clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Neoriginalne baterie (skúsenosti)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Neoriginalne baterie (skúsenosti)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Hardware
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ViSoft
začátečník
začátečník

Založen: 21. 04. 2006
Příspěvky: 93
Bydliště: Plzeň

744.18 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: ne říjen 04, 2009 7:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Takto starou neoriginální baterii vezmi a odevzdej jako nebezpečný odpad. Je kaput. Na tvém místě bych ji přez noc rozhodně nenabíjel, určitě se už nenabije - jestli je nafouklá tak se vyčerpal elektrolyt tak, že zničil elektrody a vzniklý tlak plynu zdeformoval obal. Dnešní origoš akumulátorky by už vybuchovat neměly, mají elektrody konstruované tak že nadměrnou produkci plynu dokážou do jisté míry absorbovat. Ale čert tomu věř, já bych ve spánku rozhodně nic takového inhalovat nechtěl.
_________________
AOTdb->N3310†->MC60†->S75†->N6300->S75 fw52 ElfPack2.3->VE538->SXG75->M7 Happy User Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MuF123
badatel
badatel

Založen: 19. 03. 2007
Příspěvky: 104
Bydliště: Cassovia

151.74 SMM
PříspěvekZaslal: ne říjen 04, 2009 7:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nebojte sa, nic nebuchne .) ked sa bojite o kazdu takuto vec v zivote tak utekajte byvat do lesa...
_________________
HTC Wizard Tuning - http://www.youtube.com/watch?v=ethB7XaeFz4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
NoviS
řád zlaté antény
řád zlaté antény

Založen: 01. 08. 2008
Příspěvky: 857
Bydliště: Praha
Telefon: EF81
144510.50 SMM

Příspěvky na SM: 115,-
PříspěvekZaslal: ne říjen 04, 2009 7:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdybych o nafouklině věděl před nabíjením, asi bych se na to vykašlal, ale ta C35 byla ve futrálu (v takovy tom na sucháč, do kterýho se zasouvá z vrchu, průhlednej je akorát zepředu a zespoda má díru na nabíječku) a já ji z něj nevyndal. Každopádně dík za info.
EDIT: ViSoft, jenom doufám že za dnešní origo akumulátory se dají považovat i ty v Siemensech od SX1 dál...

_________________
A52 -> M65† -> SXG75† -> SK65 -> S75 -> SX1 -> SK65 + S75 -> SL75, SK65, S68, S65, EF81... prostě pořád nějaký SIEMENS Smile
->MOJE SBÍRKA<-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
MuF123
badatel
badatel

Založen: 19. 03. 2007
Příspěvky: 104
Bydliště: Cassovia

151.74 SMM
PříspěvekZaslal: ne říjen 04, 2009 8:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

NoviSK65 napsal:
EDIT: ViSoft, jenom doufám že za dnešní origo akumulátory se dají považovat i ty v Siemensech od SX1 dál...

mam A50 a doteraz mi nebuchla baterka... Rolling Eyes inak to si myslis ze to je nejaky zlom? ze od toho a toho modelu su baterky absolutne bezpecne a predtym vybuchovali kazda druha? ved to je postupny proces zlepsovania... pocas rokov...

edit> specialna poznamka pre pranoikov Wink poculi ste uz o plastoch? ano ten material z ktoreho je vyrobena kazda zasuvka v stene... staci maly "skrat" par amperov co prerazi.. z toho sa moze zacat tavit a horiet ten plastovy kryt => jedovate/karcinogenny plyny atd... vypinate istice v celom byte/dome na noc? "já bych ve spánku rozhodně nic takového inhalovat nechtěl"

_________________
HTC Wizard Tuning - http://www.youtube.com/watch?v=ethB7XaeFz4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
ViSoft
začátečník
začátečník

Založen: 21. 04. 2006
Příspěvky: 93
Bydliště: Plzeň

744.18 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: ne říjen 04, 2009 9:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Teda tebe to nějak vzalo Laughing Mluvil jsem o nočním nabíjení nafouklé baterie, když ti něco takového připadá jako dobrý nápad tak si samozřejmě posluž.
_________________
AOTdb->N3310†->MC60†->S75†->N6300->S75 fw52 ElfPack2.3->VE538->SXG75->M7 Happy User Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MuF123
badatel
badatel

