalibrovanych map pro TrekBuddy a OziExplorer CE (Celá ČR - 1:100k,50k,25k,10k a 10k - letecká) + Evropa


SM
C35>S35>MT50>M55>S55>CX65>SXG75>ASUS P535 WM 6.1+4GB miniSD+pouzdro Kusell+držak na kolo+baterie+HF+folie Boxwave ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> BREW -> Siemens SXG75 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 3 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group