clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Úvaha nad dalším vývojem MT Siemens
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Úvaha nad dalším vývojem MT Siemens
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Diskuse k článkům
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bkf.1
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 23. 07. 2004
Příspěvky: 384
Bydliště: Olomouc

1261.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá leden 21, 2005 1:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
bkf.1 napsal:
huncut napsal:
Huraaaaa, Mobil.cz pise:

Ralf Heckmann, šéf představenstva Siemens potvrdil, že společnost divizi prodat nehodlá. "Neřešíme prodej mobilní divize, ale projednáváme celkové problémy té telekomunikační," řekl ve svém rozhovoru pro Forbes.

Zdá se tedy, že zastoupení, prodejní kanály a hlavně kontakty na operátory mají přeci jen příliš velkou cenu na to, aby se jich Siemens jednoduše zbavil. Svou roli může sehrát také fakt, že mobilní telefony dělají firmě dobrou image. Hodně se o nich mluví a jsou trendy. Na druhou stranu by za těch 140 milionů euro, co divize prodělala, určitě dokázala dobrá reklamní agentura udělat image reklamu i na turbíny.


Smile Snad to tak bude. Precijen Siemens neni zadny maly koncern a podle me ma na to, dostat se z toho sam. Pokud bude vule.


Tak to je fajn, že to neprodává (teda doufám, že se to zas nějak neotočíWink
No a když to neprodává, tak můžem pokračovat: http://www.cx65bugs.wz.cz Laughing
Už jste dnes všichni poslali BugReport?


Že tě to baví Confused Tady na ty tvoje reporty stejně každej kašle.


Myslíte si někdo, že mě to baví otravovat s tím pořád?! Mě vždycky fascinujou lidi, co řikaj: to nemá cenu, to stejně nevyjde, pravděpodobnost je 1 ku triliardě... Lidi co věškerou svou energii vynaloží na to, aby mohli odůvodnit to, že jsou líní a nechce se jim pro to nic dělat a chtějí si počkat, až se jim to donese až pod nos. Jo vím, že to nemá smysl, ale kdybych nad tím jen na moment uvažoval, tak mi asi hrábne Smile A pak lepší je udělat něco, než nic a to nic ještě přitrouble odůvodňovat místo toho, aby řekli pravdu: "Jsem línej cokoliv pro novej FW udělat a radši budu mlet o tom, jak je zbytečný vůbec něco dělat". Kdyby takový lidi použili aspoň 10% energie, kterou vynakládají na odůvodňování své lenosti, na poslání aspoň jednoho BugReportu tak máme vyhráno. Ten BugReport poslali dokonce i lidi, co mají Nokije, protože takovejch línejch lidí mají taky až po krk a když se někdo takhle snaží (i když je to snaha možná zbytečná - ne však bez smyslu) tak zasluhuje aspoň uznání. Kdyby někdo tohle udělal u Nokijí (třeba aby začli už dělat nějaký normální modely a ne ty karnevalový hrůzy) tak jim to taky pošlu. Na to přece ty formuláře na jejich stránkách jsou - aby zákazníci vyjádřili svůj názor.

_________________
Siemens, Siemens a jedině Siemens... otázkou je kterej Rolling Eyes
...no tedka mam PhonePDA... Mio A701 Wink v budoucnu si ale koupim asi nejaky PDA od HTC Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dieg0
siemensmaniak
siemensmaniak

Založen: 08. 11. 2004
Příspěvky: 2937
Bydliště: SR Lipt. Mikulas Telefon: Siemens C65

19990.28 SMM
PříspěvekZaslal: pá leden 21, 2005 2:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ked tak nech sa spoji s hocicim ale nech ostane super vlastnost aspon v obmedzenej alepo uplnej forme : [size=32]PATCHOVANIE !!! Twisted Evil[/size]
_________________
...odstraneno - prilis velky obrazek...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
romulus
VIP
VIP

