clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - GPS ako pouzivat s SXG75
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

GPS ako pouzivat s SXG75
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 36, 37, 38  Další
 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> BREW -> Siemens SXG75
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
FOXXX
VIP
VIP

Založen: 20. 09. 2004
Příspěvky: 2424
Bydliště: Zubří (okres Vsetín)
Telefon: HTC HD
14880.90 SMM
PříspěvekZaslal: po leden 30, 2006 10:25 pm    Předmět: Re: GPS a ActiveSync od Microsoftu Odpovědět s citátem

0903427089 napsal:
http://www.microsoft.com/windowsmobile/activesync/default.mspx
s tymto by sa mal dat pripojit GPS signal z SXG75 do PC.

No tohle je pro smartphones se systémem windows mobile

_________________
S10, C35, C40, 2x S35, S45, ME45, M55, S55, S65, S75, CF110, SL45i, SXG-75, HTC Artemis, HTC Touch Cruise
HKW600,HTC Touch HD


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mad1
začátečník
začátečník

Založen: 01. 02. 2006
Příspěvky: 88

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: st únor 01, 2006 10:22 am    Předmět: GPS na SXG75 a připojení k PC Odpovědět s citátem

SXG 75 mě zajímá zejména technicky a proto se snažím m.j. taky o max. využití GPS. Prozatím největším úspěchem bylo připojení k PC přes USB kabel Koracell MDCUGC-C75 (cca 500 Kč). V Device manageru na PC se po připojení SXG 75 (předtím instalace MPM) a instalaci driverů objeví 3 virtuální com porty a jeden z nich je NMEA! Přes Hyperterminal jsem ověřil, že na tomto portu je skutečně k dispozici standardní NMEA protokol.
Musím dodat, že tuto informaci jsem doposud nikde nečetl, naopak na jiných fórech se bezostyšně tvrdilo, že GPS přijímač nemá std. výstup. Právě GPS testuji s OziExplorerem - chodí stejně dobře, jako můj postarší Garmin.
Při troše snahy půjde jistě propojit GPS SXG 75 obdobně i před BT připojení. Zjištěné skutečnosti v mých očích významně posouvají využitelnost tohoto skvělého founu! Těším se, že někdo další možná došel ještě dál. Tušíte, kde je v SXG 75 přesně umístěna GPS anténa - to je podle mne ZÁSADNÍ informace? Uměl by někdo z SXG 75 dostat klasickou sériovou linku s NMEA protokolem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
feretti
badatel
badatel

Založen: 15. 01. 2006
Příspěvky: 141
Bydliště: Bratislava

265.50 SMM
PříspěvekZaslal: st únor 01, 2006 10:35 am    Předmět: Re: GPS na SXG75 a připojení k PC Odpovědět s citátem

[quote="mad1"]SXG 75 mě zajímá zejména technicky a proto se snažím m.j. taky o max. využití GPS. Prozatím největším úspěchem bylo připojení k PC přes USB kabel Koracell MDCUGC-C75 (cca 500 Kč). V Device manageru na PC se po připojení SXG 75 (předtím instalace MPM) a instalaci driverů objeví 3 virtuální com porty a jeden z nich je NMEA! Přes Hyperterminal jsem ověřil, že na tomto portu je skutečně k dispozici standardní NMEA protokol.
Musím dodat, že tuto informaci jsem doposud nikde nečetl, naopak na jiných fórech se bezostyšně tvrdilo, že GPS přijímač nemá std. výstup. Právě GPS testuji s OziExplorerem - chodí stejně dobře, jako můj postarší Garmin.
Při troše snahy půjde jistě propojit GPS SXG 75 obdobně i před BT připojení. Zjištěné skutečnosti v mých očích významně posouvají využitelnost tohoto skvělého founu! Těším se, že někdo další možná došel ještě dál. Tušíte, kde je v SXG 75 přesně umístěna GPS anténa - to je podle mne ZÁSADNÍ informace? Uměl by někdo z SXG 75 dostat klasickou sériovou linku s NMEA protokolem?[/quote]

Zdravim, ides na to dobre - len zlozito. Treba dostat z SXG ten signal von. Ak je softwerovo v mobile, musi sa dat dostat von... Skus pozriet Siemens devices - oni vyrobili jeden kus, co je cisto GPS prijmac a komunikuje cez BT s kompom... Ja teraz nemam cas na taketo skusky.
100% je jeden siemens produkt cisty GPS prijmac BT o velkosti asi 3x7 cm so synchronizacnym softom.

