clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Parametry S68
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Parametry S68
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Třída S
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Gecko
badatel
badatel

Založen: 03. 05. 2004
Příspěvky: 107
Bydliště: Trutnov

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: po červenec 31, 2006 11:38 pm    Předmět: Parametry S68 Odpovědět s citátem

Zdravím, mého Rescuíka mi nedávno švihli (vřele doporučuji navštěvovat městské koupaliště v Trutnově a dávat si tam věci do skříňky), uvažoval jsem sehnat si ho znova, jenže nová se dá sehnat už jen klasická M65ka a do použitého se mi moc nechce, takže jsem (protože nechci nic drahého, digitální fotoaparát jako takový mám, takže nemusím kvůli tomu kupovat mobil) zauvažoval nad novým ultratenkým BenQ-Siemensem S68, ke kterému se váže několikero dotazů ohledně funkční výbavy – projížděl jsem různé weby (www.cybex.cz, www.1m.cz, tady Siemensmanii, oficiální web benq-siemens.cz) i některá tištěná periodika, ale vesměs všude se údaje liší nebo jsou zase neúplné, takže jsem se rozhodl obrátit přímo na vás, kteří tento telefon už vlastníte – zajímalo by mě následující, tedy jestli telefon má:

1. kalendář a čím začíná (pondělí nebo neděle)
2. upomínky s možností opakování alespoň ročně
3. stopky
4. odpočtové stopky (minutka)
5. textové poznámky (o kapacitě alespoň 100 záznamů) o délce alespoň 150 znaků (jedna z mnou nejpoužívanějších funkcí)
6. SMS archiv (další z nejdůležitějších věcí)
7. jestli má MP3 vyznánění (pokud má i přehrávač je to jedno, ten je bez karty nepoužitelný)
8. kompatibilita s kabelem DCA 510
9. kompatibilita se Siemens Data Exchange (nezaměňovat s Data Suite – Exchange je jednodušší a slouží jen pro kopírování dat)
10. jestli by se na něm daly rozběhnout hry ze Siemensů řady 65/75 – rozlišení displeje je stejné (132 x 176)
11. no a nakonec jestli lze v adresáři přiřadit k volajícímu (importovanou když nemá foťák) fotografii

Za vaše odpovědi předem dík! Dancing

_________________
M35i -> C55 -> M55 fw10 ->fw11+patche ->fw91 -> M65 Rescue - policie hledá, nenachází stopy -> S68 fw30
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pip@
administrátor
administrátor

Založen: 11. 08. 2005
Příspěvky: 5470
Bydliště: Olomouc
Telefon: SXG75
132978.34 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: út srpen 01, 2006 5:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

S68 sice nemám, ale odpovím ti:
1. kalendář a čím začíná (pondělí nebo neděle) pondělí
2. upomínky s možností opakování alespoň ročně nevim
3. stopky ano
4. odpočtové stopky (minutka) ano
5. textové poznámky (o kapacitě alespoň 100 záznamů) o délce alespoň 150 znaků (jedna z mnou nejpoužívanějších funkcí) ano
6. SMS archiv (další z nejdůležitějších věcí) má, ale je na disku cache, - omezená velikost 1MB
7. jestli má MP3 vyznánění (pokud má i přehrávač je to jedno, ten je bez karty nepoužitelný) mp3 vůbec neumí
8. kompatibilita s kabelem DCA 510 ne, má jinou koncovku (kabel DCA-140)
9. kompatibilita se Siemens Data Exchange (nezaměňovat s Data Suite – Exchange je jednodušší a slouží jen pro kopírování dat) nevim
10. jestli by se na něm daly rozběhnout hry ze Siemensů řady 65/75 – rozlišení displeje je stejné (132 x 176) určitě půjdou
11. no a nakonec jestli lze v adresáři přiřadit k volajícímu (importovanou když nemá foťák) fotografii nevim, ale asi jo

_________________
Siemens: C35i, M35i, SL45i (aka U35), ME45 (aka Panther), C65 (aka Hera), M65 (aka X-cite), S75 (aka Minos), SG75 (aka Wolf4), SXG75 (aka Wolf5), EF81 (aka Kestrel)
HTC: TyTN II (aka Kaiser), Touch Diamond (aka Diamond), HD2 (aka Leo), Desire Z (aka Vision)
Samsung: Galaxy Note 10.1 (aka GT-N8010)

Pojďte pokecat na:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
renoar
(člen klubu SM)
pisatel
(člen klubu SM)<br>pisatel

