clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Odblokovanie CX 70 ???
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Odblokovanie CX 70 ???
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Odblokování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xaver
kolemjdoucí

Založen: 24. 11. 2004
Příspěvky: 1

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: út červenec 12, 2005 12:28 pm    Předmět: Odblokovanie CX 70 ??? Odpovědět s citátem

Poradi mi niekto ako odblokovat Siemens CX70 ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Krokodýl
čestný člen
čestný člen

Založen: 26. 01. 2004
Příspěvky: 4749
Bydliště: Velké Žernoseky

14921.78 SMM
PříspěvekZaslal: út červenec 12, 2005 1:00 pm    Předmět: Re: Odblokovanie CX 70 ??? Odpovědět s citátem

xaver napsal:
Poradi mi niekto ako odblokovat Siemens CX70 ?


Ahoj, není to nic jednoduchého, ale je to proveditelné. Především musíš mít servisní kabel, zkontroloval si jakou máš nejnižší možnost verze firmware pomocí tohto návodu http://www.siemensmania.cz/content.php?id=475 a potom se rozhodnout jakých způsobem budeš moci odblokovat telefon.
K přečtení též doporučuji FAQ http://www.siemensmania.cz/forum/viewtopic.php?t=6660 . Veškeré návody a postupy pro x65 jsou platné i pro x70.

_________________
Zálohovat, zálohovat, zálohovat!!!
Siemense / historie
M35i > ME45i > M55 > M65 + SX1 /už ne :-(/ > M55 > CX70 + S65repase> S75

WinMobile
"`XDA` Orbit2" --> HTC Touch Cruise ---> HTC Diamond 2, WM6.1, SDHC 8GB ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jdobry
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 22. 01. 2005
Příspěvky: 381

1261.00 SMM
PříspěvekZaslal: út červenec 12, 2005 1:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Uplne stejne jako ostatni telefony.
http://www.siemensmania.cz/forum/viewtopic.php?t=11464

Ale muzes narazit na par problemu. Pravdepodobne budes mit FW > 25
To znamena, ze musis pouzit TestPoint. Pokud po otevreni telefonu zjistis, ze je pouzita Flash pamet od firmy AMD mas docela problem. Potrebujes totiz registrovanou verzi programu PapuaUtils.

_________________
Philips Fizz -> ..... -> Siemens CX65

Děkuji všem, kteří tomuto fóru věnují svůj čas a píší se znalostí věci a k tématu. Specielně Krokodýlovi, Hannimu a dalším
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DavidT
táta fóra
táta fóra

Založen: 23. 03. 2005
Příspěvky: 1088
Bydliště: Čerčany(ČR) Telefon: Siemens M75

7861.00 SMM
PříspěvekZaslal: út červenec 12, 2005 10:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jdobry napsal:
Uplne stejne jako ostatni telefony.
http://www.siemensmania.cz/forum/viewtopic.php?t=11464

Ale muzes narazit na par problemu. Pravdepodobne budes mit FW > 25
To znamena, ze musis pouzit TestPoint. Pokud po otevreni telefonu zjistis, ze je pouzita Flash pamet od firmy AMD mas docela problem. Potrebujes totiz registrovanou verzi programu PapuaUtils.
Já bych použil paupu to je jistější než SST.
_________________
Nikdo není dokonalý já jdu příkladem.

S: C65>M75 >Sony Ericsson P1i

Firmware:13

Operátor: Vodafone

Kabel: DCA-510

Stav telefonu: OK

Karta: RS-MMC DV 1024 MB
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jdobry
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 22. 01. 2005
Příspěvky: 381

1261.00 SMM
PříspěvekZaslal: st červenec 13, 2005 9:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

DavidT napsal:
jdobry napsal:
Uplne stejne jako ostatni telefony.
http://www.siemensmania.cz/forum/viewtopic.php?t=11464

Ale muzes narazit na par problemu. Pravdepodobne budes mit FW > 25
To znamena, ze musis pouzit TestPoint. Pokud po otevreni telefonu zjistis, ze je pouzita Flash pamet od firmy AMD mas docela problem. Potrebujes totiz registrovanou verzi programu PapuaUtils.
Já bych použil paupu to je jistější než SST.

Souhlas. Proto jsem tam dal ten odkaz co jsem tam dal.

