clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Siemens: Ohlédnutí za legendou
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Siemens: Ohlédnutí za legendou
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Diskuse k článkům
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
NoviS
řád zlaté antény
řád zlaté antény

Založen: 01. 08. 2008
Příspěvky: 857
Bydliště: Praha
Telefon: EF81
144510.50 SMM

Příspěvky na SM: 115,-
PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 1:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Také stále rád používám SX1 a oslňuji s ní okolí. Very Happy Co se týče zlobení šuplíku na MMC, zde http://www.telel.cz/telel/nahradni-dily/siemens-vyprodej--73.html se pokud ti nevadí menší investice stále dá koupit nový. S nesvícením zkušenosti nemám, ale origo kryt se tam dá koupit taky. Ať ti SX1 ještě dlouho slouží!
_________________
A52 -> M65† -> SXG75† -> SK65 -> S75 -> SX1 -> SK65 + S75 -> SL75, SK65, S68, S65, EF81... prostě pořád nějaký SIEMENS Smile
->MOJE SBÍRKA<-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
ko0082
začátečník
začátečník

Založen: 31. 03. 2008
Příspěvky: 71

631.56 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 5:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mně se líbil Siemens A57. Geniální, jednoduché ovládání, provedení prodávané v O2 v roce 2005 moc pěkné.
Kdyby měl paměť na 100 SMS a dostupnost přes Simoco tak ho mám dodnes... Neutral
(I když taková S75 také není špatná... Smile )

1) Dodnes jsou telefony Siemens na volání více než dobře použitelné
2) sice nemám představu, nakolik postupy vedoucí k jejich "otevření" pro další vylepšování dávají prostor pro případná "bezpečnostní rizika" (mi je koneckonců jedno, aťsi),
3) upřednostňování toho kterého výrobce či modelu je také věcí zvyku či vhledu do problematiky (ovládání telefonu, ...)

můj závěr: vivat MT zn. Siemens !!! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stano.mania
siemensmaniak
siemensmaniak

Založen: 09. 11. 2004
Příspěvky: 2128
Bydliště: okolie Senca (SK)

14311.82 SMM

Příspěvky na SM: 160,-
PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 5:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ko0082 napsal:
Mně se líbil Siemens A57. Geniální, jednoduché ovládání, provedení prodávané v O2 v roce 2005 moc pěkné.
Kdyby měl paměť na 100 SMS a dostupnost přes Simoco tak ho mám dodnes... ...

A55 ale aj A57 sa dajú prerobiť na C55 a potom už komunikuje aj so Simoco, dokonca sa dá využíť hw modem mobilu Angel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ko0082
začátečník
začátečník

Založen: 31. 03. 2008
Příspěvky: 71

631.56 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 6:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jasně, bod 3 a bod 2 předchozího příspěvku.
Díky Siemensmanii Applause Applause bylo lze činit ledacos... Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stano.mania
siemensmaniak
siemensmaniak

Založen: 09. 11. 2004
Příspěvky: 2128
Bydliště: okolie Senca (SK)

14311.82 SMM

Příspěvky na SM: 160,-
PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 6:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Stále ešte môžme robiť malé "zázraky" Think Ak zoženieme starší mobil a často aj nefunkčný, sú medzi nami, čo sa vyznajú dobre aj v hw (napr. mario_liptov) a je ešte dosť originálnych náhradných dielov (na niektoré mobily aj orig.batérie) a tak mnoho mobilov môžme mať ako nové, alebo "repasujeme" pre iných Angel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NoviS
řád zlaté antény
řád zlaté antény

Založen: 01. 08. 2008
Příspěvky: 857
Bydliště: Praha
Telefon: EF81
144510.50 SMM

Příspěvky na SM: 115,-
PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 9:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ko0082 napsal:
Mně se líbil Siemens A57. Geniální, jednoduché ovládání...
1) Dodnes jsou telefony Siemens na volání více než dobře použitelné
3) upřednostňování toho kterého výrobce či modelu je také věcí zvyku či vhledu do problematiky (ovládání telefonu, ...)

můj závěr: vivat MT zn. Siemens !!! Smile

Měl jsem A52 a co se týče ovládání souhlasím, ale doteď bych ho mít určitě nemoh Mr.Blue , od telefonu čekám opravdu o něco víc...
1) Některé (SX1, S75... a novější) jsou stále dobře použitelné i více než na volání.
3) Ani za dob existence siemens mobile se někdo, kdo měl nokii, nedal přesvědčit o super ovládání siemensu Evil or Very Mad (stejně jako naopak Mr.Blue ).