_________________
S6 - S35 - S45 - S55 (dead) - S65 - S75 (5dni) - SXG75 & 512MB SanDisc (48º9'21''N, 17º9'30''E)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mad1
začátečník
začátečník

Založen: 01. 02. 2006
Příspěvky: 88

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: st únor 01, 2006 11:01 am    Předmět: Re: GPS na SXG75 a připojení k PC Odpovědět s citátem

[quote="feretti"][quote="mad1"]Zdravim, ides na to dobre - len zlozito...

ferreti sorry, ale jsi poněkud mimo. O GPS toho vím zjevně o něco víc než jsi čekal. V tuto chvíli je GPS v SXG 75 v ČR (a dál na východ) prakticky k ničemu. Pro spoustu z nás nadšených nových majitelů tohoto founu je proto informace o využití jako externí GPS k PC rozhodně zajímavá. Mezi tím jsem ji vyzkoušel i s R66 2005 (2003 neumí dostatečně vysoká čísla com portů).
Pokud jsem tvou poznámku pochopil správně, pak nerozumím tomu, proč bych si kupoval BT GPS za několik tisíc Kč (... SK), když už ji mám ve formě SXG75 v kapse a "zadarmo".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
feretti
badatel
badatel

Založen: 15. 01. 2006
Příspěvky: 141
Bydliště: Bratislava

265.50 SMM
PříspěvekZaslal: st únor 01, 2006 11:06 am    Předmět: Re: GPS na SXG75 a připojení k PC Odpovědět s citátem

[quote="mad1"][quote="feretti"]
mad1 napsal:
Zdravim, ides na to dobre - len zlozito...

ferreti sorry, ale jsi poněkud mimo. O GPS toho vím zjevně o něco víc než jsi čekal. V tuto chvíli je GPS v SXG 75 v ČR (a dál na východ) prakticky k ničemu. Pro spoustu z nás nadšených nových majitelů tohoto founu je proto informace o využití jako externí GPS k PC rozhodně zajímavá. Mezi tím jsem ji vyzkoušel i s R66 2005 (2003 neumí dostatečně vysoká čísla com portů).
Pokud jsem tvou poznámku pochopil správně, pak nerozumím tomu, proč bych si kupoval BT GPS za několik tisíc Kč (... SK), když už ji mám ve formě SXG75 v kapse a "zadarmo".


Treba ziskat signal z SXG75. O tom je to. Nik hovori ze si to mas kupit ale ze je vysokopravdepodobne, ze soft k tomu je. Inak je ten SXG75 naozaj dal na vychod k nicemu Smile

_________________
S6 - S35 - S45 - S55 (dead) - S65 - S75 (5dni) - SXG75 & 512MB SanDisc (48º9'21''N, 17º9'30''E)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
feretti
badatel
badatel

Založen: 15. 01. 2006
Příspěvky: 141
Bydliště: Bratislava

265.50 SMM
PříspěvekZaslal: st únor 01, 2006 11:24 am    Předmět: GPS Odpovědět s citátem

[color=red]K tomu vsetkemu, myslim ze ked uz par ludi prestane bavit radio, mp3 a 12ikonove menu a zacnu sa venovat rozchodeniu GPS -tak to rozchodime:)... Myslim, ze toto je dobra tema, len to chce cas a par nadsencov[/color]

[b]ps: a uz si tu na fore nebudem pisat sam sebe...[/b]

_________________
S6 - S35 - S45 - S55 (dead) - S65 - S75 (5dni) - SXG75 & 512MB SanDisc (48º9'21''N, 17º9'30''E)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alpha2
pisatel
pisatel

