clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Generování kódů pro x65 s fw36 a vyšším
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Generování kódů pro x65 s fw36 a vyšším
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Diskuse k článkům
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jdobry
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 22. 01. 2005
Příspěvky: 381

1261.00 SMM
PříspěvekZaslal: út červen 07, 2005 12:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jeste nejaky informace kde jsou testpoity na obrazcich (aktualne C65,CX65,M65,S65,SL67,SK65,C70,CX70 atd) jsou zde:
http://forum.allsiemens.com/viewtopic.php?t=10831

_________________
Philips Fizz -> ..... -> Siemens CX65

Děkuji všem, kteří tomuto fóru věnují svůj čas a píší se znalostí věci a k tématu. Specielně Krokodýlovi, Hannimu a dalším
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Krokodýl
čestný člen
čestný člen

Založen: 26. 01. 2004
Příspěvky: 4749
Bydliště: Velké Žernoseky

14921.78 SMM
PříspěvekZaslal: út červen 07, 2005 12:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Už jsem je doplnil, jen se musí provést zveřejnění opraveného článku.
_________________
Zálohovat, zálohovat, zálohovat!!!
Siemense / historie
M35i > ME45i > M55 > M65 + SX1 /už ne :-(/ > M55 > CX70 + S65repase> S75

WinMobile
"`XDA` Orbit2" --> HTC Touch Cruise ---> HTC Diamond 2, WM6.1, SDHC 8GB ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jirka12
kolemjdoucí

Založen: 09. 04. 2005
Příspěvky: 16

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: út červen 07, 2005 3:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě bych doplnil, že je dobré mít třetí ruku na myši. Jen tak se to dá udělat v pohodě. Někdo, kdo umí klikat se vždycky najde. Na rychlém a správném sledu kroků záleží úspěšnost operace. Neříkám,že to nejde, ale se třema rukama je to jistota.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pjootr
všeználek
všeználek

Založen: 05. 08. 2004
Příspěvky: 656

4261.00 SMM
PříspěvekZaslal: st červen 08, 2005 6:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Uplne v pohode prvedenej TestPoint na M65 fw.44 Rescue.
Jen když sem nahrál fw.50 a nacpal tan nejake patche tak se mi rano nezapnul budik (teda zapnul se telefon, bilej displej a konec).

_________________
Nepřejte si znát můj inteligentní kvo kvo kvo kvo kvocient ...
Zímenz eM55 fw.9i 3712kB T9Cz - lost
Zímenz eM65 Reskjů+TestPojnt @ CéIks70 fw.5o+12,71MB+napáčováno.
Zímenz eSiksX1 fw.I5 512MB <III> MOD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
misch
kolemjdoucí

Založen: 30. 05. 2005
Příspěvky: 6

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: st červen 08, 2005 8:12 am    Předmět: doplnění článku Odpovědět s citátem

S CX65 jsem úplný začátečník (předtím jsem patchoval jen SL45i), takže ve mě návod nejdřív vzbuzoval trochu hrůzu Smile. Ukázalo se, že to není tak problematická operace, ale přesto si myslím že by bylo dobré článek trochu doplnit a upravit, aby i ostatní nemuseli 2 hodiny trnout nad telefonem u kterého nefunguje ani testpoint:

a) Zcela zásadní pro mě byla poznámka od "jirka12", že je potřeba být velice rychlý, a nebo je skoro nutné mít k ruce někoho třetího. V původním článku není ani slovo o správném načasování operace. Když jednou rukou držím odpor na testpointu a druhou mačkám myší tlačítko v PapuaUtils, tak podle NENÍ MOŽNÉ stihnout dostatečně rychle pustit myš, přehmátnout na pinzetu, a správně zkratovat piny pro červené tlačítko. Podle mě tam je snad jen vteřina času.

b) Taky by bylo dobré hodit někam aspoň drobnou poznámku, jak poznat že testpoint funguje (tzn. že odpor není příliš veliký, a že spojuji správný pin). Ve chvíli, kdy PapuaUtils (kvůli mým pomalým reakcím, ale to jsem ještě nevěděl) odmítaly provést to co jsem od nich chtěl, bych přivítal kdybych si mohl být jistý aspoň tím že TP správně funguje.

c) A ještě by bylo dobré doplnit do článku screenshot z PapuaUtils, jak to vypadá po úspěšné aplikaci testpointu. Tzn. co ten program vypíše na obrazovce, a _ve které chvíli_. Tzn. na screenshotu vyznačit oblasti "tohle vypíše před sepnutím červeného tlačítka", "tohle vypíše před odpojením testpointu", a "pokud jste testpoint odpojili příliš pozdě, tak tuhle zprávu neuvidíte, a musíte postup zopakovat".

Každopádně ale ještě jednou díky za článek, bez něj bych s továrním fw43 neměl šanci zkusit žádné patche. A hlavně dík diskutujícím, protože některé jejich příspěvky byly _naprosto zásadní_.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
jirka12
kolemjdoucí

Založen: 09. 04. 2005
Příspěvky: 16

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: st červen 08, 2005 11:24 pm    Předmět: Re: doplnění článku Odpovědět s citátem

Když jednou rukou držím odpor na testpointu a druhou mačkám myší tlačítko v PapuaUtils, tak podle NENÍ MOŽNÉ stihnout dostatečně rychle pustit myš, přehmátnout na pinzetu, a správně zkratovat piny pro červené tlačítko. Podle mě tam je snad jen vteřina času.

