clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - NV Items - editace a úpravy
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

NV Items - editace a úpravy
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> BREW -> Siemens SXG75
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jirkab
čestný člen
čestný člen

Založen: 28. 09. 2004
Příspěvky: 2051
Bydliště: Praha

4280.90 SMM
PříspěvekZaslal: so září 09, 2006 2:46 pm    Předmět: NV Items - editace a úpravy Odpovědět s citátem

Začal jsem se věnovat průzkumu NV Items (analogie k EEPROM ) pomocí programu QXDM ( Qaulcomm eXtensible Diagnostic Monitor ).

Takže pokud by měl někdo nějaké další podobné poznatky a vylepšení nechť se přidá.

Zde je ke stažení celý kompletní seznam NV Items v excelu, které QXDM zobrazuje. Je to dobrá pomůcka při úpravách, aby si člověk nemusel dělat poznámky (co bylo na položce před změnou, co po změně a k čemu vlastně položka slouží) na papírky.

Jelikož seznam je tak obsáhlý, přesunul jsem to i s obrázky na toto umístění a zde bychom o problematice diskutovali.

_________________
Siemens C25->S45->S55->ME45->S65->CX75->S75->SXG75->HTC Trinity->Kaiser->Blackstone->Leo->Shooter + SX1
- Jezdím Octavia Combi


Naposledy upravil jirkab dne po listopad 06, 2006 11:44 am, celkově upraveno 6 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Misisa
badatel
badatel

Založen: 05. 02. 2005
Příspěvky: 169
Bydliště: Pardubice

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: út září 12, 2006 10:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Polozka 3419 by mela aktivovat na displeji home zone,ale zatim neodzkouseno.
_________________
Motorola d460,C25,C35,S35,S45i,S55,M65,SX1,M75,SXG75, >>> E71 fw.45+512 kingston
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jirkab
čestný člen
čestný člen

Založen: 28. 09. 2004
Příspěvky: 2051
Bydliště: Praha

4280.90 SMM
PříspěvekZaslal: út září 12, 2006 11:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pozor na položku č. 2984 (send via) - položka blokuje buď úplně anebo částečně (dá se zvolit, které možnosti se povolí) odesílání věcí z telefonu pomocí SMS, E-mailu, Bluetooth, IrDa, MMS. Pokud se položka jednou aktivuje musí se najít ta správná číselná kombinace, která aktivuje všechny možnosti. Našel jsem kombinaci, která povolovala maximálně tři věci: pak jsem to vzdal a udělal customizaci - to jsem ještě nevěděl že stačí pouze tovární nastavení Brick wall

Disable aero check: (anebo tak nějak to bylo vždy popsané v patchích pro dřívější telefony) Změnit položku č. 2985 PU prompt enabled z 1 na 0 Brick wall - přišel jsem na to náhodou podle názvu by mě to ani nenapadlo (když tak opačně).

Aktivace "orange lišty" na hlavní obrazovce č. 3442 Home screen enabled - změnit z 0 na 1 - v menu nastavení, zobrazení přibude hned na první místo položka : Vzhled domov. str. (to bude chtít přejmenovat) a tam je možné si vybrat lištu.

Aktivace obrázku javy při každém spuštění java aplikace: č. 3460 Java show enabled z 0 na 1.

Změna maximálního možného počtu uložených sms v mobilu č. 3006 MS SMS Max number of SMS z 500 třeba na 1000. V menu telefonu: stav paměti v doručených pak ukazuje místo 500 volné místo na disku. (Prakticky to nikdy nevyzkouším, protože sms mažu, abych v nich neměl nepořádek).

_________________
Siemens C25->S45->S55->ME45->S65->CX75->S75->SXG75->HTC Trinity->Kaiser->Blackstone->Leo->Shooter + SX1
- Jezdím Octavia Combi


Naposledy upravil jirkab dne so září 30, 2006 7:29 pm, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Misisa
badatel
badatel

Založen: 05. 02. 2005
Příspěvky: 169
Bydliště: Pardubice

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: st září 13, 2006 6:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

2Jirkab : Nezkousel jsi polozku 3443 jedna se tam take o orange listu Home screen layout.

Edit:uz jsem to zjistil,pokud je lista aktivni,tak vypisuje jak je prave nastavena.

A myslis,ze dochazi k ovlivnovani chodu telefonu pri aktivaci napr orange listy, im, ptt ...???