_________________
Philips Fizz -> ..... -> Siemens CX65

Děkuji všem, kteří tomuto fóru věnují svůj čas a píší se znalostí věci a k tématu. Specielně Krokodýlovi, Hannimu a dalším
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
barbakanka
kolemjdoucí

Založen: 13. 08. 2005
Příspěvky: 4

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: so srpen 13, 2005 12:16 pm    Předmět: odblokovanie cxi70 Odpovědět s citátem

problem

dokaze mi niekto poradit, prosim

Kupila som si v Nemecku siemens Cxi70 - ten s i sa u nás nepredáva. Na slovensku mi povedali ze odblokovanie bude v pohode ale ked som tam o mesiac prisla tak ho nedokazu odblokovat ze tento typ nepoznaju. keby mi nepovedali ze to bude problem tak si ho nekupim. Vie niekto ci a kde sa da odblokovat Siemens CXi 70? DAKUJEM VELMI
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Krokodýl
čestný člen
čestný člen

Založen: 26. 01. 2004
Příspěvky: 4749
Bydliště: Velké Žernoseky

14921.78 SMM
PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2005 10:40 am    Předmět: Re: odblokovanie cxi70 Odpovědět s citátem

barbakanka napsal:
problem

dokaze mi niekto poradit, prosim

Kupila som si v Nemecku siemens Cxi70 - ten s i sa u nás nepredáva. Na slovensku mi povedali ze odblokovanie bude v pohode ale ked som tam o mesiac prisla tak ho nedokazu odblokovat ze tento typ nepoznaju. keby mi nepovedali ze to bude problem tak si ho nekupim. Vie niekto ci a kde sa da odblokovat Siemens CXi 70? DAKUJEM VELMI


Viz. odkazy výše, odblokovat pomocí testoipntu, jiná šance není, postup je stejný jako pro CX65.

_________________
Zálohovat, zálohovat, zálohovat!!!
Siemense / historie
M35i > ME45i > M55 > M65 + SX1 /už ne :-(/ > M55 > CX70 + S65repase> S75

WinMobile
"`XDA` Orbit2" --> HTC Touch Cruise ---> HTC Diamond 2, WM6.1, SDHC 8GB ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
barbakanka
kolemjdoucí

Založen: 13. 08. 2005
Příspěvky: 4

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: st srpen 17, 2005 7:20 am    Předmět: cxi70 Odpovědět s citátem

ja len nechápem prečo s tým tu majú také problémy. v nemecku mi povedali že mi to odblokuju ale za 100e. čo je hrozne moc. Ked sa to dá v nemecku tak to musí ist bez problemov aj tu len som dufala ze mi to tu niekto spravi za 500kc. ale tu su ti ludia uplne neschopni. mai by si zvesit reklamné tabule na ktorých je napísané "odblokujeme všetky mobily"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hanni
řád zlatého admina
řád zlatého admina

Založen: 26. 01. 2004
Příspěvky: 13194
Bydliště: Trenčín

15369.70 SMM
PříspěvekZaslal: st srpen 17, 2005 7:56 am    Předmět: Re: cxi70 Odpovědět s citátem

barbakanka napsal:
ja len nechápem prečo s tým tu majú také problémy. v nemecku mi povedali že mi to odblokuju ale za 100e. čo je hrozne moc. Ked sa to dá v nemecku tak to musí ist bez problemov aj tu len som dufala ze mi to tu niekto spravi za 500kc. ale tu su ti ludia uplne neschopni. mai by si zvesit reklamné tabule na ktorých je napísané "odblokujeme všetky mobily"


Trosku tvrde a neopravnene slova...
...ano,aj ja si kupim Martech box II za nejakych 15-20tisic a odblokujem nim prakticky vsetko...a potom nebudem pytat za odblokovanie 300,- ale 800,-.To bol len priklad.
...takze v dobrom servise Ti to bez problemov urobia Martech boxom,ale si zato poriadne zaplatis...a s pouzitim testpointu podla Krokodylovho navodu si to pri troske zrucnosti urobis doma aj sama...