Založen: 24. 11. 2005
Příspěvky: 220
Bydliště: Olomouc

661.00 SMM
PříspěvekZaslal: st únor 01, 2006 12:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hoši zlatí, ani nevíte, jak hltám vše, co píšete!!! Pray
Kašlete na to, že jste jen dva...možná česem se někdo přidá.
Nejsem určitě sám, kdo toto fórum čte s očekáváním, že se o GPS v SXG75 doví něco více.
Přez svoji nižší gramotnost v této zcela specifické oblasti, bohužel, nejsem schopen rozumějšího příspěvku na toto fórum, než je tento OT, kterým vám vyjadřuji maximální podporu a poděkování za bádání v této oblasti. Díky. A2 8) Applause

_________________
C25, S35, ME45, SXG75 FW22, HTC Diamond, HTC HD2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kesu
čestný člen
čestný člen

Založen: 24. 10. 2004
Příspěvky: 2669
Bydliště: Cheb,Praha

14913.56 SMM
PříspěvekZaslal: st únor 01, 2006 2:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky se přidávám - jen to tu pěkně rozebírejte,testujte a zkoušejte. Mooc mě zajímají všechny pokroky a novinky u použití GPS v SXG.Je to výborná funkce,tak ted už to jen zprovoznit.
Příspívat do této diskuze zatím nebudu,protže v oblasti GPS jsem nováček.
Pokud by ste potřebovali něco vyzkoušet a pod. Klidně se na mě obraťte - zkusím co bude v mých silách.
Jinak doufám že se tohlé téma bude dál rozjíjet

_________________
http://www.gpsmaps.ic.cz - 50 GB zkalibrovanych map pro TrekBuddy a OziExplorer CE (Celá ČR - 1:100k,50k,25k,10k a 10k - letecká) + Evropa


SM
C35>S35>MT50>M55>S55>CX65>SXG75>ASUS P535 WM 6.1+4GB miniSD+pouzdro Kusell+držak na kolo+baterie+HF+folie Boxwave ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
FOXXX
VIP
VIP

Založen: 20. 09. 2004
Příspěvky: 2424
Bydliště: Zubří (okres Vsetín)
Telefon: HTC HD
14880.90 SMM
PříspěvekZaslal: st únor 01, 2006 3:38 pm    Předmět: Re: GPS na SXG75 a připojení k PC Odpovědět s citátem

mad1 napsal:
SXG 75 mě zajímá zejména technicky a proto se snažím m.j. taky o max. využití GPS. Prozatím největším úspěchem bylo připojení k PC přes USB kabel Koracell MDCUGC-C75 (cca 500 Kč). V Device manageru na PC se po připojení SXG 75 (předtím instalace MPM) a instalaci driverů objeví 3 virtuální com porty a jeden z nich je NMEA! Přes Hyperterminal jsem ověřil, že na tomto portu je skutečně k dispozici standardní NMEA protokol.
Musím dodat, že tuto informaci jsem doposud nikde nečetl, naopak na jiných fórech se bezostyšně tvrdilo, že GPS přijímač nemá std. výstup. Právě GPS testuji s OziExplorerem - chodí stejně dobře, jako můj postarší Garmin.
Při troše snahy půjde jistě propojit GPS SXG 75 obdobně i před BT připojení. Zjištěné skutečnosti v mých očích významně posouvají využitelnost tohoto skvělého founu! Těším se, že někdo další možná došel ještě dál. Tušíte, kde je v SXG 75 přesně umístěna GPS anténa - to je podle mne ZÁSADNÍ informace? Uměl by někdo z SXG 75 dostat klasickou sériovou linku s NMEA protokolem?

teď si nejsem jistý, jestli jsem tě správně pochopil. Ty jsi ten program opravdu úspěšně propojil s SXG tak, aby zobrazoval tvou polohu na mapě? Já mám pouze infomapu 12 a v té nejde změnit port pro příjem NMEA protokolu. Je tam napevno COM1 Brick wall

