clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Odblokování (zmena imei) u C55 nebo C65
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Odblokování (zmena imei) u C55 nebo C65

 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Odblokování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vojta1
kolemjdoucí

Založen: 04. 10. 2006
Příspěvky: 4

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: so říjen 07, 2006 11:42 am    Předmět: Odblokování (zmena imei) u C55 nebo C65 Odpovědět s citátem

Ahoj, mam takový problém: jsem na delší dobu v Turecku, vzal jsem si sem 2 telefony (C55 a C65) a koupil si tureckou simku. Ale maj tady nějakej zákon (asi proti dovozu černejch telefonů ze zahraničí), že pokud ten telefon neni registrovaný (a koupený v Tr), operátor to pozná a zablokuje telefon. To se mi taky stalo postupně u oboou telefonů (každý cca po 2 týdnech používání). Zkoušel jsem snad všechny možný způsoby odblokování, ale nic nepomohlo, domnívám se, že zablokování se nějak vztahuje k imei (jelikož jsem dostal sms od operátora, že "vaše imei je takové, neni registrováné, proto vám zablokujem mobil"), tak si myslim, že by pomohlo nějak změnit imei, ale vůbec netušim jak. Zkoušel jsem i zdejší návod na změnu imei, ale ten pravděpodobně funguje jen jako změna na "správný imei", já bych spíš potřeboval opak. Nějak to asi jít musí, protože mi tu už nabídli, že mi to za peníze nějak odblokujou..
Někdo nějaký nápad?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hamobil
badatel
badatel

Založen: 27. 09. 2004
Příspěvky: 167
Bydliště: Žďár n.S.

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: so říjen 07, 2006 7:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Přes Freiu uděláš C55 bez problémů, jen aby tě tam nezabásli, až zjistí, že jsou dva telefony se stejným imei.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vojta1
kolemjdoucí

Založen: 04. 10. 2006
Příspěvky: 4

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: po říjen 09, 2006 4:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

hamobil napsal:
Přes Freiu uděláš C55 bez problémů, jen aby tě tam nezabásli, až zjistí, že jsou dva telefony se stejným imei.


No toho se nebojim. Spis bych potreboval vedet, jak to priblizne udelat a jaky to imei tam mam napsat, protoze sem mel zatim pocit, ze kdyz to zmenim, tak pak ten mobil nefuguje
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hamobil
badatel
badatel

Založen: 27. 09. 2004
Příspěvky: 167
Bydliště: Žďár n.S.

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: st říjen 11, 2006 10:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No nějaký, aby tě zase neblokli a pak odblokovat a je to, všechno tu najdeš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Krokodýl
čestný člen
čestný člen

Založen: 26. 01. 2004
Příspěvky: 4749
Bydliště: Velké Žernoseky

14921.78 SMM
PříspěvekZaslal: čt říjen 12, 2006 7:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud se to opravdu vztahuje na IMEI tak by jis nejprve musel vědět jaké IMEI je regsitrováno v dané síti a to si nastavit. Ale nevidím to jako moc schůdné, protože se jim budou objevovat třeba dvě stejná IMEI a mohou bloknout obě.
Ta změna není zase tak jednoduchá, záleží na tom zda má telefon otevřenou tovární oblast OTP, pokud ano jde změnit IMEI jak v EEPROM tak v OTP, v opačném případě je to nemožné.
Znaméná to ale samozřejmě mít minimálně k dispozici servisní kabel a pevné nervy. Postup pro x65 je zde http://siemensmania.cz/content.php?id=406

_________________
Zálohovat, zálohovat, zálohovat!!!
Siemense / historie
M35i > ME45i > M55 > M65 + SX1 /už ne :-(/ > M55 > CX70 + S65repase> S75

WinMobile
"`XDA` Orbit2" --> HTC Touch Cruise ---> HTC Diamond 2, WM6.1, SDHC 8GB ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vojta1
kolemjdoucí

Založen: 04. 10. 2006
Příspěvky: 4

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: st říjen 18, 2006 10:46 am    Předmět: úspěch! Odpovědět s citátem

Uuf, taxem to konečně po několika dnech neúspěchů odblokoval. Ale 100% úspěch se ukáže až časem. Napsal jsem tam nějaký imei tureckýho telefonu, takže uvidim, co s tim udělaj. Ten návod tady na siemensmanii je dobrej, boužel jsem si včas nepřetl forum, kde někdo správně píše o záměně posledního kroku pro Cx65 (bylo by možná dobrý to tam doplnit).
Takže zatim fakt dík, jen bych měl ještě dotaz, jako imei se může napsat jakýkoli číslo, nebo to musí být číslo existujícího telefonu?
Ptám se proto, že kdyby mi to náhodou znova zablokovali, jestli prostě stačí tam napsat jen jiný číslo, nebo jestli musim sehnat někde nějaký existující..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hamobil
badatel
badatel

Založen: 27. 09. 2004
Příspěvky: 167
Bydliště: Žďár n.S.

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: st říjen 18, 2006 11:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Oni poznají jestli je tel. od nich nebo ne, musíš tam dát z nějakého jejich founu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vojta1
kolemjdoucí

Založen: 04. 10. 2006
Příspěvky: 4

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt říjen 19, 2006 10:37 am    Předmět: imei Odpovědět s citátem

No jasný, ale mě jde o to, jestli to imei může bejt uplně jakýkoliv vymyšlený číslo, nebo jestli to číslo musí bejt vypočítaný podle nějakýho vzorce nebo tak něco.
Abych byl pochopen - mě by nevadilo měnit si imei třeba každý dva tejdny, hlavně když to pojede...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hamobil
badatel
badatel

Založen: 27. 09. 2004
Příspěvky: 167
Bydliště: Žďár n.S.

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá říjen 20, 2006 12:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud si číslo vymymslíš, tak si z něj jak si sám napsal nezavoláš, protože to ho bloknou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Odblokování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group