clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - zkušenost s Update FW přes S.O.A. pro S68
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

zkušenost s Update FW přes S.O.A. pro S68

 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Třída S
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
renoar
(člen klubu SM)
pisatel
(člen klubu SM)<br>pisatel

Založen: 02. 02. 2004
Příspěvky: 296
Bydliště: ----------------> Brno-Lesná (týden) ----> Sv.Štěpán (víkend) ---->

661.00 SMM
PříspěvekZaslal: po červenec 31, 2006 2:14 pm    Předmět: zkušenost s Update FW přes S.O.A. pro S68 Odpovědět s citátem

když jsem koupil S68 měla hustě nestabilní FW22, kabel jsem neměl a ani o něm neuvažuji a tak jsem šáhl po SOA. update přes GPRS.
Hned mě potkalo pár háčků. Za prvé o stahování aktuálního FW nemůže být ani řeč. Poprvní se mi stáhla 34 i když už byla 38. No a ted se mi stáhla 38 i když už je 42,43.
Pak mám taky podezření (to potřebuji potvrdit nebo vyvrátit), že se FW prostě stahují postupně a né na přeskáčku podle nejnovějšího. Myslím si to proto, že i po nové instalaci update mi to po zapnutí píše: spust znovu update relace. nechápu proč.
Máte někdo zkušenost?

_________________
S40,SL10,S25,M35,S35,ST55,SL45,ME45,MT50,C55,C62,S55,M65,SX1,CX75,S68 (N73)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
N3o21
řád zlaté antény
řád zlaté antény

Založen: 04. 07. 2004
Příspěvky: 914

5892.50 SMM
PříspěvekZaslal: po červenec 31, 2006 2:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to zkus spustit...
uvidis kjestli se to updatne... a je mozny ze se to upgraduje postupne, protoze si myslim ze kdyz se to dela pres delta soubory (upgraduji se jen rozdily) ze to tak je.

nemoh bys napsat na kolik te asi jeden upgrade vyjde a kolik se pri nem prenese dat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
ccd98
táta fóra
táta fóra

Založen: 31. 10. 2005
Příspěvky: 1466

8031.04 SMM
PříspěvekZaslal: po červenec 31, 2006 2:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mno bude to tak do 1 MB dat. Tenhle upgrade je spíš ve formě patche, kterej změní jen ty části ve FW, který mají bejt upgradovaný; jestli jsou v novým FW shodný části s těma v tom starým, tak ty se nebudou přepisovat.
_________________
S LXXV
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
renoar
(člen klubu SM)
pisatel
(člen klubu SM)<br>pisatel

Založen: 02. 02. 2004
Příspěvky: 296
Bydliště: ----------------> Brno-Lesná (týden) ----> Sv.Štěpán (víkend) ---->

661.00 SMM
PříspěvekZaslal: po červenec 31, 2006 2:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

N3o21 napsal:
to zkus spustit...
uvidis kjestli se to updatne... a je mozny ze se to upgraduje postupne, protoze si myslim ze kdyz se to dela pres delta soubory (upgraduji se jen rozdily) ze to tak je.

nemoh bys napsat na kolik te asi jeden upgrade vyjde a kolik se pri nem prenese dat?


Rád bych to zkusil, ale kdybych měl instalovat všechny postupné verze přes GPRS, tak to už se mi opravdu vyplatí kabel. Napsal jsem dotaz na siemens, tak jsem zvědav co odpoví.

Počítadlo GPRS mi napsalo 663 KB. to je asi 50kč. není to moc, ale pokud budou verze vycházet po číslech, tak by se to prodražilo.

_________________
S40,SL10,S25,M35,S35,ST55,SL45,ME45,MT50,C55,C62,S55,M65,SX1,CX75,S68 (N73)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
renoar
(člen klubu SM)
pisatel
(člen klubu SM)<br>pisatel

Založen: 02. 02. 2004
Příspěvky: 296
Bydliště: ----------------> Brno-Lesná (týden) ----> Sv.Štěpán (víkend) ---->

661.00 SMM
PříspěvekZaslal: út srpen 01, 2006 4:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

oficiální vyjádření servisu:

Pri prehravani firmwaru pres SOA se telefon prihlasi na stranky spolecnosti BenQ-Siemens, kde si vyhleda opravny soubor Vaseho firmwaru. Opravny soubor je z nejblizsi verze, ktera je na strankach dostupna. Technicky neni mozne provest opravu z posledni verze, ale pouze z nejblizsi.

