clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Siemens: Ohlédnutí za legendou
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Siemens: Ohlédnutí za legendou
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Diskuse k článkům
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jiri.Sko
administrátor
administrátor

Založen: 27. 10. 2005
Příspěvky: 1580
Bydliště: Kamenna

480623.78 SMM

Příspěvky na SM: 69,-
PříspěvekZaslal: čt říjen 01, 2009 5:37 pm    Předmět: Siemens: Ohlédnutí za legendou Odpovědět s citátem

Autor: michalkopecky

I když si to není lehké přiznat, tak Siemens už uvadá, ubývá funkčních mobilů i nadšení z jejich používání. Pojďme se nyní ohlédnout, co zajímavého nám přinesly. Zaměřím se především nařadu x65.

Arrow http://www.siemensmania.cz/content.php?id=1009

_________________
A52 + A55 + A70 + C55 + C60 + C65 + C70 + C75 + CX65 + CX75 + E71 + EF81 + EL71 + M55 + MC60 + ME75 + M75 + S45 + S55 + S65 + S68 + SK65 + S75 + SXG75 + SX1
DCA-510 + DCA-540 + DCA-140 + Torx 5 + redukce na 3.5 mm JACK + čtečka + QuickPic + přídavný blesk
Tuningy: Windows XP S65 ~ CSL65 | AC55 | Mandriva Linux 2008 (zastaveno)

SM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
kylo
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 01. 01. 2008
Příspěvky: 309
Telefon: S65
30.30 SMM
PříspěvekZaslal: čt říjen 01, 2009 7:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

chcem pripomenut sl45i lebo v roku 2001 mat Javu mp3 pamatovku a infra. A s55 myslim ze na tu dobu neexistoval lepsi fon ked hocikomu poviem ze 7 rocny mobil ma mms bluetooth a irda mysli si ze len strandujem Mr.Blue a ze 8 rocny telefon ma pamatovku a mp3 a javu ved vtedy bolo najviac nokie 3310 a ta mala akurat tak baterku Mr. Green

A ten pad, fakt neviem preco nastal myslim si ze ludia nemali siemensi pre:
Arrow Velkost a vaha mobilu
Arrow Vydrz baterie
Arrow Software (caste pady...)
Arrow Operatory nerobili akcie na telefony (ale preco to vazne netusim Anxious )

Btw. pekny clanok normalne mi je az smutno. Crying or Very sad
a dufam ze SM neskonci a v krajmon pripade sa presunie ma wmmania.cz do nejakej podzlozky Very Happy

_________________
SM
Siemens S65fw25 - živý :-)
Siemens S55fw?? - asi mŕtvy :-(
DCA-540
Fiddler Dancing Whistle

prakticky clanok od uzivatela palucko ak sa v SIEMENSoch velmi nevyznate precitajte si ho! Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
michals75
EL71 fan & user
ostřílený diskusník

Založen: 19. 10. 2005
Příspěvky: 587
Bydliště: Okolí Litomyšle
Telefon: EL71 / iPho
98347.45 SMM
PříspěvekZaslal: čt říjen 01, 2009 8:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Škoda že už siemensy nepokračujou, dnes jsem si hrál s sestřinnou SE W580i A siemens má co dohánět Sad - ELku chybí v porovnání lepší display - barvy, nějakej kloudnej přehrávač hudby atd.. Sad Confused
Naštěstí mobil používám k volání, sms, zjištění hodin a pár dalších funkcí a to EL71 zatím splňuje Smile...

_________________
Mobile: Siemens M35 → C65@CSL65 → CX70(death) → S75(prodáno Cherokee007) Smile → EL71(death) → EL71 → Asus P525 → EL71 → HTC Hermes → EL71 → EL71+HTC Kaiser
Momentálně používám = EL71+iPhone 3G
Dále vlastním = C65(50% stav Very Happy), CX70 (death), Sagem my411v
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rattle-snake
všeználek
všeználek

Založen: 01. 04. 2008
Příspěvky: 613
Bydliště: Varnsdorf

15518.64 SMM

Příspěvky na SM: 460,-
PříspěvekZaslal: čt říjen 01, 2009 9:56 pm    Předmět: Re: ohlédnutí za legendou Odpovědět s citátem