Založen: 14. 02. 2004
Příspěvky: 1867
Bydliště: Jizni Morava

10861.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá leden 21, 2005 3:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

bkf.1 napsal:

Myslíte si někdo, že mě to baví otravovat s tím pořád?! Mě vždycky fascinujou lidi, co řikaj: to nemá cenu, to stejně nevyjde, pravděpodobnost je 1 ku triliardě... Lidi co věškerou svou energii vynaloží na to, aby mohli odůvodnit to, že jsou líní a nechce se jim pro to nic dělat a chtějí si počkat, až se jim to donese až pod nos. Jo vím, že to nemá smysl, ale kdybych nad tím jen na moment uvažoval, tak mi asi hrábne Smile A pak lepší je udělat něco, než nic a to nic ještě přitrouble odůvodňovat místo toho, aby řekli pravdu: "Jsem línej cokoliv pro novej FW udělat a radši budu mlet o tom, jak je zbytečný vůbec něco dělat". Kdyby takový lidi použili aspoň 10% energie, kterou vynakládají na odůvodňování své lenosti, na poslání aspoň jednoho BugReportu tak máme vyhráno. Ten BugReport poslali dokonce i lidi, co mají Nokije, protože takovejch línejch lidí mají taky až po krk a když se někdo takhle snaží (i když je to snaha možná zbytečná - ne však bez smyslu) tak zasluhuje aspoň uznání. Kdyby někdo tohle udělal u Nokijí (třeba aby začli už dělat nějaký normální modely a ne ty karnevalový hrůzy) tak jim to taky pošlu. Na to přece ty formuláře na jejich stránkách jsou - aby zákazníci vyjádřili svůj názor.

Napadlo Tě, že se v Siemensu ten firmware snaží opravit i bez opakovaných stížností?
Co když to dopadne opačně - v Siemensu si řeknou "Furt si na ty mobily někdo stěžuje, tak tu divizi zavřeme, ať nám nedělá ostudu.".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mr. Hahn alias ConPower
siemensmaniak
siemensmaniak

Založen: 12. 09. 2004
Příspěvky: 2714

14862.50 SMM
PříspěvekZaslal: pá leden 21, 2005 5:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nechci tady vypadat jako puntičkář, ale zprávy se nepotvrdili, ale potvrdily. Lidi ale chyby dělají a nikdo není dokonalý. Jinač sorry.

2romulus: Hmm, to je taky pravda. Myslíš ale, že to je možné, že kdyby si kvůli těm zprávám řekli, že když si lidi jenom stěžujou, tak to zavřou? Spíš bych zašel do kanclů vývojářů (některých) a pěkně za kravatu bych je vytáhl a hodil do koše (nebo popelnice).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
romulus
VIP
VIP

Založen: 14. 02. 2004
Příspěvky: 1867
Bydliště: Jizni Morava

10861.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá leden 21, 2005 6:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mr. Hahn alias ConPower napsal:
Nechci tady vypadat jako puntičkář, ale zprávy se nepotvrdili, ale potvrdily. Lidi ale chyby dělají a nikdo není dokonalý. Jinač sorry.

2romulus: Hmm, to je taky pravda. Myslíš ale, že to je možné, že kdyby si kvůli těm zprávám řekli, že když si lidi jenom stěžujou, tak to zavřou? Spíš bych zašel do kanclů vývojářů (některých) a pěkně za kravatu bych je vytáhl a hodil do koše (nebo popelnice).

