clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - M75 - pár newbie dotazů
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

M75 - pár newbie dotazů

 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Řada x72, x75
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pařanoik
kolemjdoucí

Založen: 26. 08. 2005
Příspěvky: 16
Bydliště: CZ/KM

0.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá srpen 26, 2005 7:30 pm    Předmět: M75 - pár newbie dotazů Odpovědět s citátem

Dneska jsem se do toho obul (koupí) i když jsem si nezodpověděl několik otázek, čehož teď trošku lituju. Co mi ale zatím není jasný je:

- MP3: proč se nedá udělat playlist automaticky ze všech souborů na mediu, případně v adresáři ???
- MP3: proč umí minimálně 40kbit ??? Na tom chrchláku je to stejně jedno, tak proč bych nemohl proboha samoplovat na 16 kbit ??? (zkoušel jsem několik kodeků, ale vždy se to chová stejně .. prostě minimálně 40kbit)
- BT: Moje první zkušenost s rozhraním: Maximální rychlost se mi podařilo získat kolem 10-13kbps, je to normální ?
- rychlá volba: zatím jsem nenašel možnost vyměnit vstup do mejlů na pravý tlačítko (joy v pravo) ... vzhledem k tomu, že nepoužívám, je nějaká možnost využít ho na zprávy?
- zatím jsem při uploadu na standard 32MB MMC narazil na drobný problém. Po uploadu 10MB mi BT zahlásil unknown upload error. Ani opakovaný pokusy mobily nebral ... po cca dvou minutách se transfer opět povolil a zase po šesti megách na pár minut spadl ... he ?
- někde jsem četl, že maximální velikost MMC je 512 MB, než koupím blbě, není tu někdo s gigovkou (nebo víc), aby tuto kachnu vyvrátil?
- nový FW ? Kde, jak, za kolik? .. v každým případě chci oficiálně, žádný šroubovákování, jaký jsem viděl někde po topicech okolo. Jsem novej siemensista, slyšel jsem že každej model měl možnost po kabelu za domácích podmínek zpatchovat, s tím, že fw je k dispozici na stránkách výrobce. Jednak podobný info nikde nenacházím, stejně tak ani podporu Siemensu k tomuto počínání.
- a proč má proboha ta baterka výšku jak kreditka ? Já chci 2Ah baterku, pomalu ten foun ztrácí vlastnost "mobilní". Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
wizaard
táta fóra
táta fóra

Založen: 11. 09. 2004
Příspěvky: 1045
Bydliště: Očelice u Českého Meziříčí, ČR

7861.00 SMM
PříspěvekZaslal: so srpen 27, 2005 11:41 am    Předmět: Re: M75 - pár newbie dotazů Odpovědět s citátem

Pařanoik napsal:
Dneska jsem se do toho obul (koupí) i když jsem si nezodpověděl několik otázek, čehož teď trošku lituju. Co mi ale zatím není jasný je:

- MP3: proč se nedá udělat playlist automaticky ze všech souborů na mediu, případně v adresáři ???
- MP3: proč umí minimálně 40kbit ??? Na tom chrchláku je to stejně jedno, tak proč bych nemohl proboha samoplovat na 16 kbit ??? (zkoušel jsem několik kodeků, ale vždy se to chová stejně .. prostě minimálně 40kbit)
- BT: Moje první zkušenost s rozhraním: Maximální rychlost se mi podařilo získat kolem 10-13kbps, je to normální ?
- rychlá volba: zatím jsem nenašel možnost vyměnit vstup do mejlů na pravý tlačítko (joy v pravo) ... vzhledem k tomu, že nepoužívám, je nějaká možnost využít ho na zprávy?
- zatím jsem při uploadu na standard 32MB MMC narazil na drobný problém. Po uploadu 10MB mi BT zahlásil unknown upload error. Ani opakovaný pokusy mobily nebral ... po cca dvou minutách se transfer opět povolil a zase po šesti megách na pár minut spadl ... he ?
- někde jsem četl, že maximální velikost MMC je 512 MB, než koupím blbě, není tu někdo s gigovkou (nebo víc), aby tuto kachnu vyvrátil?
- nový FW ? Kde, jak, za kolik? .. v každým případě chci oficiálně, žádný šroubovákování, jaký jsem viděl někde po topicech okolo. Jsem novej siemensista, slyšel jsem že každej model měl možnost po kabelu za domácích podmínek zpatchovat, s tím, že fw je k dispozici na stránkách výrobce. Jednak podobný info nikde nenacházím, stejně tak ani podporu Siemensu k tomuto počínání.
- a proč má proboha ta baterka výšku jak kreditka ? Já chci 2Ah baterku, pomalu ten foun ztrácí vlastnost "mobilní". Sad


- Nejde to, bohužel - jedna z těch blbých věcí... Smile
- To jsem nikdy nezkoušel, je to ale docela zajímavé...
- Záleží hodně na HW telefonu, BT je sice rychlý, jde ale o rychlost pamětí atp., což M75 není úplný skvost... Confused
- Leda to zkusit pomocí programu za změnu funkcí kláves... více ve fóru
- no comment
- V manuálu je uváděna max. velikost RS-MMC 512MB, jde tam dát ale v pohodě 1GB, pozor ale na výrobce karty, ne každá je kompatibilní
- Nový FW pomocí servisního kabelu DCA-510 zdarma oficiálně a doma. Nový FW zatím není, brzy bude (FW12, myslím)
- Musíš si zvyknout, tak to dnes je Smile