_________________
Kdo umí, ten umí. Kdo neumí, ten čumí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
barbakanka
kolemjdoucí

Založen: 13. 08. 2005
Příspěvky: 4

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: út srpen 23, 2005 5:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

slova pravdive a opravnene. obehala som tych servisov aspon 10. povedali mi že to proste nejde(aj ked viem že to ide) ak by ten typek povedal cenu tak by som sa rozhodla ale myslim si že sa s tym nikto nechce zaoberat. a neviem kde žiješ ale nikde si za to nepytaju napr. 300sk ale hned viac aj. zaujimave ze mi ho odblokovali v CR v mestečku co má 5000 obyvatelov. Tu mi povedali že to nevedia ani v bratislave. a hrajme sa že všetko zvladneme. a stao to menej ako tych 800 korun slovenskych. vsetko ide ked sa chces alebo su ti ludia dostatočne schopni. co tu teda nie su - jasny priklad - ideš za hranice a urobia ti to ešte aj lacnejšie a bez kecov. asi sa telefonom "rozumieš" a trafila som citlive miesto ale nech si naozaj odstranie napis "oddblokujeme všetky typy" pretože to nedokážu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hanni
řád zlatého admina
řád zlatého admina

Založen: 26. 01. 2004
Příspěvky: 13194
Bydliště: Trenčín

15369.70 SMM
PříspěvekZaslal: út srpen 23, 2005 6:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No neviem,asi si natrafila na nejake blbe servisy....ja poznam iba v u nas 2 servisy,kde by Ti to bez problemov urobili.

Ale mas pravdu,servisy su rozne...bohuzial,je to realita.Davaju si velke reklamy,nahanaju ludi a mnohokrat si nevedia rady...

_________________
Kdo umí, ten umí. Kdo neumí, ten čumí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Krokodýl
čestný člen
čestný člen

Založen: 26. 01. 2004
Příspěvky: 4749
Bydliště: Velké Žernoseky

14921.78 SMM
PříspěvekZaslal: st srpen 24, 2005 8:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak přijďte k nám do Litoměřic .
Je pravda že Siemens je na odblokování jeden z nejsložitějších telefonů, pokud nemáš Martech box jak psal Hanni. Proto se mi tady scházejí Siemense od C55 výš z celého okolí. Jo a odblokování stojí od 150 - 300,- Kč dle typu a náročnosti tlf..

_________________
Zálohovat, zálohovat, zálohovat!!!
Siemense / historie
M35i > ME45i > M55 > M65 + SX1 /už ne :-(/ > M55 > CX70 + S65repase> S75

WinMobile
"`XDA` Orbit2" --> HTC Touch Cruise ---> HTC Diamond 2, WM6.1, SDHC 8GB ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
novice
začátečník
začátečník

Založen: 17. 08. 2005
Příspěvky: 93

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: po říjen 10, 2005 8:05 pm    Předmět: Re: Odblokovanie CX 70 aj kód telefónu Odpovědět s citátem

Mám problém že sa mi telefon nespojí s Papua, V_klay ani s X65flasher-om. Vlastne s Papuou sa spojí, no len so zapnutým telefónom. Takže kódy som získal, no nič viac. Komunikácia s V_klay končí ako to aj ďalší uvádzajú ... i/o error.
No nenabootuje... Ako sledujem fóum je takýchto prípadov viac. Mám CX70 fw.50 variant B405, zaujímalo by ma či to niesú tieto verzie fw50 a variantu405. Tento nie je ani uvádzaný na siemens.com. Žeby niečo špeciálne len pre T-Mobil ? Mám ho z akcie.

Ako som zistil Siemens EEPROM tool 3v15 sa so zapnutým telefónom spojí !

Potreboval som odbokovať a servis v našom meste mi tvrdil že to nevedia !!.

Urobil som zálohy EEPROM, pre istotu dva krát. porovnal ich navzájom či ich zakaždým prečítal rovnako. Boli OK.

Podľa postupu
http://www.siemensmania.cz/forum/viewtopic.php?t=11464

som to modifikoval

1. Pouzit PapuaUtils a vygenerovat klic pro vklay a pro freia
/ použil som Paupa Utils 0.5.1 CZ vygeneroval všetko čo Papua generovať vie, zapísal som SKey do telefonu, neviem či je to nutné.

