clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Napajeni pres COM
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Napajeni pres COM

 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> x62 a starší řady -> x45
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
witty
ostřílený diskusník
ostřílený diskusník

Založen: 11. 10. 2004
Příspěvky: 519

3061.00 SMM
PříspěvekZaslal: st únor 02, 2005 12:40 pm    Předmět: Napajeni pres COM Odpovědět s citátem

Zdarek. Mam problem. Pripojuji se na net pres GPRS, k propojeni pouzivam COM port. Docela blby ale je, ze baterka neni vecna a s pribyvajicimi hodinami se vybiji. Jde nejak (zarucene) prekuchat kábl, abych si nopozrál founa a aby to cerpalo energii z COMu??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Krokodýl
čestný člen
čestný člen

Založen: 26. 01. 2004
Příspěvky: 4749
Bydliště: Velké Žernoseky

14921.78 SMM
PříspěvekZaslal: st únor 02, 2005 6:04 pm    Předmět: Re: Napajeni pres COM Odpovědět s citátem

witty napsal:
Zdarek. Mam problem. Pripojuji se na net pres GPRS, k propojeni pouzivam COM port. Docela blby ale je, ze baterka neni vecna a s pribyvajicimi hodinami se vybiji. Jde nejak (zarucene) prekuchat kábl, abych si nopozrál founa a aby to cerpalo energii z COMu??


Tak čerpat z COM napájení určitě nejde. Máš dvě možnosti, buď si pořídit USB kabel, nebo připojit na správné piny kabelu zdroj napájení. Udělat si vlastně z datového kabelu zároveň i nabíječku. Zapni na prázdno nabíječku, změř si na kterém pinu je plus a minus, odpájej od konektoru z nabíječky a na ty samé piny konektoru datového kabelu je zase napájej a máš po starostech.

_________________
Zálohovat, zálohovat, zálohovat!!!
Siemense / historie
M35i > ME45i > M55 > M65 + SX1 /už ne :-(/ > M55 > CX70 + S65repase> S75

WinMobile
"`XDA` Orbit2" --> HTC Touch Cruise ---> HTC Diamond 2, WM6.1, SDHC 8GB ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Seten
ostřílený diskusník
ostřílený diskusník

Založen: 06. 10. 2004
Příspěvky: 594
Bydliště: Brno

3061.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt únor 03, 2005 10:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cest Krokodilovy...

Skus si niekde zohnat originalnu dokovaciu stanicu.

_________________
SX1 , SL45i, SL45i.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
witty
ostřílený diskusník
ostřílený diskusník

Založen: 11. 10. 2004
Příspěvky: 519

3061.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne únor 06, 2005 9:37 am    Předmět: Re: Napajeni pres COM Odpovědět s citátem

USB kabel je sice pekny, ale jeste jsem na nej nikde nenarazil (USB na x45 radu). Napad pripichnout ke kabelu nabijecku je zajimavejsi. Coz plus a minus vim kde je (podle planku) 1 minus a 3 plus, jen mam obavy, aby to pak treba nedelalo neplechu. No nic, nezbyde mi nic jineho, nez to probnout... ;c)

1- GND

2- Self Service (informace o nabíjení)

3- Load (vstup nabíjecího proudu)

4- Battery (Vcc)

5- TX (Data Out - MT->PC)

6- RX (Data In - PC->MT)

7- ZUB CLOCK (signál pro ovládání příslušenství)

8- ZUB DATA (signál pro ovládání příslušenství)

9- GND MIC

10- HF MIC

11- AUDIO L

12- GND AUDIO
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
witty
ostřílený diskusník
ostřílený diskusník

Založen: 11. 10. 2004
Příspěvky: 519

3061.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne únor 06, 2005 9:54 am    Předmět: Hands Free radio, napájené z přístroje... Odpovědět s citátem

Kdyz uz jsem tu, tak jeste se musim pochlubit se svym vynalezem. Nedavno (asi pred rokem ;c) ) jsem si v Globusu poridil handsfree, ktere obsahuje tez vestavene FM radio. Sice neni nic moc (chrastitko), ale nejaky zvuky to vydava. Kdyz jsem si ho porizoval, domnival jsem se, ze se napaji z telefonu a ze kdyz si ho poridim, tak se nebudu muset starat o baterky... Opak byl pravdou. K memu zklamani po rozbaleni jsem zjistil, ze radio je zavisle na 3V baterii typu CR2032, ktera stoji 45Kc. Myslel jsem si, ze to nevadi, ze tak maly pristroj nema skoro zadny odber. Hned asi treti den se mi vsak radio samo zaplo v kapse a pres noc se vybilo. Moc to nepotesilo. Koupil jsem si novou baterku, ktera taky moc dlouho nevydrzela. To uz me ale nastvalo vic. Asi mesic jsem na to nesahl. Jednoho dne jsem se ale nudil a napadlo me, ze k radiu pripichnu napajeni sam. Tak jsem nahledl na vyse udedeny popis pinu. Zjistil jsem, ze 4.pin je vyvod kladneho polu. Tak jsem pripajkoval jednu stranu kabilku ke 4.pinu a druhou k polu HF radia. Minus se privadet nemusi, jelikoz HF uz sama o sobe uzemnena je. Zazvonil zvonec a pohadky je konec. ;c) Od te doby se o baterky nestaram
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
witty
ostřílený diskusník
ostřílený diskusník