_________________
Siemens C35i, CX65 -> SonyEricsson K700i, K750i

Arrow Gimpl ...aneb časopis studujících | FAQ | Info o Satronu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
haldyr
řád zlaté antény
řád zlaté antény

Založen: 30. 08. 2004
Příspěvky: 866
Bydliště: Červ. Kostelec (Naith Lothlórien)

5861.00 SMM
PříspěvekZaslal: so srpen 27, 2005 11:59 am    Předmět: Re: M75 - pár newbie dotazů Odpovědět s citátem

Pařanoik napsal:

- rychlá volba: zatím jsem nenašel možnost vyměnit vstup do mejlů na pravý tlačítko (joy v pravo) ... vzhledem k tomu, že nepoužívám, je nějaká možnost využít ho na zprávy?

- někde jsem četl, že maximální velikost MMC je 512 MB, než koupím blbě, není tu někdo s gigovkou (nebo víc), aby tuto kachnu vyvrátil?


ad. rychlá volba: existuje program DSE pro x65, ale fachčí i na x75 (Direct Softkey Editor 1.0.4.2)
Arrow http://forum.www.siemensmania.cz/utility.php?page=3

ad. karty: jak řikal wizaard, jen bych doplnil Kingston si nekupuj, ta myslim kompatibilní není, ale třeba Pretec - tu mam já, chodí skvěle Very Happy

_________________
5110>>>C55 FW21>>>C55 FW24 888KB, 245KB HpM + patche>>>CX75 + RS-MMC 256MB Pretec + Headset with PTT Stereo(HHS-700)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Pařanoik
kolemjdoucí

Založen: 26. 08. 2005
Příspěvky: 16
Bydliště: CZ/KM

0.00 SMM
PříspěvekZaslal: so srpen 27, 2005 2:30 pm    Předmět: A další ;) Odpovědět s citátem

Měl bych další problém, dneska sem zkusil CD a nefaká mi žádnej softů, prostě nenajdou mobil. SW dodávanej u USB/BT se v pohodě dostanu k file managingu, ale to je přece jen trošku málo ... ;(

A další problém:
MP3 player ... 10 songů v playlistu. Poprvé u tuším pátýho songu se uprostřed sekl zvuk, ale čas jel dál, hodil jsem doprava, jako skip track, vyskočilo klasický čekejte, ale displej po pár sekundách zhasnul a vypnul se. Po druhé se mi stalo při druhým otočení playlistu ... takže dejme tomu u 17týho songu ... opět chcípl zvuk, chtěl jsem nechat, co se bude dít ... čas jel dál a to dejme tomu 9:30 / 3:20 .. pak jsem to exitnul a chtěl spustit přehrávání znovu. Opět displej vymyzel a pomohl až restart. Jak se to stane znovu zkusím přistoupit na kartu přes BT nebo i jinde v mobilu... Tipuju to teda na nějakou vadnou kartu .. nicméně se ptám ... nedělá to někomu ?

Imho jsem si všiml, že se mobil zajímavě chová, když má file v názvu víc než jednu tečku. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
alpine
badatel
badatel

Založen: 22. 07. 2005
Příspěvky: 123

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: st srpen 31, 2005 11:36 am    Předmět: Re: A další ;) Odpovědět s citátem

Pařanoik napsal:
Měl bych další problém, dneska sem zkusil CD a nefaká mi žádnej softů, prostě nenajdou mobil. SW dodávanej u USB/BT se v pohodě dostanu k file managingu, ale to je přece jen trošku málo ... ;(

A další problém:
MP3 player ... 10 songů v playlistu. Poprvé u tuším pátýho songu se uprostřed sekl zvuk, ale čas jel dál, hodil jsem doprava, jako skip track, vyskočilo klasický čekejte, ale displej po pár sekundách zhasnul a vypnul se. Po druhé se mi stalo při druhým otočení playlistu ... takže dejme tomu u 17týho songu ... opět chcípl zvuk, chtěl jsem nechat, co se bude dít ... čas jel dál a to dejme tomu 9:30 / 3:20 .. pak jsem to exitnul a chtěl spustit přehrávání znovu. Opět displej vymyzel a pomohl až restart. Jak se to stane znovu zkusím přistoupit na kartu přes BT nebo i jinde v mobilu... Tipuju to teda na nějakou vadnou kartu .. nicméně se ptám ... nedělá to někomu ?

