clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Motorola VE538 - FactoryTestMode
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Motorola VE538 - FactoryTestMode

 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Telefony na platformě BREW
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ViSoft
začátečník
začátečník

Založen: 21. 04. 2006
Příspěvky: 93
Bydliště: Plzeň

744.18 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: čt září 10, 2009 8:54 pm    Předmět: Motorola VE538 - FactoryTestMode Odpovědět s citátem

Ahoj,
mám VE538 a stala se mi divná věc - telefon spadl do factory test módu a já nevím jak ho z něj dostat. Protože jede na BREW sázím na to, že někdo má s factory test módem na BREW zkušenosti a že to bude fungovat stejně..
Poraďte prosím Brick wall

_________________
AOTdb->N3310†->MC60†->S75†->N6300->S75 fw52 ElfPack2.3->VE538->SXG75->M7 Happy User Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Straces
badatel
badatel

Založen: 23. 08. 2005
Příspěvky: 147

1013.16 SMM
PříspěvekZaslal: čt září 10, 2009 10:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

S telefonem nemám žádný zkušenosti, avšak je to BREW, tak pokud máš datový kabel tak by neměl být problém připojíš telefon, a použiješ QPST nebo možná bude fungovat tento prográmek na přepínání módů..
pokud kabel nemáš tak ti zrovna neporadím, ale taky to myslím nějak šlo.. Think

_________________
MC60 -> CX65 -> SXG75 FW22 + IMS 700 + 2GB RS-MMC + DCA-110 + DCA-540 + pouzdro + BikeHolderkit..
Dell Axim x50v ( WM6.1 )
Siemens SG75 (FW 13.609.13)
Benq-Siemens SL91 (Onyx)
Benq-Siemens EF82
LG GW620 (Firedroid Mod 2.3.7)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ViSoft
začátečník
začátečník

Založen: 21. 04. 2006
Příspěvky: 93
Bydliště: Plzeň

744.18 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: čt září 10, 2009 10:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za tip. Tel. se po připojení periodicky zapíná a ihned vypíná, takže v systému přibývá a zase hned mizí diagnostic serial port. Asi je to vymlácenou baterkou, nejspíš ji jeden port USB neutáhne.. Vyzkouším kabel pro disky, má dva porty. Na nabíječce je tel. trvale v testmodu.
_________________
AOTdb->N3310†->MC60†->S75†->N6300->S75 fw52 ElfPack2.3->VE538->SXG75->M7 Happy User Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ViSoft
začátečník
začátečník

Založen: 21. 04. 2006
Příspěvky: 93
Bydliště: Plzeň

744.18 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: pá září 11, 2009 7:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

FUNGUJE!! Dancing Nabil jsem baterii zdrojem (byla úplně prázdná) takže tel. se už po připojení nevypínal a ten prográmek pro SXG zabral úplně perfektně, moto už zase žije, ještě jednou díky za tip, Stracesi Applause
_________________
AOTdb->N3310†->MC60†->S75†->N6300->S75 fw52 ElfPack2.3->VE538->SXG75->M7 Happy User Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tomas20
kolemjdoucí

Založen: 05. 02. 2010
Příspěvky: 4

167.14 SMM
PříspěvekZaslal: pá únor 05, 2010 11:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj.Mám taky Motorolu VE538 a spokojenost.Hledal jsem na netu jak updatovat FW tohoto BREW ale celkem bezůspěšně...na modmymoto.com není prakticky nic.

Jediný FW jsem našel zde: http://www.filestube.com/source.html?url=http://furiousteam.com/2009/10/01/motorola-ve538-added-in-furiousgold-free-update-for-pack5-owners/ přímo FW je tady: http://rapidshare.com/files/287297827/VE538_TWM_Wellfleet_tw_TWM_SIGNED_SWV0108_LP0016_L0108_0001_IV008_RV001.exe
Potíž je v tom že je to TW-EN verze i označení LP0016 tomu nasvědčuje.
V archivu je přibalen i flash SW QDownload,takže nahrání nebude problém.

Rád bych to zkusil ale nechci přijít o češtinu,stáhnul jsem program QPSDT 2.7 a chtěl bych vytáhnout ten český LP přímo z founu a po updatu jej nahrát zpátky,nevíš jak na to popř. jestli to vůec jde?

