clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - S75 - koupeno - zkušenosti
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

S75 - koupeno - zkušenosti
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 163, 164, 165  Další
 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Řada x72, x75
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mobico
badatel
badatel

Založen: 11. 08. 2005
Příspěvky: 186

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: so leden 14, 2006 8:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jirkab napsal:
Tak už mám zřejmě jasno jak je to s tím budíkemu mé S75. Takže zpočátku budil normálně (v pátek ráno), potom jsem večer provedl master reset (kvůli vymazání nepotřebných špatně nastavených zkušebních datových profilů). V sobotu ráno mi po tomto zásahu budík fungoval obráceně (jak jsem již psal-zakázané dny budil, povolené nikoliv). Dnes dopoledne jsem provedl formátování disku v telefonu(samozřejmě obě dvě standardní funkce v menu). Od té doby budík nefunguje vůbec - tváří se jako, že je vyplý. Jinak funkci formátování telefonu nikomu nedoporučuji dělat a ani funkci tovární nastavení (MR). Je to skutečně kompletní formát. Na disku data zbyde 40,39KB!. Nezůstane tam skutečně vůbec nic (ani jediná T9!!). Tady zřejmě je i zakopaný pes kolegy, který psal, že prováděl tyto dvě funkce a popisoval problémy s vibracemi(změnou atd..). Tyto problémy zase já nemám, mě fungují vibrace tak jak mají bez problémů. Takže ještě jednou: opatrně s funkcemi "tovární nastavení" a "formát", jen bůh a možná ještě siemens ví co všechno vymazávají.
Mě v mém problému nepomohla ani obnova kompletní zálohy dat disku "D"(což se dalo čekat), ani kompletní obnova zálohy EEPROM, ani přehrání fw. Takže pokud na něco do pondělí nepříjdu tak jim to odnesu zpět do prodejny ať mě naučí jak se nastavuje buzení .
... master reset nadále doporučuji, pokud jde o formátování paměti (nikoliv paměťové karty) tak to do té doby než bude k dispozici ffs, anebo nemáte-li provedenou zálohu všech složek a souborů, tak doporučuji neformátovat. Je k tomu jeden prostý důvod-vymažete téměř všechny soubory a složky potřebné pro chod telefonu - vedle budíku, systémových ikon a T9, ještě mnoho dalších důležitých složek... Kdyby se někomu chtělo zjistit co vše lze vymazat formátováním může si udělat jednoduchý pokus., předtím je nutná ale záloha. Doporučuji použít TotalCommander: objeví se tři položky-cache, config, data. Tyto překopírujte do PC a na zkopírovaných si změňte atributy podle originálu v telefonu (pro následné zpětné kopírování do founu). Pak proveďte formátování paměti v telefonu a znovu spojte telefon s PC a otevřte v TotalCommanderu. Po otevření složek cache, config, data zjistíte že v nich zbylo torzo původních. Pokud někdo při hraní s S75 provedl formátování vnitřní paměti tak sám způsobil její částečnou nefunkčnost. Nezoufejte - na stránkách Benq&Siemensu je ke stažení FFS archiv (stahuje se do PC) i T9 (stahuje se do telefonu): http://www.benqmobile.com/cds/frontdoor/0,2241,hq_en_0_115711_rArNrNrNrN_1%253AHQ_2%253A109595,00.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mobico
badatel
badatel

Založen: 11. 08. 2005
Příspěvky: 186

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: so leden 14, 2006 9:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jirkab napsal:
No čéče a to napíšeš až teď já tě zakousnu. Jdu na to. A jak jsi otevřel skryté disky? Já Ti zase na oplátku povím jak zálohovat a obnovovat EEPROM. Jinak nedoporučuji používat stávající program EEPROMFORM (pro očistu free EELITE) pro předchozí řady. Dojde k umrtvení telefonu, ale jelikož program předtím provede zálohu není problém potom jí naprat zase zpět a telefon zfunkčnit. Naprat zpět se dá v EEPROMTOOL, ale předtím, je třeba telefon uvést do service mode a to mi jde ze stávajících programů pouze v nejnovějších PU.
Čéče nevěděl sem že se někteří noví vlastníci pustí do zkoumání S75 s takovou vervou, že bez předchozího dotazu bezelstně naformátují paměť. \Teď k věci: v TotalCommmandru si v nastavení/zobrazení zvolíš ukázat skryté soubory a budeš mít vnitřnosti Ska jak na talíři. Jinak díky za nabídku EEPROMU ale fak jej nepotřebuju, na zprovoznění "umrtvené" S75 cosi mám. Ještě k tomu ffs archivu na nějž jsem dal odkaz - nejsou tam všechny položky které se mohou formátováním paměti vymazat, ale na fungování telefonu stačí. Jinak kdo bude potřebovat T9 tak ať mne nechá zprávu a já mu jí stejně jako některé další vymazané "maličkosti" pošlu mailem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavelc
čestný člen
čestný člen

