clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Jak upravit datový kabel na servisní
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Jak upravit datový kabel na servisní
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Diskuse k článkům
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Doležel Petr
začátečník
začátečník

Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 56
Bydliště: Velešovice

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2006 11:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Půjde to udělat s kabelem DCA-540???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Drobcek9056
táta fóra
táta fóra

Založen: 08. 05. 2005
Příspěvky: 1160
Bydliště: Košice

7860.92 SMM
PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2006 11:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Riešene milionkrat. S DCA540 neurobis nic.
_________________
momentalne SL55 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Doležel Petr
začátečník
začátečník

Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 56
Bydliště: Velešovice

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2006 11:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No tak paráda.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Drobcek9056
táta fóra
táta fóra

Založen: 08. 05. 2005
Příspěvky: 1160
Bydliště: Košice

7860.92 SMM
PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2006 11:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tenkabel je robeny len ako datovy. Menit FW ide len s niektorymi,aj to nikto este nevie presne s ktorymi DCA540 a take ako aplikovanie patcheov a zaloha FF ti s nim na beton nepojde.Zozen si radsej DCA500,ten sa prerobit da,alebo najlepsie DCA510 ktory je uz servisny (sice nie vetky,ale vacsina).
_________________
momentalne SL55 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Doležel Petr
začátečník
začátečník

Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 56
Bydliště: Velešovice

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2006 11:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Eště když si koupím originální kabel do comu.....tak s tím de přehrát firmwere?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Drobcek9056
táta fóra
táta fóra

Založen: 08. 05. 2005
Příspěvky: 1160
Bydliště: Košice

7860.92 SMM
PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2006 11:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Doležel Petr napsal:
Eště když si koupím originální kabel do comu.....tak s tím de přehrát firmwere?


hej s tym sa da,s tym sa akurat nedaju len sevisne operacie,ako je zaloha FF,aplikovanie patche.

_________________
momentalne SL55 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Richo
kolemjdoucí

Založen: 20. 06. 2005
Příspěvky: 1

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne červen 11, 2006 3:50 pm    Předmět: Re: Funkční nebo ne? Odpovědět s citátem

Spac_ napsal:
Zkoušel jsem předělávku originálního neservisního kabelu na staré M45 s nabíječkou Nokia 3,5 V (zapojení pin 1 a pin 3) vše funguje jako předtím (SiMoCo) telefon navíc evidentně nabíjí (displej) nicméně Freia a novější firmware řvou že na mobilu není napětí - celkově se rozhodně nechová jako servisní. Neví někdo co je špatně. (Snad jsem nepřehlédl nic v diskusi) díky spac_



Zdravím

Taky mi to tak dělá. Nevíte někdo co s tím? Díky.

Richo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
krystof313
kolemjdoucí

Založen: 03. 02. 2007
Příspěvky: 6
Bydliště: Třebíč

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: po únor 05, 2007 7:54 pm    Předmět: CX70, USB, DCA-540 - Jak ten kabel předělat na servisní? Odpovědět s citátem

Mohl by mi nekdo poradit, jak mam predelat tento datovy kabel na servisni? V konektoru jsou zapojene piny 1 az 7, pricemz 5. a 6. pin jsou propojene a vyvedene do kabelu. V tech rezistorech a napajenich uz mam gulas a nemuzu se v tom vyznat. Prosim jasnou odpoved. Predem dekuji.
_________________
I love Rock 'n Roll
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
amad
kolemjdoucí

Založen: 06. 11. 2007
Příspěvky: 3

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: út leden 22, 2008 5:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

třeba to ještě nekomu pomuze:

Jiz mesic nemohu rozchodit podomacku udelany kabel k c65. Je to to zapojeni z dodoweb.cz .

Zkousel jsem vse mozne, ruzne rezimy, ruzna napajeni, ruzna nastaveni programu a konfigurace COM portu v PC. Kabel jsem nakonec i upravil podle standardu rs232.hw.cz , tj. na strane pocitacoveho (PC) COM konektoru jsou propojeny kontakty 7-8 a jeste kontakty 1-4-6.

Napajeni "kabelu", resp. jeho elektroniky - modemu MAX232 - jsem nakonec udelal externi napajeni 5V (mam s tim mene problemu nez kdybych to napajel z pocitacoveho PC COM portu; mam trvale napajeni, kdezto COM vypina a zapina...).

