clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Převod WAV do formátu pro x65
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Převod WAV do formátu pro x65
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Diskuse k článkům
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
CML
kolemjdoucí

Založen: 11. 12. 2004
Příspěvky: 12

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: so leden 08, 2005 12:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Borix napsal:
janko hrasko napsal:
A co takto dat aj link na ten programek Smile dik

Neviem, či CML myslel program dBpowerAMP music convertor, ktorý to dokáže tiež, ale keďže to dokáže aj tento tak je odkaz tu: http://freesoft.bmcgroup.sk/umenu/?scr=actual&adr=http://www.dbpoweramp.com/bin/dMC-r10.exe


Ten sem sice nemyslel, ale kdyz to bude fungovat tak by mohli byt vsichni spokojeni Smile Ten muj je zlozenej ze trech ruznejch ktery pak uvadi do chodu ten *.bat soubor Smile Udela to docela peknej wav.....je mensi nez ta MP3 je to sice mono a 16Kbit, ale da se tam nastavit hodnota jakou chcete! Ten bat se da upravit a tam proste zmenit cisilko Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
Johny007
všeználek
všeználek

Založen: 27. 07. 2004
Příspěvky: 642
Bydliště: Olomouc

4261.00 SMM
PříspěvekZaslal: so leden 08, 2005 2:18 pm    Předmět: Re: A co jiné mobily? Odpovědět s citátem

sonix napsal:
Jde to použít i na jiné mobily? Např. X55?

To by me tak zajimalo.

_________________
M55 Iridium - TestPoint , FW11 + mojepatche.txt HP iPAQ 514 WM6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
spachal
(člen klubu SM)
začátečník
(člen klubu SM)<br>začátečník

Založen: 17. 12. 2004
Příspěvky: 72

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: so leden 08, 2005 6:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jde to najisto pro celou x65 radu .. dokonce i pro SX1 to je odzkousene (vid Hynchenzo Smile ..).
Obecne potrebujete zvuk ve formatu IMA ADPCM (16kHZ, 8-16bit, mono, 4:1 komprese), takze je mozne pouzit jakykoliv hudebni editor, ktery to v tomto formatu umi ulozit ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oookoook
veterán
veterán

Založen: 27. 09. 2004
Příspěvky: 1813
Bydliště: Brno

10861.00 SMM
PříspěvekZaslal: so leden 08, 2005 7:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

spachal napsal:
Jde to najisto pro celou x65 radu .. dokonce i pro SX1 to je odzkousene (vid Hynchenzo Smile ..).
Obecne potrebujete zvuk ve formatu IMA ADPCM (16kHZ, 8-16bit, mono, 4:1 komprese), takze je mozne pouzit jakykoliv hudebni editor, ktery to v tomto formatu umi ulozit ..

Ale u rady x65 jsou to v IMA ADPCM jenom 4bity. 8 zvlada jenom v PCM, 8khz.

_________________
Oook Oook!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nosferatu
pisatel
pisatel

Založen: 20. 08. 2004
Příspěvky: 231
Bydliště: Praha 8

661.00 SMM
PříspěvekZaslal: so leden 08, 2005 8:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Paráda!!! Už jsem si myslel, že na mě můj nový drahoušek nikdy nezařve "Polib mi prdel", jako to dělával můj C55.... Applause Applause Applause
_________________
De mortuis nil nisi bene. Pray ......... i o Siemensu



Phil. Savy -> C55 -> CSL65 fw. 50 & MasterPatch +

M75 fw. 13 & MasterPatch + RS MMC 32 MB + RS MMC DV 256 MB + RS MMC DV 1 024 MB

und DCA-510, HHS-550, IMS-700, IFL-600, FCT-700
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
spachal
(člen klubu SM)
začátečník
(člen klubu SM)<br>začátečník

Založen: 17. 12. 2004
Příspěvky: 72

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne leden 09, 2005 7:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

oookoook napsal:
Ale u rady x65 jsou to v IMA ADPCM jenom 4bity. 8 zvlada jenom v PCM, 8khz.

Vpodstate si rozumime, tohle je proste nejvyssi kvalita, co se jako wav da pouzit:

:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oookoook
veterán
veterán

Založen: 27. 09. 2004
Příspěvky: 1813
Bydliště: Brno

10861.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne leden 09, 2005 7:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

spachal napsal:
oookoook napsal:
Ale u rady x65 jsou to v IMA ADPCM jenom 4bity. 8 zvlada jenom v PCM, 8khz.

Vpodstate si rozumime, tohle je proste nejvyssi kvalita, co se jako wav da pouzit:

Smile

Jo tahle. Jo, v podstate si rozumime. 8bit (2) jsem nikdy nezkousel... No asi nema moc smysl.