_________________
Motorola d460,C25,C35,S35,S45i,S55,M65,SX1,M75,SXG75, >>> E71 fw.45+512 kingston
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jirkab
čestný člen
čestný člen

Založen: 28. 09. 2004
Příspěvky: 2051
Bydliště: Praha

4280.90 SMM
PříspěvekZaslal: st září 13, 2006 4:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Položkou 3443 tam dáš uvodní obrazovku jakou chceš natvrdo bez možnosti změny pokud nemáš aktivovanou položku 3442 - home screen enabled. Pokud tuto položku aktivovanou máš (3442) měníš si vzhled hlavní obrazovky (s lištou anebo bez lišty) jak chceš ty přes menu telefonu. A nastavení položky 3443 tě tím pádem nezajímá - je to pouze odraz toho co je nastavené přes menu.

To zpomalení se mi zdá pouze v menu nastavení zobrazení, tam je patrné, že z první položky (přidané) to chvilku trvá, ale pak to najednou běží o to rychleji - mám tedy na mysli pohyb po jednotlivých položkách menu. Jinak jsem zpomalení nezaznamenal.

Ale při zkoumání jak změnit jednotlivé položky v té orange liště jsem zjistil, že ani QPST a ani BitPim neukazují všechny .bar soubory v adresáři /brew/mod/. To se bude určitě také někde v NV Item aktivovat, ale otázka je kde, zatím jsem nic takového nenašel, ale různé odkazy jsou na soubory, které v telefonu evidentně jsou (názvy řečí, volání funkce "nový kontakt", Všechny záložky z menu Seznamů volání, apod, apod..). Bude tam zřejmě někde i .bar soubor, který bude obsahovat veškeré stringi s voláním všech funkcí telefonu - pak by nic nebránilo tomu udělat si např. moje menu anebo nastavení "rychlých kláves" na cokoliv tak, jak jsme u siemense byli zvyklí.

_________________
Siemens C25->S45->S55->ME45->S65->CX75->S75->SXG75->HTC Trinity->Kaiser->Blackstone->Leo->Shooter + SX1
- Jezdím Octavia Combi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Misisa
badatel
badatel

Založen: 05. 02. 2005
Příspěvky: 169
Bydliště: Pardubice

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt září 14, 2006 4:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mam aktivni orange listu a narazil jsem na mensi problem,kdyz chci listu v menu telefonu deaktivovat,tak dojde k restartu,ale ne vzdy.Po restartu je lista deaktivovana.Dalsi vec je ze pokud je lista aktivni,nelze mi zmenit pozadi,musim listu vypnout a potom to jde a nebo az po vyp/zap telefonu.
_________________
Motorola d460,C25,C35,S35,S45i,S55,M65,SX1,M75,SXG75, >>> E71 fw.45+512 kingston
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mydyingbride
VIP
VIP

Založen: 21. 09. 2004
Příspěvky: 518
Bydliště: Pardubice

3071.50 SMM

Příspěvky na SM: 200,-
PříspěvekZaslal: čt září 14, 2006 7:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Misisa napsal:
Mam aktivni orange listu a narazil jsem na mensi problem,kdyz chci listu v menu telefonu deaktivovat,tak dojde k restartu,ale ne vzdy.Po restartu je lista deaktivovana.Dalsi vec je ze pokud je lista aktivni,nelze mi zmenit pozadi,musim listu vypnout a potom to jde a nebo az po vyp/zap telefonu.


Mně se to nerestartuje, ale když jsem pak dal volání rychlou volbou (stisknutím klávesy 5) zůstal na pozadí obrázek "pozadí" a né pozadí,
které se zobrazuje klasicky (pozadí v tématu). Po restartu bylo vše ok.
Při dalších aktivacích i deaktivacích už to bylo v pořádku..
Pozadí mi jde měnit bez problému, i rychlou volbou v liště.. wink

_________________


M35i -> MT50-> M65 -> SXG75/fw22 | IMS-700 | Graphic Tunning by MDB + HTC HD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
FOXXX
VIP
VIP

Založen: 20. 09. 2004
Příspěvky: 2424
Bydliště: Zubří (okres Vsetín)
Telefon: HTC HD
14880.90 SMM
PříspěvekZaslal: pá září 15, 2006 6:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mně se při zaplé liště pozadí změní až po restartu telefonu, takže zase jiné chování Shocked Jo a s trochou studu musím říct, že jsem zatím nic nového nevykoumal. Embarassed Co ani netuším, co by mohlo být, do toho raději nelezu a když jsem měnil něco, co jsem si podle názvu dokázal odvodit a nebo aspoň tipnout, tak jsem pak stejně nenašel v telefonu změnu Brick wall
_________________
S10, C35, C40, 2x S35, S45, ME45, M55, S55, S65, S75, CF110, SL45i, SXG-75, HTC Artemis, HTC Touch Cruise
HKW600,HTC Touch HD


