clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - MicroReader - načtení souborů
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

MicroReader - načtení souborů

 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Java hry a aplikace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Julda
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 27. 02. 2006
Příspěvky: 371
Bydliště: Plzeň

16.72 SMM

Příspěvky na SM: 200,-
PříspěvekZaslal: čt prosinec 27, 2007 8:51 pm    Předmět: MicroReader - načtení souborů Odpovědět s citátem

Mám problém s javou MicroReader.Dal jsem si ji do telefonu (cx75 i c75) a funguje.Problém mám ale s textovými soubory (.txt; .pdb; .prc) nedokážu je v readeru otevřít.Nevím kde by v telefonu měli být umístěny.Zkoušek jsem to dat všude mozne ale bez úspěchu.Zkoušel jsem hledat ale bezúspěšně.(hledám od 16hod ale jsem na netu přes operu na telefonu...)
_________________
DCA-510 a M65> ME75> A55> CX65>SX1> opět M65; CX75; CX75; PDA FS LooX 420>PDA FS Loox C550
C35i (na alarmu v autě)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pip@
administrátor
administrátor

Založen: 11. 08. 2005
Příspěvky: 5470
Bydliště: Olomouc
Telefon: SXG75
132978.34 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: čt prosinec 27, 2007 9:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

předpokládám, že máš stejnou verzi, jako já, takže u té to můžeš dát kamkoliv...

postupuj takhle:
spusť microreader
povolit javě přístup k systému souborů > pro relaci
spustí se microreader > dáš levy tlačítko
možnost file
more>>
a vidíš tam složky, telefonu, takže si jenom vybereš, kam jsi to dal...

_________________
Siemens: C35i, M35i, SL45i (aka U35), ME45 (aka Panther), C65 (aka Hera), M65 (aka X-cite), S75 (aka Minos), SG75 (aka Wolf4), SXG75 (aka Wolf5), EF81 (aka Kestrel)
HTC: TyTN II (aka Kaiser), Touch Diamond (aka Diamond), HD2 (aka Leo), Desire Z (aka Vision)
Samsung: Galaxy Note 10.1 (aka GT-N8010)

Pojďte pokecat na:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Julda
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 27. 02. 2006
Příspěvky: 371
Bydliště: Plzeň

16.72 SMM

Příspěvky na SM: 200,-
PříspěvekZaslal: čt prosinec 27, 2007 9:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To bude možná ten problém.Mám verzi 1.2. Neptalo se mi to ani na to jestli povolím přístup kamkoli.
Jsem na dovolené a mám na PDA rozečtenou knihu a slabou baterií.Mám ale 2 telefony, nabíječku na ne kabel dca510 k dispozici pc bez netu.Jsem v loji.Jakou používás prosím Té verzi?

_________________
DCA-510 a M65> ME75> A55> CX65>SX1> opět M65; CX75; CX75; PDA FS LooX 420>PDA FS Loox C550
C35i (na alarmu v autě)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jenda^^
čestný člen
čestný člen

Založen: 26. 09. 2004
Příspěvky: 5013
Bydliště: Nejdek

14937.90 SMM
PříspěvekZaslal: čt prosinec 27, 2007 10:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám takovej pocit, že když se ta knížka dá do složky 0:\text, tak se to nemusí hledat přes to More>>
Jinak já osobně na M75 používal poslední verzi 1,7e a neměl jsem problém.

http://home.c2i.net/thvoslef/midlets/mr-download.html Wink

_________________
Teď mám: Nexus S
Som vlastnil: HTC Touch Pro2, HTC Kaiser, HTC Vox, Siemens M75, Siemens A/C55, Siemens C65, Siemens MT50

Pojďte pokecat na VySemNesmíte.cz a neupejpejte se Smile Máme novou verzi webu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martin-v
pisatel
pisatel

Založen: 15. 11. 2004
Příspěvky: 279
Bydliště: Ostrava, Vrchlabí

661.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne prosinec 30, 2007 1:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky mám verzi 1.7e a na ME75 (tedy i C75) funguje naprosto bezchybně. Knížky dávám do 0:/Text, ale není problém je otevřít kdekoliv. Implicitně se při výběru File... v menu pod pravou kontextovou klávesou otevírá právě obsah složky Text. Stačí ale dát joystick vlevo a objeví se složky Text a Misc. Stisknutím levé kontextové klávesy (More>>) se zobrazí celá adresářová struktura na disku 0: Některá starší verze snad uměla přecházet i mezi disky, ale už si tím nejsem jistý. Tahle verze je určená hlavně pro S75 a SL75 a na starších Siemensech načítá soubory trochu pomaleji než předchozí stabilní verze 1.4 kvůli jinému přístupu k filesystému, ale nijak hrozné to není a za ty nové funkce to stojí.

