clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Jak upravit datový kabel na servisní
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Jak upravit datový kabel na servisní
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Diskuse k článkům
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zoleeexx
začátečník
začátečník

Založen: 11. 12. 2004
Příspěvky: 41
Bydliště: SR

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt květen 26, 2005 6:02 pm    Předmět: DCA-500 --> DCA-510 --> nefunkcny kabel Odpovědět s citátem

zapojil som vsetko podla navodu ale teraz sa uz nemozem s PC spojit vobec, ani s vypnutym napajanim. Vsetko som teda vratil spat ako to bolo predtym ale telefon sa nespoji ani v jednom programe. Mozem vyhodit kabel alebo sa pokazil COM port? da sa to nejako riesit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vbvbvb
táta fóra
táta fóra

Založen: 04. 12. 2004
Příspěvky: 1199

7861.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt květen 26, 2005 6:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

v telefone ho najde? *#06#
_________________
Nokia 6610i => Siemens CX65- EL71 od orange
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
zoleeexx
začátečník
začátečník

Založen: 11. 12. 2004
Příspěvky: 41
Bydliště: SR

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá květen 27, 2005 5:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ano, v telefonu je DCA-500. (DCA-510 bolo s napajanim)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MisticJOE
kolemjdoucí

Založen: 01. 06. 2005
Příspěvky: 1

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: so červen 04, 2005 12:43 pm    Předmět: Re: Servisní dat. kabel Odpovědět s citátem

Milan 7 napsal:
Chci si upravit datový kabel na servisní za účelem flashování, dle http://www.mobilmania.cz/hosting/siemensmania/dir_upravy/upravakabelu.htm.
Kabel mám na USB port a mobil je M55. Po rozebrání 12 pinového konektoru k mobilu jsem ale zjistil, že na mém kabelu
jsou zapojeny jen piny č. 1, 2, 3, 4 a piny č. 5 a 6 jsou jen navzájem propojeny (do dat. kabelu však nevyvedeny).
Má otázka je: mohu-li i přesto použít výše uvedenou úpravu pro bezhavarijní funkci flashování?


>>>huj, mám tak USB kabel a M55, neupravený a chová se i jako servisní. zřejmě to bude tím nabíjením přes USB :-) nebo nevim... takže to zkus bez úpravy... třeba si s tím v_klay poradí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
RDT
táta fóra
táta fóra

Založen: 05. 06. 2005
Příspěvky: 1051

6964.82 SMM
PříspěvekZaslal: út červen 21, 2005 12:16 pm    Předmět: Kabel Odpovědět s citátem

Rozhodl jsem se předělat svůj kabel na servisní podle návodu, ale jakmile jsem kabel rozdělal, zjistil jsem, že kebel vevnitř vypadá takto:




Chtěl bych se zeptat, jestli mohu i takovýto kabel předělat podle tohoto návodu, nebo co je vlastně takovýto kabel zač. Je to originální kabel od Siemensu

(Doufám, že jsem nevložil moc velké obrázky Neutral )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Fiko
kolemjdoucí

Založen: 17. 11. 2004
Příspěvky: 1

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: út červen 28, 2005 8:19 pm    Předmět: kabel Odpovědět s citátem

Mam datovy kabel DCA-540 na USB a s nabijanim (asi to je nabijanie alebo neviem co to je - kuk obrazok), su zapojene piny 1-7, mobil mam CX65. Ako to treba prerobit na servisny kabel? Lebo ja som uplne mimo... www.fiko.sk/kaabel.jpg
_________________
Fiko
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BEZY
čestný člen
čestný člen

Založen: 20. 07. 2004
Příspěvky: 4348
Bydliště: Karlovy Vary

81.16 SMM
PříspěvekZaslal: st červen 29, 2005 10:04 am    Předmět: Re: kabel Odpovědět s citátem

Fiko napsal:
Mam datovy kabel DCA-540 na USB a s nabijanim (asi to je nabijanie alebo neviem co to je - kuk obrazok), su zapojene piny 1-7, mobil mam CX65. Ako to treba prerobit na servisny kabel? Lebo ja som uplne mimo... www.fiko.sk/kaabel.jpg