Po zadání kódu *#300# se mi zobrazí SW2.04 z Sep 17 2008.
V menu nastavení jsou info o FW samo ještě podrobnější.
Hledal jsem odkazy na FW který by obsahoval češtinu ale marně...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ViSoft
začátečník
začátečník

Založen: 21. 04. 2006
Příspěvky: 93
Bydliště: Plzeň

744.18 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: pá únor 05, 2010 9:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Z WEBu jsem stahnul jeste tento:

kód:
Wellfleet_id_Generic_SIGNED_SWV0112_LP0021_L0112_0001_IV015_RV001.exe

Byl zde, ale ten link mi uz nefunguje. Ma to 27M, s pripojenim prez mobil jsem celkem bez sance ho nekam upnout.

Funguje Ti BREW app. manager? Posli prosim screenshoty!
FW urcite zazalohovat jde, ale ja nebyl dost trpelivy aby se mi to povedlo. Misto toho jsem si FW prepsal a ted nemam CZ verzi. Jestli budes uspesny se zalohovanim tak ho nekam upni Pray
Adfree mi v lete slibil, ze se na FW pro VE538 podiva a ze na tom rozchodime BREW, ale pak uz se neozval... Ale mozna by Ti poradil jak zalohovat FW. Mozna bys mohl vyzkouset BitPim, QPST nebo QMAT, ale uz nevim jak se s nima zachazi...

_________________
AOTdb->N3310†->MC60†->S75†->N6300->S75 fw52 ElfPack2.3->VE538->SXG75->M7 Happy User Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tomas20
kolemjdoucí

Založen: 05. 02. 2010
Příspěvky: 4

167.14 SMM
PříspěvekZaslal: pá únor 05, 2010 9:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

BREW app. manager,jsem zatím nezkoušel.
Zálohu ti udělám strašně rád když poradíš jak na to. Wink

EDIT:
Jinak uploadovat to nemusíš...je to podle označení LP0021 a ten češtinu určitě nemá.
Mají ji jen LP označené 0037 a 002F Wink


App Manager mi po zadání 000000 + zel. tlf. taky nenaběhne.
V menu Nastavení/Telefon/ID Telefonu mám stejnou verzi co popisuješ tady: http://www.siemensmania.cz/forum/viewtopic.php?t=34960&sid=5a901daf5e039cf54ab4798f1e5d8300
tedy ATHB1A_2.04 a BREW verze 3.1.5.105

Přesněji je tam ještě tohle:
MCT ini name: Wellflet_ATHB1A_CZ_02_LP002F_IV009.ini

O backup jsem se pokoušel ale bezvýsledně QPST sice VE538 vidí ale pořád hází chybu a někdy chce SCP Service Code Programming...co to je a jak to zjistit ale nevím. Think




Tady máš moji zálohu,jde o komplet adres. strukturu co jsem zkopíroval pomocí Brew Mobile Commander
http://www.edisk.cz/stahni/98307/VE538_CZ-BACKUP.rar_13.7MB.html
Můžeš zkusit nahrát ten TW FW a pak těmi soubory z odkazu přepsat ty původní


Naposledy upravil Tomas20 dne ne únor 07, 2010 6:21 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomas20
kolemjdoucí

Založen: 05. 02. 2010
Příspěvky: 4

167.14 SMM
PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2010 1:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hele tak už jsem dva co maj telefon v jiným jazyce než CZ.
Jelikož se s QPST nedařilo,risknul jsem flash toho: TWM_SIGNED_SWV0108_LP0016_L0108_0001_IV008_RV001.exe
Po restartu naběhl samo s TW klikyháky a chvíli trvalo než jsem se naslepo proklikal k změněn na English
Nic moc se nezměnilo,kromě chybějící češtiny,zdá se mi ale trošku rychlejší.
Navíc tlačítko Shazu jej neotevírá ale otevře seznam záložek,pravé kontext je nastaveno na Video

Co mě ale nas... že před tím tam byla verze SW2.04 z Sep 17 2008 a teď mám SW2.04 z Sep 02 2008.

Zkouším ještě nahrát přes BREW tu zálohu co jsem si udělal ale myslím že LP bude uloženej jinde uvidím...

Arrow Down EDIT: Arrow Down Arrow Down Arrow Down Arrow Down
Nicméně...když načisto flashnes tohle TWM_SIGNED_SWV0108_LP0016_L0108_0001_IV008_RV001.exe a pak přes BREW Commander nahraješ tu mojí zálohu ,telefon ti hned naskočí v češtině a to tak že KOMPLET!!!
Kdyby ne tak to v Setting/Phone/Language nastav.

