clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Krátká úvaha: K čemu je vlastně vibrační vyzvánění?
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Krátká úvaha: K čemu je vlastně vibrační vyzvánění?

 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Ostatní
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
yank3e
začátečník
začátečník

Založen: 09. 11. 2005
Příspěvky: 59
Telefon: SXG75
SMM
PříspěvekZaslal: st únor 08, 2012 5:53 pm    Předmět: Krátká úvaha: K čemu je vlastně vibrační vyzvánění? Odpovědět s citátem

K čemu je vlastně vibrační vyzvánění? Ač se tato otázka může zdát na první pohled zbytečná, podle mě tomu tak není. Jistě, původní smysl vibračního vyzvánění bylo diskrétní upozornění na určitou událost a v poměrně nedávné době vibrace u telefonů tuto ideu také naplňovaly, například takový Siemens MC60 upozorňoval na příchozí SMS sérií krátkých a pouze nezbytně silných zavibrování.
A zde se dostáváme k jádru věci. Totiž síla vibrací. Nedlouho na to se začaly stále častěji objevovat vibrační motorky silnější a rychlejší. Zřejmě kvůli požadavku na menší velikost, váhu motorku, nebo nižší spotřebu materiálu na výrobu začaly vznikat motorky s menšími vinutími vyžadujícími vyšší proud a tím nucené pracovat na vyšších otáčkách (moje spekulace). Vyšší otáčky ve spojení se zbytečně těžkým závažím na hřídelce vedou k velmi silným vibracím, které by sice samy o sobě nebyly na závadu, ale při vysokých otáčkách se stávají slyšitelnými.
Navíc kvůli tomu odpadá možnost regulovat jejich intenzitu jinak, než pomocí PWM. Například S75 má sice možnost vybrat si z několika druhů vibrací (a při jejich prezentaci telefon postavený na hranu krásně tancuje po stole Mr. Green), ale i nejslabší z nich je nepřijatelně silná. Nebo například telefony s Windows Mobile implicitně vibrují souvisle a tak silně, že by to utrhlo kapsu. Dá se to sice částečně řešit utilitou, která nastaví libovolné přerušování vibrací, ale je to neobratné a funkční většinou tak napůl.
Neztrácí potom ale vibrační vyzvánění svůj základní smysl? Nač budu vypínat zvonění, když vibrace stejně všichni uslyší? Nedejbože aby byl telefon položený na stole (i když tam už by vadily i slabé vibrace). Když se nad tím zamyslím, každou chvíli přece někde kolem sebe slyším vibrační vyzvánění...

Jmenujte jeden současný telefon s tichými vibracemi.

_________________
Prohoďte s kamarády pár slov:
xchg AX,BX
xchg CX,DX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pip@
administrátor
administrátor

Založen: 11. 08. 2005
Příspěvky: 5470
Bydliště: Olomouc
Telefon: SXG75
SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: čt únor 09, 2012 11:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jediné, co mě ráno dokáže spolehlivě vzbudit je šílený zvuk telefonu vibrujícího na stole.. Mr. Green není potřeba žádná melodie.. Very Happy

Jinak ale nevím, že by byly vibrace moc slyšitelné... já mám spíš problém s tím, že je kolikrát ani necítím.. Very Happy

_________________
Siemens: C35i, M35i, SL45i (aka U35), ME45 (aka Panther), C65 (aka Hera), M65 (aka X-cite), S75 (aka Minos), SG75 (aka Wolf4), SXG75 (aka Wolf5), EF81 (aka Kestrel)
HTC: TyTN II (aka Kaiser), Touch Diamond (aka Diamond), HD2 (aka Leo), Desire Z (aka Vision)
Samsung: Galaxy Note 10.1 (aka GT-N8010)

Pojďte pokecat na:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
mucasco
všeználek
všeználek

Založen: 17. 11. 2006
Příspěvky: 694
Bydliště: okr. Pardubice
Telefon: nyní S75
SMM

Příspěvky na SM: 310,-
PříspěvekZaslal: čt únor 09, 2012 12:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Také se mi zdají ty vibrace silné. Vždycky se spolubydlící lekne, když mi příjde zpráva Mr. Green Ale zase když jdu po rušné ulici, tak se tak silné vibrace hodí, protože telefon nosím v koženém pouzdře.
_________________
Používám: C35i --> M55 + QuickPic --> S75 --> E71 --> SK65 --> C81 --> S75

Moje sbírka telefonů

Rádio s tanečními hity 90. let
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
OUTDOOR
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 13. 10. 2006
Příspěvky: 342
Bydliště: Jaroměřice

SMM

Příspěvky na SM: 100,-
PříspěvekZaslal: čt únor 09, 2012 7:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No musím říct, že já mám rád silné a hlasité vibrace, akorát se toho někdy leknu třeba ve škole, když mám mobil na stole Mr. Green To je úplně na infakrt to leknutí pro mě, jinak když se dá do pohybu moje E90, tak to je nádherný randál Mr. Green Blbý je, že vibrace v kapse skoro vůbec necítím např. při chůzi atd.. A někdy se mi zase zdá, že mobil vibruje a když se na něj podívám tak nic.
_________________
C10, C25, C30, A35, 2xC35, M35, S35, 2xA36, A40, C45, ME45, S45, 2xA50, SL45i, MT50, M50, S45i, S55, C55, A55, A60, C60, C62, 4xM55, MC60, SL55, A57, A65, C65, 2xCF62, CX65, M65, CXT70, CXV70, S65, SK65, ST60, 2xSX1, A70, C72, A75, AX72, 2xAX75, C75, CX75, 2xM75, ME75, 2xS75 (black&white), SL75, 2xSXG75 (black&white), A31, 2xC81, E71, EF81, 2xEL71, S68, S88, Nokia 5500 Sport, Nokia E90 Communicator, Nokia N70 ME
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bitkar
začátečník
začátečník

Založen: 05. 12. 2007
Příspěvky: 46
Telefon: S68
SMM
PříspěvekZaslal: po květen 07, 2012 11:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

no ja nevim, na mym samsungu je ta vibrace spis slabsi nez bych chtel. Mam to dany naplno a furt nejsem uplne spokojenej, obcas ho v kapse necitim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
johnyK080
kolemjdoucí

Založen: 16. 05. 2012
Příspěvky: 7

SMM
PříspěvekZaslal: st květen 16, 2012 3:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

siemensy jsou asi jediné mobily se silným motorkem a velkou excentricitou... Některé dokonce dokázali i cestovat po stole ... Angel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kapsa
kolemjdoucí

Založen: 30. 04. 2016
Příspěvky: 1
Bydliště: Bydlím na Roudné u kruhového objezdu.

SMM
PříspěvekZaslal: so duben 30, 2016 12:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Když mám telefon zarochaný v kabelce, tak vibrace slyšet nejsou (a někdy ani vyzvánění ;-) )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Ostatní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group