_________________
Oook Oook!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nosferatu
pisatel
pisatel

Založen: 20. 08. 2004
Příspěvky: 231
Bydliště: Praha 8

661.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne leden 09, 2005 10:07 pm    Předmět: Re: Převod WAV do formátu pro x65 Odpovědět s citátem

busch napsal:
FIX.FOX napsal:

Omlouvám se za svojí natvrdlost ale nejde mi to. Mám vytvořenou složku MELODIE a tak v tom druhém řádku zadávám k ní cestu. Pak se provede konvert, tak jak je uvedeno v návodu ale když tu složku pak otevřu tak tam nic není Crying or Very sad Takže nemám co převést do složky podle návodu: Teď už jen stačí přenést výsledný soubor do vašeho mobilního telefonu (adresář Zvuky/Sounds) a můžete směle poslouchat.

MUSÍŠ zadávat přímo název souboru, do kterýho chceš aby to zkonvertoval,ne adresář Exclamation
Nezlob se, ale učit někoho základy práce s PC opravdu není posláním tohoto fóra...


Myslím, že problém bude v PC (resp OS). Program jsem nejprve zkoušel u přítelkyně (W XP) a vše šlo ok. Ale u mě doma (W 98 SE) to nejde přesně tak, jak to psal FIX.
Evil or Very Mad Evil or Very Mad FUCK W 98 FOREVER!!!!!!!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad

_________________
De mortuis nil nisi bene. Pray ......... i o Siemensu



Phil. Savy -> C55 -> CSL65 fw. 50 & MasterPatch +

M75 fw. 13 & MasterPatch + RS MMC 32 MB + RS MMC DV 256 MB + RS MMC DV 1 024 MB

und DCA-510, HHS-550, IMS-700, IFL-600, FCT-700
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nosferatu
pisatel
pisatel

Založen: 20. 08. 2004
Příspěvky: 231
Bydliště: Praha 8

661.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne leden 09, 2005 10:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

.......omlouvám se za příliš silná slova, ale v tuto chvíli není sprostějšího slova, které by vyjádřilo můj vztah k W98. Nejde mi nainstalovat např MPM, Siemens theme configurator atd. (neslučitelná vezre RPC...a pod. voloviny) Včera mi to na W XP šlo Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
_________________
De mortuis nil nisi bene. Pray ......... i o Siemensu



Phil. Savy -> C55 -> CSL65 fw. 50 & MasterPatch +

M75 fw. 13 & MasterPatch + RS MMC 32 MB + RS MMC DV 256 MB + RS MMC DV 1 024 MB

und DCA-510, HHS-550, IMS-700, IFL-600, FCT-700
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CrazyCZ
(člen klubu SM)
ostřílený diskusník
(člen klubu SM)<br>ostřílený diskusník

Založen: 21. 07. 2004
Příspěvky: 525
Bydliště: Roudnice nad Labem

3061.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne leden 09, 2005 10:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To neni az tak uplne chyba W98, ale spis "drzejch" programu, ktery klidne prepisou systemovy knihovny.

Tenhle link uz davam sem na forum asi po treti a rozhode si ho precti:
http://www.pcsvet.cz/forum/forum.php?tema=13438

_________________
MC60 FW13 CZ - 3,5MB FlexMem + T9
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bacyl
kolemjdoucí

Založen: 26. 12. 2004
Příspěvky: 9

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: po leden 10, 2005 5:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mne to nefunguje.
Po zadani "Convert" sa mi na velmi kratko objavi cierne okno (nestihnem precitat co tam je) a ked to skonci, tak marne hladam prerobeny Wav Not talking
Kde je problem.Mam XP
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nosferatu
pisatel
pisatel

Založen: 20. 08. 2004
Příspěvky: 231
Bydliště: Praha 8

661.00 SMM
PříspěvekZaslal: po leden 10, 2005 6:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

CrazyCZ napsal:
To neni az tak uplne chyba W98, ale spis "drzejch" programu, ktery klidne prepisou systemovy knihovny.

