clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Linux na SX1
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Linux na SX1
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 19, 20, 21  Další
 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Siemens SX1
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dps
pisatel
pisatel

Založen: 22. 09. 2004
Příspěvky: 247

676.28 SMM
PříspěvekZaslal: st prosinec 13, 2006 11:36 pm    Předmět: Re: tak par zkusenosti Odpovědět s citátem

oOJaNcOo napsal:

ja som skusal aj ten aj ten patch ale mne to stale seklo pri nacitavani pri: "Try passing init= option to kernel" pokial som mal ten N-gage2 tak mi to stale restartlo ale ked mam patch s 10,5Mb tak mi to tam stoji.ale chcel by som to rozchodit.takze ked niekto nieco mate sup s tym sem Wink


Jenom na okraj, NG patch se v Linuxu nepoužívá pro uvolnění RAM, ale pro vyřazení symbianovských serverů. Potíž je v tom, že v normálnim stavu Symbian vyhodnotí pobyt v Linuxu jako nečinost a vypne se. Jinak tahle zpráva naznačuje že je špatně rozdělená MMC, případně špatně nahranej rootfs. Opiš toho víc.

_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oOJaNcOo
badatel
badatel

Založen: 20. 06. 2006
Příspěvky: 157
Bydliště: Sobrance/SR

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: st prosinec 13, 2006 11:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mio napsal:
Z pohledu Linuxu je uplne jedno zdali mate 24mb FLASH nebo 32mb FLASH, linux vnitrni pameti telefonu nepouziva, vse sosa z MMC.

tak teraz si mi dal chut do skusania. zajtra asi do skoly nevstanem Laughing Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
oOJaNcOo
badatel
badatel

Založen: 20. 06. 2006
Příspěvky: 157
Bydliště: Sobrance/SR

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt prosinec 14, 2006 12:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

mimochodom disk mam Ext2/fat16/Linux Swap.
do Ext2 som nakopiroval obsah zlozky "root" a do fat16 som nakopiroval.(System\libs\UBOOT.LDD),uImage.bin,U-Boot.BIN,LOAD_UBOOT.EXE
a pouzil som N-gage patch z Siemensmanie. ten na 10,5Mb
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
oOJaNcOo
badatel
badatel

Založen: 20. 06. 2006
Příspěvky: 157
Bydliště: Sobrance/SR

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt prosinec 14, 2006 12:37 am    Předmět: Re: tak par zkusenosti Odpovědět s citátem

dps napsal:
oOJaNcOo napsal:

ja som skusal aj ten aj ten patch ale mne to stale seklo pri nacitavani pri: "Try passing init= option to kernel" pokial som mal ten N-gage2 tak mi to stale restartlo ale ked mam patch s 10,5Mb tak mi to tam stoji.ale chcel by som to rozchodit.takze ked niekto nieco mate sup s tym sem Wink


Jenom na okraj, NG patch se v Linuxu nepoužívá pro uvolnění RAM, ale pro vyřazení symbianovských serverů. Potíž je v tom, že v normálnim stavu Symbian vyhodnotí pobyt v Linuxu jako nečinost a vypne se. Jinak tahle zpráva naznačuje že je špatně rozdělená MMC, případně špatně nahranej rootfs. Opiš toho víc.

"VFS: Mounted root (msdos filesystem)
Freeing init memory: 84K
Warning : unable to Open on initial console
kernel panic-not syncing: no init found
Try passing init = option to kernel"
tak toto mi vypise a tam to zastavi.tak ja uz neviem. a mal by som mat vsetko nakopirovane spravne
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Maikl963
začátečník
začátečník

Založen: 08. 08. 2006
Příspěvky: 79

78.40 SMM
PříspěvekZaslal: čt prosinec 14, 2006 8:21 am    Předmět: Re: tak par zkusenosti Odpovědět s citátem

oOJaNcOo napsal:

"VFS: Mounted root (msdos filesystem)
Freeing init memory: 84K
Warning : unable to Open on initial console
kernel panic-not syncing: no init found
Try passing init = option to kernel"
tak toto mi vypise a tam to zastavi.tak ja uz neviem. a mal by som mat vsetko nakopirovane spravne
mě to píše to samý,a ještě jsem nepřišel proč.Brick wall Až příjdu domů tak to skusím znova
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
timemaster
kolemjdoucí