Doporučuju ještě stáhnout verzi 1.4zSK kvůli středoevropským grafickým fontům (mají v názvu -ce), které v nové verzi už nejsou, a nakopírovat je do složky 0:/Misc/MicroReader/Fonts. Pak otevřít knížku, pravá kk, Setup..., pravá kk (Charset...), Central European a zaškrtnout Bold font. Nakonec se nahraje zvolený font tak, jako by se otevíral další textový soubor přes File... Já nejvíc používám Verdena-7-smooth-ce. Hvězdičkou se přepíná velikost písma, dokud zvolený font nenaskočí. Jsou na výběr dvě velikosti řádkování. V Setup... se dá experimentovat se Smart format, Book format a Margins, aby byla konkrétní kniha co nejlépe čitelná (mezery, zalamování řádků) Různé soubory mohou vyžadovat odlišné nastavení. Dlouhým podržením nuly se zapíná landscape. U .pdb apod. to jde i krátkým stiskem červeného telefonu, ale u .txt se jím zapíná editace. Krátkým stiskem nuly se spustí editor barevných schémat, ale s načteným grafickým fontem bohužel nelze měnit barvu textu a pozadí. Někde na SM ale byl odkaz alespoň na tahoma-8.25-sharp-ce s bílým textem na černém pozadí. Ideální na čtení v noci Smile Další ze spousty nastavení a funkcí jsou popsány v přehledné nápovědě (Readme.1.7e.txt) Dá se stáhnout i Language pack, který obsahuje Slovenštinu. Čeština se dá snadno vytvořit, ale zůstal jsem z lenosti u Angličtiny Wink

_________________
Ericsson T10 -> T18 + ChatBoard -> Siemens S45 -> S45i -> ME75 fw22 + DCA-510
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
D4X
(o(^^)o)
redaktor

Založen: 25. 11. 2004
Příspěvky: 5114
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Telefon: HTC Diamond
382387.67 SMM
PříspěvekZaslal: ne prosinec 30, 2007 1:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja pouzivam systemovy font Wink na cteni je dobry a jelikoz jsem si udelal tahomu tak neni treba cokoliv nahavat do misc apod.
_________________
-> Nokia Lumia 800
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
martin-v
pisatel
pisatel

Založen: 15. 11. 2004
Příspěvky: 279
Bydliště: Ostrava, Vrchlabí

661.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne prosinec 30, 2007 2:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky možnost Smile Ale přijde mi jednodušší zkopírovat do telefonu pár souborů a ponastavovat, než kvůli MicroReaderu zprovozňovat na C75 tvůj tuning Wink
_________________
Ericsson T10 -> T18 + ChatBoard -> Siemens S45 -> S45i -> ME75 fw22 + DCA-510
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
D4X
(o(^^)o)
redaktor

Založen: 25. 11. 2004
Příspěvky: 5114
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Telefon: HTC Diamond
382387.67 SMM
PříspěvekZaslal: ne prosinec 30, 2007 2:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

hehe tady nejde o tuning Wink ale o fonty Smile to je rozdil
_________________
-> Nokia Lumia 800
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
martin-v
pisatel
pisatel

Založen: 15. 11. 2004
Příspěvky: 279
Bydliště: Ostrava, Vrchlabí

661.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne prosinec 30, 2007 4:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Máš samozřejmě pravdu, to bylo jen takové malé rýpnutí Wink Ke změně fontů je ale stejně potřeba umět patchovat a ne každý má čas nebo chuť se to učit. Škoda že nejsou patche s fonty pro ME75 fw22, nemám čas a chuť je předělávat Very Happy
_________________
Ericsson T10 -> T18 + ChatBoard -> Siemens S45 -> S45i -> ME75 fw22 + DCA-510
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Java hry a aplikace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group