clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - SX1 pořád žije
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

SX1 pořád žije
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Siemens SX1
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
@urel
čestný člen
čestný člen

Založen: 25. 02. 2007
Příspěvky: 1067
Bydliště: Slovakia Telefon: BQS EL71

595.45 SMM
PříspěvekZaslal: út leden 06, 2009 12:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cawte....takže možno som OT ale ten Linux do SX1 je použitelný Question ak áno mohli by ste mi hodiť nejaké screeny, prešiel som tu tému Linux na SX1 ale tam to je tak trochu zvláštne, nedá sa s toho vyznať..diky... a ešte do koľko € by sa dal kúpiť schopný SX1 Question....
_________________
Siemens večne živý.
C55 > S65 > EL71 > Asus P535 (WM) > Huawei Ideos X5 Pro (Android)
My tuning
@urel OS Hacker Edition EL71
@urel Mac OS S65
,,SIEMENS bez tuningu je ako PC bez CPU“
SM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
palucko
I <3 emo
I <3 emo

Založen: 30. 05. 2007
Příspěvky: 2099
Bydliště: Pezinok (SK)

15732.22 SMM

Příspěvky na SM: 1016,-
PříspěvekZaslal: út leden 06, 2009 2:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mno ja som kupil bloklu SX1 tu na SM asi za 500sk ,.,. TP a oživenie mi pomohol michal.simonktoremu velmi dakujem za pomoc s SX ,.,. a dostal som k nej dva displaye a jednu vadnu MMI a jednu vadnu celu dosku a nejake tie nahradne diely ktore sa mi snad niekedy zídu (taktiez dakujem za tuto celu zostavu uzivatelovi ghosting Wink
je tam 32MB ramka a aj ked je trošku ošuchany ale ide Wink Applause

kazdopadne dnes zohnat SX1 ako sa mne podarilo uz tak lahko nenajdete ,.,. ale Juřa86 predava O2Music Black Mr. Green

_________________
Už mám len môj prvý siemens MC60 , všetky ostatné padli za obeť na 8. Sraze Siemensmanie , teraz robia radosť niekomu inému Smile Nokia E51 - nabíjanie cez miniUSB
Si tu nový ? nevieš si rady ? skus TU
Náhradne diely nielen na SIEMENS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vlcek.vlastik
začátečník
začátečník

Založen: 24. 01. 2008
Příspěvky: 39
Bydliště: Vlkoš
Telefon: Siemens SX1
0.06 SMM
PříspěvekZaslal: út leden 06, 2009 3:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já teď čekám na další SX1 z Aukra. Je napsaný na náhradní díly, ale zkusím ho opravit. Prej jenom nějaká vada ve firmwaru. Vyšlo mě to na 250,- Kč. Ještě se možná ozvu s tím oživováním Smile . Určitě se mrkni na Aukro, ušetříš na pár svačinách a můžeš si SX1 v klidu koupit Very Happy.
_________________
Siemens SX1+MIO patch v1.62+DCA-540+MMC Pretec Plus 2GB
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
@urel
čestný člen
čestný člen

Založen: 25. 02. 2007
Příspěvky: 1067
Bydliště: Slovakia Telefon: BQS EL71

595.45 SMM
PříspěvekZaslal: út leden 06, 2009 7:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

výborne, diky a čo ten Linux....je to fakt funkční Linux ???
_________________
Siemens večne živý.
C55 > S65 > EL71 > Asus P535 (WM) > Huawei Ideos X5 Pro (Android)
My tuning
@urel OS Hacker Edition EL71
@urel Mac OS S65
,,SIEMENS bez tuningu je ako PC bez CPU“
SM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlcek.vlastik
začátečník
začátečník

Založen: 24. 01. 2008
Příspěvky: 39
Bydliště: Vlkoš
Telefon: Siemens SX1
0.06 SMM
PříspěvekZaslal: út leden 06, 2009 8:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mno, já ho nemám, ale tady je jedno video, tak se na to mrkni. Pak je ještě v tom pravém sloupci QTopia, kdyby ses chtěl podívat. Až dojde nová paměť, určitě ten Linux zkusím. Našel jsem i návod. Nevím jestli je to podle něj funkční, ale vypadá dobře.
_________________
Siemens SX1+MIO patch v1.62+DCA-540+MMC Pretec Plus 2GB
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
michal.simon
pisatel
pisatel

Založen: 25. 10. 2005
Příspěvky: 271
Bydliště: Ostrava Michálkovice
Telefon: HTC HD2
100942.78 SMM

Příspěvky na SM: 20,-
PříspěvekZaslal: út leden 06, 2009 9:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No linux je použitelný v tom, že se z něj dá zavolat poslat SMS..prohlídnout obrázky nebo přehrát hudbu Smile
Má ale bohužel docela velkou spotřebu a proto se SX1 s dobrou baterkou vybie asi za 6-8 hodin podle používání a přetaktování. jinak jede docela slušně myslím.. mohli se o tom přesvědčit i lidi na posledním srazu.. Smile
jsem teď docela vytížený ale mám z části rozepsaný článek o tom, jak dostat linux do SX1, tak doufám, že až najdu chvilku času to dodělat, tak že se objasní nekteré nesrovnalosti ohledně této problematiky.. Smile