_________________
A52 -> M65† -> SXG75† -> SK65 -> S75 -> SX1 -> SK65 + S75 -> SL75, SK65, S68, S65, EF81... prostě pořád nějaký SIEMENS Smile
->MOJE SBÍRKA<-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
SWalker
začátečník
začátečník

Založen: 31. 01. 2005
Příspěvky: 77

80.28 SMM
PříspěvekZaslal: so říjen 24, 2009 10:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj. Ano, je to skoda ze Siemens uz patri do historie. Ale byla to ma nejoblibenejsi znacka. Zkousel jsem Nokii a kdokoliv se me dodnes zepta, vzdycky ji odmitnu, jsou to hrozne telefony Silenced
SE nejsou tak spatne, ale zase si do nich nemuzu poradne nic nahrat a jsou predrazene.
Na siemensech jsem cetl ebooky, strasne moc, a ctu stale uz od C65.
Pravda, v soucasnosti pouzivam smartphone s WM (Toshibu), ale to jen proto, ze mi na S75 prestala fungovat cast klavesnice a potreboval jsem neco s querty klavesnici, wifi a velkym displejem. No a ebooky pokracuji i zde.
Je pravda, ze hodne lidi jako ja tihne po siemensech k WM, to je ten navyk si upravit vsechno podle sebe, za coz dekuji Siemensmanii Applause

_________________
Alcatel OT 302,Ericsson R320S,Sony CMD-J6,Nokia 3310,Siemens SL45+128MB MMC,Siemens C55,Siemens S55+IQP 500,SonyEricsson T610,Siemens C65,Siemens CX65+DCA 510, Siemens S75 (fw47)+128 MB RS-MMC+DCA 510, Toshiba Portege G900
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rattle-snake
všeználek
všeználek

Založen: 01. 04. 2008
Příspěvky: 613
Bydliště: Varnsdorf

15518.64 SMM

Příspěvky na SM: 460,-
PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2009 6:24 pm    Předmět: Re: Siemens - ohlédnutí za legendou Odpovědět s citátem

Chtěl bych se tímhle zeptat autora, zda plánuje další takový pěkný bilanční článek. Třeba o řadě x55 - jaké byly možnosti tuningu, co chybělo proti novější, přibylo proti starší, jaká je dnešní situace atd. Určitě bych si to rád přečetl v tak pěkně podané a srozumitelné formě. Very Happy
_________________
Siemens mobile stále s námi!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
michalkopecky
redaktor
redaktor

Založen: 30. 11. 2004
Příspěvky: 1541
Bydliště: Praha Mobil:Siemens CX70

13617.60 SMM
PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2009 8:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ne, žádný další článek neplánuju. Jsem majitelem Siemensu CX65. S x55 nemám žádné zkušenosti a tento byl souborný. Případně bude další na téma SE-tuning pohledem Siemensmaniaka. Ale jestli se k tomu někdy vůbec dostanu.
_________________
N3410 Sad > Siemens CX70v56 WVA TNG 3.1 Smile > C72 > SE K750i CID49 RED > Vodafone 845 > HTC Desire Z (Android 4.0.4)

SM
______________________________
http://droidik.blogspot.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
bojler
věrný diskusník
věrný diskusník

Založen: 10. 12. 2004
Příspěvky: 486

300016.12 SMM

Příspěvky na SM: 110,-
PříspěvekZaslal: st listopad 04, 2009 11:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ono je těžké hodnotit řadu x55 celkově, protože taková S55 to měla po S/M45i hodně náročný. Navíc se označení u jednotlivých tříd dost prolínalo a podle mě zdařilou C55 bych nikdy neoznačil jako přímého nástupce takové C45ky, ale spíš pokračovatele C35ky. Stejně tak mně přišla hodně nešťastná mezigenerace A/C60, kterou jsem dodnes nepochopil. No a jestli je řadou x55 C55 nebo spíš C60, to je otázka Smile

Přecejenom, v létě 2002 ještě předělaný C45 jako M/MT50, na podzim C55, za rok C60 a v dubnu už C65.

