clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Nefunguje mi vela elfov
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Nefunguje mi vela elfov

 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Elfy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kbs1
badatel
badatel

Založen: 03. 06. 2007
Příspěvky: 126
Bydliště: Bratislava

90331.40 SMM
PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 6:17 pm    Předmět: Nefunguje mi vela elfov Odpovědět s citátem

Zdravim, kupil som si servisny kabel USB DCA-510 a teraz sa snazim rozbehat podporu ELFov v mojom telefone (M65). Najprv som si vygeneroval vsetky potrebne bootcodes a pod cize telefon sa teraz spaja s papua a v_klay bez problemov. Potom som si spravil zalohu mojho originalneho SW43 a spravil som upgrade na FW50. Dalej som aplikoval patch elfloader 2.0 CZ. Ked som to takto nechal nefungoval mi ziadny elf (pri spusteni pip a schcipnutie). Tak som skusil aplikovat patche SWI-Hook a big function library, aj ked ma v_klay varoval o nekompatibilite patchu. Teraz sa mi uz podarilo rozbehat MP3 elf(podla navodu na siemensmanii) a CpuMon. Malo to vsak jeden hacik, pri vypinani mp3 elfu mi vzdy chcipol telefon. Tak som este aplikoval patche "function library", "fread + fwrite" a "master patch" aj ked netusim na co sluzia. Avsak stale to iste. Elfy ako "supernet veliky" co mi ma zobrazovat intenzitu signalu v pohot rezime tiez nefunguju(chcipnutie). Niektore elfy nejdu spustit vobec (nic sa nestane). Ziadny elf nema ikonku (pokial ich v sub manazeri neosvietim ani neviem ze tam su). Asociacie cez extension.cfg vobec nefunguju.

Myslim ze sa vratim spat k mojej povodnej zalohe FW50 a zacnem s elfami odznova. Chcem vas poprosit o pomoc ako to mam vsetko rozchodit. Nainstalovat tam nejaku "platformu" kde by mi isli vsetky elfy bezproblemovo. Mozno mi len chybaju najnovsie "function library" ale neviem kde ich zohnat, inde ako na siemensmanii som nehladal, vsetko je vacsinou po rusky.

Este jeden problem s kablom. Je to nejaky no-name a originalny soft dodavany s nim mi nefunguje (siemens mobile phone manager). Nikdy nenajde telefon. Jediny sposob ako sa mi podarilo spojit s telefonom je pomocou nejakeho pluginu do total-commanderu co som niekde nasiel. A aj to az ked som zaskrtol nejaky AT-mod. Avsak cez tento total cmd plugin sa mi nedari skopirovat vacsie subory (napr 1,5mb mp3).

Vopred diky za kazdu pomoc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thompson
trvalý ban
trvalý ban

Založen: 23. 07. 2007
Příspěvky: 216
Bydliště: Kyjov Telefon:CX75 black

661.00 SMM
PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 7:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Počkej si na můj lehký tuning bude podporovat mp3 naticq xtask menu pokud budou kladné ohlasy tak tam dám odkaz na tuningový ff je to ve foru tuning m65 podívej se na to Dancing
_________________
S6-ME45-M65+hodně patchů-CX75180mhz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
kbs1
badatel
badatel

Založen: 03. 06. 2007
Příspěvky: 126
Bydliště: Bratislava

90331.40 SMM
PříspěvekZaslal: st září 05, 2007 6:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

radsej by som len rozchodil tie MP3. Cital som o tom uz tony prispevkov tu na fore ale stale to iste. vypnem mp player-pip & chcip. Bol by som vdacny keby mi niekto napisal presne co, aku verziu a na co aplikovat pekne po poradi. Je v tom strasny bordel, v sekcii patche 50 verzii jedneho patchu a je to dost neprehladne. Skusal som si dat nejake patche aj od rusov tak ze som si stiahol vsetky "depends on" ale potom mi telefon len chcipol po zadani pinu. Mam cisty FW50 bez uprav.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DarkLegion
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 23. 06. 2007
Příspěvky: 373
Bydliště: okr. Snina Telefon: BQS EL71