Pokud sem to dobře pochopil, tak i pip@ uznal, že SX1 je best phone.. to mě hřeje u srdce.. Wink
jen mě trošku mrzí, že se v testu SM neobjevila otázka týkající se nějakým způsobem SX1 nebo symbianu nějak hlouběji... Wink

_________________
A55->M65->SX1 FW15 Symbian OS 6.1 / Linux - kernel 2.6.18-omap1-gc307cb, Qtopia 2.2.0, Mio Multipatch, 1GB MMC, TomTom Navigator 4.4, 1x mrtvá...Nyní znovu plně funkční Smile - Po roce a pul se bohužel rozhodla moje milovaná SX1 zase stávkovat.. Sad Koupím SX1 na součástky nebo aspoň MMI
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
RDT
táta fóra
táta fóra

Založen: 05. 06. 2005
Příspěvky: 1051

6964.82 SMM
PříspěvekZaslal: út leden 06, 2009 9:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Odbočím od Linuxu zpět k přednostem SX1: Dovolím si říct, že SX1 je větší legenda, než SL45. Její možnosti byly ve své době skutečně obrovské a přestože už existovaly výkonnější stroje (Siemens SX45), nebyly určitě tak praktické, příjemné, oblíbené a telefonní jako SX1. SX1 byl telefon svou velikostí i vahou, zato svým HW a operačním systémem byl extrémně využitelné zařízení, kterému se žádný jiný telefon nemohl rovnat.

Sám lituji, že jsem na něj nepřišel už tehdy. Dnes mám sice ve vitrínce (obě měkká) jeho kompletní balení (nostalgie), ale samozřejmě chápu, že jeho využitelnost nezmizela ani dnes.

Nejspíš je pravda, že za podobnou cenu se podobně dokonalý telefon nesežene. O tom, že je Windows Mobile lepší nemá smysl diskutovat, protože Windows Mobile zařízení v dnešní cenové kategorii SX1 bude určitě horší a SX1 vyhrává.

Pokud budeme hledat SX1 nostalgického soupeře v podobné cenové kategorii, mohli bychom zvolit Motorolu MPx200, na které lze dokonce provozovat i poslední Windows Mobile 6.1 Mr. Green.

_________________
| Právě používám: HTC Touch HD |

!> Windows Mobile Downloads <!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
pip@
administrátor
administrátor

Založen: 11. 08. 2005
Příspěvky: 5470
Bydliště: Olomouc
Telefon: SXG75
132978.34 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: út leden 06, 2009 10:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já to uznával vždycky Mr. Green
Mimochodem s tvou Linuxovou SX1 jsem si hrál cestou na předposlední (6.) sraz, jestli si to ještě si pamatuješ Smile
A na posledním srazu jsem ji taky měl v ruce.. Smile

_________________
Siemens: C35i, M35i, SL45i (aka U35), ME45 (aka Panther), C65 (aka Hera), M65 (aka X-cite), S75 (aka Minos), SG75 (aka Wolf4), SXG75 (aka Wolf5), EF81 (aka Kestrel)
HTC: TyTN II (aka Kaiser), Touch Diamond (aka Diamond), HD2 (aka Leo), Desire Z (aka Vision)
Samsung: Galaxy Note 10.1 (aka GT-N8010)

Pojďte pokecat na:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vlcek.vlastik
začátečník
začátečník

Založen: 24. 01. 2008
Příspěvky: 39
Bydliště: Vlkoš
Telefon: Siemens SX1
0.06 SMM
PříspěvekZaslal: út leden 06, 2009 10:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

michal.simon napsal:

jsem teď docela vytížený ale mám z části rozepsaný článek o tom, jak dostat linux do SX1, tak doufám, že až najdu chvilku času to dodělat, tak že se objasní nekteré nesrovnalosti ohledně této problematiky.. Smile


Tak to bych byl mezi prvními čtenáři Smile. Jestli to doděláš, bude to supr.

_________________
Siemens SX1+MIO patch v1.62+DCA-540+MMC Pretec Plus 2GB
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
@urel
čestný člen
čestný člen

Založen: 25. 02. 2007
Příspěvky: 1067
Bydliště: Slovakia Telefon: BQS EL71

595.45 SMM
PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 4:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A ešte mám otázku, aké funkcie získam nahraním Linuxu do SX1 Question no okrem dobrého pocitu že mám os v mobile Wink
_________________
Siemens večne živý.
C55 > S65 > EL71 > Asus P535 (WM) > Huawei Ideos X5 Pro (Android)
My tuning
@urel OS Hacker Edition EL71
@urel Mac OS S65
,,SIEMENS bez tuningu je ako PC bez CPU“
SM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
michal.simon
pisatel
pisatel