Založen: 19. 03. 2007
Příspěvky: 104
Bydliště: Cassovia

151.74 SMM
PříspěvekZaslal: ne říjen 04, 2009 10:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

si zobral nejak prilis vazne moju kritiku Smile take it eaasy .)
_________________
HTC Wizard Tuning - http://www.youtube.com/watch?v=ethB7XaeFz4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
mucasco
všeználek
všeználek

Založen: 17. 11. 2006
Příspěvky: 694
Bydliště: okr. Pardubice
Telefon: nyní S75
96233.80 SMM

Příspěvky na SM: 310,-
PříspěvekZaslal: ne říjen 04, 2009 10:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Když už jsme u těch neoriginálních baterií, tak co by bylo lepší. Koupit si neoriginální baterii, která má kapacitu přibližující se kapacitě originální nebo koupit baterii s 1200, 1500mAh? Ty s vysokou kapacitou si myslím, že by mohli být poruchový a ani by nemuseli přesně pasovat do telefonu.
_________________
Používám: C35i --> M55 + QuickPic --> S75 --> E71 --> SK65 --> C81 --> S75

Moje sbírka telefonů

Rádio s tanečními hity 90. let
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
palucko
I <3 emo
I <3 emo

Založen: 30. 05. 2007
Příspěvky: 2099
Bydliště: Pezinok (SK)

15732.22 SMM

Příspěvky na SM: 1016,-
PříspěvekZaslal: ne říjen 04, 2009 11:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mucasko precti si prvni prispevek v tomhle topicu , byla to klasicka X65-X75 baterka ale neorigo , a co sa z nej vyklulo ,
_________________
Už mám len môj prvý siemens MC60 , všetky ostatné padli za obeť na 8. Sraze Siemensmanie , teraz robia radosť niekomu inému Smile Nokia E51 - nabíjanie cez miniUSB
Si tu nový ? nevieš si rady ? skus TU
Náhradne diely nielen na SIEMENS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MuF123
badatel
badatel

Založen: 19. 03. 2007
Příspěvky: 104
Bydliště: Cassovia

151.74 SMM
PříspěvekZaslal: ne říjen 04, 2009 11:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mucasco napsal:
Když už jsme u těch neoriginálních baterií, tak co by bylo lepší. Koupit si neoriginální baterii, která má kapacitu přibližující se kapacitě originální nebo koupit baterii s 1200, 1500mAh? Ty s vysokou kapacitou si myslím, že by mohli být poruchový a ani by nemuseli přesně pasovat do telefonu.

mas to jedno. kup s vyssou kapacitou - mas sancu ze bude vyssia alebo nizsia... ked uz kupujes s nizsou tak asi ti vyssiu nedaju, ze Very Happy

_________________
HTC Wizard Tuning - http://www.youtube.com/watch?v=ethB7XaeFz4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
NoviS
řád zlaté antény
řád zlaté antény

Založen: 01. 08. 2008
Příspěvky: 857
Bydliště: Praha
Telefon: EF81
144510.50 SMM

Příspěvky na SM: 115,-
PříspěvekZaslal: ne říjen 04, 2009 11:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

MuF123 napsal:
NoviSK65 napsal:
EDIT: ViSoft, jenom doufám že za dnešní origo akumulátory se dají považovat i ty v Siemensech od SX1 dál...

mam A50 a doteraz mi nebuchla baterka... Rolling Eyes inak to si myslis ze to je nejaky zlom? ze od toho a toho modelu su baterky absolutne bezpecne a predtym vybuchovali kazda druha? ved to je postupny proces zlepsovania... pocas rokov...

Postupný proces zlepšování je mi naprosto jasný, však ani před tim baterky nebouchaly. Smile Doma se mi válí nefunkční A52 kterou jsem nezapnul 4 roky, pak ještě MT50, myslíš, že jsem je někde zahrabal metr hluboko do země a teď netrpělivě očekávám explozi? Mr. Green Ani nevim o žádnym zlomu, jenom bych byl fakt nerad, kdybych jednoho krásnýho dne vyndal SX1 a ta by měla nafouklou baterku a kvůli tomu třeba prasklej kryt. Jinak nabíjet nafouklé baterie můžete klidně zkusit, Smile mě to nic neudělalo, jenom se ta baterie nenabila a já nerozchodil C35ku.