_________________
2002 C35i -> 2003 C55v24 -> 2004 S55v20 -> 2005 S65v58 -> 2006 EL71v38 -> 2007 EL71v45 + S65v58 -> 2008 EL71v45 + S65v58 -> 2009 EL71v45 -> 2010 EL71v45 patches revival -> 2013 dualSIM a konec Siemensu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FOXXX
VIP
VIP

Založen: 20. 09. 2004
Příspěvky: 2424
Bydliště: Zubří (okres Vsetín)
Telefon: HTC HD
14880.90 SMM
PříspěvekZaslal: čt listopad 05, 2009 8:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Po dlouhé době jsem se sem podíval a hned takový článek... Skoro se mi orosily oči, když si vzpomenu, jak jsem tu visel denně a spoustu času pak ještě trávil na ICQ s ostatními uživateli.
Siemens legenda je, ale bohužel pro čím dál míň lidí. Dnes o tom už mladého kluka těžko přesvědčíte... Je to jen mrtvá značka, ale má pořád místo v mém srdci a vidím, že zdaleka ne jen v mém :-)
Fandím všem, kteří se v jejich zamilovaných kouscích ještě vrtají a zdravím všechny kamarády, se kterými jsem se tu dříve potkával. Hand

_________________
S10, C35, C40, 2x S35, S45, ME45, M55, S55, S65, S75, CF110, SL45i, SXG-75, HTC Artemis, HTC Touch Cruise
HKW600,HTC Touch HD


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mart22
elfmaster
elfmaster

Založen: 03. 05. 2005
Příspěvky: 1346
Bydliště: Tábor

56669.28 SMM
PříspěvekZaslal: ne listopad 15, 2009 1:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nedá mi to, tak se po mnoha letech přihlásím (zkouším hesla, dlouho jsem tu nebyl), protože tento projekt (web) mi dal dost vědomostí a snad i já jemu ( první testovací portace elfpacku na S65 v ČR, elfy, překlady, možná mini tuning)
Taky si vzpomínám, kdy pro mě ve věku 13-15 byl Siemens koníček, na terý nazapomenu. Začlo to výběrem nového mobilu, kdy mezi S65, Nokia 6230 a 6230i zvítězil SIemens.
Nechal jsem si v servisu za 300 nahrát nový SW tuším z fw 25 na fw 43. Pak jsem hledal, jak vypnout zvuk foťáku, což mě sem zavedlo a vtáhlo mě to sem jak černá díra. Pamatujete v té době na web beinspired? S65 byl výborný telefon na svoji dobu i do dnes ho obdivuji. (Ve srovnání s E71, která měla prakticky jen MP3, papírově byla lepší, jinak byla zohavená Benquem (java všude))

Pár vzpomínek

    vzpomínáte na legendární flamewar x65 a MP3? A definitivní větu S65 nikdy nebude umět MP3?
    není pravda, že řada E se nedá patchovat. Trvalo to jen dlouho a já netrpělivě sledoval kdy vyjde elfloader. Pak se s nimi roztrhl pytel
    Taky vzpomínám na radostný roky u VKLay, Smelteru, x65flasheru, EEProm Tools, Papua Utils a Siemensmanie
    od té doby, co nekdo vytvořil tuning na E71 a já jsem si ho nainstaloval a byl z mého pohledu nedotažený, jsem řemeslo pověsil na skobu.
    Další rozčarování přišlo, když mi kamarád měl na paměťovku nahrát nějaký dokument, já mu jí pujčil, on něměl čtečku, ale jen webkamuru podporující microSD, tak se mi ztratili všechna data z karty (osobní, písničky, fotky, ELFY, konfigurace)
    Dnes už je pro mě Siemens uzavřená kapitola bohužel, zlatý věk už měl za sebou. Crying or Very sad
    Jdu do nokie E52
    Bylo mi to hezky
    Taky nezapomenu na zážitky jako výroba redukce jack-Siemens x65, testpoint na E71 a předělávání kabelu z x65 na E71