Za upozornění díky, ale mohls použít SZ a ne mi dělat veřejně ostudu... Shame on you
A Siemens třeba lepší vývojáře nemá (měl udělat nábor v Rusku a na Ukrajině), takže může usoudit, že lidi si na jejich výrobky stěžují a že to nemají jak řešit - že doba, než vývojáři odstraní chyby z fw je pro uživatele naprosto nepřijatelná, což není tak docela pravda. Vím, že zacházím do absurdit, ale na všechno se dá dívat ze dvou stránek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
romulus
VIP
VIP

Založen: 14. 02. 2004
Příspěvky: 1867
Bydliště: Jizni Morava

10861.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá leden 21, 2005 6:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

K tématu bych ještě dodal, že pokud Siemens opravdu divizi komunikace posuzuje jako celek, tak nechápu proč ten humbuk, protože mi chodí týdně dvě tiskové zprávy o tom, jak Siemens získává nové a nové lukrativní zakázky na vybudování, dobudování či rozšíření telekomunikačních sítí po celém světě. Think
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mr. Hahn alias ConPower
siemensmaniak
siemensmaniak

Založen: 12. 09. 2004
Příspěvky: 2714

14862.50 SMM
PříspěvekZaslal: pá leden 21, 2005 6:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

romulus napsal:
Mr. Hahn alias ConPower napsal:
Nechci tady vypadat jako puntičkář, ale zprávy se nepotvrdili, ale potvrdily. Lidi ale chyby dělají a nikdo není dokonalý. Jinač sorry.

2romulus: Hmm, to je taky pravda. Myslíš ale, že to je možné, že kdyby si kvůli těm zprávám řekli, že když si lidi jenom stěžujou, tak to zavřou? Spíš bych zašel do kanclů vývojářů (některých) a pěkně za kravatu bych je vytáhl a hodil do koše (nebo popelnice).

Za upozornění díky, ale mohls použít SZ a ne mi dělat veřejně ostudu... Shame on you
A Siemens třeba lepší vývojáře nemá (měl udělat nábor v Rusku a na Ukrajině), takže může usoudit, že lidi si na jejich výrobky stěžují a že to nemají jak řešit - že doba, než vývojáři odstraní chyby z fw je pro uživatele naprosto nepřijatelná, což není tak docela pravda. Vím, že zacházím do absurdit, ale na všechno se dá dívat ze dvou stránek.


Hehe, SZ jsem chtěl použít, ale abyste si dali pro příště pozor, napsal jsem to přímo sem, aby to viděli ostatní .

Ti vývojáři z Ruska nebo Ukrajiny byl vtip, nebo jsi to myslel vážně???

Hmm, Siemens lepší vývojáře nemá ... a co pračky od Siemensu, ty snad žádné bugy ve FW nemají ... že by FW do mobilu dělali vývojáři vnitřků praček od Siemensu? Chm jaké vývojáře si nabrali, takové vývojáře mají...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GVDT
Anonymní




851.00 SMM
PříspěvekZaslal: so leden 22, 2005 7:30 am    Předmět: Life's Good Lucky Goldstar... Odpovědět s citátem

Zisky prinasa zpravidla najnizsia a stredna trieda, aspon napr. u aut (vynimka su mozno bohate krajiny... USA,...). Schvalne, kolko HI-END mobilov vidno ludom v rukach (pripadne kolko sa vozi v A8-ckach), v porovnani s priemernymi Nokiami (napriklad 3510), Axx, Cxx radou u Siemensu. A u nizsich tried rozhoduje cena, design, mozno menej podstatne funkcie, jednoduchost ovladania, reklama. Treba vyrabat telefony pre adolescentov, dochodcov, technickych antitalentov... Je potrebne zdoraznit ze display ma 65tis. farieb a VGA fotoaparat s 8x dig. zoomom, ze je mozne nahrat novu melodiu. Telefon musi blikat, trblietat sa, mat vymenne kryty, hlavne sa ale musi dat zavesit na ucho, nos, krk, pripadne inde (...).
Návrat nahoru
lacibogi
čestný člen
čestný člen

Založen: 25. 11. 2004
Příspěvky: 5171
Bydliště: LV<->BA

786.46 SMM
PříspěvekZaslal: so leden 22, 2005 12:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Neviem ci to tu uz bolo, ak ano tak sorrx, ale docital som sa ze Siemens mal v 4 kvartali roku 2004 stratu 140mil. $. A ye bud sa preda alebo zanikne.
Rozhodutie by malo padnut 27.1.