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lubo1
pisatel
pisatel

Založen: 05. 06. 2005
Příspěvky: 290
Bydliště: Praha

715.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá září 15, 2006 7:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jsem na tom podobne..zkousel jsem nekde najit vypnuti zvuku fotoaparatu a zmizeni hlasky "presmerovani je aktivni" pri volani,ale ani jedno sem nenasel Brick wall Brick wall vzdycky si natukam do slovniku treba "zvuk" a zkousim v tom excelovym souboru,kde jsou vypsane vsechny NV Items,vsechny mozne anglicke vyrazy najit,ale bezvysledne..mno snad jednou budu mit uspech a podari se mi necim prispet Pray
_________________
S65->SXG75 (FW22) + Kingston 512MB->HTC S730 (Wings) + 4GB MicroSD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FOXXX
VIP
VIP

Založen: 20. 09. 2004
Příspěvky: 2424
Bydliště: Zubří (okres Vsetín)
Telefon: HTC HD
14880.90 SMM
PříspěvekZaslal: so září 16, 2006 6:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak nevím, jestli se mi povedlo něco užitečného změnit, nebo se projevila nějaká chyby ve FW, ale dnes asi v 7:15 se mi telefon sám zapl. Neměl jsem nastavený budík, sedím u kompu a najednou slyším zvuk zapnutí telefonu. Otočil jsem se a koukám jak display svítí. A protože mám vyplý ten "aerochack" tak se sám zapl. Ověřím to ještě zítra a pak si jen vzpomenout, co všechno jsem tam pozapínal Brick wall
_________________
S10, C35, C40, 2x S35, S45, ME45, M55, S55, S65, S75, CF110, SL45i, SXG-75, HTC Artemis, HTC Touch Cruise
HKW600,HTC Touch HD


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xaunicky
badatel
badatel

Založen: 11. 04. 2006
Příspěvky: 120
Telefon: SXG75
298.36 SMM
PříspěvekZaslal: so září 16, 2006 1:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

FOXXX napsal:
Tak nevím, jestli se mi povedlo něco užitečného změnit, nebo se projevila nějaká chyby ve FW, ale dnes asi v 7:15 se mi telefon sám zapl. Neměl jsem nastavený budík, sedím u kompu a najednou slyším zvuk zapnutí telefonu. Otočil jsem se a koukám jak display svítí. A protože mám vyplý ten "aerochack" tak se sám zapl. Ověřím to ještě zítra a pak si jen vzpomenout, co všechno jsem tam pozapínal Brick wall

Tak tohle se mě stávalo u vypnutého mobilu víceméně i dřív, jen s tím rozdílem, že se rozsvítilo úvodní logo Siemens, chviličku to svítilo a pak to zhaslo, několikrát za noc. Všimnul jsem si toho, když jsem pařil PC hru, jelikož mě mobil leží u monitoru. Laughing

_________________
A35 + MT50 + Telestar T168 + SXG75 white + IMS-700 + EF81/FW58 CZ + 1GB microSD Kingston + EF91 fw1.11 + 1GB microSD Kingston + HHB-750
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza Bouma
táta fóra
táta fóra

Založen: 12. 08. 2004
Příspěvky: 1152

7912.98 SMM
PříspěvekZaslal: so září 16, 2006 6:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem nasel v kategorii GPRS nejaky radky s napisem EDGE...znamena to,ze ta nase cihla ma i EDGE a je jen SW blokovane?slo by pripadne zpristupnit
_________________
MOTOROLA d520>SIEMENS C35i>NOKIA 3410>back to SIEMENS C35i>SIEMENS C60>SIEMENS SX1>SIEMENS SXG75 White

Zadáno 12.5.2012-Nabízím k prodeji autorádio: http://aukro.cz/show_item.php?item=2342361883
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Misisa
badatel
badatel

Založen: 05. 02. 2005
Příspěvky: 169
Bydliště: Pardubice

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: so září 16, 2006 6:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ohledne edge je tam 6 polozek 2508,2509,2510,2511,3510,3511

Ted to jen odzkouset

Edit: Ale,kdyz projizdim v Brew resource editoru horni listu s ikonkama tak tam ikona edge neni.Pritom siemens,ktery ma edge ma na displeji bud gprs a kdyz je pokryti edge tak tam sviti edge.Ale u sxg neni. Rolling Eyes

Edit 2: Zajimava je polozka 3510 GSM 1900/EDGE Polar Ramp Profile
3511 GSM 850/EDGE Polar Ramp Profile

protoze tu neni frekvence 1800,coz je pro nas dost potrebne,protoze nase site bezi na 900/1800 MHz.