Jelikož je možné skoro všechno, tak i tohle se dá stihnout. Mačkal jsem malíčkem pravé ruky myš a přitom spojil červené tlačítko. Levá spínala testpoint. Ale jak už jsem psal, tři ruce jsou lepší. K tomu poznávání jestli to funguje - pokud se ti neobjeví pauza 2s, je to špatné, jinak pokračuješ. Hrál jsem si s tím 3 noci a je to práce na 15 min i s rozděláním telefonu. Uvidíš, až budeš dělat další, tak to bude v pohodě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pjootr
všeználek
všeználek

Založen: 05. 08. 2004
Příspěvky: 656

4261.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt červen 09, 2005 8:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jirka12 napsal:
Když jednou rukou držím odpor na testpointu -....

Mě se to povedlo na poprvé a to následovně:
- levou rukou sem držel odpor a v pravé sem měl plochý šroubovák.
- druhou stranou šroubováku(držátkem) sem klik na tlačítko myši a ihned sem otočením ruky spojil hrotem šroubováku čer.tlačítko !!!

_________________
Nepřejte si znát můj inteligentní kvo kvo kvo kvo kvocient ...
Zímenz eM55 fw.9i 3712kB T9Cz - lost
Zímenz eM65 Reskjů+TestPojnt @ CéIks70 fw.5o+12,71MB+napáčováno.
Zímenz eSiksX1 fw.I5 512MB <III> MOD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jdobry
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 22. 01. 2005
Příspěvky: 381

1261.00 SMM
PříspěvekZaslal: út červen 14, 2005 8:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak se potvrdilo, ze to jde i bez TestPointu.

Podle tohoto meho navodu:
http://www.siemensmania.cz/forum/viewtopic.php?t=11202&start=33

Potvrzeni toho, ze je to funkcni je v teto konkurencni diskusi:
http://www.beinspired.cz/index.php?s=forumn&action=vthread&forum=42&topic=5986

Ten clovek na to prisel pravdepodobne nezavisle.

PS: osobne jsem to neoveroval, ze ten clovek kterymu se to povedlo skutecne mel FW43 jako tovarni, takze za informaci nerucim. Nicmene to stoji za overeni.

UPDATE: vypada to, ze ten clovek kterymu to fungovalo je zmatkar. Takze to berte s rezervou. Spise to nepujde

_________________
Philips Fizz -> ..... -> Siemens CX65

Děkuji všem, kteří tomuto fóru věnují svůj čas a píší se znalostí věci a k tématu. Specielně Krokodýlovi, Hannimu a dalším
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
signy13
kolemjdoucí

Založen: 29. 06. 2005
Příspěvky: 23

79.98 SMM
PříspěvekZaslal: pá červenec 08, 2005 5:58 pm    Předmět: Mrtvý telefon po generovani kodu pomoci testpointu Odpovědět s citátem

Dobry den,
provedl jsem kroky navodu az po bod 8 vcetne, podle hlasky o 2s to vypada, ze se operace s rychlym stiskem cerveneho tlacitka (apod) povedla. Ma to jedinou chybku - telefon ted nejde zapnout, zdanlive na nic nereaguje ](*,) .
Ze neni uplne mrtvy se pozna jedine podle toho, ze po spusteni initu u Siemens eeprom tool zareaguje na stisk cerveneho tlacitka hlasenim sending service boot, jinak nic. Kdyz jsem zkusil zopakovat kroky navodu na generovani kodu, opet se PapuaUtils tvarily, ze se vse deje, jak ma, ale telefon porad nejde zapnout. Zkousel jsem ho dat do nabijecky, ale indikator nabijeni se taky neobjevi...
Mam CX65 s tovarnim FW43.
Napada Vas, co by mi pomohlo, krom servisu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Krokodýl
čestný člen
čestný člen

Založen: 26. 01. 2004
Příspěvky: 4749
Bydliště: Velké Žernoseky

14921.78 SMM
PříspěvekZaslal: so červenec 09, 2005 8:31 pm    Předmět: Re: Mrtvý telefon po generovani kodu pomoci testpointu Odpovědět s citátem

signy13 napsal:
Dobry den,
provedl jsem kroky navodu az po bod 8 vcetne, podle hlasky o 2s to vypada, ze se operace s rychlym stiskem cerveneho tlacitka (apod) povedla. Ma to jedinou chybku - telefon ted nejde zapnout, zdanlive na nic nereaguje Brick wall .
Ze neni uplne mrtvy se pozna jedine podle toho, ze po spusteni initu u Siemens eeprom tool zareaguje na stisk cerveneho tlacitka hlasenim sending service boot, jinak nic. Kdyz jsem zkusil zopakovat kroky navodu na generovani kodu, opet se PapuaUtils tvarily, ze se vse deje, jak ma, ale telefon porad nejde zapnout. Zkousel jsem ho dat do nabijecky, ale indikator nabijeni se taky neobjevi...
Mam CX65 s tovarnim FW43.
Napada Vas, co by mi pomohlo, krom servisu?