1453.28 SMM
PříspěvekZaslal: st září 05, 2007 7:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no mne napr. na cx75 fw25 nahodil kolega elfy a fungovali asi 2 dni. potom proste z nicoho nic zacali presne tak blbnut a toho pip-chcip som si uzial az dost..teraz chcem rozchodit elfy na fw12
_________________
SIEMENS VEČNE ZIVÝ
EL71 Opal Black - Orange; Samsung Galaxy Ace - O2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kbs1
badatel
badatel

Založen: 03. 06. 2007
Příspěvky: 126
Bydliště: Bratislava

90331.40 SMM
PříspěvekZaslal: st září 05, 2007 10:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

taaaakze Smile asi po 3 dnoch skusania, pokusov a omylov sa mi konecne podarilo rozchodit mp3!! vypinanie, vsetko ide, ziadne pip a chcip!! Pre tych, ktorym to stale nefunguje, napisem postup. Mozno sa skuseni len zasmeju, ale pre laikov ako ja su toto dolezite zistenia:

PRVA a velmi DOLEZITA vec je mat v telefone najnovsi master-patch verzia 14!! (toto by bodlo dopisat do navodu Smile )

Najprv (bez hocijakeho patchovania) treba vytvorit nasledovne subory a zlozky:
0:\Misc\Patches\ptc
0:\Misc\Patches\Dis
0:\Misc\Patches\gpf
- vytvorit prazdny subor configs.txt do zlozky:
0:\Misc\Patches\ptc\configs.txt

Dalej aplikujeme vsetky potrebne patche, ale MP14 az naposledy!! Najlepsie je stiahnut ich z ruskych stranok patches.siemens-club.org/patches. Treba dat velky pozor na "depends on" - patch zavisi od - treba najprv kompletne prejst cely "strom zavislosti", a instalovat patche postupne od tych co niesu zavisle na ziadnom inom. Cize si dame vyhladavat "master-patch" a potom si zo zoznamu najdenych klikneme na verziu pre M65v50 a prejdeme strom zavislosti. Aplikujeme po jednom. Potom nakoniec master patch. Pokial sa po tejto operacii telefon este prebudi, tak hned spravime zalohu fullflash.

Teraz staci nainstalovat patch elfloader 2.0CZ (stiahne sa odtialto zo SM).
Vytvorime zlozky:
0:\ZBin\
0:\ZBin\etc
0:\ZBin\Daemons

Teraz su zakladne elfy plne funkcne, a slapu aj asociacie suborov pomocou elfa ExtD (ten nakopirujeme do 0:\ZBin\Daemons !!). Subor extension.cfg sa zapisuje v tvare:

pripona/[cislo obrazku vo fw-maly]/[cislo obrazku vo fw-velky]:0\ZBin\cesta\k\elfu.elf

-- to znamena nie v tvare aky je uvedeny v navode MP3 na x65 pre elfloader 2.0. pozor na obratene spatne lomitka!!

Dalej treba stiahnut hookelfs_194.zip odtialto zo SM v clanku MP3 na x65. Ako flash.bin mozeme pouzit nasu zalohu cisteho FW50 + MP14. Aplikujeme vygenerovany patch a nahrame elfy PODLA RUSKEHO NAVODU v readme.txt. Cize do zlozky 0:\ZBin (nie inde!!) nakopirujeme MP3.elf a NSF.elf. Dalej vytvorime PRAZDNY subor Mp3Player.dat a tiez ho nakopirujeme do 0:\ZBin.

Do extension.cfg pridame

nsf/440/441:0:\ZBin\NSF.elf
mp3/432/433:0:\ZBin\MP3.elf

nikdy som o NSF zvukoch nepocul, ale test.NSF dodany v archive hra docela pekne Smile

Dufam ze som na nic nezabudol, snad moj maly navod bude niekomu k uzitku Smile Skoda ze ale takto nefunguje alf Large Advanced Network Indicator (LANI), ten by som si docela rad pozrel (iba pip a chcip ked vyjdem do pohotovostneho rezimu). No aspon ze tie MP3 slapu pekne Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Elfy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group