_________________
Motorola d460,C25,C35,S35,S45i,S55,M65,SX1,M75,SXG75, >>> E71 fw.45+512 kingston
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jirkab
čestný člen
čestný člen

Založen: 28. 09. 2004
Příspěvky: 2051
Bydliště: Praha

4280.90 SMM
PříspěvekZaslal: so září 16, 2006 10:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tam je spousta jiných položek, které jsou neaktivní.
Bylo by především potřeba sehnat někde aktuální QXDM anebo jiný podobný program pro správu NV Items pro verzi Brewu v SXG75. (Spousta položek nejde ani z telefonu načíst, některé hlásí: špatný parametr, apod). Zatím jsem nic dalšího podstatného neobjevil, tedy kromě blbostí jakými jsou např.: která kamera se zapne (jestli přední anebo zadní) při vstupu do foťáku, odebrání různých položek z menu jako např. nabídky prodlevy ve výměně dat, zablokování různých změn natvrdo (vyzvánění), aktivace automatické odpovědi na příchozí hovor bez připojeného příslušenství (dá se také nastavit ve skrytém menu telefonu po stisku 000000 a zeleného sluchátka) apod. apod.

Jediná věc, která by možná stála za to vyzkoušet je, ale pouze pro majitele EF81 - kouknout na položku č.233 - Opening Clamshell Answers Call, pokud by to bylo to co si myslím, tak položka bude mít v telefonu hodnotu = 1 (v SXG je neaktivní). Pokud tomu tak skutečně je, chtělo by hodnotu změnit na 0 a možná by to vyřešilo jejich problém s nemožností běhu javy při zaklapnutém krytu (asi by to ale přineslo i tu drobnost, že při příchozím hovoru by bylo nutné telefon otevřít a přijmout hovor zeleným telefonem, ale to jsou spíš dohady, bylo by třeba vyzkoušet Think ).

_________________
Siemens C25->S45->S55->ME45->S65->CX75->S75->SXG75->HTC Trinity->Kaiser->Blackstone->Leo->Shooter + SX1
- Jezdím Octavia Combi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
FOXXX
VIP
VIP

Založen: 20. 09. 2004
Příspěvky: 2424
Bydliště: Zubří (okres Vsetín)
Telefon: HTC HD
14880.90 SMM
PříspěvekZaslal: ne září 17, 2006 8:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

FOXXX napsal:
Tak nevím, jestli se mi povedlo něco užitečného změnit, nebo se projevila nějaká chyby ve FW, ale dnes asi v 7:15 se mi telefon sám zapl. Neměl jsem nastavený budík, sedím u kompu a najednou slyším zvuk zapnutí telefonu. Otočil jsem se a koukám jak display svítí. A protože mám vyplý ten "aerochack" tak se sám zapl. Ověřím to ještě zítra a pak si jen vzpomenout, co všechno jsem tam pozapínal Brick wall

Takže tento svůj nález potvrzuju. Dnes se mi telefon ve stejnou dobu zapl opět. Pokusím se vzpomínat, co jsem všechno měnil. Ale v žádném případě jsem nikde nenastavoval čas, tak nechápu, kde to vzalo těch asi 7:14 d'oh!

EDIT: Tak do toho hledím jako blázen a fakt nevím co jsem měnil a co ne Brick wall položek s power a powerup je tam víc a u žádné z nih nevím Sad


EDIT 2: No tak dnes je pondělí a ten anarchista se zapnul v 6:10. Snažil jsem se logicky odůvodnit jeho chování a napadlo mě, jestli to nedělá podle "začátku dne" v kalendáři a o víkendu nepřidá hodinu spánku k dobru. Ale v kalendáři mám začátek na 8:00. Tak asi dělá, co ho napadne. Zapne se, až je vyspaný

_________________
S10, C35, C40, 2x S35, S45, ME45, M55, S55, S65, S75, CF110, SL45i, SXG-75, HTC Artemis, HTC Touch Cruise
HKW600,HTC Touch HD


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> BREW -> Siemens SXG75 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 1 z 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group