clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Channel Banner
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Channel Banner

 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Elfy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ccd98
táta fóra
táta fóra

Založen: 31. 10. 2005
Příspěvky: 1466

8031.04 SMM
PříspěvekZaslal: so březen 29, 2008 2:25 pm    Předmět: Channel Banner Odpovědět s citátem

http://forum.siemens-club.org/pda/viewtopic.php?TopicID=66170

(jestli na té stránce najdete odkaz, co připomíná slovo "Archiv", tak si to můžete i stáhnout Mr. Green )
Na patches.siemens-club.org je patch na FW47 i FW52; ten z toho Archivu mi funguje na 47 taky OK)

-jinak je to docela vychytávka, spustíte Elf ChanBannerGUI a nastavíte zakázané kanály, čímž telefon může odfiltrovat nejvíce "řvoucí" BTSky a naopak nastražit uši na nějaké vzdálené či neznámé.

BTW k temu Konci - asi je to opravdu vážné (protože kdyby se napsalo, že se SM ruší už k 1.4.2008, tak... Mr. Green )

_________________
S LXXV
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pip@
administrátor
administrátor

Založen: 11. 08. 2005
Příspěvky: 5470
Bydliště: Olomouc
Telefon: SXG75
132978.34 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: so březen 29, 2008 4:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Wow, to jsem nečekal... skusím, odkud maximálně chytnu BTSky.. Smile
_________________
Siemens: C35i, M35i, SL45i (aka U35), ME45 (aka Panther), C65 (aka Hera), M65 (aka X-cite), S75 (aka Minos), SG75 (aka Wolf4), SXG75 (aka Wolf5), EF81 (aka Kestrel)
HTC: TyTN II (aka Kaiser), Touch Diamond (aka Diamond), HD2 (aka Leo), Desire Z (aka Vision)
Samsung: Galaxy Note 10.1 (aka GT-N8010)

Pojďte pokecat na:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Duku
uživatel roka 2008
uživatel roka 2008

Založen: 18. 12. 2004
Příspěvky: 1027
Bydliště: Liptovský Mikuláš
Telefon: EL71v45
28.71 SMM
PříspěvekZaslal: so březen 29, 2008 4:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nechapem...ako sa to da vyuzit?
Tu je patch na E71 a EL71.

_________________
EL71 Black FW45 + Kingston 2GB + DCA-110 + DCA-140 + HHS-150
>Daruj krv<
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
delpierwin
badatel
badatel

Založen: 27. 12. 2007
Příspěvky: 146
Bydliště: Sukabumi, Republic of Indonesia

519.20 SMM
PříspěvekZaslal: so březen 29, 2008 6:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

I'm sorry, channel banner patch, what does exactly this patch for? Very Happy
_________________
SiemensXP | My Blog
BenQ Siemens EL71 v45 Diamond Style
Siemens ME45 Standard
Siemens A70 Almost die -- dying
Siemens S57 v17 Standard
Siemens SX1 v15 Cristal 2+
Siemens M65 Windows 7 v1.1
Siemens S75 v47 Katie Meula Case
HTC Touch Pro - Timolol's WM6.5 Stock Like ROM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
ccd98
táta fóra
táta fóra

Založen: 31. 10. 2005
Příspěvky: 1466

8031.04 SMM
PříspěvekZaslal: so březen 29, 2008 9:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

delpierwin:
You can BAN (=disable) certain channels (every Base-Transceiver-Station´s antenne has its channel); it is useful in two (or even more;)) causes:

1) if you are receiving signal from two BTSs which have near the same signal, you can prefer only one of them by disabling the channel of the other (of course that these 2 BTS mustn´t have the same channel).