Na internetovych strankach je pro telefon BenQ-Siemens S68 vedena verze 34 az 43. Verze jsou ovsem zavisle na Variante telefonu (jazykove a operatorske varianty). Je mozne, ze pro Vasi variantu firmwaru telefonu je k dispozici pouze firmware 38. Variantu Vaseho telefonu zjistite po zadani kodu *#06# a potvrdite sipkou do prava. Objevi se veskere informace o Vasem firmwaru. Pod polozkou Variant muzete zjistit cislo Vasi varianty.

_________________
S40,SL10,S25,M35,S35,ST55,SL45,ME45,MT50,C55,C62,S55,M65,SX1,CX75,S68 (N73)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
hajkan
kolemjdoucí

Založen: 28. 02. 2006
Příspěvky: 5

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt srpen 03, 2006 5:30 am    Předmět: Budoucnost updatů pro S68. Odpovědět s citátem

Tak to vyjádření servisu vypadá, že "odborníci" o práci nestojí. A to je S68 po dlouhé době jediný poměrně levný a slušně vypadající mobil bez digiťáku a naděje na podobný od jakéhokoliv výrobce v dohledné době není. Navíc je servis Siemens v Brně zrušený. Opravdu žalostný stav jako v celém státě. A to FW43 patrně letos nebude poslední. Osobně si nějak poradím, pokud vůbec mobil koupím, ale lituji každého, kdo bude stahovat všechno přes SOA (i v ekonomicky silnějším zahraničí jsou majitelé S68-ček roztrpčeni drahotou tohoto odstraňování chyb výrobce). Podnikavost na základě znalostí a ochoty v tomto případě beznadějně neexistuje. Nebo se mýlím? d'oh!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
omk
kolemjdoucí

Založen: 21. 05. 2006
Příspěvky: 2

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne srpen 13, 2006 12:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no nevim mam t-mobile a pres gprs mi dva updaty na ver34 a posleze na ver38 vysli podle vyuctovani na 122kc coz mi prijde v pohode pac kdyz sem se ptal v servisu tak by to trvalo nejmin 2 tydny nez by mi ho vratily coz by bylo uplne na pikac Shocked a btw od verze 38 jsem velmi spokojen a telefon jede jako vino Dancing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pevara
kolemjdoucí

Založen: 13. 03. 2005
Příspěvky: 5

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: st srpen 23, 2006 5:08 pm    Předmět: přes S.O.A. nejde update Odpovědět s citátem

No já to nemůžu stáhnout přes S.O.A. mám fw 34 varianta A504 a když dám update sw tak mi po zalogování napíše že software není momentálně k dispozici-zkuste to později. Je potřeba v tom ztaženém profilu "Software update" ze Siemensu něco měnit, nebo to má šlapat tak jak to poslali ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
renoar
(člen klubu SM)
pisatel
(člen klubu SM)<br>pisatel

Založen: 02. 02. 2004
Příspěvky: 296
Bydliště: ----------------> Brno-Lesná (týden) ----> Sv.Štěpán (víkend) ---->

661.00 SMM
PříspěvekZaslal: st srpen 23, 2006 6:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

já mám FW38 a taky mi to píše, že další není k dizpozici. ale už je to asi 10 dní zpátky. Přitom mi tvrdili, že už je k dizpozici SOA i verze 42, ale záleží v jaké variantě. musíme čekat. ale zatím z FW 38 celkem spokojenost. Vypíná se akorát při synchronizaci dat.
_________________
S40,SL10,S25,M35,S35,ST55,SL45,ME45,MT50,C55,C62,S55,M65,SX1,CX75,S68 (N73)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
pevara
kolemjdoucí

Založen: 13. 03. 2005
Příspěvky: 5

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt srpen 24, 2006 4:28 pm    Předmět: S.O.A. Odpovědět s citátem

Už se někomu podařilo stáhnout firmware 38 přes S.O.A. ???? Brick wall
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
renoar
(člen klubu SM)
pisatel
(člen klubu SM)<br>pisatel

Založen: 02. 02. 2004
Příspěvky: 296
Bydliště: ----------------> Brno-Lesná (týden) ----> Sv.Štěpán (víkend) ---->

661.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt srpen 24, 2006 5:50 pm    Předmět: Re: S.O.A. Odpovědět s citátem

No mě. Když jsem to koupil tak to mělo FW22 a jelikož nechci investovat do kabelu, tak jsem stahoval přes SOA až po FW38. Jelikož ale tento telefon využívám jako druhý, tak už se nikam nepoženu.
_________________
S40,SL10,S25,M35,S35,ST55,SL45,ME45,MT50,C55,C62,S55,M65,SX1,CX75,S68 (N73)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Třída S Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group