Nedá

_________________
C35i -> M35i -> M50 -> CX65 -> SX1McLaren -> SXG75 -> HTC HD

http://www.bezysoftware.net

Brew Mobile Commander 2.0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Whitek
administrátor
administrátor

Založen: 06. 10. 2004
Příspěvky: 1015
Bydliště: Praha 8

41313.42 SMM
PříspěvekZaslal: st červen 29, 2005 10:46 am    Předmět: Re: Kabel Odpovědět s citátem

RDT napsal:
Rozhodl jsem se předělat svůj kabel na servisní podle návodu, ale jakmile jsem kabel rozdělal, zjistil jsem, že kebel vevnitř vypadá takto:

http://mujweb.cz/www/zabavard/kabel1.jpg
http://mujweb.cz/www/zabavard/kabel2.jpg

Chtěl bych se zeptat, jestli mohu i takovýto kabel předělat podle tohoto návodu, nebo co je vlastně takovýto kabel zač. Je to originální kabel od Siemensu

(Doufám, že jsem nevložil moc velké obrázky Neutral )


A jak se hlasi?

_________________


SM
Podpořte SiemensManii | Trička SiemensManie | twitter @VitekJezek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky AOL Instant Messenger MSN Messenger
RDT
táta fóra
táta fóra

Založen: 05. 06. 2005
Příspěvky: 1051

6964.82 SMM
PříspěvekZaslal: čt červen 30, 2005 1:34 pm    Předmět: Re: Kabel Odpovědět s citátem

Whitek napsal:
RDT napsal:
Rozhodl jsem se předělat svůj kabel na servisní podle návodu, ale jakmile jsem kabel rozdělal, zjistil jsem, že kebel vevnitř vypadá takto:

http://mujweb.cz/www/zabavard/kabel1.jpg
http://mujweb.cz/www/zabavard/kabel2.jpg

Chtěl bych se zeptat, jestli mohu i takovýto kabel předělat podle tohoto návodu, nebo co je vlastně takovýto kabel zač. Je to originální kabel od Siemensu

(Doufám, že jsem nevložil moc velké obrázky Neutral )


A jak se hlasi?


Po zadání *#06# se pod Acc, napíše: plugget in: DCA-540

(snad jsem dobře pochopil tvou otázku)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Bohaty
kolemjdoucí

Založen: 10. 06. 2005
Příspěvky: 16

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: st červenec 20, 2005 9:34 am    Předmět: nejde mi předělat kabel, návody si protiřečí, prosím o vysvě Odpovědět s citátem

Tak jsem si chtěl předělat A55 na M55. Skončil jsem hned na začátku.
Našel jsem na SiemensManii dva podle mě protichůdné návody na úpravu kabelu, PROSÍM vysvětlíte mi to někdo?
První tvrdí že se napájení pinu 1 připojuje nikoli do telefonu, ale do kabelu. V tom případě by neoriginální kabel nebylo možno použít (nemá pin 1 zapojen).
Druhý (slovenský) zase navádí připojit napájení na konektor telefonu (fotografie tomu odpovídají). Přitom původní kabel je jen 3žilový (tedy neoriginální).
Zkoušel jsem ten druhý návod (protože mám jen neorig.3žilový kabel) a Freia se s telefonem nespojí.
Musím kabel zahodit a koupit si originální vícežilový? Nebo stačí přidat mezi konektory nějaké kablíky?