Založen: 02. 02. 2004
Příspěvky: 296
Bydliště: ----------------> Brno-Lesná (týden) ----> Sv.Štěpán (víkend) ---->

661.00 SMM
PříspěvekZaslal: út srpen 01, 2006 10:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

já jen doplním:

2. upomínky s možností opakování alespoň ročně.......ano, stejně jako všechny siemensy
7. jestli má MP3 vyznánění (pokud má i přehrávač je to jedno, ten je bez karty nepoužitelný) mp3 vůbec neumí.....ano, ale umí wav a to velice kvalitně.(dokonce ani nemusí být ve formátu IMA ADPCM)
11. no a nakonec jestli lze v adresáři přiřadit k volajícímu (importovanou když nemá foťák) fotografii......ano, bohužel se zobrazuje hodně malá, škoda.

_________________
S40,SL10,S25,M35,S35,ST55,SL45,ME45,MT50,C55,C62,S55,M65,SX1,CX75,S68 (N73)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Gecko
badatel
badatel

Založen: 03. 05. 2004
Příspěvky: 107
Bydliště: Trutnov

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: út srpen 01, 2006 11:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Fajn, tak jestli to zkousne jakýkoli wav tak mám doma sbírku zvuků (i mluvené slovo a tak) z mého nejoblíbenějšího kresleného seriálu na satelitu - Cow & Chicken Jen ještě nevím jak to tam budu tahat (melodie, hry, fotky), nevím jaký je synchronizační SW (stačí mi opravdu jen správce souborů, nepotřebuji synchronizovat upomínky, adresář a tak) no a jestli seženu kabel, případně funkční BT adaptér.
_________________
M35i -> C55 -> M55 fw10 ->fw11+patche ->fw91 -> M65 Rescue - policie hledá, nenachází stopy -> S68 fw30
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
renoar
(člen klubu SM)
pisatel
(člen klubu SM)<br>pisatel

Založen: 02. 02. 2004
Příspěvky: 296
Bydliště: ----------------> Brno-Lesná (týden) ----> Sv.Štěpán (víkend) ---->

661.00 SMM
PříspěvekZaslal: st srpen 02, 2006 7:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

já to řeším tak, že to naženu přes kabel do nokie 6280 a pak to přes BT posílám do S68. Ovšem pokud nemáš jiný telefon, tak máš malý problém. Ještě je možnost hodit si to na net a stáhnout, ale to jen v případě že používáš neomezený datový tarif, jinak tě to přijde draho.
_________________
S40,SL10,S25,M35,S35,ST55,SL45,ME45,MT50,C55,C62,S55,M65,SX1,CX75,S68 (N73)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Gecko
badatel
badatel

Založen: 03. 05. 2004
Příspěvky: 107
Bydliště: Trutnov

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: st srpen 02, 2006 8:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To by šlo, brácha má N 6230i, i když mu občas trochu blbne (ohledně správy některých souborů na paměťové kartě), ale snad to půjde, dík.
_________________
M35i -> C55 -> M55 fw10 ->fw11+patche ->fw91 -> M65 Rescue - policie hledá, nenachází stopy -> S68 fw30
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gecko
badatel
badatel

Založen: 03. 05. 2004
Příspěvky: 107
Bydliště: Trutnov

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: st srpen 09, 2006 10:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím, tak S68mička už je na světě a po počáteční euforii docela zklamání - po funkční stránce vyhovuje, umí v podstatě to samé co M65 akorát bez foťáku, některé funkce jsou vylepšené (i když nevím jestli s minutkou zrovna budu vařit vejce nebo rýži), ale k některým funkcím je horší přístup (nelze např zobrazit kompletní systém souborů a přes BT posílané hry se mi ukládají mezi aplikace a nelze je přesunout do her), menší možnost personalizace a docela mě zklamalo vyzvánění - na 64 hlasů to vůbec nevypadá, příliš basové, předinstalované melodie znějí velmi dobře (však byly taky pro tento telefon pečlivě vybrány), ale to, co jsem si tam zkopíroval je ve srovnání s M65kou i ještě předchozí M55kou děs běs - některé tóny přehnaně basové, některé znějí velmi nepřirozeně a některé jsou potlačeny úplně - z 16tihlasé melodile to tak klidně udělá čtyřhlasou Brick wall Zobrazení seznamu telefonu a SIM najednou je taky spíš naobtíž - pokud chcete mít někoho ve skupině (nebo k němu obrázek či extra melodii) a zároveň číslo pro všechny případy zálohované na SIM, zobrazuje se to zbytečně zdvojeně. Neutral Jedninou výhodou tak zůstává vylepšení po grafické stránce (i když o tom by se taky dalo diskutovat, 12 ikon namísto 9 je zbytečných, něco by se dalo združit a navíc jsou neanimované), vylepšení některých funkcí a (z vlastní zkušenosti) kompatibilita většiny her (ne všech, třeba Townsmen 2 jsem nerozchodil, trojku už ano) ze Siemensů řady 65.