Založen: 20. 05. 2004
Příspěvky: 130

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: so leden 14, 2006 9:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pro jirkab:
Když používáš SiMoCo: můžeš mi říct, jestli lze vyčíst adresář, případně co všechno v programu s tímto telefonem nefunguje? Asi se k němu (k tomu telefonu) jen tak brzy nedostanu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mobico
badatel
badatel

Založen: 11. 08. 2005
Příspěvky: 186

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: so leden 14, 2006 9:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Za "lež" s master resetem jsem se už omluvil a omlouvám se znova. Vidím že se moc nevyplácí přispívat radami ve věcech méně známých, za to ale bezesporu prospěšných - viz servisní manuály a diskuse k nim, nejen v případě Siemensu. Pokud jsem psal o důkladném prozkoumání tak trvám na tom že to je důležité, nikde jsem ale nepsal o důkladném vymazání prostřednictvím formátu paměti. Nenapadlo mne, že se někdo bez předchozí konzultacedo něj pustí. Mimochodem podobné možnosti už byly v předchozích typech Siemensu (Motorola atd.) a důsledky (následky) jsou vesměs známy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kesu
čestný člen
čestný člen

Založen: 24. 10. 2004
Příspěvky: 2669
Bydliště: Cheb,Praha

14913.56 SMM
PříspěvekZaslal: ne leden 15, 2006 12:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To jirkab: Tahle diskuze je velice zajímavá a důležitá.Čte ji také mnoho zájemcu o tento telefon. Jenže se zde od začátku objevuje řada nedostatku a chyb telefonu.Některé jsou skutečné a jiné se například dějí pouze jednomu vlastníkovi,nebo jsou způsobeny nepozorností atd.Jsou sice po několika příspěvcí opraveny.Nebo alespon objasněny jejich příčiny,ale je to dost nepřehledné. Pro bych navrhoval,teda kdyby se ti chtělo (máš totiž 1. příspěvek v tomhle topicu),abys do něj napsal výhody a nevýhody tohoto telefonu.Ale pouze ty,které jsou ověřeny alespoň ze tří zdrojů. Nechceme přeci odrazovat zbytečně zájemce o tento telefon ne?
_________________
http://www.gpsmaps.ic.cz - 50 GB zkalibrovanych map pro TrekBuddy a OziExplorer CE (Celá ČR - 1:100k,50k,25k,10k a 10k - letecká) + Evropa


SM
C35>S35>MT50>M55>S55>CX65>SXG75>ASUS P535 WM 6.1+4GB miniSD+pouzdro Kusell+držak na kolo+baterie+HF+folie Boxwave ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
mobico
badatel
badatel

Založen: 11. 08. 2005
Příspěvky: 186

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne leden 15, 2006 7:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

SMIKEE napsal:
Počkej.U S75 se dá nastavit melodie z karty?Na S65 se ta melodie vždycky nakopíruje do mobilu d'oh!
... ano u S75 se dá nastavit melodie z karty...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yurii
všeználek
všeználek

Založen: 01. 03. 2005
Příspěvky: 679
Bydliště: Praha (CZ)

3360.44 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: ne leden 15, 2006 9:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

mobico napsal:
SMIKEE napsal:
Počkej.U S75 se dá nastavit melodie z karty?Na S65 se ta melodie vždycky nakopíruje do mobilu d'oh!
... ano u S75 se dá nastavit melodie z karty...

Jo to potvrzuju dokonce se ani nekopíruje do telefonu, zatim mi budík funguje bez chyby...
EDIT: Když ale hraje muzika z karty a začne zvonit budík tak to hraje klasickou od výrobce přednastavenou melodii.
EDIT: 2mobico:Zkoušim ten VSOFS plugin na jinym počítači a bez problémů to běhá akorát mi to nezobrazuje ty systémové disky, neni možný že bys měl nějákou jino verzi telefonu u který to ještě neni zamčený nebo která je dělaná podle X65? Co se interního designu týče, myslim si že vezrze z emulátoru tomu byla dost podobná...

_________________
C10--CT65->C(SL)65--S75--S75--S75(fialová)
Teď už jen nokie E-series E50--E51--E52

MAOrh:"co jde zku*vit taky musi jit i napravit"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Yurii
všeználek
všeználek

Založen: 01. 03. 2005
Příspěvky: 679
Bydliště: Praha (CZ)

3360.44 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: ne leden 15, 2006 11:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No podle mýho neni zvuk repráčkem ale tim jak dobře zvládá dekódovat muziku ten chip ATI imageon...
_________________
C10--CT65->C(SL)65--S75--S75--S75(fialová)
Teď už jen nokie E-series E50--E51--E52

MAOrh:"co jde zku*vit taky musi jit i napravit"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Yurii
všeználek
všeználek

Založen: 01. 03. 2005
Příspěvky: 679
Bydliště: Praha (CZ)

3360.44 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: ne leden 15, 2006 11:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

mobico napsal:
Yurii napsal:
mobico napsal:
To Yurii: abychom si ujasnili co se v TC objevuje: jsou to 3 složky - cache, config, data (případně MMS karta). Po jejich otevření se objeví "běžné" i systémové podsložky....