_________________
A52 -> M65† -> SXG75† -> SK65 -> S75 -> SX1 -> SK65 + S75 -> SL75, SK65, S68, S65, EF81... prostě pořád nějaký SIEMENS Smile
->MOJE SBÍRKA<-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
stream
řád zlaté antény
řád zlaté antény

Založen: 25. 12. 2006
Příspěvky: 816
Bydliště: Čelákovice

5506.00 SMM
PříspěvekZaslal: po říjen 05, 2009 6:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

baterky vám nebouchnou, většinou Very Happy (no ano stává se to ale to je pak extrém a je to docela hukot) baterie jsou vybavený "výpustí" když se přehřeje a začne se vypařovat elektrolyt tak utíká touhle dirkou ven, stalo se mi to u c75 kde se zní začalo doslova kouřit Wink

lithiový paterie je hrozný svinstvo... stačí abyste do elektrolytu hodily kousek kovu a uvidíte tu reakci, je to neskutečně nestabilní ... ale za tu kapacitu ten risk stojí mno Very Happy

_________________
Trance, disko forever :-)
I love mobile tuning ...
siemens (me75->c75 , m55, m75, s75, s65, 3x sx1, c65)
sony ericsson (t610,k700, k310, w200,k200, k550i -> w610, c702 ) ted mám c702 :-))
jupí! tuníme Advojky tak už je moje c702ka upravená podle mojeho gusta :-))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
MuF123
badatel
badatel

Založen: 19. 03. 2007
Příspěvky: 104
Bydliště: Cassovia

151.74 SMM
PříspěvekZaslal: po říjen 05, 2009 8:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

k litiu staci voda a mate o zabavu postarane Very Happy
_________________
HTC Wizard Tuning - http://www.youtube.com/watch?v=ethB7XaeFz4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
milan95
kolemjdoucí

Založen: 14. 06. 2010
Příspěvky: 2

22.84 SMM
PříspěvekZaslal: po červen 14, 2010 12:53 pm    Předmět: Re: neoriginální baterie Odpovědět s citátem

Ahoj siemensáci, máme takový problém. Koupil jsem baterku do telefonu Siemens A50. Na první pohled to vypadá v pořádku ale když se z telefonem volá, tak ze zadní části jde dým. Ale vždycky jenom, když se s ním volá. Tam, kde je baterka. Je to babičky telefon a bojí se to teť používat. Nikdy jsem to neviděl. Je to čínská baterka. Snad poradíte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mario_liptov
administrátor
administrátor

Založen: 06. 09. 2004
Příspěvky: 2275

265010.61 SMM
PříspěvekZaslal: po červen 14, 2010 1:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kupit poriadnu, nie take patoky. Daj dole bat. kryt a pozri, z ktoreho miesta to dymi. Robi to asi preto, ze pri violani je zatazenie z baterky vacsie a preto moze nieco robit elektronika v baterke.
_________________
S6->N5110->N6110->S55->SE630->C65->CX65->C75->CX75->SX1->S65->ST55->SL65->S75->SL75->EF81->S68->EL71Black->EL71Silver->SXG75->C902->HTC Desire->SAMSUNG GALAXY SIII...?

Tak tam sem taky (Ne)byl...
Keď môžem, pomôžem.
Zeptejte se mne na co chcete, ja Vam na co chci odpovim. Donutil
SMwmmania.cz
Podpořte SiemensManii | Trička SiemensManie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milan95
kolemjdoucí

Založen: 14. 06. 2010
Příspěvky: 2

22.84 SMM
PříspěvekZaslal: po červen 14, 2010 1:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky Mario. Když se sundá ten kryt, tak to nejde poznat odkud to jde přesně protože to není vidět pod tou baterkou.Jde to jako z pod ní. Ale smrdí to pořád, když se vytočí hovor, tak to začne víc a objeví se ten dým. To asi bude lepší vyměnit, že.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Hardware Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group