clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - S75 - kaputt - nemůžu nahrát FF - problém s FFS(A)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

S75 - kaputt - nemůžu nahrát FF - problém s FFS(A)

 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Řada x72, x75
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ccd98
táta fóra
táta fóra

Založen: 31. 10. 2005
Příspěvky: 1466

8031.04 SMM
PříspěvekZaslal: pá září 19, 2008 11:35 am    Předmět: S75 - kaputt - nemůžu nahrát FF - problém s FFS(A) Odpovědět s citátem

Ahoj,
mám špatnej problém - nedávno se mi (bez jakéhokoli důvodu a varování) vypnula S75 a pak už nešla zapnout (baterka nabitá, po zmáčknutí červeného tlačítka se za cca 30s ozve PX).

Chtěl jsem nahrát svou zálohu FF:
[img=http://img171.imageshack.us/img171/1390/ch001eh1.th.png]

Tak jsem aspoň podle návodu zkoušel nahrát co nejvíc z té FF skrz WinSwup. Nahrál jsem všechno kromě BC a FFS(A).

Když chci nahrát FFS(A) (Disk Data; předpokládám správně?), tak to dopadne takhle:
[img=http://img171.imageshack.us/img171/1390/ch002yw3.th.png]

A když chci FFS(A) zformátovat, tak Papua píše, že se formátování nepovedlo - chyba na bloku 198.
(EDIT: to psala Papua 1.0.5.; 1.1.1b to zformátovala OK)

Co s tím, sakra?
Rád bych S75 ještě pár let používal i jiným způsobem, než tím, že se budu dívat, jak je vypnutá, nebo v Service Mode. Brick wall
Díky za každou radu...

_________________
S LXXV


Naposledy upravil ccd98 dne pá září 19, 2008 8:42 pm, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
palucko
I <3 emo
I <3 emo

Založen: 30. 05. 2007
Příspěvky: 2099
Bydliště: Pezinok (SK)

15732.22 SMM

Příspěvky na SM: 1016,-
PříspěvekZaslal: pá září 19, 2008 2:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vyzera to na poskodeny FFS(A) .,,. skus znizit rychlost pri nahravani

alebo ak fakt uz nebudes vediet co tak novy Bcore ,.,.,.ale to neviem ci pomože .,,. asi nie a je to nebezpečne ,.

ale len na vlastne riziko ,.

_________________
Už mám len môj prvý siemens MC60 , všetky ostatné padli za obeť na 8. Sraze Siemensmanie , teraz robia radosť niekomu inému Smile Nokia E51 - nabíjanie cez miniUSB
Si tu nový ? nevieš si rady ? skus TU
Náhradne diely nielen na SIEMENS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ccd98
táta fóra
táta fóra

Založen: 31. 10. 2005
Příspěvky: 1466

8031.04 SMM
PříspěvekZaslal: pá září 19, 2008 3:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V tlf. je nahrané vše z původní FF kromě FFS(A) a zkusil jsem přehrát FW. Výsledek je ten, že tel. nereaguje, nebo se po nějakém intervalu sporadicky ozývá PX-tón.
Servisní Mód, Normální i nějaký "Burn-In" (po přepnutí do něj se ozve PÍÍÍÍÍP o hlasitosti tak 150dB) mód v Papule fungují bez problému.

Při pokusu o nahrání FFS(A) rychlostí 460800b/s mi WinSwup zahlásí Erase-Error Block 0 : Error in the command sequence na 7%, při 230400 na 3% a při 115200 na 1% .

Do háje, tahle situace už se mi přestává líbit, vůbec se to nechová jako Siemens... Neutral

EDIT: Na Modopu se někdo vyjádřil, že to asi zabalila Flash IC. No, holt ani bílou S75 nepohání neutuchající duch Siemensu, ale obyčejnej čip od Intelu.
To jsem zvědav, zda se mi telefon povede ještě někdy oživit...

Crying or Very sad

_________________
S LXXV
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
palucko
I <3 emo
I <3 emo

Založen: 30. 05. 2007
Příspěvky: 2099
Bydliště: Pezinok (SK)

15732.22 SMM

Příspěvky na SM: 1016,-
PříspěvekZaslal: so září 20, 2008 11:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

to bude asik HW poškodenie .,,. Rolling Eyes ked to piše jeden udaj FFFFF čo je čiste bez udajov ,.,. asi len vymena ti pomože ,.,. Think
_________________
Už mám len môj prvý siemens MC60 , všetky ostatné padli za obeť na 8. Sraze Siemensmanie , teraz robia radosť niekomu inému Smile Nokia E51 - nabíjanie cez miniUSB
Si tu nový ? nevieš si rady ? skus TU
Náhradne diely nielen na SIEMENS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jirkab
čestný člen
čestný člen

Založen: 28. 09. 2004
Příspěvky: 2051
Bydliště: Praha

4280.90 SMM
PříspěvekZaslal: so září 20, 2008 1:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A zkoušel jsi nahrát zálohu (FF) přes x65 flasher na sníženou rychlost????