No právě že já tam mam jenom složky Data a MMC kartu, nic víc nic míň Confused
... tak to fakt nevím, chybu ale nehledej v telefonu, teď jsem na stejných pluginech co sem tě poslal zkoušel dvě SL75 a dvě S75 vše shodné - cache, config, data (u S75 navíc MMC/karta)

Jaký máš na nich FW? Mne se tam fakticky neobjevujou OD tools 2 taky nejde, házi to nějákou chybu, VSFE to chybu nehází ale zas to nefunguje... Crying or Very sad

TotalCommander:

_________________
C10--CT65->C(SL)65--S75--S75--S75(fialová)
Teď už jen nokie E-series E50--E51--E52

MAOrh:"co jde zku*vit taky musi jit i napravit"


Naposledy upravil Yurii dne ne leden 15, 2006 11:28 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
hanni
řád zlatého admina
řád zlatého admina

Založen: 26. 01. 2004
Příspěvky: 13194
Bydliště: Trenčín

15369.70 SMM
PříspěvekZaslal: ne leden 15, 2006 12:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A otvaral si niecim disky Config a Cache?
_________________
Kdo umí, ten umí. Kdo neumí, ten čumí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Yurii
všeználek
všeználek

Založen: 01. 03. 2005
Příspěvky: 679
Bydliště: Praha (CZ)

3360.44 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: ne leden 15, 2006 12:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

hanni napsal:
A otvaral si niecim disky Config a Cache?
Nicim nejdou otevřít nejsem přece uplně hloupej... proste a jednoduš se tomu telefon dosti aktivně brání...
_________________
C10--CT65->C(SL)65--S75--S75--S75(fialová)
Teď už jen nokie E-series E50--E51--E52

MAOrh:"co jde zku*vit taky musi jit i napravit"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
mobico
badatel
badatel

Založen: 11. 08. 2005
Příspěvky: 186

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne leden 15, 2006 3:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Přikláním se k tomu, aby se všechny příspěvky oobsahující problémy a zároveň i "návody" na jejich řešení vymazaly - je v tom strašný zmatek. Asi by stálo za to, udělat složku v níž by se sepsaly a postupně doplňovaly problémy které se v S75 objevily a zároveň i případné návody atd. jak je odstranit. Převládají tady totiž problémy způsobené zásahem do instalace (formát vnitřní paměti) tudíž nic za co by mohl výrobce a telefon samotný. Náprava tohoto problému není nikterak problémová a každý kdo ať už úmyslně nebo nevědomně naformátoval multimediální sektor na vnitřní paměti a tím smazal zvuky, obrázky, themata + některé další složky - T9 atd., by měl nápravu sám zvládnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pecaIII
badatel
badatel

Založen: 06. 12. 2005
Příspěvky: 113

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: po leden 16, 2006 7:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak včera sem s75 dost potrápil, sekla se asi 5x.
Podařilo se mi rozjet email přes seznam, wap mi zatím nefunguje.
Postřeh k budíku: mě funguje jen když je zaplý a nastaven na "denně".
zatím nemám kabel, tak sem zkoušel přetáhnout data z karty pomocí čtečky - funguje všechno Very Happy

mínusy:
- budík,
- stejná hlasitost vyzvánění pro volání, zprávy, budík,....

Celkově sem spokojenej a nelituji koupě

edit: ještě malé mínus, při nabíjení baterky nejde vytáhnout slot s kartou,
zavazí tomu konektor nabíjení. Ale to je odpustitelné wink

_________________
m35 -> mt50 -> m55 -> s75_fw17


Naposledy upravil pecaIII dne po leden 16, 2006 9:49 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mobico
badatel
badatel

Založen: 11. 08. 2005
Příspěvky: 186

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: po leden 16, 2006 10:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Daks napsal:
muzete nekdo popsat jak provest update na FW13, je v tom nejakej problem, nebo hacek, na co si dat pozor?
lze pouzit ofic. CZ update siemensu ze sekce Servis/Firmware?
... update na v.13 je bez problému, doporučuji pochopitelně plně nabitou baterii a zazálohovat si data v telefonu, ale to je každému už snad jasné...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xSamuell
začátečník
začátečník

Založen: 16. 06. 2005
Příspěvky: 65

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: po leden 16, 2006 11:42 am    Předmět: Budík Odpovědět s citátem

Tak, mně přestal budík fungovat úplně. Ať nastavím vše jakkoliv, prostě nebudí:-(((
Jsem ochotnej toho zkousnout hodně, ale tohle je fakt vrchol. Tupci od Siemensu (Benq), nejsou už schopní udělat telefon, na kterym by běhaly alespoň základní funkce...
Jestli brzy nebude velmi kvalitni FW, půjde brzy do světa a koupim si nokii a opustim siemense po cca 10ti letech Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall

_________________
S6=>SL10=>S25=>M35i=>S35i=>ME45i=>SL45i=>S55=>S65=>S75. Prostě čistokrevnej Simensák:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Řada x72, x75 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 163, 164, 165  Další
Strana 2 z 165

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group