_________________
S10, C35, C40, 2x S35, S45, ME45, M55, S55, S65, S75, CF110, SL45i, SXG-75, HTC Artemis, HTC Touch Cruise
HKW600,HTC Touch HD


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mad1
začátečník
začátečník

Založen: 01. 02. 2006
Příspěvky: 88

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: st únor 01, 2006 3:58 pm    Předmět: GPS na SXG75 je využitelné skvěle a ihned! Odpovědět s citátem

Prozatimní výsledky bádání s GPS pro SXG75:
- na několika fórech byla diskutována "citlivost" GPS přijímače, nikdo ale neřekl, co si pod tím představuje. Samotný foun neumí prozradit o svém boji o viditelné družice nic, proto jsem použil free verzi OziExploreru a její fci GPS Fix Data, která zobrazí, které družice přijímač vidí. Výsledek je skvělý - na okně vedle sebe leží Garmin eTrex Legend a SXG75, Garmin si v těchto uměle špatných podmínkách téměř neškrtne (max 4 družice, obvykle 2 - tedy nenaviguje), SXG75 vidí téměř pořád 5 a více družic! Jako výsledek celodenního testu je to jasné vítězství našeho oblíbence Applause ... a to mám Garmina taky rád
- všichni pláčete nad špatnou (žádnou) využitelností GPS v SXG75, hotové mapy ČR nejsou, ale protože data existují (vím co říkám), tak je otázka jen ekonomické úvahy VDOdayton, kdy udělají i Česko (data pro SK nevidím reálně Sad ). A o tom to je - jste ochotní platit řádově 1€ za každou trasu? Obávám se, že málokdo z nás, leda tak na zkoušku na hraní. Legální mapa celého státu jako ČR stojí od cca 1kKč do 6kKč (TomTom, Garmin, SmartMaps, PocketKim ...). Obě varianty (služba podle VDOdayton i "mapa" naládovaná najednou) jsou tedy dost drahé.
- mnou vyzkoušené propojení GPS SXG75 pomocí USB kabelu k PC s M$ Windows je pro mnohé z nás docela dobrou variantou, jak si na GPS navigaci sáhnout hned a s minimálními náklady. Chodí mi to skvěle a navigovat mohu jak o život. Sw stáhnete legálně v trial verzi (pozor - existuje ještě "demo" verze, tu ne) na www.oziexplorer.com, popř. i jinde, mapu CZ a SK na http://www.skyfly.cz/gpspraxe/. Chápu, že pro začátečníky může být představa navigace v sestavě SXG75 - kabel - PC rozčarováním, ale jak jsem již napsal - berte to jako začátek hned a zadarmo. GPS je samostatná kapitola a na webu najdete informací fůru ... i spoutu zajímavého sw. Já sám využívám k navigaci PDA a zmíněný Garmin + spousty map a sw.
Jako úvod k okamžitému využití GPS v SXG75 by to mohlo stačit, ke GPS sw tady nemá smysl nic psát - o tom jsou jiná fóra, pokud to někdo technicky s SXG75 nerozdýchá, zkusím pomoct. BT připojení GPS mi zatím nechodí (samotného founu ano).
Pokud pojedu v dohlednu mimo ČR, obětuji se a prozkoumám praktické fungování samotného SXG75 a sw VDOdayton, pokud to už někdo udělal, dejte vědět, ušetřím 20€.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kesu
čestný člen
čestný člen

Založen: 24. 10. 2004
Příspěvky: 2669
Bydliště: Cheb,Praha

14913.56 SMM
PříspěvekZaslal: st únor 01, 2006 4:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mohl by si napsat takový stručný návod jak co nastavit a propojit aby to fungovalo? takovej návod pro začátečníky (Hlavně pro ten program oziexplorer)
_________________
http://www.gpsmaps.ic.cz - 50 GB zkalibrovanych map pro TrekBuddy a OziExplorer CE (Celá ČR - 1:100k,50k,25k,10k a 10k - letecká) + Evropa