Dnes mám E71 v havarijním stavu, ulomený závit a tedy nedoléhající kryt, občas nereaguje kvůli tomu klávesnice nefuknční foťák, nefuknční nafouklá baterka (sotva 10 minut mp3), rozkřupaný zadní kryt a nefunkční boční tlačítka

Dnes místo ní používám S65 ve výborném stavu, baterky obě podstatně lepší, pár patchů, jsem líný zpět předělat kabel z e71 na S65.
Ahoj naposled a nikdy na Siemens(maniai) nezapomenu

_________________
Arrow E71v45 + Testpoint, MasterPatch 14, ElfPack 2.3CZ , 1GB
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Yurii
všeználek
všeználek

Založen: 01. 03. 2005
Příspěvky: 679
Bydliště: Praha (CZ)

3360.44 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: ne listopad 15, 2009 11:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Při přečtení tohoto článku jsem vytáhnout ze šuplíku stařičkou C10, novější CT65 a musel jsem při vzpomínce na moje milované S75 zamáčknout nejdnu slzu Sad
Siemens byl, je a bude legenda... bohužel ale jen pro zasvěcené.
Pro nezasvěcené a příznivce bude Siemens povětšinou jenom jeden zkrachovalý výrobce který vyráběl notoricky problémové telefony které téměř nebylo na záruku možné nechat opravit Sad

Bohužel i já jsem podlehl potřebě novějšího a spolehlivějšího telefonu a přesedlal jsem (teď prosím nekamenovat) na Symbian, myslím že E50 byla pro mne po S75 jediný schůdný nástupce.

Teď už se sem podívám jen velice zřídka a s trochou lítosti sleduju jak se s postupným snižováním počtů funkčních Siemensů snižuje i počet aktivních Siemensmaniaků a stará známá jména zkušených kolegů pomalu mizí.

Po přečtení článku jsem se rozhodl archivovat někam společně se servisním kabelem, Offline podobou SM, nabíječkami, paměťovými kartami a náhradními baterkami. Nejspíš pak krabici uložím někam hodně hluboko do skříně a budu čekat až zase přijde její čas.

Pánové držím pěsti ať Siemensmania bude žít pro pár vyvolených dál Wink

_________________
C10--CT65->C(SL)65--S75--S75--S75(fialová)
Teď už jen nokie E-series E50--E51--E52

MAOrh:"co jde zku*vit taky musi jit i napravit"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
michalkopecky
redaktor
redaktor

Založen: 30. 11. 2004
Příspěvky: 1541
Bydliště: Praha Mobil:Siemens CX70

13617.60 SMM
PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2009 12:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Musím nesouhlasit s problémy se zárukou - se Siemensem jsem byl na záruční opravě 3x v Praze na Andělu a vždy beze slov přijmuli a opravili. Dostal jsem od nich dvě nové baterky (i po uplynutí půl prvního půl roku, během kterého se vztahuje záruka na baterii. to víte. vyklala se...), vyměněné bočnice, displej a i spálená deska (asi od patchování) Mr. Green Very Happy
_________________
N3410 Sad > Siemens CX70v56 WVA TNG 3.1 Smile > C72 > SE K750i CID49 RED > Vodafone 845 > HTC Desire Z (Android 4.0.4)

SM
______________________________
http://droidik.blogspot.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Yurii
všeználek
všeználek

Založen: 01. 03. 2005
Příspěvky: 679
Bydliště: Praha (CZ)

3360.44 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2009 1:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Však já problémy s reklamacemi nikdy neměl (cokoli se dělo jsem opravil sám) ale ke koncikdyž Siemens převzal BenQ to celý šlo do kopru, nebyly díly. Hodně lidem které jsem posílal na reklamaci na Anděl (telefony jsem čtyři roky prodával) se stalo, že jim prostě řekli že oxidace a že maj smůlu Sad
_________________
C10--CT65->C(SL)65--S75--S75--S75(fialová)
Teď už jen nokie E-series E50--E51--E52

MAOrh:"co jde zku*vit taky musi jit i napravit"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Diskuse k článkům Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group