clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - připojení ME75 k PC přes IR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

připojení ME75 k PC přes IR

 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Software
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vilma pilná
kolemjdoucí

Založen: 23. 11. 2009
Příspěvky: 3

56.16 SMM
PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2009 7:31 pm    Předmět: připojení ME75 k PC přes IR Odpovědět s citátem

prosím o informaci pro totální blondýnu. mám ME75, chci si z něj překopírovat všechno do nového mobilu. Tmobil provozovna neumí přehrát ani SIMku, prý nemají do ME75 vhodný kabel. to by mi ale stejně nestačilo. na mobilpohotovosti se se mnou vůbec nebavili-prý to nedělají. ME75 nemá přípoj přes kábl, tak mě napadlo se spojit s pc přes IR, stáhnout všechno do pc a z pc do nového mobilu už přes kabel. to by mělo jít, nebo ne? jenže jsem totál mimo mísu. musím si udělat nějaký účet v pc nebo aktivovat nějakou službu pro IR připojení? co kde a jak? operátor je Tmobil. musím si koupit nějaký bazmek k pc, který bude přes IR komunikovat s mobilem? jaký?
doufala jsem, že přinesu 2 telefony k odborníkům a oni mi to udělají k mé spokojenosti. nějak se to nepovedlo. nebo mi můžete doporučit někde v praze servis, který to udělá?
zkuste se oprostit od toho, co dokážete s mobilem vy a poraďte trubce, která umí jen telefonovat. dík za radu. vilma
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stano.mania
siemensmaniak
siemensmaniak

Založen: 09. 11. 2004
Příspěvky: 2128
Bydliště: okolie Senca (SK)

14311.82 SMM

Příspěvky na SM: 160,-
PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2009 9:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Riešení je viac Applause
1. Cez kábel, vlastný, požičaný, alebo niekto pomôže aj "blondýne" vo svojom okolí a rád Angel
2. Cez Infraport, ale na PC by mal byť tiež infraport, staršie notebooky mali infraport, alebo dokúpiť USB infraport.
3. Alebo z mobilu na mobil, čo má infraport, nie všetko ale ide, kvôli certifikátom...
4. Kopírovať obsah mobilu do PC sa dá napr. cez Simoco program, je aj na SM Applause ten dokáže aj zálohy kontaktov so SIM, mobilu, SMS a pod.
Ak si blízko, riešenie je za pár minút, ale myslím, že sa nájdu dobrí SM chlapíci, aj (dievčatá) v Tvojom okolí, problém je riešiteľný Dancing
Odkiaľ si?
V ČR je veľa SM členov Hand
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NoviS
řád zlaté antény
řád zlaté antény

Založen: 01. 08. 2008
Příspěvky: 857
Bydliště: Praha
Telefon: EF81
144510.50 SMM

Příspěvky na SM: 115,-
PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2009 10:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

1)Přes kabel - ideální cesta, pokud jsi z Prahy, mohl bych ti kabel vypůjčit nebo levně prodat...
2)IrDA... starší notebooky s IrDa... takové muzejní kusy už dnes snad nikdo neprovozuje Smile používám 4 a půl roku starý NB a IrDa nemá. => nezbytnost dokoupení bazmeku. Žádný účet či aktivaci služby není v tomto případě vůbec potřeba.
3)Nenapsala jsi, na jaký mobil jsi z ME75 přešla, ale nové mobily už Irda zpravidla nedisponují... pokud ale IrDa má, tak stačí všechno přeposílat. (S nějakými certifikáty bych si nelámal hlavu, že mi z tohoto důvodu nešlo ze Siemense něco odeslat, se mi zatím stalo jen dvakrát, z toho jeden případ se týkal specifického souboru, který "blondýny co umí jen volat" snad ani neznají.)
4)Program SiMoCo, jak píše stano.mania je výborný, originální software od Siemensu Mobile phone manager (MPM) je ale podle mě "blondýnovsky" přívětivější.
Dodám ještě jeden bod:
5)V žádném z výše uvedených řešení není vůbec podstatné, jakého máte operátora, natož nutnost s ním cokoli řešit. Se siemensem v ruce na vás v servise stejně koukají jako na blázna, co to tam proboha taháte... Evil or Very Mad ale s tím už jso se nejspíš setkala.