Edit: vše co jsem napsal je podstatné!!! (neargumentuj prosím tím, že jsi to zkoušel nahrát přes V-klay se sníženou ryclostí - je v tom prostě rozdíl - jo a ještě uveď verzi X65 flasheru kterou jsi použil...).

_________________
Siemens C25->S45->S55->ME45->S65->CX75->S75->SXG75->HTC Trinity->Kaiser->Blackstone->Leo->Shooter + SX1
- Jezdím Octavia Combi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
ccd98
táta fóra
táta fóra

Založen: 31. 10. 2005
Příspěvky: 1466

8031.04 SMM
PříspěvekZaslal: so září 20, 2008 1:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdar JB,
momentálně chci zkusit nahrát FFS Init (*.xfs) přes WinSwup dle tvého návodu na SM Smile
Pokud to neklapne, zkusím ten x65flasher.

Btw já doufám, že to fakt nebude HW chyba, ale jen nějaký momentální softwarový vrtoch jinak naprosto spolehlivého výrobku.

_________________
S LXXV
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ccd98
táta fóra
táta fóra

Založen: 31. 10. 2005
Příspěvky: 1466

8031.04 SMM
PříspěvekZaslal: so září 20, 2008 4:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak x65flasher 2.103 skončí při nahrávání FF na 30408704 bitech, pak vyskočí okno "Flash erase error".

Když vyberu místo celého FF Restore, tak všechno kromě toho drbnutého disku Data jde nahrát v pořádku.

Nemůže celé tohle martyrium souviset s tím, že moje umrtvená S75 má zřejmě na disku Data cca 8000 tmo souborů, které zkrátka nejdou (za obvyklých rychlostí) přemazat, a proto se to tam vždycky zasekne?

Safra, neexistuje ještě nějaký agresivnější soft, co by tu paměť zformátoval?

Bože můj, taková banalita, nahrát do tlf. 30MB dat, a ono to prostě nepůjde a nepůjde. Evil or Very Mad

EDIT: Pokus o nahrání FFS Init přes WinSwup 4.15 skončí po prvních 64kB hláškou "Software update denied by mobile" (baterka nabitá na 100%).

_________________
S LXXV
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ccd98
táta fóra
táta fóra

Založen: 31. 10. 2005
Příspěvky: 1466

8031.04 SMM
PříspěvekZaslal: ne září 21, 2008 10:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Sorry, že pokračuju v tomhle topicu, ale... Mr. Green
Včera se mi nějakou náhodou (opravdu nevím, co dokázalo telefon takhle zinicializovat - jenom jsem v Papua přepínal servisní mód a normální mód a jednou zformátoval FFS_0) povedlo telefon dvakrát zapnout - naběhla úvodní animace i se zvukem a pak už tam byla obrazovka "Please insert your pin".
Poprvé jsem se zbláznil radostí a od telefonu na chvíli odešel, no a když jsem se vrátil, zrovna se automaticky vypínal. d'oh!
Povedlo se mi to samé za půl hodinu, to už jsem na nic nečekal a pustil SiMoCo, že dohraju disk Data.
V telefonu byly všechny složky Cahce, Config i Data, ale Data nějaké poloprázdné - všehovšudy asi 1MB.
Bohužel skoro u konce, u nahrávání t9tr.ldb (opět problém se soubory T9 - ve své jiné S75 mám 1 soubor T9, který nejde přes SiMoCo smazat) telefon pípnul a vypnul se.
Od té doby se mi telefon znovu nepovedlo zapnout, a to zkouším to samé šamanství a znovu jsem zformátoval FFS_0.

Telefon po stisknutí on/off tlačítka za cca 50-60 sekund pípne, to je vše. Poznává v tomhle chování někdo nějaké řešení?

Přehrání FW (47CZ) nepomůže. Snad jen zase nahrát přes x65flasher zálohu FF bez disku Data (z bůhví jakého důvodu nejde nahrát celá FF - ani ve V_Klayi) a doufat, že se telefon zase jednou za dva dny zapne.

_________________
S LXXV
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Řada x72, x75 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group