clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - S75, padá spojení při EDGE
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

S75, padá spojení při EDGE

 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Řada x72, x75
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ja.ja
kolemjdoucí

Založen: 24. 05. 2005
Příspěvky: 8

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: út říjen 10, 2006 7:23 pm    Předmět: S75, padá spojení při EDGE Odpovědět s citátem

Dříve jsem používal na data S65 kabel DCA 500 (sériový) a cca. 1-2 x do týdne spojení padlo, seknul se mobil, vypnul se. Stačilo zapnout, připojit a šlapalo to dál. Nyní jsem přešel kvůli EDGE na S75 a propojil ho přes Bluetooth. Běhá u t-mobile docela slušně, bez problémů 225 kb/s. Ale.... Při stahování "naplno" do hoťky padne. Sekne se takovým způsobem, že nareaguje na žádná tlačítka a musí se vyndat baterie. Máte s tímto někdo zkušenosti a případně zkušenosti s kabelem DCA 510 a DCA 540? S DCA 500 se mobil připojí pouze 115 kb/s a na max tahá okolo 90 kb/s. (odzkoušeno na dvou různých počítačích a Bluetooth, chování stejné)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mario_liptov
administrátor
administrátor

Založen: 06. 09. 2004
Příspěvky: 2275

265010.61 SMM
PříspěvekZaslal: út říjen 10, 2006 7:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zisti si *#06# verziu softu, prve verzie s tym mali veeelike problemy. Preflashovat na najnovsiu a potom slape bez problemov.
_________________
S6->N5110->N6110->S55->SE630->C65->CX65->C75->CX75->SX1->S65->ST55->SL65->S75->SL75->EF81->S68->EL71Black->EL71Silver->SXG75->C902->HTC Desire->SAMSUNG GALAXY SIII...?

Tak tam sem taky (Ne)byl...
Keď môžem, pomôžem.
Zeptejte se mne na co chcete, ja Vam na co chci odpovim. Donutil
SMwmmania.cz
Podpořte SiemensManii | Trička SiemensManie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mario_liptov
administrátor
administrátor

Založen: 06. 09. 2004
Příspěvky: 2275

265010.61 SMM
PříspěvekZaslal: út říjen 10, 2006 7:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

DCA500 ako si pisal ze je seriovy ti nepusti viac ako seriovy prenos v PC 115200Kb/s tak z tohotodovodu ti to nejde rychlejsie. DCA510 ten je cez USB a tam mas rychlost do 900000Kb/s. Tento je uplne bezproblemovy.
_________________
S6->N5110->N6110->S55->SE630->C65->CX65->C75->CX75->SX1->S65->ST55->SL65->S75->SL75->EF81->S68->EL71Black->EL71Silver->SXG75->C902->HTC Desire->SAMSUNG GALAXY SIII...?

Tak tam sem taky (Ne)byl...
Keď môžem, pomôžem.
Zeptejte se mne na co chcete, ja Vam na co chci odpovim. Donutil
SMwmmania.cz
Podpořte SiemensManii | Trička SiemensManie


Naposledy upravil mario_liptov dne út říjen 10, 2006 7:33 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ja.ja
kolemjdoucí

Založen: 24. 05. 2005
Příspěvky: 8

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: út říjen 10, 2006 7:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mario_liptov napsal:
Zisti si *#06# verziu softu, prve verzie s tym mali veeelike problemy. Preflashovat na najnovsiu a potom slape bez problemov.


To jsem zapomněl napsat, FW 47
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkab
čestný člen
čestný člen

Založen: 28. 09. 2004
Příspěvky: 2051
Bydliště: Praha

4280.90 SMM
PříspěvekZaslal: út říjen 10, 2006 7:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mario_liptov napsal:
DCA500 ako si pisal ze je seriovy ti nepusti viac ako seriovy prenos v PC 115200Kb/s tak z tohotodovodu ti to nejde rychlejsie. DCA510 ten je cez USB a tam mas rychlost do 900000Kb/s. Tento je uplne bezproblemovy.
Nesmysl: DCA-510 praktická rychlost stahování maximálně i v pokrytí EDGE 85kb/s (jinak kabel jako takový má praktickou rychlost 115kb/s). Z kabelů využije maximální praktickou rychlost EDGE (t.j. 236kb/s) pouze DCA-540, který komunikuje na maximálně 460kb/s (desetinná místa jsem si odpustil). Úmyslně jsem několikrát použil slovo "prakticky". Všechna tato tvrzení mám prakticky ověřena.

(Je sice hezké psát jak rychle s pc komunikuje vypnutý telefon, ale pro použití telefonu jako "modemu" je to dost info k ničemu).