Se zájmem jsem si přečetl tenhle článek. Musím přiznat, že i já ve víru moderní mobilní techniky občas na Siemens zapomenu, přesto po odeznění euforie po přečtení článku o té či o né novince hodnotím objektivně a řeknu ano, Siemens je legenda. Stal se jí už za svého života. Legenda nedoceněná. Vždyť nikdo z mnohých uživatelů mobilů dnes neví, kdo že to přinesl první barevný displej, kdo přinesl první slider (řada lidí by Vám řekla, že Nokia u 7650), kdo MP3 přehrávač. A to bychom mohli mluvit o spoutě fičur ve vybavení, výborném poměru ceny ku výkonu atd., jak už bylo napsáno v článku. Lidé rychle zapomínají a příliš kladou důraz na špatné, chyby objevující se v posledních sériích a víceméně přešlapování na místě a vývoj opravdu po krůčcích bylo pro Siemens špatné. Uživatele samozřejmě zajímá, aby koupil telefon, který bude spolehlivě fungovat (což se u Siemensu víceméně při používání pouze základních úkonů, kvůli kterým si lidé telefony většinou pořizují, i dělo), nicméně není fér, aby Siemens zůstal v paměti lidí jako výrobce nekvalitní atd. Je třeba být objektivní. Ano, Siemens je legenda. Dnes to z těch lidí bude málokoho zajímat, ale je třeba si toto uvědomit a vzpomínat na tuto skvělou značku především pro to dobré, co dokázala mobilnímu světu dát.
Siemens mobile je nadále mým koníčkem, protože pořád je co objevovat a stále se ještě objevují lidé, kteří je využívají a i zde se občas zeptají, i když už tu funguje hlavně jen jakési skalní jádro. Dnes jsem třeba potkal na nádraží mladíka, telefonujícího s C45.
Parafrázujeme-li klasika, tak řekněme, že stříbrná éra Siemensu je minulostí, ale věřme, že ta zlatá jednou přijde.... Tímto se řídím.

_________________
Siemens mobile stále s námi!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Danos
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 24. 01. 2008
Příspěvky: 317
Telefon: ME/M/S75
84703.20 SMM
PříspěvekZaslal: čt říjen 01, 2009 10:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ach jo Crying or Very sad Crying or Very sad co si pak koupim po S75 Crying or Very sad Crying or Very sad proč to siemens udelal?? proč usnul na vavrinech?? tak slavny byl a pak najednou behem par let zkoncil Crying or Very sad Crying or Very sad je mi z toho blbe Frown vzdyt siemens mel driv kazdy a dnes same SE a blokie a jine hovna Evil or Very Mad

a co vubec bude se SM??? jake je vize o funkcnosti tohoto webu?? driv to tady zilo a dnes... Sad zajimalo by me jak to tu bude vypadat treba za 5 let (jestli teda vubec SM jeste bude)

_________________
Jak šel muj siemensčas: C25 => C35i => A50 =>AX75 => C72 => ME75 a CX70 => ME75 a M75 a S75 nyní CX75
sbírka SIEMENSŮ:(samozřejme ME75, M75 a S75 Laughing )C30, A36, C35, C25, SL45i, A50, A55, C55, C55, A60, A60, CT65, CT70, SX1, SX1, CF62, A70, S65, CX75
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
rattle-snake
všeználek
všeználek

Založen: 01. 04. 2008
Příspěvky: 613
Bydliště: Varnsdorf

15518.64 SMM

Příspěvky na SM: 460,-
PříspěvekZaslal: pá říjen 02, 2009 9:19 am    Předmět: Re: Ohlédnutí za legendou Odpovědět s citátem

Jinak pro autora článku, ohledně té SX1, o tom by se asi dalo trošku polemizovat, i když to není mým cílem. Spíš jen představím svůj náhled.

