clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Naprava mrtveho telefonu
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Naprava mrtveho telefonu

 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Odblokování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hanni
řád zlatého admina
řád zlatého admina

Založen: 26. 01. 2004
Příspěvky: 13194
Bydliště: Trenčín

15369.70 SMM
PříspěvekZaslal: ne únor 15, 2004 6:05 pm    Předmět: Naprava mrtveho telefonu Odpovědět s citátem

Dnes som urobil kompletny a podrobny navod,ako opravit "mrtvolky" novsich Siemensov a to konktetne rady A50,x55,x60.
Arrow http://www.mobilmania.cz/hosting/siemensmania/dir_upravy/repair.htm

Dufam,ze pomoze wink

_________________
Kdo umí, ten umí. Kdo neumí, ten čumí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Symen
začátečník
začátečník

Založen: 20. 02. 2004
Příspěvky: 47

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2004 12:32 pm    Předmět: Naprava mrtveho telefonu Odpovědět s citátem

Tak jsem zkusil postupovat podle navodu. Write flash se podaril cely. Prepsani IMEI uz bohuzel pise chybu Bath CRC Repeat address....87ff00. Nevim co to muze byt a telefon stale jen bzuci pri zapinani. Chtel bych se jeste zeptat zda by mi nemohl nekdo vysvetlit co presne znamenaji veci jako FLASH, firmware, EEPROM, MAP atd...co se kam uklada a jak s tim telefon pracuje a tak vubec. Co je to pak fullflash a podobne...moc by mi to pomohlo Smile Dekuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hanni
řád zlatého admina
řád zlatého admina

Založen: 26. 01. 2004
Příspěvky: 13194
Bydliště: Trenčín

15369.70 SMM
PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2004 2:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja sa ospravedlnujem,ze nas vtedy zrusilo cez ICQ,ale blbne mi ICQ a uz sa mi ho nepodarilo vtedy nahodit.Ale k veci:
Po pravde som sa este s takou hlaskou nestretol ale znamena,ze mas vo FW zle spocitane CRC(kontrolny sucet) a nasvedcuje tomu aj to bzucanie.Skus teda trochu komplikovanejsi postup:
1.flashni to este raz podla navodu
2.ked to budes mat v Unlocking function daj "Create log from phone",stlac OK a kratko cervene tlacitko.Program vytiahne z fonu subor .log a ulozi ho do adresara Freia,bude vyzerat asi takto: Siemens M55 - 35202800047593.LOG
3.das "Create map from log",OK,najdes v adresari Freia ten log a das Otevrit.Program vyrobi z .log subor .map a ulozi ho tam,kde log.Vyzera asi takto:Siemens M55 - 35202800047593 unlock.MAP
4.das "Load map to phone",OK,najdes .map,das otevrit a kratko stlacis cervene tlacitko.Nahra sa Ti tam .map subor.
5.no a nakoniec "Direct unlock no saves is map",vpises svoje IMEI,das OK a kratko stlacis cervene tlacitko.
To vsetko za predpokladu,ze mas vybrany spravny fon,v Configuration spravne nastaveny COM port,prenosovu rychlost 115200 popripade 57600 a hlavne BOOTCORE BUG Exclamation

Co sa tyka Tvojich otazok:
FLASH alebo aj FIRMWARE je softwarove vnutro telefonu,ktore Ti zabezpecuje chod telefonu,jeho funkcnost.
EEPROM je cast FW,kde su ulozene nastavenia telefonu.
MAP je mapa EEPROM.
BOOTCORE je cast FW,ktora sluzi nato,aby sa pri flashovani flashovaci program spojil s telefonom.Pokial je poskodene bootcore,nenahras do fonu FW.
FULLFLASH je kompletny FW,ktory obsahoje aj EEPROM a BOOTCORE.
UPDATE FW je iba cast FW,ktory prepisuje sytemovu cast FW,EEPROM a BOOTCORE zostava zachovana.

_________________
Kdo umí, ten umí. Kdo neumí, ten čumí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Symen
začátečník
začátečník

Založen: 20. 02. 2004
Příspěvky: 47

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2004 3:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Moc dekuji za odpoved na me otazky. No velky problem mam v tom ze mi nejdou spustit programy FREIA anebo V_klay :/ A to jsem zkousel na 95, 98, 2000, XP. COM mam spravne, BOOTCORE BUG taky, rychlosti jsem zkousel oboje. Nejsem si jisty co mam mit zaskrtnute v COM port setup. Mam oboje zaskrtnute. Pokazde mi Freia hodi hlasku :
TTY_OpenCOMPort : opening COM1
COMM_IsBootRunning : bootcode does not seem to be running
COMM_LoadBoots : Waiting to power on the phone ...
COMM_LoadBoots : phone is powered on
COMM_SendBoot : boot file is not accepted
A V_klay hlasku:
A hardware I/O error was reported while accessing COM1 - Loader: Open: No answer from boot GoBoot.bin
Uz sedim nad tim telefonem asi treti den a jedine co se mi povedlo tak to ze telefon nefunguje Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hanni
řád zlatého admina
řád zlatého admina

Založen: 26. 01. 2004
Příspěvky: 13194
Bydliště: Trenčín

15369.70 SMM
PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2004 3:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A skusal si ten postup,co som Ti napisal?
Tu hlasku pise V_Klay mnohym ludom,co sa na mna obracaju s prosbou.
Skus vyskusat iny kabel...

_________________
Kdo umí, ten umí. Kdo neumí, ten čumí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Symen
začátečník
začátečník

Založen: 20. 02. 2004
Příspěvky: 47

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2004 3:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nedelal, protoze podle toho postupu musim v bode dva pouzit Freia k spusteni Unlocking function. A ten mi nejde. Anebo pujde pak spustit?

No a kabel jsem mel prvne jiny a taky mi nesel. A tak jsem si ho nechal vymenit. A dela mi uplne to stejne :/ Takze chyba v kabelu by asi nemela byt. Write Flash se povedl a to by se u normalniho kabelu asi nepovedlo...nebo se mylim?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Odblokování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group