Jediná potíž je že je trochu rozhozený GUI resp schéma ale to se dá zvládnout ....a další,nezobrazují se miniatury,defaultní téma je doj..ý ale doinstalované naštěstí fachají a třeba PSP.sdt je výborný,pak je vše O.K včetně miniatur v galerii.
Problém vidím v tom,že BREW Commander nezkopíruje vše a občas vyhodí hlášku že daný soubor nelze zkopírovat.Smazat komplet adresář brew taky neumí...jedině zkusit foun připojit v Download nebo Test Mode ale nevím zda jej pak uvidí.Prostě soubory co se zrovna v telefonu používají nepřepíše a EFSExplorer co je součástí QPST je o ničem...nejen že nesmaže vše ale kopírování do founu není možný.
Nejlepší je ty dresáře mazat po jednom a to samý pak platí pro kopírování ze zálohy...pár věcí nejde smazat ani v Factory test Mode konkrétně složka/obsah v brew/shared/ums a pár souborů okolo.
Navíc při kopírování složky brew/mod/cmgr vždy po zkopírování pár adresářů Brew Commander spadne s hláškou Acess Violation...
Ale aby taky ne...je tam uložena veškerá grafika a zvuky telefonu


Zkusmo jsem nahrál komplet zálohu brew z SL91...no foun naběhl ale to bylo tak vše,zůstal "viset" na M screenu kterej problikával takže bohužel...je to škoda protože z nostalgie bych siemensácký ikonky a styl bral Anxious

EDIT2:
Jestli to dám dohromady,FULL zálohu přes QPST udělám a dám ji na web,protože po nahrání zmíněnýho TW Firmwaru už to kód nechce a je defaultně nastavený na 000000.
Možná že ten název "TWM_SIGNED" naznačuje že není zamklý Cool

EDIT3:
Tak snad poslední úprava.
Zkopíroval jsem přes Brew Commander vše co šlo a telefon je opět plně funkční včetně češtiny.Defautlní téma z toho Tw FW je sice nanic ale stačí nastavit jiný,jen mi schází to červeno bílé z původního FW...když jsem kopíroval složku brew do PC měl jsem jej asi nastavené a nepřeneslo se.....kde ho seženu netuším ale co se dá dělat.
Screeny







Zkusím vytáhnout zálohu a uploadovat ji na e-disk. Wink Wink
Hmmm...tak zálohu přes QPST SOftware Download jsem udělal ale není to ono...., 00000000_0.qcn má jen 414kb
Jestli budeš chtít hodím ti ji na e-disk z jednoho prostýho důvodu: Když uděláš Tovární nastavení nebo Úplné smazání (kód zůstává defautlní 1234) telefon sice naběhne,chvíli svítí M logo ale pak displej zhasne a není nic vidět.Normálně chodí,tlačítka mají zvuk. odezvu i si naslepo zavoláš ale displej je mrtvý,nahrání té zálohy ale naštěstí pomůže.

Klika ale je že i když jsem blbec nahrál ten TW Firmware s označením SW1.08 oproti dřívější 2.04 (rozdíl bude jen v obsahu a jazycích...) BREW verze 3.1.5.105 zůstala naštěstí zachovaná Pray Pray

TAKŽE STÁLE ZÁPASÍM. d'oh! ...jakž takž to chodí ale když nahraji jiné téma než to PSP buď to hodí chybu že nemá paměť nebo se mobil restartuje.K tomu všemu ani nefunguje camera/Video...app se spustí ale v hledáčku není obraz a ani se nedostanu do preferencí.Smazal jsem úplně všechno až telefon naběhl jen v testovacím módu,pak to zkopíroval ze zálohy pomocí BREW Commander zpět ale prostě se nedaří.
Už jsem tomu věnoval dost času takže na to kašlu,nahraji ten TW FW a smířím se s angličtinou která mi nedělá problémy.
Později se pokusím do telefonu postupně dohrávat adresáře s názvem cs.

Tohle všechno (ne jen adresář s cs) musíš jednotlive složku po složce přes Brew Commander na patřičné místo do mobilu nakopírovat,potom by se měla čeština v nabídce objevit a foun bejt plně funkční.

DOPORUČUJI to ale nekopírovat najednou všechno tedy mod---phone/brew/mod
Commander sice nabídne přepsání ale furt hází chyby a nedá se na to spolehnout viz. problémy výše.
A ještě tohle lcdb

Pokud to přetrpíš budeš mít foun opět plně funkční jako dřív a světe div se i defaultní téma černé s logy českého O2 se samo vrátí.....bude to se soubory nějak provázaný....zkrátka nesmí nic chybět jinak dělá telefon neplechu.

Kdyby ten odkaz z e-disku nejel dej vědět,hodím to jinam Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Telefony na platformě BREW Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group