_________________
Siemens C25->S45->S55->ME45->S65->CX75->S75->SXG75->HTC Trinity->Kaiser->Blackstone->Leo->Shooter + SX1
- Jezdím Octavia Combi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
ja.ja
kolemjdoucí

Založen: 24. 05. 2005
Příspěvky: 8

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: út říjen 10, 2006 7:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

O.K. toto info jsem potřeboval, t.j. DCA 500 i 510 je v podstatě stejné ( jeden serial, druhý USB), rychlost při EDGE stejná, do cca. 90kb/s. Na EDGE pouze S DCA 540. A co Bluetooth? Také to padá? U DCA 540 v pohodě?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mario_liptov
administrátor
administrátor

Založen: 06. 09. 2004
Příspěvky: 2275

265010.61 SMM
PříspěvekZaslal: út říjen 10, 2006 8:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Okay dam si poradit, myslel som si, ze ked flashujem telefon a ide mi rychlostou aku mu nastavim, teda cca 900Kb/s, tak mi aj komunikacia pojde touto rychlostou. Je pravda, ze cez DCA540 idem priamo do telefonu komunikaciou USB, tak to pojdem vyskkusat ako rychlo mi pojde EDGE ze 540-tku. Dik za moje poucenie. Nehadam sa, aj ja si dam poradit...
_________________
S6->N5110->N6110->S55->SE630->C65->CX65->C75->CX75->SX1->S65->ST55->SL65->S75->SL75->EF81->S68->EL71Black->EL71Silver->SXG75->C902->HTC Desire->SAMSUNG GALAXY SIII...?

Tak tam sem taky (Ne)byl...
Keď môžem, pomôžem.
Zeptejte se mne na co chcete, ja Vam na co chci odpovim. Donutil
SMwmmania.cz
Podpořte SiemensManii | Trička SiemensManie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkab
čestný člen
čestný člen

Založen: 28. 09. 2004
Příspěvky: 2051
Bydliště: Praha

4280.90 SMM
PříspěvekZaslal: út říjen 10, 2006 8:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V pohodě také se nehádám, jen jsem to poupravil na pravou míru, aby si kolega nekoupil DCA-510 a nebyl potom zklamaný.
S DCA-540 (fW od 26-35) spojení trvalé a bez padání (trvalé míněno tak 10-12 hodin bez odpojení s různou frekvencí používání, není problém i se stažením větších objemů - 100MB). BT - PC - internet: zkušenosti nemám nepoužívám . (Pouze BT - PC - ovládání).

_________________
Siemens C25->S45->S55->ME45->S65->CX75->S75->SXG75->HTC Trinity->Kaiser->Blackstone->Leo->Shooter + SX1
- Jezdím Octavia Combi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
NightKing
začátečník
začátečník

Založen: 01. 07. 2004
Příspěvky: 76

67.00 SMM
PříspěvekZaslal: st říjen 11, 2006 2:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

FW24 -> originalni flash na FW31 a presne to same:
Pri intenzivnejsi praci to do hodiny pres bluetooth prestane komunikovat. Pomuze az restart bluetooth zarizeni, nekdy telefonu, nekdy celeho PC i telefonu Rolling Eyes

_________________
Rapid evolution ;-) C25 - The Founder-> M55 -> S75
Chevrolet Camaro - Unleashed Fuel Only
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Miroslav Chodovský
(člen klubu SM)
pisatel
(člen klubu SM)<br>pisatel

Založen: 26. 10. 2004
Příspěvky: 217

695.90 SMM
PříspěvekZaslal: pá říjen 13, 2006 7:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

NightKing napsal:
FW24 -> originalni flash na FW31 a presne to same:
Pri intenzivnejsi praci to do hodiny pres bluetooth prestane komunikovat. Pomuze az restart bluetooth zarizeni, nekdy telefonu, nekdy celeho PC i telefonu Rolling Eyes
Chlapci už jsem to psal na více topicích,že jestli máte XP professionál s SP2,nechte windows bez ohledu na dodávaný software nainstalovat svoji vlastní BT stanici,která jede na 3 portech,takže můžete zároveň být na netu a zároveň připojeni k MPM a ještě volat, a já s ní dosahuji rychlosti běžně 237kbps a tahám s ní 50MB soubory.Ještě mi to nikdy nespadlo vinou mobilu,nebo PC.Mám FW 47 a BT dongle 2.0 od Aligátora.
_________________
CF 75 FW 22+patches,CX 75 FW 25 EP 2.3+MP14+ elves+patches,S75 FW 47 EP 2.3+MP14+elves +patches
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ja.ja
kolemjdoucí

