clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - M50 a GPRS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

M50 a GPRS

 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> x62 a starší řady -> x50
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xhibit
začátečník
začátečník

Založen: 03. 02. 2005
Příspěvky: 41

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: út prosinec 13, 2005 10:19 am    Předmět: M50 a GPRS Odpovědět s citátem

Resim pripojeni k internetu,pres mobil.. konkretne M50. Ve specifikacich jsem cetl ze GPRS podporuje ale ma "GPRS: max. download/upload 4/1" ,pritom novejsi telefony maji 4/2 .V cem je rozdil? Kdyz budu pripojeny pres tento telefon k pc pres USB kabel nebude nejak telefon omezovat rychlost pripojeni? A napada me jeste druha vec,mam kabel k tomuto telefonu na COM, ten asi nebude vhodny na pripojeni k internetu,nebo bude stacit? Dik za kazdou radu..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
simp
moderátor
moderátor

Založen: 23. 07. 2005
Příspěvky: 1244
Telefon: S65
11968.90 SMM
PříspěvekZaslal: út prosinec 13, 2005 10:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ten kabel asi vadit nebude. Připojení bude tak pomalé, že COM port bude v pohodě stíhat. A to 4/1 nebo 4/2. To druhý číslo je počet kanálů pro odesílání dat, to první pro stahování. Novější telefony ale mají pro stahování myslím i kolem deseti. Jestli 4/1 nebo 4/2 myslím velký rozdíl není.
Je to sice dobrý telefon. Ale jako pevný připojení k PC bych ho nepoužil. Maximálně k notebooku, na práci s poštou.

_________________
M50 unlock java † CX70 FW56 Elfpack 2.3 † S65 FW58 Elfpack 2.3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xhibit
začátečník
začátečník

Založen: 03. 02. 2005
Příspěvky: 41

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: út prosinec 13, 2005 11:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

no jak se tak divam tak treba i M75 ma "jen" 4/2 . Co bych teda potreboval ze telefon aby byla vyuzita plne rychlost? tech 128kb nebo kolik to vlastne ma...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
simp
moderátor
moderátor

Založen: 23. 07. 2005
Příspěvky: 1244
Telefon: S65
11968.90 SMM
PříspěvekZaslal: út prosinec 13, 2005 2:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No, možná jsem se trochu seknlul, ale rychlosti 128 kb/s nedosáhneš. Ono GPRS jako pevné připojení k internetu není to pravé. Jak jsem říkal, spíš k notebooku, k PDA. Ta rychlost je daň za to, že si mobilní, což doma u PC moc nevyužiješ.
Ale chápu, každý nemá jinou možnost pevného připojení. My jsme taky dlouho nic neměli, jen vytáčenou linku. Teď v naší obci zřídili síť Wifi.

Tobě se doma žádná jiná možnost než GPRS nenabízí?

_________________
M50 unlock java † CX70 FW56 Elfpack 2.3 † S65 FW58 Elfpack 2.3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
truhlik
elfmaster
elfmaster

Založen: 11. 08. 2004
Příspěvky: 405
Bydliště: Praha

8069.50 SMM
PříspěvekZaslal: út prosinec 13, 2005 2:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

trochu neco pro upresneni.

tech 10, co tu nekdo zminoval, neni pocet kanalu, ale trida 10, a to znamena 4/2.

znamena to kolik slotu lze pro prenaseni dat vyuzit. mobil dokaze pracovat jen s 5ti sloty najednou, takze kdyz ma uzivatel 4/2 tak bud jede pres 4/1 nebo 3/2, podle toho, jak zatezuje download/upload.

snad je to ted jasnejsi Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xhibit
začátečník
začátečník

Založen: 03. 02. 2005
Příspěvky: 41

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: út prosinec 13, 2005 3:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to simp: Prave ze bohuzel neni jina moznost, jak jsem psal bude to spis pro pritelkyni, ja mam net v praci tak ze ho doma vicemene nepotrebuju.. Ona ma bydliste v takove hezke prdylce,nic tam neni k dispozici,je to kopec na kopci,tam wi-fi asi v zivote nebude.Bude to jen na surfovani,zadne stahovani neni potreba.
Tak me proste zajimalo jestli jeji stavajici mobil bude aspon trochu na tohle vhodny..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
simp
moderátor
moderátor

Založen: 23. 07. 2005
Příspěvky: 1244
Telefon: S65
11968.90 SMM
PříspěvekZaslal: út prosinec 13, 2005 8:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

truhlik napsal:
tech 10, co tu nekdo zminoval, neni pocet kanalu, ale trida 10, a to znamena 4/2.