Založen: 25. 10. 2005
Příspěvky: 271
Bydliště: Ostrava Michálkovice
Telefon: HTC HD2
100942.78 SMM

Příspěvky na SM: 20,-
PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 8:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no hlavně de o ten dobry pocit, to předevšim, ale tak je tu třeba možnost zobrazit obrázek v celkovém rozlišení displeje 220x176px(což v symbianu nejde), nebo komunikaci s mobilem přez telnet:-)

jinak sem chtěl říct, že Siemens SX1 jako jeden z mála Siemensů se dostal i do filmu!!! ve filmu Román pro ženy ho měl jeden přítel Laury(prodavač mobilních telefonů) neustále při sobě a nejednou byl velmi zřetelně vidět.Tím je legenda SX1 zdokumentována již navždy Wink

to pip@: pamatuju si to dobře.. dyť sme jeli s Bonfirem:-D

_________________
A55->M65->SX1 FW15 Symbian OS 6.1 / Linux - kernel 2.6.18-omap1-gc307cb, Qtopia 2.2.0, Mio Multipatch, 1GB MMC, TomTom Navigator 4.4, 1x mrtvá...Nyní znovu plně funkční Smile - Po roce a pul se bohužel rozhodla moje milovaná SX1 zase stávkovat.. Sad Koupím SX1 na součástky nebo aspoň MMI
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
NoviS
řád zlaté antény
řád zlaté antény

Založen: 01. 08. 2008
Příspěvky: 857
Bydliště: Praha
Telefon: EF81
144510.50 SMM

Příspěvky na SM: 115,-
PříspěvekZaslal: po září 21, 2009 5:53 pm    Předmět: SX1 opravdu stále žije! Odpovědět s citátem

Už jsem zvažoval koupi nokie 5730XM, když jsem na aukru zabrouzdal do kategorie siemens a tam viděl krásnou černou SX1. Myšlenky na nokii za (nejméně) cca 6300,- jsem okamžitě zapudil na dobu neurčitou a SX1 se vším standardně dodávaným příslušenstvím (+2GB MMC) i orig. krabicí jsem nakonec vydražil za 1345,-kč. Už jsem jednu SX1 měl a tak jsem žádné velké překvápko nečekal. A přisly hned dvě - první při rozbalování - nečekal jsem, že orig. krabice k SX1 je velká jako dvě např. od S75, kterou mám. Druhé, větší překvapení přišlo o chvíli později a to když jsem na štítku pod baterií, kde je imei, našel místo SIEMENS SX1 BENQ SX1 a po zadání *#06# na mě vypadlo P.-Date 2006-2-24!!! Že je mladší než moje SK65, to mi ještě příjde ok, ale že je i má S75 o 4 měsíce starší a CX75 o více než půl roku... Co vy na to? Má někdo mladší SX1?
_________________
A52 -> M65† -> SXG75† -> SK65 -> S75 -> SX1 -> SK65 + S75 -> SL75, SK65, S68, S65, EF81... prostě pořád nějaký SIEMENS Smile
->MOJE SBÍRKA<-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
palucko
I <3 emo
I <3 emo

Založen: 30. 05. 2007
Příspěvky: 2099
Bydliště: Pezinok (SK)

15732.22 SMM

Příspěvky na SM: 1016,-
PříspěvekZaslal: po září 21, 2009 6:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mohla to byt edícia pre nejakeho operatora ako bolo pre O2 v CZ par rokov dozadu alebo bol mobil servisovaný a vytlacili mu novu nalepku v servise s logom benq lebo siemensacke nemali a datum narodenia mobilu sa da taktiež zmeniť Wink
_________________
Už mám len môj prvý siemens MC60 , všetky ostatné padli za obeť na 8. Sraze Siemensmanie , teraz robia radosť niekomu inému Smile Nokia E51 - nabíjanie cez miniUSB
Si tu nový ? nevieš si rady ? skus TU
Náhradne diely nielen na SIEMENS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
NoviS
řád zlaté antény
řád zlaté antény

Založen: 01. 08. 2008
Příspěvky: 857
Bydliště: Praha
Telefon: EF81
144510.50 SMM

Příspěvky na SM: 115,-
PříspěvekZaslal: po září 21, 2009 8:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jj, je to O2, důkaz nadčasovosti SX1 - dneska by po víc než 2 roky starym mobilu operátor ani neštěk Smile
_________________
A52 -> M65† -> SXG75† -> SK65 -> S75 -> SX1 -> SK65 + S75 -> SL75, SK65, S68, S65, EF81... prostě pořád nějaký SIEMENS Smile
->MOJE SBÍRKA<-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
paha
kolemjdoucí

Založen: 24. 08. 2009
Příspěvky: 10

16.04 SMM
PříspěvekZaslal: út září 22, 2009 6:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

hmm musim si aj ja niekde zohnat SX1. btw aku ma hodnotu? aby som ho nekupil predrazene
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Siemens SX1 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group