2. pomoci freia vygenerovat map soubor (navod zde na serveru, generovat odblokovani jako pro x55)
/map súbor mi Freia15 vygenerovala, chvíľu som síce laboroval, chcela zapísať do telefónu čo nešlo ale v adresári si ho vytvorila, pozrieť sa tam ma napadlo až po chvíli

3 spojit s VKlay a udelat zalohu FullFlash
/ to som neurobil vedomý si rizika že v prípade nesprávneho zápisu telefon pôjde do servisu

4 zalohu FF nacist do smelteru a vygenerovat "standartni patche"
/nič z toho som nerobil

5 Patch ktery nas zajima je otevreni vsech bloku EEPROM
/nič som nerobil

6 Tento patch ze smelteru pomoci VKlay zapsat do telefonu
/nič som nerobil

7. Pomoci EEPROM tool zapsat map soubor (z freii) do EEPROM. Bez aplikovaneho patche z bodu 4-6 se to nepodari.
/porovnal som najprv veľkosti blokov, zálohy a čo vygenerovala Freia, boli rovnaké. A tak som sa odvážil.

POZOR "save selected"
NIE ! save all !!!
Ináč je telefón na 100% v servise a zálohu FF ako som povedal, som nemal. EEPROM áno takže by to nebolo až také hrozné.

8. ukoncit EEPROM tools, zapnout a juchuuuuuu
/áno, telefóm po zapnutí nabehol, a bol odblokovaný, super

9 ted je mozne patch odkryti bloku EEPROM odstranit, ale proc to delat?
/žiadny som nemal, žeby to bolo tým SKey v telefone ?

Je to riskatné do určitej miery, hlavne kôli absencii zálohy FullFlash. Riziko nie je veľké. Vlastne zapísuje len dva bloky do EEPROM, blokovanie operátora a kód telefónu. Ako som zistil odstránilo aj kód telefónu.

Pri bezchybnej funkcii EEPROM tool, ak nezapíše na iné adresy, je to ľahko vratné a k umrtveniu telefónu by nemalo v žiadnom prípade dôjsť.

V žiadnom prípade nedoporučujem opakovať tento postup bez zálohy !!


Naposledy upravil novice dne út říjen 11, 2005 7:00 pm, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jdobry
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 22. 01. 2005
Příspěvky: 381

1261.00 SMM
PříspěvekZaslal: út říjen 11, 2005 9:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdyz jsem napsal ze MUSIS mit aplikovan path na odblokovani EEPROM ver ze jsem vedel proc to delam! Takto sice mas zalohu EEPROM, ale bez skrytych bloku.
No nevadi. Predpokladam, ze EEPROM tool se s telefonem spoji. Pokud zkusis telefon zapnout, akorat pipne a blikne a konec.
Koukni sem: http://www.siemensmania.cz/forum/viewtopic.php?t=8175&start=67
a nasleduj odkazy.
S Papupuou se telefon musi spojit taky. (pauza na kratke zmackuti cerveneho tlacika)

_________________
Philips Fizz -> ..... -> Siemens CX65

Děkuji všem, kteří tomuto fóru věnují svůj čas a píší se znalostí věci a k tématu. Specielně Krokodýlovi, Hannimu a dalším
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
novice
začátečník
začátečník

Založen: 17. 08. 2005
Příspěvky: 93

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: út říjen 11, 2005 7:23 pm    Předmět: Re: Odblokovanie CX 70 aj kód telefónu Odpovědět s citátem

Neviem vyvrátiť ani potvrdiť či záloha obsahuje skryté bloky. veľkosť súboru ktorý ako zálohu vytvoril EEPROM Tool je 70 690.

V bode 7 tvrdíš že bez aplikovaného patchu nezapíše do EEPROM. No mne zapísalo. Takže čo to znamená ?? Alebo to funguje ako som napísal len v tomto variante? To neviem museli by to overiť aj iný.

Keď som napísal že mi nenabootuje tak je to tak, žiadne " S Papupuou se telefon musi spojit taky. (pauza na kratke zmackuti cerveneho tlacika) " Namačkal som sa veru dosť....
Nie som sám komu sa nespojí /nenabootuje/ ani za svatého...

Tiež ma prekvapilo že šlo zapísať do EEPROM pri zapnutom fone. Ak ide zapísovať do EEPROM malo by sa dať zapísovať aj do oblasti firmware. No niekto by musel vytvoriť nástroj.

Ak by bol tento postup overený aj ďalšimi bol by to jednoduchý a rýchly spôsob odbloku pre tých ktorým tak ako mne, sa nedá spojiť s X65 Flasherom a ani s inými programami. Patchovať sa nedá ale aspoň to otravné blokovanie je preč, a ešte možnosť zmazať zabudnutý kód telefónu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Odblokování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group