Po hlášce o 2 s je potřeba bay se vyčetly IMEI a ESN. Pokud se neobjeví pod hlášením o době pauzy, nic se neprovedlo. Pravděpodobně nemáš přesně odpor na cestě testpointy. Poprvé se mmi to podařilo taky až asi na podesáté.
Ale zaráží mě že telefon nejde zapnout. On byl mrtvý před pokusem o testpoint?? Co se stalo?

_________________
Zálohovat, zálohovat, zálohovat!!!
Siemense / historie
M35i > ME45i > M55 > M65 + SX1 /už ne :-(/ > M55 > CX70 + S65repase> S75

WinMobile
"`XDA` Orbit2" --> HTC Touch Cruise ---> HTC Diamond 2, WM6.1, SDHC 8GB ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
signy13
kolemjdoucí

Založen: 29. 06. 2005
Příspěvky: 23

79.98 SMM
PříspěvekZaslal: po červenec 11, 2005 6:43 am    Předmět: Re: Mrtvý telefon po generovani kodu pomoci testpointu Odpovědět s citátem

Krokodýl napsal:

Po hlášce o 2 s je potřeba bay se vyčetly IMEI a ESN. Pokud se neobjeví pod hlášením o době pauzy, nic se neprovedlo.

Aha, to se neobjevily, kdyz jsem zkusil spoustet rucne postupne generovani kodu, tak telefon podle Papuautils (delal jsem to podruhe v engl. verzi) nereagoval...
Krokodýl napsal:
Pravděpodobně nemáš přesně odpor na cestě testpointy. Poprvé se mmi to podařilo taky až asi na podesáté.
Ale zaráží mě že telefon nejde zapnout. On byl mrtvý před pokusem o testpoint?? Co se stalo?

Prave ze mrtvy nebyl, normalne jsem s nim pracoval v SiMoCo, pak ho vypnul a zkusil navod... A ke vsemu jsem se chystal udelat zalohu fullflashe po ziskani kodu ](*,)
Jedine, co me napada, je to, ze jsem se omylem v SiMoCo pokusil smazat slozku Aplikace, ale to se telefon nenechal, nechal si jen vymazat hry. Mel jsem za to, ze tohle by vliv mit nemelo...

Ted jsem jen tak zkusil nacist kody z ARM bootcore a program mi tvrdi, ze mobil je zapnuty a to rozhodne neni. Ani budik, ktery by mel budit z vypnuteho mobilu se neozyva...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
signy13
kolemjdoucí

Založen: 29. 06. 2005
Příspěvky: 23

79.98 SMM
PříspěvekZaslal: út červenec 12, 2005 1:45 pm    Předmět: Re: Mrtvý telefon po generovani kodu pomoci testpointu Odpovědět s citátem

Maly update: podarilo se mi pomoci navodu vygenerovat kody (delal jsem chybu v tom, ze jsem prilis pozde oddelaval odpor od testpointu, kdyz jsem si precetl ve foru, ze to musim stihnout behem avizovanych 2s, tak se kody podarilo vygenerovat), pak pomoci x65Flasheru provest zalohu full flashe, ale mobil stale nejde zapnout.
Ted uz me nenapada, co jineho, nez servis. Doufam, ze jsem pri demontazi toho stiniciho plechu nic neudelal s deskou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kormidelnik
kolemjdoucí

Založen: 03. 06. 2005
Příspěvky: 4

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt červenec 28, 2005 1:39 pm    Předmět: Help me!! nechce mi s tim nekdo pomoct? Odpovědět s citátem

Prosím, pište výstižný předmět místo předmětů typu "POMÓÓÓÓC"! Very Happy Je tu mnoho siemensmaniaku, kteri s timhle maj mnoho skusenosti nechce mi nekdo vygenerovat kody na my m65 ?? Confused Treba za kilo.. Think
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kormidelnik
kolemjdoucí

Založen: 03. 06. 2005
Příspěvky: 4

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt srpen 04, 2005 10:03 pm    Předmět: nejak mi to nefunguje Odpovědět s citátem

prosim o pomoc Testpoint jsem mel pocit ze probehl v pohode a ted kdyz dam vypocitat kody tak mi napise "Reading keys supported up to version 36 !" cim to prosim je?? zkousel jsem pomoci winswup nahrat fw25 ale telefon nepripusti nebo neco podobnyho mi to napsalo uz si vazne nevim rady prosim pomozte na 191129636 Dik moc...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kormidelnik
kolemjdoucí

Založen: 03. 06. 2005
Příspěvky: 4

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt srpen 04, 2005 10:06 pm    Předmět: update Odpovědět s citátem

napise mi "Software update denied by mobile" Tak ja vazne nevim na tohle jsem laik, ale foun uz jsem 5x rozebiral mam pocit ze trestpoint jsem udelal dobre.. fakt nevim.. :-X
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Diskuse k článkům Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 7 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group