Závěrem když už jsem ho tak krásně zdrbnul (přes to přeze všechno mi docela vyhovuje a byl bych rád kdyby mi aspoň rok vydržel) bych měl závěrem jeden dotaz nebo spíš prosbička - zjistil jsem že témata z předchozích Siemensů na něj nefungují i když prý podporuje témata ve formátu *.sdt (bohužel už ne samotné *.scs skiny které zabírají mnohem míň místa, takže je lze často měnit podle nálady - dělal jsem to takhle na M65, téma stále stejné, jen si na EBS vyráběl skiny), takže bych se chtěl zeptat jestli neexistuje něco jako SDTE pro S68 případně kde si stáhnout nějaká kloudná hotová témata. Za vaše odpovědi předem dík.

_________________
M35i -> C55 -> M55 fw10 ->fw11+patche ->fw91 -> M65 Rescue - policie hledá, nenachází stopy -> S68 fw30
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pip@
administrátor
administrátor

Založen: 11. 08. 2005
Příspěvky: 5470
Bydliště: Olomouc
Telefon: SXG75
132978.34 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: st srpen 09, 2006 11:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

témata jsou na ni stejny jako na S/SL75 a C/M81
a najdeš je na http://www.siemensmania.cz/themes.php
a vytvářejí se programem Mobile Theme Editor, kterej umí dělat jak témata pro x65, tak i pro telefony vycházející z S75 (SL75, C81, M81, S68) a taky v novější verzi pro SXG75 (a EF81)

a k těm hrám, nevím, kam se po poslání přes BT ukládají u S75 (pravděpodobně se ale zeptá, kam ji chci uložit, jestli do her, nebo aplikací..), ale klidně si je můžu přesunout kamkoli, třeba do složky ostatní, pokud tam položka "přesunout" není, tak to můžeš přesunout pomocí jakyhokoliv filemanageru, třeba SieFM wink
a k té kompatibilitě her, na S68 se taky 3D hry deformují, jako na S75?

_________________
Siemens: C35i, M35i, SL45i (aka U35), ME45 (aka Panther), C65 (aka Hera), M65 (aka X-cite), S75 (aka Minos), SG75 (aka Wolf4), SXG75 (aka Wolf5), EF81 (aka Kestrel)
HTC: TyTN II (aka Kaiser), Touch Diamond (aka Diamond), HD2 (aka Leo), Desire Z (aka Vision)
Samsung: Galaxy Note 10.1 (aka GT-N8010)

Pojďte pokecat na:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Gecko
badatel
badatel

Založen: 03. 05. 2004
Příspěvky: 107
Bydliště: Trutnov

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt srpen 10, 2006 9:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No já nevím, z 3D her mám v telefonu (právě z mé předchozí M65) jenom Asphalt Urban GT 2 a River Storm 3D (vrtulníky) a obojí běží v pohodě, naopak ty vrtulníky šly na M65 téměř nepoužitelně trhaně a tady je to pohoda. Jinak preferuji spíš hry typu Prince of Persia, Sonic the Hedgehog a podobněprostě 2D bojové chodičky - adventury, sice by se to nemělo, ale můžu nabídnout nějaké ty hry výměnou za to co třeba sháním já, mám archiv cca 80 kousků, nově koupené hry zatím poskytnout nemůžu protože je mám jen v telefonu, k S68mičce jsem si zatím nepořídil kabel ani komunikační SW, hry, témata aj. tam tahám přes Nokii jak mi poradil kolega výše. Jinak k tomu přesouvání jsem mluvil právě o přesouvání v rámci vlastního telefonu, ne přes komunikační program, u S68 se to na nic neptá, jen to oznámí zprávu o přijatých datech a rovnou to uloží na příslušné místo (hry bohužel mezi aplikace a do vlastních her je dodatečně nijak nedostanu, ale ostatní věci ukládá správně). Při stahování placených her přes wap už se to zeptá jestli to chci uložit do her nebo mezi aplikace.
_________________
M35i -> C55 -> M55 fw10 ->fw11+patche ->fw91 -> M65 Rescue - policie hledá, nenachází stopy -> S68 fw30
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pip@
administrátor
administrátor

