clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Nahrání OS Linux Mobile nebo Symbian-u do S65
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Nahrání OS Linux Mobile nebo Symbian-u do S65
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  Další
 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Firmware
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Myslíte si že je to uskutečnitelné?
Ano
26%
 26%  [ 60 ]
Nevím,ale byla by to bomba
49%
 49%  [ 110 ]
Ne
8%
 8%  [ 19 ]
Tohle je ale pěkná kravina
15%
 15%  [ 35 ]
Celkem hlasů : 224

Autor Zpráva
jamaica
siemensmaniak
siemensmaniak

Založen: 30. 08. 2004
Příspěvky: 2409
Bydliště: V srdci Evropy

17095.68 SMM
PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2005 7:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rozdílný takt procesoru není tak důležitý.Jde o jeho obnovovací frekvenci.
A to si troufám tvrdit má x65 rychlejší.Mam oba servisní manuály,nebylo lehký je sehnat.Mam na noc o program postaráno Rolling Eyes Whistle

_________________
Bůh odpouští, JÁ NE!
LG G2 d802
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Orpheus
čestný člen
čestný člen

Založen: 25. 12. 2004
Příspěvky: 3637
Bydliště: Bratislava(SK)

14900.34 SMM
PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2005 7:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nigol napsal:
Orpheus napsal:
Mno, mohlo by to ist. Ja som si do PDA nahral linux aj OS na baze MAC. Mohlo byto ist aj na S65. Staci vyrobit loader pre S65 a potom nahrat upraveny OS a malo by to ist


Do IPAQu (a mozna i jinych) se linux da nahrat, ale zajimalo by me, co myslis tim systemem na bazi MAC? Ja znam jenom stolni MAC OS X (samozrejme predtim jeste klaciky Mac OS), ale ten by tam urcite nesel...


OS sa vola OPIE
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
nigol
věrný diskusník
věrný diskusník

Založen: 01. 03. 2004
Příspěvky: 438

2061.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2005 8:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Orpheus napsal:

OS sa vola OPIE


OPIE je graficke prostredi postavene nad jadrem Linuxu, stejne jako teba Qtopia. Ale je fakt, ze s dobry grafickym tematem vypada hodne Macovsky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
nigol
věrný diskusník
věrný diskusník

Založen: 01. 03. 2004
Příspěvky: 438

2061.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2005 8:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak psal Jamaica, na taktu zase tolik nezalezi, ale zalezi na typu procesoru. Zjednodusene receno treba jadro Linuxu kompilovane pro x86 procesory nebude bezet treba na ARM procesoru a naopak diky naprosto rozdilne instrukcni sade, adresovani pameti a dalsim vecem (big endian vs. little endian,...).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
nigol
věrný diskusník
věrný diskusník

Založen: 01. 03. 2004
Příspěvky: 438

2061.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2005 8:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jamaica napsal:

Tohle sem vše pochopil,ten procesor a cipset dohledám.Otázka zní - zkusil by si na tom dělat?Upravit třeba symbian a nebo linux tak aby sme je dostali do S65?


No Symbain pada ze hry hned. nejsou k nemu zdrojaky, takze vetsi upravy jsou temer nemozne. Navic to neni legalni, takze do toho bych urcite nesel.
Co se tyce Linuxu...No jednak nemam S65 a taky nemam vubec zadnou zkusenost s patchovanim a tak. Jinak Ccko umim, ale nikdy jsem nezkousel treba psat do Linuxu ovladac, takze s tim moc zkusenosti nemam, natoz pak s upravama jadra. Jenom pro predstavu, v soucasnosti maji zdrojaky jadra Linuxu asi 160 MB, coz znamena nekolik milionu radku kodu...Takze asi tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
BEZY
čestný člen
čestný člen

Založen: 20. 07. 2004
Příspěvky: 4348
Bydliště: Karlovy Vary

81.16 SMM
PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2005 8:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nigol napsal:
coz znamena nekolik milionu radku kodu...

Takže už stačí jen superman Rolling Eyes

_________________
C35i -> M35i -> M50 -> CX65 -> SX1McLaren -> SXG75 -> HTC HD

http://www.bezysoftware.net

Brew Mobile Commander 2.0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
nigol
věrný diskusník
věrný diskusník

Založen: 01. 03. 2004
Příspěvky: 438

2061.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2005 8:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

BEZY napsal:

Takže už stačí jen superman Rolling Eyes


Treba ne. Pokud by v S65 byl stejny procesor jako treba v Motorole A780, dalo by se pouzit jejich jadro, kterej je samozrejme taky open-source. Dalsi vec je, ze vetsina toho kodu jsou ovladace pro ruzna zarizeni, ale stejne to chce nekoho, kdo se o vyvoj jadra aktivne zajima a ma trochu prehled. Ja jsem zdrojaky jadra videl naposledy uz celkem davno...i kdyz je mam na disku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
novice
začátečník
začátečník

Založen: 17. 08. 2005
Příspěvky: 93

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2005 10:54 pm    Předmět: Linux Odpovědět s citátem

Bolo by to super no absolutne nerealne. Ovladat klavesnicu, display a nieco s tym robit to snad... Ale ako chces telefonovat ? Procedury s kodovanim, bezchybna praca so sietou GSM s tym mnoztvom protokolov, kopa veci sa nezverejnuje, a vsetko v realnom case. Ako sa dozvies co vysielas ? Toto je nad moznosti nadsencov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sustmi
badatel
badatel

Založen: 26. 09. 2004
Příspěvky: 154
Bydliště: Ostrava

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2005 11:31 pm    Předmět: Re: Linux Odpovědět s citátem

novice napsal:
Bolo by to super no absolutne nerealne. Ovladat klavesnicu, display a nieco s tym robit to snad... Ale ako chces telefonovat ? Procedury s kodovanim, bezchybna praca so sietou GSM s tym mnoztvom protokolov, kopa veci sa nezverejnuje, a vsetko v realnom case. Ako sa dozvies co vysielas ? Toto je nad moznosti nadsencov.