SM
C35>S35>MT50>M55>S55>CX65>SXG75>ASUS P535 WM 6.1+4GB miniSD+pouzdro Kusell+držak na kolo+baterie+HF+folie Boxwave ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Miroslav Šůs
řád zlaté antény
řád zlaté antény

Založen: 29. 10. 2005
Příspěvky: 906
Bydliště: Rotava

5861.00 SMM
PříspěvekZaslal: st únor 01, 2006 7:38 pm    Předmět: GPS Odpovědět s citátem

Taky bych vás rád podpořil v této diskuzi. O GPS v tomto mobilu mě zajímá vše, ale bohužel nemůžu nic přidat, protože ot om nevím zhola nic.
_________________
C25 -> C35i -> C45 -> M55 -> MC60 -> CX65 -> SXG75(fw22) + 1GB RS-MMC + IMS 700 + HHB 700 + S75(fw40) na porovnani
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FOXXX
VIP
VIP

Založen: 20. 09. 2004
Příspěvky: 2424
Bydliště: Zubří (okres Vsetín)
Telefon: HTC HD
14880.90 SMM
PříspěvekZaslal: st únor 01, 2006 9:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

gps jsem úspěšně otestoval v tom oziexploreru a funguje perfektně Applause Applause Applause
jediná chyba je v tom programu. Mapy nejsou příliš detajlní. Možná jsem měl stáhnout jiné, než autoatlas čr, ale nenašel jsem jiné tak komplexní.
další testy provedu na r66. Ta je, aspoň co si pamatuju podrobná víc

thanks for Mad1 za informace

_________________
S10, C35, C40, 2x S35, S45, ME45, M55, S55, S65, S75, CF110, SL45i, SXG-75, HTC Artemis, HTC Touch Cruise
HKW600,HTC Touch HD


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mad1
začátečník
začátečník

Založen: 01. 02. 2006
Příspěvky: 88

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt únor 02, 2006 11:06 am    Předmět: II: GPS na SXG75 je využitelné skvěle a ihned! Odpovědět s citátem