Založen: 11. 08. 2005
Příspěvky: 5470
Bydliště: Olomouc
Telefon: SXG75
132978.34 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: čt srpen 10, 2006 9:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Gecko napsal:
Jinak k tomu přesouvání jsem mluvil právě o přesouvání v rámci vlastního telefonu, ne přes komunikační program

SieFM je ale java aplikace wink

_________________
Siemens: C35i, M35i, SL45i (aka U35), ME45 (aka Panther), C65 (aka Hera), M65 (aka X-cite), S75 (aka Minos), SG75 (aka Wolf4), SXG75 (aka Wolf5), EF81 (aka Kestrel)
HTC: TyTN II (aka Kaiser), Touch Diamond (aka Diamond), HD2 (aka Leo), Desire Z (aka Vision)
Samsung: Galaxy Note 10.1 (aka GT-N8010)

Pojďte pokecat na:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Rollycz
kolemjdoucí

Založen: 17. 09. 2006
Příspěvky: 1

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne září 17, 2006 3:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, uvažuji o koupi, ale jde mi o jednu podstatnou věc. Má to synchronizaci kalendáře, upomínek a konaktů s MS Outlok nebo jen s nějakou origo aplikací? Díky za odpověď wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pip@
administrátor
administrátor

Založen: 11. 08. 2005
Příspěvky: 5470
Bydliště: Olomouc
Telefon: SXG75
132978.34 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: ne září 17, 2006 5:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jen s MS Outlook wink
_________________
Siemens: C35i, M35i, SL45i (aka U35), ME45 (aka Panther), C65 (aka Hera), M65 (aka X-cite), S75 (aka Minos), SG75 (aka Wolf4), SXG75 (aka Wolf5), EF81 (aka Kestrel)
HTC: TyTN II (aka Kaiser), Touch Diamond (aka Diamond), HD2 (aka Leo), Desire Z (aka Vision)
Samsung: Galaxy Note 10.1 (aka GT-N8010)

Pojďte pokecat na:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Gecko
badatel
badatel

Založen: 03. 05. 2004
Příspěvky: 107
Bydliště: Trutnov

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: st září 20, 2006 12:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Možná to tady už někde je, ale místo kabelu jsem si pořídil BT adaptér a jaksi se mi ho nedaří spojit s MPM, komunikuje jen s u adaptéru dodaným SW BlueSoleil, kde můžu pouze oboustranně kopírovat soubory, což je docela málo Brick wall A pak mám ještě jeden problém - z barevného tématu Grid jsem si zkopíroval (do telefonu mezi obrázky a vlastní melodie) úvodní a koncovou animaci a znělky protože se mi líbily a teď mi nejdou nijak smazat, ani v telefonu, ani přes BlueSoleil, tam to hlásí že to nejde z neznámých důvodů, přičemž soubor (v BlueSoleil to nejde, tam to vlastnosti souboru nezobrazuje, tak jsem to zjistil přes počítač že jsem do něj soubor z mobilu zkopíroval) žádné zvláštní atributy nemá, dokonce ani ochranu proti zápisu či mazání. Think
_________________
M35i -> C55 -> M55 fw10 ->fw11+patche ->fw91 -> M65 Rescue - policie hledá, nenachází stopy -> S68 fw30
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
medlin
kolemjdoucí

Založen: 01. 10. 2006
Příspěvky: 6

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne říjen 01, 2006 10:32 pm    Předmět: S68+BT+MobilePhoneManager Odpovědět s citátem

Také mi to nefunguje, tedy funguje asi jednou z 50 pokusů. Zkus SiMoCo. Ten mi chodí bezvadně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Joan
věrný diskusník
věrný diskusník

Založen: 24. 06. 2005
Příspěvky: 474
Bydliště: panelák v Brně...

2378.10 SMM
PříspěvekZaslal: čt říjen 12, 2006 7:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hezký den Laughing
tak mě napadá, že SiMoCo (konkrétně moje verze 2.2.6) má v nastavení jenom přes kabel (COM) a IrDA.
1) protože S68 má pouze Bluetooth, tak SiMoCo použít nejde, nebo se pletu Think ?
2) existuje nebo je šance, že bude adaptér na konektor z DCA-510, aby bylo možnos použít stávající kabel?
Děkuji za odpověď, potřebuji vědět, jak jsou nové Benq-Siemensy spojitelné s PC.
J. Very Happy

_________________
Motorola T2288R > Samsung C100 > C55 fw 24 (888kB) > C75 fw 11 & CX65 fw 25 → fw50

------------------------
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Třída S Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group