Tenhle link uz davam sem na forum asi po treti a rozhode si ho precti:
http://www.pcsvet.cz/forum/forum.php?tema=13438


Díky moc.
Bohužel to nevyřešilo ten první problém... Confused

_________________
De mortuis nil nisi bene. Pray ......... i o Siemensu



Phil. Savy -> C55 -> CSL65 fw. 50 & MasterPatch +

M75 fw. 13 & MasterPatch + RS MMC 32 MB + RS MMC DV 256 MB + RS MMC DV 1 024 MB

und DCA-510, HHS-550, IMS-700, IFL-600, FCT-700
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kamilrt
kolemjdoucí

Založen: 28. 12. 2004
Příspěvky: 12
Bydliště: Brno

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: st leden 12, 2005 2:17 pm    Předmět: Teda lidičky....de to o haffo líp Odpovědět s citátem

Přišel sem na mnohem lepší způsob a zvládne to každý amatér... Jestli máte zájem, tak mi napiště na kamilrt@email.cz a já vám pošlu kompletní návod, který si myslím bude dobrý uveřejnit i v návodech Wink .

Zatím pápá
Dancing Dancing Dancing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Rezza
kolemjdoucí

Založen: 19. 09. 2004
Příspěvky: 17
Bydliště: Zlín, Brno

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt leden 13, 2005 2:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je, ja se prave chystal napsat si frontend pro sox... No zkusim to, pokud to pojede mam usetrenych par minut zivota pro serfovani:D
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kamilrt
kolemjdoucí

Založen: 28. 12. 2004
Příspěvky: 12
Bydliště: Brno

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá leden 14, 2005 2:08 am    Předmět: Vytváření Wav pro Siemens x65 Odpovědět s citátem

Rezza napsal:
Je, ja se prave chystal napsat si frontend pro sox... No zkusim to, pokud to pojede mam usetrenych par minut zivota pro serfovani:D


Je to opravdu haffo jednoduchy...
Tusim, ze vetsina z vas by mohla pouzivat hodne znamy prehravac Winamp at uz ve verzi 3.x, 2.x, nebo nejnovejsi 5.x. Tady je link na nejnovejsi plnou verzi: Winamp 5.08c (4,36MB) . Po instalaci, kterou doufam vsichni zvladnete, pripadne pokud uz mate Winamp nainstalovany se muzeme pustit do konvertovani.

Spuste si Winamp, kliknete na menu "Options" a zvolte polozku "Preferences". V okne vam vyjede seznam polozek, ale nas bude zajimat polozka "Output" (pata od spodu). Po kliknuti se nam v prave casti okna zobrazi tri polozky: "wave output", "Nullsoft Disk Writer" a "DirectSound". Zvolime "Nullsoft Disk Writer" a dole klikneme na tlacitko "Configure".
Mame pred sebou nekolik polozek: "Output directory", "Convert to format" a "Output file mode".
Kliknutim na tlacitko pod textem "Output directory" zvolime adresar, do ktereho chceme ukladat vytvorene wavy. Dalsi polozka "Convert to format" slouzi ke zvoleni zadouciho formatu. Klikneme na tri tecky vedle vypsaneho formatu a zvolime "Format" - "IMA ADPCM" a "Atributy" - "8,000 kHz, 4bitů, Mono 3kb/s". Dame OK. V roletce "Output file mode:" zvolime polozku "Force WAV file".
Tukneme na OK, pak klikneme na tlacitko "Close" dole vlevo a muzeme zacit nahravat. Staci pridat jakekoliv MP3 nebo wavy do playlistu a stisknout tlacitko "Play".

POZOR!!! Po stisknuti tlacitka "Play" neuslysite zadnou hudbu, ale ukazatel prubehu bude znazornovat ze se pisnicka prehrava. Nic se nedeje... Zvoleny plug-in nahrava hudbu primo na disk bez vystupu na zvukovou kartu.

Az se prehraji vsechny pisnicky, najdete je ve zvolenem adresari.

Aby jste mohli zase normalne poslouchat hudbu, staci udelat nasledujici:
kliknete znovu na menu "Options" a zvolte polozku "Preferences". V okne vam vyjede seznam polozek, zvolte "Output" (pata od spodu). Pote zvolte "DirectSound", dole kliknete na tlacitko "Configure" a pote na tlacitko OK. Kliknutim na tlacitko "Close" je vsechno hotovo Smile

Diky tomuto postupu si do sveho mobilu muzete nahrat klidne celou pisnicku. Pisnicka trvajici 4 minuty ma pri zvolenych atributech necele jedno mega.
Dalsi vyhodou je, jak uz jsem napsal, ze takto muzete zkonvertovat jak male wavy, tak i cele pisnicky ve formatu MP3.


Mozna vam to ted pripada trochu slozite, ale az si to jednou, nebo dvakrat vyzkousite, pochopite, ze je to opravdu hracka Smile Budete tak moc oslnit kamarady, ze i vas mobil prehrava pisnicky i presto, ze nepodporuje MP3. To je ode me vse Smile Mejte se hezky wink Dancing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Diskuse k článkům Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 2 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group