2) if you want to explore some further BTSs with bad signal, that you normally can´t see (because the cell-phone is receiving signal from the nearest BTSs by default) - you simply disable the channels of the "strongest" BTSs and receive the signal from "weakest". Wink

Duku:
Využití je prakticky nulový, ale zrovna u mě dneska ne - včera jsem náhodou logoval BTSky (je k tomu potřeba aplikace a patch) a v logu jsem objevil CID (cell id - stručně každá anténa na vysílači má svoje číslo), co není na seznamu (gsmweb.cz).
Dneska jsem se vypravil na to samé místo, kde jsem to CID zachytil, otevřel v servisním menu "Neighbour cells" a znovu tam to CID bylo vidět, i s uvedeným kanálem. Protože ale nebylo na výchozí pozici, za použití tohoto ELFu jsem ho tam úspěšně "dokopal" zakázáním okolních silnějších kanálů.
No a voilá, potom už stačilo jen to CID "prozvonit" (=vytočit stodvanáctku a zavěsit ještě než se to spojí; (btw snad jim to nevadí Twisted Evil Think ) a v servisním menu se objevil i údaj o tom, jak je vysílač s tím CID daleko
(to se dělá jen tehdy, když jde o cizího operátora; v opačném případě můžeš prozvonit sám sebe).
No a tohle když se udělá na třech místech pár kilometrů od sebe, tak člověk získá určitou představu, kde je ten vysílač umístěný a příště už ho doloví. Hand

_________________
S LXXV
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pip@
administrátor
administrátor

Založen: 11. 08. 2005
Příspěvky: 5470
Bydliště: Olomouc
Telefon: SXG75
132978.34 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: so březen 29, 2008 11:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Heh, trvalo mi, než jsem přišel na to, jak to používat... Mr. Green
Ten Channel je CH v Neighbours Cell Smile a mačkáním čísel se v tom "seznamu" kanálů dá i vyhledávat...
chytám s tím dost BTSek, ale všechny jsou jen z blízkýho okolí...

no, musím s tím někam vyjet... pamatuju, jak jsem s java aplikací BTS chytal BTSky na Velkém Kosíři (hora) a chytnul jsem i BTSku, co je i v Olomouci, nedaleko mého bydlišetě... Smile bylo to na vzdálenost přes 20 km

někdy to zase musím vyzkoušet, s tímhle elfem to bude lepší...

_________________
Siemens: C35i, M35i, SL45i (aka U35), ME45 (aka Panther), C65 (aka Hera), M65 (aka X-cite), S75 (aka Minos), SG75 (aka Wolf4), SXG75 (aka Wolf5), EF81 (aka Kestrel)
HTC: TyTN II (aka Kaiser), Touch Diamond (aka Diamond), HD2 (aka Leo), Desire Z (aka Vision)
Samsung: Galaxy Note 10.1 (aka GT-N8010)

Pojďte pokecat na:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
delpierwin
badatel
badatel

Založen: 27. 12. 2007
Příspěvky: 146
Bydliště: Sukabumi, Republic of Indonesia

519.20 SMM
PříspěvekZaslal: ne březen 30, 2008 7:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ccd98 napsal:
delpierwin:
You can BAN (=disable) certain channels (every Base-Transceiver-Station´s antenne has its channel); it is useful in two (or even more;)) causes:

1) if you are receiving signal from two BTSs which have near the same signal, you can prefer only one of them by disabling the channel of the other (of course that these 2 BTS mustn´t have the same channel).

2) if you want to explore some further BTSs with bad signal, that you normally can´t see (because the cell-phone is receiving signal from the nearest BTSs by default) - you simply disable the channels of the "strongest" BTSs and receive the signal from "weakest". Wink


Ow i see, i'm adding clear info, in BTS there are 2-3 antennas, each defined as a cell, and a cell could contain 2-4 channels (also called ARFCN). So by judging strong or weak signal, it's should referred to a cell, not a channel. But still we do initialization on a channel not a cell Very Happy

Thank You for Your explanation ccd98.

_________________
SiemensXP | My Blog
BenQ Siemens EL71 v45 Diamond Style
Siemens ME45 Standard
Siemens A70 Almost die -- dying
Siemens S57 v17 Standard
Siemens SX1 v15 Cristal 2+
Siemens M65 Windows 7 v1.1
Siemens S75 v47 Katie Meula Case
HTC Touch Pro - Timolol's WM6.5 Stock Like ROM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Elfy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group