Domnívám se, že SX1 byl úspěšnější, než si myslíme, i když samozřejmě nejsou k dispozici nějaké statistiky. Způsobil vlnu emocí díky netypickému uložení klávesnice a to jak v pozitivním, tak i v negativním slova smyslu. K tomu ještě dodám, že každý se na ní časem psát naučil, včetně mně, když se mi SX1 dostala do sbírky. Jistě to mohlo spustu zájemců odradit od koupě, ale nemyslím si, že to byl takový problém. Byl funkčně neskutečně dobře vybaven a i dnes je dobře použitelný. A až se jeho cena někdy na podzim 2004 klesla natolik, že lákadlu kombinace osvědčené značky a operačního systému odoloal jen málo kdy, viz co se pamatuju na střední, kolik lidí je potom mělo. Jistě, provázely ho softwarové problémy a Siemens byl proklínán, ale hračičkové, kteří si tento model dle mého především kupovali, se s tím vyrovnávali a tento telefon upravovali k obrazu svému. Takže aspoň v kruzích "mobilmaniaků" jich bylo dost. Ale kde je jim dneska konec, na to, kolik lidí je mělo, je dnes problém shánět SX1 ve slušném stavu, co aspoň se mých zkušeností týče....

_________________
Siemens mobile stále s námi!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
martinkotas
kolemjdoucí

Založen: 15. 08. 2007
Příspěvky: 5

16.20 SMM

Příspěvky na SM: 200,-
PříspěvekZaslal: pá říjen 02, 2009 6:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Také se musím přidat k legendě a vzpomínce na ni, Siemens M75 používám doteď a bez problémů, ale už se za něj trochu stydim, jak se z něho postupně loupe guma. Bych potřeboval sehnat mrtvou CX75, abych ho přestrojil. I když display ani foťák už nemohou ničemu v dnešní době konkurovat. Jinak k tématu, dříve měla naše celá rodina Siemense, dneska jsem zůstal jen já, bohužel. Zatim jsme ani jeden telefon nevyhodili, takže máme pěknou malou sbírku v šuplíku (C25, S25, C35, M35, S35, C45, C55, M55, C65 a M75).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luken
badatel
badatel

Založen: 26. 04. 2004
Příspěvky: 158
Telefon: mobilní
485.38 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: pá říjen 02, 2009 6:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Také připojím svůj názor.

SIEMENS je opravdu legenda. Zamiloval sem si ho okamžitě. jednoduché ovládání, které zůstalo u všech řad stejné, možnost úprav, které začaly jednoduchou změnou loga operátora a postupovaly až k Elfům. já osobně sem měl jen měsíc SonyEricsonna, než sem se tady na fóru dočetl jak jednoduše opravis S65ku. S jinou značkou by to byla jasná návštěva předraženýho servisu. mám čerstvě dva týdny jetou EF81ku (jasně je to BenqSiemens) a můžu směle říct, že nelituju a nikdy nebudu. SIEMENS mám a mít budu, dokud je budé možné někde sehnat a bavit se jejich společností. A děkuji taky všem tady na Siemensmanii za skvělou společnost, v které mám tu čes být taky.

_________________
Siemens C25 - C35 - M35 - C45 - C55 - S55 - S65 (na skok SE V630i) - SX1 - SXG75 - Benq-Siemens S68 - EF81 (3x) - SL75 a pak ANDROID
XPERIA X8, StarNote N9770, Lenovo P780
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
NoviS
řád zlaté antény
řád zlaté antény