----citace zmiňovaných dvou navodů------

první radí:
1. Neoriginální kabel má zapojeny piny 2, 3 a 4 - originální datový navíc 1, 7 a 5
2. Odletujeme přívod 1 a připojíme ke kabelu zdroj napětí 3,5 - 4,5V z baterie, a mínus do pinu 2 (společně s již tam přiletovaným drátkem)
3. Do telefonu nepřipojujeme napájení. Pin 1 zůstává nevyužitý.
http://www.mobilmania.cz/hosting/siemensmania/dir_upravy/upravakabelu.htm

druhý radí:
Káblik, ktorý sme si pripravili naletujeme do konektoru. Dlhšiu žilu (neoznačenú, z vonkajška CINCH konektoru) na pin 2-zem, kratšiu žilu (označenú, z kolíka) na pin 1- napájanie.
http://www.mobilmania.cz/hosting/siemensmania/dir_upravy/jak_na_datovy_kabel.htm
http://www.siemensmania.cz/print.php?id=9
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ironic
kolemjdoucí

Založen: 11. 03. 2005
Příspěvky: 18
Bydliště: Brno

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: po srpen 01, 2005 10:00 am    Předmět: Datový na servisní -> M55 Odpovědět s citátem

Zdravím..
Mám tel M55, datový kabel (zapojeny piny 2,3,4), podle návodu tady na SiemensManii jsem připojil napájení (piny 1,2) a nic. V servis.menu je u položky Acc: none. Kde je, prosím, zrada
Navíc při připojeném napájení mi žádný program (SiMoCo, DESserver) nenajde telefon.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
hanni
řád zlatého admina
řád zlatého admina

Založen: 26. 01. 2004
Příspěvky: 13194
Bydliště: Trenčín

15369.70 SMM
PříspěvekZaslal: po srpen 01, 2005 12:17 pm    Předmět: Re: Datový na servisní -> M55 Odpovědět s citátem

ironic napsal:
Zdravím..
Mám tel M55, datový kabel (zapojeny piny 2,3,4), podle návodu tady na SiemensManii jsem připojil napájení (piny 1,2) a nic. V servis.menu je u položky Acc: none. Kde je, prosím, zrada
Navíc při připojeném napájení mi žádný program (SiMoCo, DESserver) nenajde telefon.


Ty chces prerobit kabel,aby Ti komunikoval s x65?

_________________
Kdo umí, ten umí. Kdo neumí, ten čumí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ironic
kolemjdoucí

Založen: 11. 03. 2005
Příspěvky: 18
Bydliště: Brno

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: po srpen 01, 2005 1:54 pm    Předmět: Re: Datový na servisní -> M55 Odpovědět s citátem

hanni napsal:
ironic napsal:
Zdravím..
Mám tel M55, datový kabel (zapojeny piny 2,3,4), podle návodu tady na SiemensManii jsem připojil napájení (piny 1,2) a nic. V servis.menu je u položky Acc: none. Kde je, prosím, zrada
Navíc při připojeném napájení mi žádný program (SiMoCo, DESserver) nenajde telefon.


Ty chces prerobit kabel,aby Ti komunikoval s x65?


Ne, aby komunikoval s M55..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
hanni
řád zlatého admina
řád zlatého admina

Založen: 26. 01. 2004
Příspěvky: 13194
Bydliště: Trenčín

15369.70 SMM
PříspěvekZaslal: po srpen 01, 2005 8:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

aby komunikoval s flashermi,alebo explorermi?
_________________
Kdo umí, ten umí. Kdo neumí, ten čumí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Spac_
kolemjdoucí

Založen: 30. 08. 2005
Příspěvky: 1

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: út srpen 30, 2005 8:14 am    Předmět: Funkční nebo ne? Odpovědět s citátem

Zkoušel jsem předělávku originálního neservisního kabelu na staré M45 s nabíječkou Nokia 3,5 V (zapojení pin 1 a pin 3) vše funguje jako předtím (SiMoCo) telefon navíc evidentně nabíjí (displej) nicméně Freia a novější firmware řvou že na mobilu není napětí - celkově se rozhodně nechová jako servisní. Neví někdo co je špatně. (Snad jsem nepřehlédl nic v diskusi) díky spac_
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Diskuse k článkům Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 6 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group