Díky za pozitivní reakce na moje bádání, zkusím přidat stručný návod jak na GPS v SXG75 ve spolupráci s PC - komu už to funguje, číst nemusí:
1. Potřebujete USB kabel Koracell MDCUGC-C75 (www.koracell.cz), popř. originál DCA-540 (s tím to snad vyzkoušel FOXXX). Dále potřebujete PC s M$ Windows (používám XP) a samozřejmě SXG75.
2. Instalujete Siemens Mobile Phone Manager (MPM) se vším všudy, připojíte přes USB kabel SXG75 a měly by se doinstalovat (automaticky) virtuální COM porty - v mém případě:
- COM7 (pro komunikaci s PC)
- COM8 (Siemens Diagnostic Interface)
- COM9 (Siemens NMEA Device)
Pro naše účely je důležitý zejm. NMEA port, ověřit jeho existenci lze (v M$W XP) přes Start - Settings - Control panel - Administrative tools - Computer Management - Device Manager - Ports. Kupodivu komunikační port pro MPM v něm nevidím, jen v MPM, ale NMEA musí být vidět!
3. Kontrolní bod, netřeba provádět. Spustíte HyperTerminal - obvykle "C:\Program Files\Windows NT\hypertrm.exe", zadáte lib. jméno spojení, na dalším okně zvolíte Connect using COM9 (popř. váš NMEA port - viz. bod 2), a v dalším okně můžete max. zvýšit rychlost komunikace (ale je to jedno). Pak na tlf. spustím aplikaci Navigace od VDOdayton, nezapomeňte zvolit internal GPS! Bez ohledu na to, jestli má GPS signál, měla by na obrazovce běžet textová komunikace NMEA protokolem.
Někdy se mi při pokusech stane, že podle 2. sice COM port vidím, ale podle tohoto bodu 3. nejede NMEA, obvykle stačí vytáhnout USB kabel a za 10sec ho připojit - vytvoří se znovu COM port a NMEA jede. Max. ještě vypnu a zapnu odpojený telefon - to mimochodem pomáhá pokud v terénu nemůže GPS SXG75 najít družice víc jak 5 minut - nezapomeňte ale vždy znovu nastavit Internal GPS.
4. Pokud máte připojenou SXG75, zapsané číslo NMEA COM portu, spuštěnou navigaci na mobilu a zvolenou interní GPS, umístěte před dalšími pokusy GPS tak, aby našla družice - tedy ikonky „zezelenaly“. Některé sw totiž hlásí stejně jak to, že GPS vůbec nenajdou, tak to, že GPS pouze nemá platná data (signál z družic).
5. Samotné bádání nad navigačními softy je do jiné diskuse, měli by jste být schopni připojit všechny M$W sw, které umí NMEA-0183 protokol (to jsou všechny, které znám). Přesto alespoň naznačím. Zjednodušeně seženete softy 2 druhů, první mají data vektorová a umí navigaci křižovatku po křižovatce, tam je potřeba sw kupovat. Nebo mají data rastrová (např. naskenované mapy) a ty lze vyrábět i vlastními silami, byť i zde jsou problémy s aut. právy (např. ShoCart ale prodává své "padesátky" i do OziExploreru). Konkrétní nejběžnější:
- Route 66 2003 - skutečně skvělý soft, umí celou Evropu, ale umí max COM6 ... tedy bohužel Sad
- Route 66 2005 - Evropa v něm končí CZ, dále na východ (SK, PL, HU ...) není nic, zato ale umí až po COM12, dáte Okno - Stav GPS (CTRL-6) - Yes - šipka vpravo nahoře - COM9. A je to!
- OziExplorer - (viz předchozí informace ve fóru - doporučuji na hraní Trial verzi a stáhnout nějakou nakalibrovanou mapu), načtěte vhodnou mapu, pak v konfiguraci (Alt-C) nastavte GPS - Výrobce GPS - NMEA; dále COM - Com port - 9 (popř. vámi zjištěný) - Uložit. menu Pohyblivá mapa - Zahájit NMEA ... (CTRL-S) a navigujete. Lze také pomocí Zobrazit opravné údaje GPS (CTRL-F) vidět stav družic (vyčítám SXG75, že tuto základní informaci nemá).
Kde sehnat první mapy do Ozi jsem již dříve uvedl, doporučuji ještě odkazy www.gpsweb.cz ; gps.slansko.cz ; www.navigacegps.cz a http://www.skyfly.cz/gpspraxe/ (tam je dokonce pod odkazem software kompletní návod jak udělat mapy do Ozi - já to tak dělám). Map na webu najdete spousty, chce to jen trpělivost.
Programů pro PC jsou desítky, rastrových, vektorových, s různými vlastnostmi i pokrytím a samozřejmě i cenou. Jakmile ale dostanete do PC NMEA protokol, vyhráli jste a stačí jen si vybírat podle představ a vlastní kapsy.
Přijatelná navigace přímo do SXG75 bude pro CZ jistě relativně brzy - podívejte se např. na www.tomtom.com, nebo na www.wayfinder.cz (obojí zatím není pro nás). Problémem není napsat soft, ale udržovat mapy aktuální. Přípravou digitálních map se zabývá jen pár firem a všichni výrobci sw od nich data kupují. Obávám se ale, že ne každý z nás je připraven dát za mapy potřebný obnos.

Mějte se príma a neztraťte se Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
feretti
badatel
badatel

Založen: 15. 01. 2006
Příspěvky: 141
Bydliště: Bratislava

265.50 SMM
PříspěvekZaslal: čt únor 02, 2006 11:08 am    Předmět: Re: II: GPS na SXG75 je využitelné skvěle a ihned! Odpovědět s citátem

MAD1
Diky za skvele rady. Pridem z prace domov a idem hladat volne comporty. :) Toto je najlepsia sprava od vydania SXG75.

_________________
S6 - S35 - S45 - S55 (dead) - S65 - S75 (5dni) - SXG75 & 512MB SanDisc (48º9'21''N, 17º9'30''E)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> BREW -> Siemens SXG75 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 36, 37, 38  Další
Strana 2 z 38

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group