Založen: 20. 12. 2004
Příspěvky: 29

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt prosinec 14, 2006 9:18 am    Předmět: mount fs Odpovědět s citátem

hele problem je v tom,ze rootfs mas na fat partysne a ne na ext2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oOJaNcOo
badatel
badatel

Založen: 20. 06. 2006
Příspěvky: 157
Bydliště: Sobrance/SR

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt prosinec 14, 2006 9:20 am    Předmět: Re: mount fs Odpovědět s citátem

timemaster napsal:
hele problem je v tom,ze rootfs mas na fat partysne a ne na ext2
no ja ho mam 100% na ext2 na fatku mam iba ten v libs a potom este tie 3 ostatne subory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
nigol
věrný diskusník
věrný diskusník

Založen: 01. 03. 2004
Příspěvky: 438

2061.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt prosinec 14, 2006 9:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

oOJaNcOo: To vypada, jako bys mel ty partisny ve spatnem poradi, protoze ti mountuje jako rootfs tu partisnu s FAT16. A na ni to samozrejme nemuze najit potrebne programy.
_________________
Java hry a programy



Jabber: nigol@njs.netlab.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
oOJaNcOo
badatel
badatel

Založen: 20. 06. 2006
Příspěvky: 157
Bydliště: Sobrance/SR

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt prosinec 14, 2006 9:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nigol napsal:
oOJaNcOo: To vypada, jako bys mel ty partisny ve spatnem poradi, protoze ti mountuje jako rootfs tu partisnu s FAT16. A na ni to samozrejme nemuze najit potrebne programy.
no ja ich mam v tomto poradi: ext2/fat/swup. tak neviem Brick wall
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
timemaster
kolemjdoucí

Založen: 20. 12. 2004
Příspěvky: 29

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt prosinec 14, 2006 10:08 am    Předmět: poradi partysen Odpovědět s citátem

nj, jenze mas mit fat/ext2/swap

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oOJaNcOo
badatel
badatel

Založen: 20. 06. 2006
Příspěvky: 157
Bydliště: Sobrance/SR

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt prosinec 14, 2006 10:10 am    Předmět: Re: poradi partysen Odpovědět s citátem

timemaster napsal:
nj, jenze mas mit fat/ext2/swap

Smile
aha. tak som o krok v pred. ale pod Win sa tak nedostanem do pariticie ext2. zobrazuje iba prvy oddiel. ked chcem dat iny tak vyhadzujy chybu v PPM. a v Linuxe nesom az taky dobry aby som tam rozbehol citacku kariet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
dps
pisatel
pisatel

Založen: 22. 09. 2004
Příspěvky: 247

676.28 SMM
PříspěvekZaslal: čt prosinec 14, 2006 11:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nezoufejte měl jsem stejnej problém. Pořadí oddílů může bejt správný, akorát to vyžaduje striktně se držet návodu. Dělení MMC dělejte v Linuxu, šance na úspěch ve Woknech je zanedbatelná.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oOJaNcOo
badatel
badatel

Založen: 20. 06. 2006
Příspěvky: 157
Bydliště: Sobrance/SR

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt prosinec 14, 2006 11:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tak sa s tym asi mozem rozlucit.lebo nemam sancu spravit MMC cez linux
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
dps
pisatel
pisatel

Založen: 22. 09. 2004
Příspěvky: 247

676.28 SMM
PříspěvekZaslal: čt prosinec 14, 2006 11:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Můžeš použít live distribuci
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oOJaNcOo
badatel
badatel

Založen: 20. 06. 2006
Příspěvky: 157
Bydliště: Sobrance/SR

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt prosinec 14, 2006 11:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ja nemam problem nainstalovat Linux ale si myslim ze budem mat problem s tou kartov. a aka je najjednoduhsia live distribucia? a nepomohlo by mi niekto s tym napr cez ICQ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Siemens SX1 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 19, 20, 21  Další
Strana 7 z 21

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group