Jo, nějak jsem popletl dohromady třídu GPRS a počet kanálů.


xhibit napsal:
Prave ze bohuzel neni jina moznost, Ona ma bydliste v takove hezke prdylce,nic tam neni k dispozici,je to kopec na kopci,tam wi-fi asi v zivote nebude.Bude to jen na surfovani,zadne stahovani neni potreba.
Tak me proste zajimalo jestli jeji stavajici mobil bude aspon trochu na tohle vhodny..

Myslím, že víceméně vhodný je, nemyslím si, že by se vyplatilo kvůli tomu kupovat nový telefon.
To my jsme asi 2 000 obec, nedávno tu obec zřídila síť Wifi (300 Kč měsíčně). Vtip je v tom, že začali zjišťovat zájem o toto připojení i v okolních prdelích (konecsvěta v lese, počet trvalých obyvatel OSM) . Vážně! Akorát nevím, jak to dopadlo.

_________________
M50 unlock java † CX70 FW56 Elfpack 2.3 † S65 FW58 Elfpack 2.3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xhibit
začátečník
začátečník

Založen: 03. 02. 2005
Příspěvky: 41

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: po prosinec 26, 2005 9:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak ze pripojeni uz mam rozjete, kdyz neco stahuju frcim 8kb/s coz je 2x tolik co jsem cekal
Ale problem je v tom ze jsem pripojeni rozjel pouze pres muj m65 a "t-mobile communication center" ,pres jakykoliv jiny program treba mpm me nekomunikoval korektne nalezeny gprs modem,jenom pres soft od t-mobile.pres M50 se mi to nepovedlo Sad .Kabel mam usb aligator (hlasi se jako prolific,ovladace mam nejnovejsi) ale at pouziju jakykoliv soft tak me zase asi nefunguje korektne gprs modem.a soft od t-mobile tenhle telefon nepodporuje (po telefonatu na operatora udajne kvuli tomu ze oni tenhle telefon nikdy neprodavaly).Nemate nekdo tip na soft nebo jak rozjet korektne gprs modem tohodle telefonu abych pripojeni rozjel i pres nej?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xhibit
začátečník
začátečník

Založen: 03. 02. 2005
Příspěvky: 41

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt prosinec 29, 2005 11:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak uz jsem vyzkousel uplne vsechno co me napadlo,nasel jsem GPRS programek primo pro m50 na strankach siemensu a zase nic... Pres M50 se me proste GPRS pripojeni rozjet nepodarilo Shame on you .Ted mam pujceny MT50 a ten slape jak hodinky... fakt netusim v cem je problem..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Obiwankenobi
začátečník
začátečník

Založen: 25. 09. 2004
Příspěvky: 77

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: út leden 03, 2006 4:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Teda 8 kb/s cez GPRS to fici Shocked to je asi lokalita priamo pod BTS a vyhradeny pristup...sa mi ani nechce verit,realita byva tak okolo 5 kb/s pri dobrom signale.Aspon v SR u Orange.

Inak ten M50 treba skusit aj s COM kablom,mozno je problem s tym USB.Alebo mozno by pomohol aj reset telefonu,pripadne novsi fw
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xhibit
začátečník
začátečník

Založen: 03. 02. 2005
Příspěvky: 41

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt leden 05, 2006 1:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No na stejnem USB kabelu me bezi bez problemu siemens MT50. A dokonce disponuju i kabelem na COM, puvodne urceny sice pro zadu x35 ale ruzne programy typu data suite me pres neho bezi,GPRS opet nikoliv..
Firmware je tam tusim 18,dostupny je 19. Jakym zpusobem se flashuje u tohoto telefonu? je to jen soubor *.bin, pres winsup me to vubec neslo..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> x62 a starší řady -> x50 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group