Založen: 01. 08. 2008
Příspěvky: 857
Bydliště: Praha
Telefon: EF81
144510.50 SMM

Příspěvky na SM: 115,-
PříspěvekZaslal: pá říjen 02, 2009 7:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem si také s velkým zájmem tenhle člának přečetl, a rozhodl se, jako dlouhodobý spokojený user Siemensů napsat svůj pohled na věc.
Siemens je legendou mezi výrobci mobilů zcela určitě a oprávněně, viz. prvenství ve funkcích jako barevný displej, mp3, paměťová karta... atd. A že nedoceněnou, je taky pravda. Když jsem si v době po konci Siemens mobile pořídil Siemense, setkal jsem se mj. s reakcemi "Zase Siemens, kdy si konečně pořídíš pořádnej mobil". Pak se lidem holt blbě dokazuje, jakej to je stroj Smile . Jinak příčinu konce bych hledal u řady x75 - x65ky byly na svou dobu prostě špička, byly vidět na každém rohu. Siemens ale usnul na vavřínech, pokrok dále nebyl skoro žádný - takový displej s rozlišením 132x176 už v další řadě prostě neměl co dělat, stejně jako grafické prostředí mohli v Siemensu zdokonalit, a hlavně nestabilní FW už v té době nebyl moc tolerovatelný, konkurence byla jinde. Za firmwarově nejtragičtější bych po svých zkušenostech považoval SXG. Nechápu ještě něco - když už slavný SL45i podporoval MMC a mp3, proč tyto převratné fce neměl ve výbavě jako nástupce aspoň S55 (SL55), ale on mp3 v základu nepodporoval ani S65 (SL65)!!! Think a to už mi připadá hodně hloupé. Nebo proč proboha nepřišel nástupce SX1. Podle mého byla veleúspěšná - matně si vybavuju i TV reklamu přímo na ni, když přišla na trh, stála 20000,- czk a lidi si ji kupovali, ve své době byla prostě nejlepší, nadčasová, stylová a na klávesnici se dá v pohodě zvyknout. O tom, jak to šlo od desíti k pěti s Benq, netřeba se rozepisovat. Nic z toho pro mne ale nebylo důvodem na Siemens zanevřít a proto tyto telefony stále používám (převážně SX1 a SK65), i když myšlenky na novou"blokii" se občas vloudí...
Přeju tedy všem Siemensům dlouhý život a co nejvíc siemensmaniaků, ať se jen tak neztratí Smile
to rattle-snake: Jako student SŠ jezdím denně metrem, a Siemensy vídám pořád celkem často, zrovna včera jsem viděl dokonce dvě ME75. A co se shánění SX1 týče, před dvěma tejdny jsem na českym Aukru pořídil černou SX1 O2 edici v solidním stavu se vším příslušenstvím, v orig. krabici a 2GB MMC s čtečkou za 1350,-czk.
to michalkopecky (autor článku): Že v řadě x75 nebyl přítomen odolný mobil? Co pogumovaná M75 nebo M65 v jiném designu = ME75?
edit: Zatímco jsem psal tenhle sáhodlouhý příspěvek Smile přibyly v tématu další dva - u nás v rodině byl první telefon také Siemens, a to C35, kterou táta používa asi 5 let, doma stále je, ale bohužel asi mrtvá (jednou jsem ji zkoušel nechat přes noc na nabíječce, neprobudila se Crying or Very sad ).
Bez ultra-snadného ovládání si Siemens nedovedu představit, k tomu ta snadná servisovatelnost - stačí investice do torxu, siemensmania.cz Very Happy a nebýt úplně levý...

_________________
A52 -> M65† -> SXG75† -> SK65 -> S75 -> SX1 -> SK65 + S75 -> SL75, SK65, S68, S65, EF81... prostě pořád nějaký SIEMENS Smile
->MOJE SBÍRKA<-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
michalkopecky
redaktor
redaktor

Založen: 30. 11. 2004
Příspěvky: 1541
Bydliště: Praha Mobil:Siemens CX70

13617.60 SMM
PříspěvekZaslal: pá říjen 02, 2009 11:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dodám jen, že jsem článek psal z vlastních vzpomínek. Článek byl diskutovaný mezi týmem SM a žádné podstatní chyby jsme si nevšimnli, tak děkujeme za upozornění.
_________________
N3410 Sad > Siemens CX70v56 WVA TNG 3.1 Smile > C72 > SE K750i CID49 RED > Vodafone 845 > HTC Desire Z (Android 4.0.4)

SM
______________________________
http://droidik.blogspot.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
bojler
věrný diskusník
věrný diskusník

Založen: 10. 12. 2004
Příspěvky: 486

300016.12 SMM

Příspěvky na SM: 110,-
PříspěvekZaslal: so říjen 03, 2009 2:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

I já se přistihuju, že už není čas a nálada vrtat se v telefonu. Ale byly to roky krásné a proto v pondělí konečně taky odejdou peníze na offline SM. Telefon se pro mě stal prostředkem na volání a nařízení budíku. EL71 se ale pořád líbí a i dneska bych ju koupil znovu. Škoda.
_________________
2002 C35i -> 2003 C55v24 -> 2004 S55v20 -> 2005 S65v58 -> 2006 EL71v38 -> 2007 EL71v45 + S65v58 -> 2008 EL71v45 + S65v58 -> 2009 EL71v45 -> 2010 EL71v45 patches revival -> 2013 dualSIM a konec Siemensu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bojler
věrný diskusník
věrný diskusník