Na to že je to NOVICE, tak má pravdu...
K naprogramování jakéhokoli OS bychom potřebovali velice detailní specifikace všeho hardwaru, který mobil obsahuje... A některé věci odzkoušet by bylo snad nemožné (GSM, atd, viz NOVICE).
Takže pokud DŽAMAJKA pokytne nějakou tu dokumentaci stejně se dostanem pouze někde na úroveň jádra (práce s pamětí, I/O operace, možná nějaká ta správa procesů) a jednoduchého grafického rozhraní a tím bychom tak končili... Každopádně jestli Jamaico něco o tom hardwaru najdeš určitě mě to bude zajímat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jamaica
siemensmaniak
siemensmaniak

Založen: 30. 08. 2004
Příspěvky: 2409
Bydliště: V srdci Evropy

17095.68 SMM
PříspěvekZaslal: po listopad 21, 2005 8:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám kompletní(teda snad) servisní dokumentaci k S65 a SX1 - díky Lasky Applause - a tak kdo má zájem,napište SZ a já Vám to když tak upnu na jptuning a nebo rapidshare aby ste si to mohli stahnout.Víc hlav víc ví Anxious Whistle

Arrow kdyby ste někdo narazil na servisní manuál ktý motorole co se o ní zmínil Nigol,prosím kontaktujte mě wink

_________________
Bůh odpouští, JÁ NE!
LG G2 d802
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
szkepek
táta fóra
táta fóra

Založen: 17. 01. 2005
Příspěvky: 1269
Bydliště: Konice - největší prdel na jih od Arktidy a na Sever od Sahary

7861.00 SMM
PříspěvekZaslal: po listopad 21, 2005 6:06 pm    Předmět: Re: Linux Odpovědět s citátem

novice napsal:
Bolo by to super no absolutne nerealne. Ovladat klavesnicu, display a nieco s tym robit to snad... Ale ako chces telefonovat ? Procedury s kodovanim, bezchybna praca so sietou GSM s tym mnoztvom protokolov, kopa veci sa nezverejnuje, a vsetko v realnom case. Ako sa dozvies co vysielas ? Toto je nad moznosti nadsencov.


Ehm, tak ted v tom axi nemam jasno. Pokud vim, do takovehle hloubky bysme jit nemuseli, nebo jo ? Pokud bysme chteli nahrat syst. treba z nejakeho smartfounu, tak tam uz bude GSM atd.... komplet zdokumentovany, ne ?

viz : http://www.mizi.com/en/index/smartphone

jamaica napsal:
Mám kompletní(teda snad) servisní dokumentaci k S65 a SX1 - díky Lasky Applause - a tak kdo má zájem,napište SZ a já Vám to když tak upnu na jptuning a nebo rapidshare aby ste si to mohli stahnout.Víc hlav víc ví Anxious Whistle

Arrow kdyby ste někdo narazil na servisní manuál ktý motorole co se o ní zmínil Nigol,prosím kontaktujte mě wink


me by se docela hodily ty servis manualy. Mohl bys je hodit na repidšéra nebo někam ? Není to nelegální, pokud vím. Ja vim ze jsem podle nekterych z vas asi lama, ale treba bych neco mohl zkusit, myslim ze uplne levej nejsem a hlavne jsem na vasi strane wink Angel

_________________
Vita Circulus ést !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jamaica
siemensmaniak
siemensmaniak

Založen: 30. 08. 2004
Příspěvky: 2409
Bydliště: V srdci Evropy

17095.68 SMM
PříspěvekZaslal: po listopad 21, 2005 6:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Arrow Oba dva servisní manuály sou už od rána na rapidu a link na stažení je na první straně této diskuse v mém prvním příspěvku. wink Budu ho editovat a vždy tam doplňovat každej krok kupředu. Whistle
Takže si to mužeš klidně sosnout a zkoumat,budu jen rád když se přidáš Applause
Jinak pokud sem na ICQ tak mě klidně kontaktujte i tímto způsobem wink

_________________
Bůh odpouští, JÁ NE!
LG G2 d802
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mr. Hahn alias ConPower
siemensmaniak
siemensmaniak

Založen: 12. 09. 2004
Příspěvky: 2714

14862.50 SMM
PříspěvekZaslal: po listopad 21, 2005 7:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle mě to je teda pěkná blbost, ale pokud se vám to povede (jako že u Siemensů je možné všechno ), budu vám gratulovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pholman
začátečník
začátečník

Založen: 23. 04. 2005
Příspěvky: 73

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: po listopad 21, 2005 7:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Protože věřím v úspěch, těším se až se tady na SM objeví jednou článek "Jak dostat dostat OS do (x)S65" Applause (už aby to bylo Pray )

Resp. bych vám za takový návod i zaplatil Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jamaica
siemensmaniak
siemensmaniak

Založen: 30. 08. 2004
Příspěvky: 2409
Bydliště: V srdci Evropy

17095.68 SMM
PříspěvekZaslal: po listopad 21, 2005 8:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Právě sem přidal link na servisní manuál pro Motorolu A780,která by měla jet na Linuxu.Tak můžete porovnávat čipsety a procesory wink
Dalším členem týmu se stal Lasky Applause

_________________
Bůh odpouští, JÁ NE!
LG G2 d802
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Firmware Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  Další
Strana 3 z 19

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group