_________________
A52 -> M65† -> SXG75† -> SK65 -> S75 -> SX1 -> SK65 + S75 -> SL75, SK65, S68, S65, EF81... prostě pořád nějaký SIEMENS Smile
->MOJE SBÍRKA<-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
vilma pilná
kolemjdoucí

Založen: 23. 11. 2009
Příspěvky: 3

56.16 SMM
PříspěvekZaslal: út listopad 24, 2009 8:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

[quote="NoviSK65"]1)Přes kabel - ideální cesta

přes kabel by to bylo ideální, ale ME75 možnost připojení mikroUSB kabelu přece nemá. jestli ano, tak to mi prosím řekněte kde je ten otvor. až taková blondýna přece nejsem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
NoviS
řád zlaté antény
řád zlaté antény

Založen: 01. 08. 2008
Příspěvky: 857
Bydliště: Praha
Telefon: EF81
144510.50 SMM

Příspěvky na SM: 115,-
PříspěvekZaslal: út listopad 24, 2009 2:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Datový kabel pro Siemens vypadá asi takto:
http://www.ok-shop.cz/shopimg/dk/siedca510.jpg
Z jedné strany usb (do počítače) a z druhé strany Siemensovský konektor (do otvoru na nabíječku).

_________________
A52 -> M65† -> SXG75† -> SK65 -> S75 -> SX1 -> SK65 + S75 -> SL75, SK65, S68, S65, EF81... prostě pořád nějaký SIEMENS Smile
->MOJE SBÍRKA<-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
vilma pilná
kolemjdoucí

Založen: 23. 11. 2009
Příspěvky: 3

56.16 SMM
PříspěvekZaslal: út listopad 24, 2009 6:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

přiznávám, že otvor pro nabíječku jsem jako přípojné místo pro přenos dat hbitě vyloučila... nabídku půjčení, nebo levného prodeje kablíku vítám. bydlím v centru prahy. řekněte přijatelnou cenu a domluvíme se na poslání, event. na předání kablíku. že bych tímhle bohulibým aktem měla brzy po starostech? dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stano.mania
siemensmaniak
siemensmaniak

Založen: 09. 11. 2004
Příspěvky: 2128
Bydliště: okolie Senca (SK)

14311.82 SMM

Příspěvky na SM: 160,-
PříspěvekZaslal: út listopad 24, 2009 6:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V Prahe je napr. jirkab, NoviSK65 a asi aj majú kábel na požičanie, a možno aj predaj?
A Prahe je členov SM viac, resp. takých, čo sú tam často Angel
Hádam pomôžu Pray
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NoviS
řád zlaté antény
řád zlaté antény

Založen: 01. 08. 2008
Příspěvky: 857
Bydliště: Praha
Telefon: EF81
144510.50 SMM

Příspěvky na SM: 115,-
PříspěvekZaslal: út listopad 24, 2009 6:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ok, jsem z Prahy (Dejvic), kabel poskytnu. Odeslána SZ.
_________________
A52 -> M65† -> SXG75† -> SK65 -> S75 -> SX1 -> SK65 + S75 -> SL75, SK65, S68, S65, EF81... prostě pořád nějaký SIEMENS Smile
->MOJE SBÍRKA<-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
NoviS
řád zlaté antény
řád zlaté antény

Založen: 01. 08. 2008
Příspěvky: 857
Bydliště: Praha
Telefon: EF81
144510.50 SMM

Příspěvky na SM: 115,-
PříspěvekZaslal: pá prosinec 04, 2009 2:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

(Na dotaz od vilmy pilné psaný mailem odpovídám sem, může zde popřípadě poradit víc lidí.) MPM si stáhněte přímo ze SM: http://www.siemensmania.cz/programy.php (Mobile phone manager, druhý progam zdola). Soubor v ZIPu má asi 69MB, takže bude stažení asi chvíli trvat. Až se stáhne, otevřete ho a všech 8 souborů ze ZIPu přetáhněte třeba na plochu nebo do Vámi zvolené složky. Pak spusťte soubor setup.exe a po chvilce by se Vám měla objevit nabídka s výběrem jazyka (včetně češtiny), potom už by to mělo jít... Jinak na kabel vůbec nespěchám, mám jich víc.
_________________
A52 -> M65† -> SXG75† -> SK65 -> S75 -> SX1 -> SK65 + S75 -> SL75, SK65, S68, S65, EF81... prostě pořád nějaký SIEMENS Smile
->MOJE SBÍRKA<-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
NoviS
řád zlaté antény
řád zlaté antény

Založen: 01. 08. 2008
Příspěvky: 857
Bydliště: Praha
Telefon: EF81
144510.50 SMM

Příspěvky na SM: 115,-
PříspěvekZaslal: út únor 02, 2010 6:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dnes jsem k oboustranné spokojenosti dostal od vilmy zpět kabel. Dořešeno po mailu.
_________________
A52 -> M65† -> SXG75† -> SK65 -> S75 -> SX1 -> SK65 + S75 -> SL75, SK65, S68, S65, EF81... prostě pořád nějaký SIEMENS Smile
->MOJE SBÍRKA<-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Software Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group