Založen: 10. 12. 2004
Příspěvky: 486

300016.12 SMM

Příspěvky na SM: 110,-
PříspěvekZaslal: so říjen 03, 2009 3:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě jedna věc - zásadně nesouhlasím s kritikou E71 a EL71. Oba mobily se všude líbily. A to VELMI. I po sw stránce byly velmi stabilní a rychlé. Já bych naopak řekl, že tyhle modely přišly až když bylo pozdě. Jako balvan úrazu bych viděl nestabilní sw už třeba u x65 a hlavně řadu x75 Sad
_________________
2002 C35i -> 2003 C55v24 -> 2004 S55v20 -> 2005 S65v58 -> 2006 EL71v38 -> 2007 EL71v45 + S65v58 -> 2008 EL71v45 + S65v58 -> 2009 EL71v45 -> 2010 EL71v45 patches revival -> 2013 dualSIM a konec Siemensu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MikeMaster
všeználek
všeználek

Založen: 02. 05. 2006
Příspěvky: 794
Bydliště: Plzeň Telefon:M65 Caged Plasma TnG + CX65 + S65 (zkompletoval jsem řadu x65)

4379.18 SMM
PříspěvekZaslal: ne říjen 04, 2009 8:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hezky jsi to napsal. Zavzpomínal jsem na staré dobré časy a přesně tak jak to píšeš, tak to bylo... Mr. Green V jednu chvíli, když byla řada x65 na vrcholu a rusáci už přišli na to jak dělat elfy, tak denně vycházelo tolik elfů, že jsem nestíhal je jen testovat, natož si je vyladit dle potřeb. Denně jsem proseděl u siemensmanie spoustu hodin a datový kabel se nevypojoval z USB. Ale kde ty časy jsou... bohužel Siemens zaspal, a prohospodařil svůj náskok z let minulých a dopadlo to, jak to dopadlo. Každopádně svou M65 stále mám jako hlavní mobil, i když už delší dobu uvažuji o modernizaci... Čas nezastavíš. No nic, mějte se SiemensManiaci
_________________
Siemens M65 (motherboard from CX65)+patches+elfs+Caged Plasma TnG
Mp3, MiniGPS, Xtask, TalkPhone, TalkKbd, MenuPusk
Nintendo/GameBoy(Color)/Sega Games
Accesories: Bike-o-Meter, Siemens Mp3 Player USB (MMC-256MB), USB cable DCA-510
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
GgDag
siemensmaniak
siemensmaniak

Založen: 03. 07. 2004
Příspěvky: 3548
Bydliště: Taliansko Mobil:HTC One

10072.34 SMM
PříspěvekZaslal: st říjen 07, 2009 6:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

bojler napsal:
Ještě jedna věc - zásadně nesouhlasím s kritikou E71 a EL71. Oba mobily se všude líbily. A to VELMI. I po sw stránce byly velmi stabilní a rychlé. Já bych naopak řekl, že tyhle modely přišly až když bylo pozdě. Jako balvan úrazu bych viděl nestabilní sw už třeba u x65 a hlavně řadu x75 Sad


Suhlasim s tebou. Vlastnil sba mobily a proste super.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
martinsem
kolemjdoucí

Založen: 18. 09. 2004
Příspěvky: 21

14.14 SMM
PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 1:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jsem asi jedním z posledních uživatelů SX1-ky. Stále funguje, jen trošku zlobí šuplík na kartu a nesvítí klávesy na boku. Ale jinak spokojenost. Mám ještě funkční M65-ku, S55-ku, M55-ka nedávno umřela. Kdyby někdo věděl o funkční S25, tak koupím. Srdeční záležitost :-)

A když mi někdo vypráví něco o nedodělaných FW, tak dnešní telefony na tom nejsou o moc lépe, škoda jen, že to odnesl zrovna Siemens.

_________________
Ex: C25, S25, C35, S35, ,M55, S55, CF62, CX65, MDA, MDA2, MDA Compact, MIO A701, ...

Současné: SX1, M65, S55, Ipaq614c, N6600 bold, N6131, Qtek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Diskuse k článkům Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group