Založen: 24. 05. 2005
Příspěvky: 8

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: út říjen 17, 2006 6:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Koupil jsem orig. DCA 540 a je to sice lepší než přes BT, ale i tak se telefon občas sekne. Při běžném prohlížení stránek bez problémů, ale při stahování větších souborů při rychlosti kolem 200 kb/s to není prostě ono.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ja.ja
kolemjdoucí

Založen: 24. 05. 2005
Příspěvky: 8

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá listopad 24, 2006 10:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ptal jsem se na daný problém u siemense a údajně takový problém ještě neřešili. Prý je závada v síti. Tak jsem to řešil u T-mobile a tam mi bylo sděleno, že o problému ví a že S75 na edge nikdy bez problémů chodit nebude. Prý vada všech S75. Odeslali ho na reklamaci a dnes jsem ho vyzvednul. Dal jsem jim ho s FW 40 a vrátili mi ho s FW 24. Telefon je skoro nepoužitelný. Nejde na něm ani mini opera. Na edge se kousne do 5 minut. Zítra jim ho tam zase hodím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stano.mania
siemensmaniak
siemensmaniak

Založen: 09. 11. 2004
Příspěvky: 2128
Bydliště: okolie Senca (SK)

14311.82 SMM

Příspěvky na SM: 160,-
PříspěvekZaslal: pá listopad 24, 2006 11:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Moja skúsenosť s mobilmi Siemens od S55 po S75 fw 47 cez BT:
padajú a budú padať, cez BT dosť často. Pri S55 nepomohli žiadne reklamácie, sledoval som logy a ako tak to riešil prakticky: nenechám spojenie cez BT uspať tým, že nastavím Recovery na PC cez BT na minimum 1 min. a v konfigurácii sieťového pripojenia automatické obnovenie ak to padne z hocijakých dôvodov.
Pri S75 pozorujem akúsi mimoriadnu citlivosť na porty, ktoré si nastaví na PC Dongle, mám MSI, na notebooku HP je to spoľahlivejšie.
Zistil som, že ak prestavím Bluetooth Com porty, padá to veľmi často, alebo nejde.
Všetko som odinštaloval a dal znova a robím len s portami, ktoré si priradil PC automaticky.
Za posledné roky som skúšal viaceré modemy mobilov cez BT na GPRS/EDGE a najspoľahlivejšie to bolo v poradí SE PCMC karty, Motorola, Nokia, Siemens.
Zostávam pri S75, ale internet mám cez Flarion.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkab
čestný člen
čestný člen

Založen: 28. 09. 2004
Příspěvky: 2051
Bydliště: Praha

4280.90 SMM
PříspěvekZaslal: pá listopad 24, 2006 11:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja.ja napsal:
Ptal jsem se na daný problém u siemense a údajně takový problém ještě neřešili. Prý je závada v síti. Tak jsem to řešil u T-mobile a tam mi bylo sděleno, že o problému ví a že S75 na edge nikdy bez problémů chodit nebude. Prý vada všech S75. Odeslali ho na reklamaci a dnes jsem ho vyzvednul. Dal jsem jim ho s FW 40 a vrátili mi ho s FW 24. Telefon je skoro nepoužitelný. Nejde na něm ani mini opera. Na edge se kousne do 5 minut. Zítra jim ho tam zase hodím.

No frajeři zase nezklamali!!! Byl jsem u nich několik let ( celkem spokojený), ale po výskytu podobného problému jsem přešel k O2 - v zákaznické podpoře žádné zlepšení, (co si neudělám sám to nemám ) ale přátelé UMTS je prostě bomba a strategie t-mobile v budování sítí je prostě ubohost (ty jejich 4G modemy ať si vezmou a tancujou si s nima po obýváku ( o oskárkovi, který poslal 3G v našich končinách na "olšany" ani nemluvě Brick wall )). Tady bych to viděl na revoltu : v současné době je mobil vybavený 3G k něčemu pouze v Praze a Brně a to ještě pouze u O2. Jestli si ti š....i takhle představují inovativní technologie Evil or Very Mad .
Od určitého data T-mobile síť alespoň v mém případě měla problémy s množstvím dat! To u O2 neznám. Jedna a ta samá BS a třikrát současně stahování UMTS dat naplno t.j. 380kb/s po dobu 50 minut žádný problém - praxe wink (no u t-mobile byl někdy problém udržet i dvě připojení současně v chodu bez stahování - letošní srpen - dva roky předtím edge dvakrát na plnou páru bez problémů Think )
Ale k věci S75 od vyšších fw byla fakt stabilní na EDGE a to absolutně.

_________________
Siemens C25->S45->S55->ME45->S65->CX75->S75->SXG75->HTC Trinity->Kaiser->Blackstone->Leo->Shooter + SX1
- Jezdím Octavia Combi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Řada x72, x75 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group