Založen: 11. 10. 2004
Příspěvky: 519

3061.00 SMM
PříspěvekZaslal: st únor 09, 2005 11:59 am    Předmět: Re: Napajeni pres COM Odpovědět s citátem

Krokodýl napsal:
witty napsal:
Zdarek. Mam problem. Pripojuji se na net pres GPRS, k propojeni pouzivam COM port. Docela blby ale je, ze baterka neni vecna a s pribyvajicimi hodinami se vybiji. Jde nejak (zarucene) prekuchat kábl, abych si nopozrál founa a aby to cerpalo energii z COMu??


Tak čerpat z COM napájení určitě nejde. Máš dvě možnosti, buď si pořídit USB kabel, nebo připojit na správné piny kabelu zdroj napájení. Udělat si vlastně z datového kabelu zároveň i nabíječku. Zapni na prázdno nabíječku, změř si na kterém pinu je plus a minus, odpájej od konektoru z nabíječky a na ty samé piny konektoru datového kabelu je zase napájej a máš po starostech.



Zdarek. Taxem si zkusil pripojit 1. a 3. pin z nabijecky na datovy kabel. Funguje podle predstav - parada. Akorat je docela nekomfortni do samecku porad strkat kabliky (pajet to tam navtrdo se mi nechce), tak si musim sehnat 2x samicky s 1x sameckem a udelat si slucovac...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
LeMans
Anonymní




851.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt únor 10, 2005 8:21 pm    Předmět: Re: Napajeni pres COM Odpovědět s citátem

witty napsal:
USB kabel je sice pekny, ale jeste jsem na nej nikde nenarazil (USB na x45 radu).


To si asi moc nehledal. Co třeba tohle? http://www.vltava2000.cz/dk1/goodsdetail.asp?strGoodsID=148 - můžeš si vybrat ze 4 variant nabíjení...
Návrat nahoru
StuntJ
kolemjdoucí

Založen: 09. 02. 2005
Příspěvky: 5

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt únor 10, 2005 11:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Sežeň si konektor k USB a piny 1GND a 4+5V a normálně data připoj přes COM (1GND,5TX,6RX) a uděl si druhej káblík 1GND a 3+in zakončenej USB a píchni to tam, mobil se bude v pohodě nabíjet no problém, na 120fukční, na nabíjení mobil chce 5V a cca 350mA to USB zvládne Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Ricky
(člen klubu SM)
řád zlaté antény
(člen klubu SM)<br>řád zlaté antény

Založen: 29. 12. 2004
Příspěvky: 969
Bydliště: Havířov

5862.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt únor 10, 2005 11:56 pm    Předmět: USB kabel k C65 Odpovědět s citátem

Hmmm, to já obětoval sedm stovek a koupil si rovnou do USB i s napájením, má to větší rychlost a taky spolehlivost, nemusím nic bastlit, znám se, bych to ještě pokazil... Laughing
_________________
Autor Matikáře a brzda Fyzikáře. Zakládám svůj nový portál o Výdělcích na netu a Java aplikacích.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Anonymní





851.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá únor 11, 2005 8:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

StuntJ napsal:
Sežeň si konektor k USB a piny 1GND a 4+5V a normálně data připoj přes COM (1GND,5TX,6RX) a uděl si druhej káblík 1GND a 3+in zakončenej USB a píchni to tam, mobil se bude v pohodě nabíjet no problém, na 120fukční, na nabíjení mobil chce 5V a cca 350mA to USB zvládne Smile

Ani náhodou:
1. x45 nestačí 5V -> přímo dráty z USB se korektně nabíjet nedá,
2. snad žádný Siemens neumí recyklovat nabíjení.
Návrat nahoru
Anonymní





851.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá únor 11, 2005 8:33 am    Předmět: Re: Napajeni pres COM Odpovědět s citátem

LeMans napsal:
witty napsal:
USB kabel je sice pekny, ale jeste jsem na nej nikde nenarazil (USB na x45 radu).


To si asi moc nehledal. Co třeba tohle? http://www.vltava2000.cz/dk1/goodsdetail.asp?strGoodsID=148 - můžeš si vybrat ze 4 variant nabíjení...



Mmm, parada. Presto ale asi stejne zustanu u COMu. 600Kc + postovne, to se mi do kabelu vrazet nevyplati... Ale stejne dik :c)
Návrat nahoru
witty
ostřílený diskusník
ostřílený diskusník

Založen: 11. 10. 2004
Příspěvky: 519

3061.00 SMM
PříspěvekZaslal: po duben 04, 2005 1:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

chtel jsem si sehnat x45 konektor - samicku a nepodarilo se mi to :c(
Mam v planu vyrobit slucovac (1.samicka pro nabijecku, 2.samicka na datovy kábl =>samecek by se pripichnul k founu. Samečci se sehnat daj, ale samicky ... nevite nekdo, kde je maj? Dalo by se to resiti vyvedenim kabilku, ale me se to nezda byt moc elegantni...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> x62 a starší řady -> x45 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group