Sice to lze napajet i pres pin1 konektoru u telefonu, ale moc tomu neverim. MAX232 je puvodne delan na 4,5-5,5V a v MT tolik neni.

Napeti +5V mam pripojeno jen na napajeni toho modemu MAX232, nikoli na Pin1 (Power) u konektoru mobilu x65, ten je nezapojený.

POZOR! pri napajeni sitovymi adaptery: I kdyz se na adapteru nastavi treba 4,5V, na vystupu je treba 6,8V, a to by nemusel mozna nektery MAX232 vydržet, nedej boze kdyby napeti prolezlo do telefonu.
Nutno zmerit (mam ted adapter nastaveny na 3V a je tam 4,9V)
nebo adapter pripojit pres odpor treba 100R na zenerku 5V1 (tak jak je to v tom schematu).

Pokud mame ext. napajeni, nejsou treba jiz k modemu MAX232 pripojovat ty piny 6,7,8. Ty se zapoji dle standardu rozhrani RS232 (propojit piny 7-8 a 1-4-6).
Zapojeny k modemu MAX232 zustanou pouze piny 2,3,5 pocitacoveho COM konektoru.

Na strane x65 konektoru pro telefon C65 mam 2x 15k odpory.

COM PC port (Tento počítač - Vlastnosti - Spravce harware - Porty - Com1 )
jsem měl nastaveny na hodnoty 9600b/s, 8bit, parita žádná, 1 stop bit, řízení toku ŽÁDNÉ.
(Mam Win98se, Celeron 2,4GHz.). Ale nevim, jestli to ma vliv, jestli si programy vsechny tyto parametry neprepinaji samy.

Pri zapojeni externiho napajeni asi jiz neni nutne zaskrtavat polozky DTR RTS u programů (SIMOCO, WinCMD plugin aj.). Ale napr. ve Vklay bylo DTR RTS zaskrtnuto a taky to fungovalo.

Nemoh jsem se vubec pripojit na SIMOCO, at jsem delal, co jsem delal.

Pak jsem ale naisnt. a spustil program mpmsetup3[1].04.40.48.4_smartsync_cs-cz.zip (asi od Siemensu) a mobil se hned pripojil.
Program PMP jsem neshodil, nechal zapnuty, a spustil SIMOCO, u ktereho jsem mel v Nastaveni zaskrtnutou polozku "offline start".
Pak po otevreni okna Nastaveni se po stisku "Vyhledat" telefon našel a připojil.

Od te doby mi vse funguje (Simoco, Vklay, Papuautils, WinCmd plugin aj.).

Mozna to byla nahoda, ale po mesici zkouseni se mi to moc nezda. Mozna se tim pripojenim pres software PMP spravne nastavily parametry COM portu...

S nejvesti pravdepodonosti to byl problem softwarovy, nikoli problem s HW, nebot
- problem s pripojenim se nahle vyresil nainstalovanim a spustenim PMP,
- HW jsem mel v poradku, meril jsem vsechny signalove cesty v praci osciloskopem.
- lidi rikali, ze jim to slape i s tím MAX232 modemem bez mých úprav.

MAX232A (s A na konci) by mel mít kondenzatory 0,1uF (namísto 1uF a 10uF).

Muze byt take uzitecne vyzkouset, zdali funguje samotny modem MAX232.
Na pinech 2 a 6 by melo byt cca 8 voltu vuci zemi (pin 15).

Jeste bych poznamenal, ze *#06# "plugedd in: DCA-500" se mi v mobilu objevovalo až když jsem kabel udelal ve verzi s externim napajenim 5V, jinak se nic neobjevilo nebo jen na chvili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ddusann
kolemjdoucí

Založen: 10. 02. 2008
Příspěvky: 7

30.44 SMM
PříspěvekZaslal: so duben 04, 2009 11:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

zdravím,
mám kábel DCA-500 a chcem si ho prerobiť na DCA-510 .. konektory sa mi však rozobrať nedajú.. môžem kábel rozrezať a upraviť napájanie takýmto spôsobom?

EDIT: napíšte mi prosím niekto, či ísť do toho.. či tým nedokašlem celý kábel Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Diskuse k článkům Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strana 8 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group