_________________
C(ME)75
Lasky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
budik01
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 19. 09. 2004
Příspěvky: 309
Bydliště: Ostrava

1261.00 SMM
PříspěvekZaslal: so leden 22, 2005 4:15 pm    Předmět: Re: Life's Good Lucky Goldstar... Odpovědět s citátem

GVDT napsal:
Zisky prinasa zpravidla najnizsia a stredna trieda, aspon napr. u aut (vynimka su mozno bohate krajiny... USA,...). Schvalne, kolko HI-END mobilov vidno ludom v rukach (pripadne kolko sa vozi v A8-ckach), v porovnani s priemernymi Nokiami (napriklad 3510), Axx, Cxx radou u Siemensu. A u nizsich tried rozhoduje cena, design, mozno menej podstatne funkcie, jednoduchost ovladania, reklama. Treba vyrabat telefony pre adolescentov, dochodcov, technickych antitalentov... Je potrebne zdoraznit ze display ma 65tis. farieb a VGA fotoaparat s 8x dig. zoomom, ze je mozne nahrat novu melodiu. Telefon musi blikat, trblietat sa, mat vymenne kryty, hlavne sa ale musi dat zavesit na ucho, nos, krk, pripadne inde (...).


Prave ze u mobilu tohle analogie s auty neplati..naklady na vyrobeni low-endoveho a high-endoveho mobilu nekjsou moc rozdilne(nepocitam vyvoj),ale zisk je nekolikanasobne vyssi!!..konkretne u nas Siemens sice prodal skora 1mil teůefonu ale vetsinou tech levnych,na nich nezbohatnes..Treba takovemu samsungu se dari prodavat telefony drazsi a vydalava na tom jako prase..sesadil z druhe pricky motorolu a za chvili si doslapne i na Nokii..To ze jeho praktiky jsou ponekud agresivnejsi je druha vec..

Kazdopadne v tehle branzi plati ze se vydelava na stredni a vyssi tride telefonu,..a v siemensu to poznali po uzavreni lonskeho fiskalniho rolu v rijnu..

_________________
...........Crrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.............
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
budik01
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 19. 09. 2004
Příspěvky: 309
Bydliště: Ostrava

1261.00 SMM
PříspěvekZaslal: so leden 22, 2005 4:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Lb01 napsal:
Neviem ci to tu uz bolo, ak ano tak sorrx, ale docital som sa ze Siemens mal v 4 kvartali roku 2004 stratu 140mil. $. A ye bud sa preda alebo zanikne.
Rozhodutie by malo padnut 27.1.


trosku si zaspal ne?:-)

_________________
...........Crrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.............
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lacibogi
čestný člen
čestný člen

Založen: 25. 11. 2004
Příspěvky: 5171
Bydliště: LV<->BA

786.46 SMM
PříspěvekZaslal: so leden 22, 2005 9:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

budik01 napsal:
Lb01 napsal:
Neviem ci to tu uz bolo, ak ano tak sorrx, ale docital som sa ze Siemens mal v 4 kvartali roku 2004 stratu 140mil. $. A ye bud sa preda alebo zanikne.
Rozhodutie by malo padnut 27.1.


trosku si zaspal ne?:-)


Doteraz som to moc nesledoval.

_________________
C(ME)75
Lasky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
budik01
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 19. 09. 2004
Příspěvky: 309
Bydliště: Ostrava

1261.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne leden 23, 2005 2:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jasne ale kdyz uz odpovidam do na nejake tema tak si alespom to tema prectu,ne??
_________________
...........Crrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.............
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lacibogi
čestný člen
čestný člen

Založen: 25. 11. 2004
Příspěvky: 5171
Bydliště: LV<->BA

786.46 SMM
PříspěvekZaslal: ne leden 23, 2005 5:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

2budik1: Necital som temu tak som sa vopred ospravedlnil. wink
_________________
C(ME)75
Lasky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bkf.1
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 23. 07. 2004
Příspěvky: 384
Bydliště: Olomouc