Imho jsem si všiml, že se mobil zajímavě chová, když má file v názvu víc než jednu tečku. Rolling Eyes
jj me se treba stava ze ma problemy se spoustenim delsiho videa -zvuk jede,ale obraz NIKDE!ma chlapec smulu proste ho poslu na reklamacku mam na nem trosku vice chybycek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wizaard
táta fóra
táta fóra

Založen: 11. 09. 2004
Příspěvky: 1045
Bydliště: Očelice u Českého Meziříčí, ČR

7861.00 SMM
PříspěvekZaslal: st srpen 31, 2005 11:48 am    Předmět: Re: A další ;) Odpovědět s citátem

Pařanoik napsal:
Měl bych další problém, dneska sem zkusil CD a nefaká mi žádnej softů, prostě nenajdou mobil. SW dodávanej u USB/BT se v pohodě dostanu k file managingu, ale to je přece jen trošku málo ... ;(

A další problém:
MP3 player ... 10 songů v playlistu. Poprvé u tuším pátýho songu se uprostřed sekl zvuk, ale čas jel dál, hodil jsem doprava, jako skip track, vyskočilo klasický čekejte, ale displej po pár sekundách zhasnul a vypnul se. Po druhé se mi stalo při druhým otočení playlistu ... takže dejme tomu u 17týho songu ... opět chcípl zvuk, chtěl jsem nechat, co se bude dít ... čas jel dál a to dejme tomu 9:30 / 3:20 .. pak jsem to exitnul a chtěl spustit přehrávání znovu. Opět displej vymyzel a pomohl až restart. Jak se to stane znovu zkusím přistoupit na kartu přes BT nebo i jinde v mobilu... Tipuju to teda na nějakou vadnou kartu .. nicméně se ptám ... nedělá to někomu ?

Imho jsem si všiml, že se mobil zajímavě chová, když má file v názvu víc než jednu tečku. Rolling Eyes


Ohledně BT - naemuluj ho na nějakej COM port, pak by to snad s prorgamy běžet mělo. Doporučuju ale samozřejmě servisní kabel - ten nezklame nikdy.

Zkusil bych všechny názvy souborů na kartě změnit tak, aby byly bez diaktitiky a teček, čárek aj. věcí.

_________________
Siemens C35i, CX65 -> SonyEricsson K700i, K750i

Arrow Gimpl ...aneb časopis studujících | FAQ | Info o Satronu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
frodo
kolemjdoucí

Založen: 25. 08. 2005
Příspěvky: 1

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: st srpen 31, 2005 12:52 pm    Předmět: záznamník hovorů Odpovědět s citátem

Existuje patch na zprovoznění zázn. hovorů pro M75?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pařanoik
kolemjdoucí

Založen: 26. 08. 2005
Příspěvky: 16
Bydliště: CZ/KM

0.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt září 01, 2005 7:10 pm    Předmět: Re: A další ;) Odpovědět s citátem

wizaard napsal:
Pařanoik napsal:
Měl bych další problém, dneska sem zkusil CD a nefaká mi žádnej softů, prostě nenajdou mobil. SW dodávanej u USB/BT se v pohodě dostanu k file managingu, ale to je přece jen trošku málo ... ;(

A další problém:
MP3 player ... 10 songů v playlistu. Poprvé u tuším pátýho songu se uprostřed sekl zvuk, ale čas jel dál, hodil jsem doprava, jako skip track, vyskočilo klasický čekejte, ale displej po pár sekundách zhasnul a vypnul se. Po druhé se mi stalo při druhým otočení playlistu ... takže dejme tomu u 17týho songu ... opět chcípl zvuk, chtěl jsem nechat, co se bude dít ... čas jel dál a to dejme tomu 9:30 / 3:20 .. pak jsem to exitnul a chtěl spustit přehrávání znovu. Opět displej vymyzel a pomohl až restart. Jak se to stane znovu zkusím přistoupit na kartu přes BT nebo i jinde v mobilu... Tipuju to teda na nějakou vadnou kartu .. nicméně se ptám ... nedělá to někomu ?

Imho jsem si všiml, že se mobil zajímavě chová, když má file v názvu víc než jednu tečku. :roll:


Ohledně BT - naemuluj ho na nějakej COM port, pak by to snad s prorgamy běžet mělo. Doporučuju ale samozřejmě servisní kabel - ten nezklame nikdy.

Zkusil bych všechny názvy souborů na kartě změnit tak, aby byly bez diaktitiky a teček, čárek aj. věcí.


dík, no to už jsme pořešili na ICQ, takže BT nebrat, kabel to jistí. Jinak naemulovanej je, zkoušel jsem ho hledat i ručně, ale e e.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
alpine
badatel
badatel

Založen: 22. 07. 2005
Příspěvky: 123

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá září 16, 2005 4:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mam dotaz nekde jsem tu videl utilitu do total commanderu aby na nem byly videt skryty disky na telefonu...nevite kde to je???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hanni
řád zlatého admina
řád zlatého admina

Založen: 26. 01. 2004
Příspěvky: 13194
Bydliště: Trenčín

15369.70 SMM
PříspěvekZaslal: pá září 16, 2005 5:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

alpine napsal:
Mam dotaz nekde jsem tu videl utilitu do total commanderu aby na nem byly videt skryty disky na telefonu...nevite kde to je???

Arrow http://www.siemensmania.cz/content.php?id=485

_________________
Kdo umí, ten umí. Kdo neumí, ten čumí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Řada x72, x75 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group