1261.00 SMM
PříspěvekZaslal: po leden 24, 2005 10:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

romulus napsal:
bkf.1 napsal:

Myslíte si někdo, že mě to baví otravovat s tím pořád?! Mě vždycky fascinujou lidi, co řikaj: to nemá cenu, to stejně nevyjde, pravděpodobnost je 1 ku triliardě... Lidi co věškerou svou energii vynaloží na to, aby mohli odůvodnit to, že jsou líní a nechce se jim pro to nic dělat a chtějí si počkat, až se jim to donese až pod nos. Jo vím, že to nemá smysl, ale kdybych nad tím jen na moment uvažoval, tak mi asi hrábne Smile A pak lepší je udělat něco, než nic a to nic ještě přitrouble odůvodňovat místo toho, aby řekli pravdu: "Jsem línej cokoliv pro novej FW udělat a radši budu mlet o tom, jak je zbytečný vůbec něco dělat". Kdyby takový lidi použili aspoň 10% energie, kterou vynakládají na odůvodňování své lenosti, na poslání aspoň jednoho BugReportu tak máme vyhráno. Ten BugReport poslali dokonce i lidi, co mají Nokije, protože takovejch línejch lidí mají taky až po krk a když se někdo takhle snaží (i když je to snaha možná zbytečná - ne však bez smyslu) tak zasluhuje aspoň uznání. Kdyby někdo tohle udělal u Nokijí (třeba aby začli už dělat nějaký normální modely a ne ty karnevalový hrůzy) tak jim to taky pošlu. Na to přece ty formuláře na jejich stránkách jsou - aby zákazníci vyjádřili svůj názor.

Napadlo Tě, že se v Siemensu ten firmware snaží opravit i bez opakovaných stížností?
Co když to dopadne opačně - v Siemensu si řeknou "Furt si na ty mobily někdo stěžuje, tak tu divizi zavřeme, ať nám nedělá ostudu.".


Jasně že mě to napadlo. Vždycky se pokouším dívat se na věci z více pohledů, nejen z toho mýho. V tomto připadě, ale není pravda, že se Siemens nějak zvlášť snaží chyby opravit. Já mám naštěstí/naneštěstí zprávy jiný než ty tiskový polo-pravdy/polo-lži. Jinak "naneštěstí" proto, protože kolikrát je lepší pravdu nevědět a doufat v nemožné:/ Wink Víc nemůžu říct, už tak jsem tady napsal až moc. Mám hodně špatný zkušenosti z toho, jak měl někdo dost velký problémy z toho, jak někdo druhej psal o interních záležitostech v podniku toho druhýho na fóru navíc v jiný zemi. To mi za to nestojí to radši ať si tady všichni myslí, že si vymýšlim, než abych způsobil něco podobnýho. Hlavní je, že mám dostatek informací já a že si můžu udělat obrázek. Vy ostatní se budete muset spokojit s tiskovými zprávami. A buďte rádi to mi věřte!
Jinak je pravda, že o firmwaru Siemensů se většinou mluvilo jako o ne zrovna bezchybném, ale nikdy nepamatuju (nikdy = od dob SL45), že by některý firmware oblíbených modelů trpěl tak fatálními chybami. Nejen proto si myslím, že to že by Siemens zavřel mobilní sekci kvůli několika chybovým kusům řady x65, je myšlenka naprosto zcestná. Spíše to vypadá, že se Siemens na jakékoliv opravy nevykašle a bude se soustředit na to, aby se to neopakovalo v řadě x85. A takovej přístup je fakt děsnej. No snad to dopadne dobře.

_________________
Siemens, Siemens a jedině Siemens... otázkou je kterej Rolling Eyes
...no tedka mam PhonePDA... Mio A701 Wink v budoucnu si ale koupim asi nejaky PDA od HTC Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Diskuse k článkům Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 7 z 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group