clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - GPS ako pouzivat s SXG75
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

GPS ako pouzivat s SXG75
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 36, 37, 38  Další
 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> BREW -> Siemens SXG75
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
FOXXX
VIP
VIP

Založen: 20. 09. 2004
Příspěvky: 2424
Bydliště: Zubří (okres Vsetín)
Telefon: HTC HD
14880.90 SMM
PříspěvekZaslal: čt únor 02, 2006 4:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

návod od mad1 je podrobný a v pořádku. Jen doplnění... ani snad není potřeba složitě testovat připojení. To navíc může být pro lidi, kteří si s počítačem extra nerozumí zbytečně složité. Stačí mít zaplý navigační systém v mobilu tak, aby zelenou fajfkou ukazoval dostupnost (interní), připojit k PC a pak se věnovat konkrétnímu programu. Nastavit příslušný com, připojení...
A ktěm portům. Pokud program umí max com6, tak není problém. Ve správci hardwaru se dají porty přejmenovat (změnit z COM9 na třeba COM4 +restart PC). Problém je u výborné infomapy12, která podporuje pouze comunication port COM a ikdyž comy přehodím, tak si stejně najde právě ten jeden "opravdový" a na com1, kde nastaví emulovaný telefonem zvysoka se*e...

_________________
S10, C35, C40, 2x S35, S45, ME45, M55, S55, S65, S75, CF110, SL45i, SXG-75, HTC Artemis, HTC Touch Cruise
HKW600,HTC Touch HD


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kesu
čestný člen
čestný člen

Založen: 24. 10. 2004
Příspěvky: 2669
Bydliště: Cheb,Praha

14913.56 SMM
PříspěvekZaslal: čt únor 02, 2006 5:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Moc děkuji za návod.
Jenže v mém případě to má menší háček - za selou dobu používání se mi mobil připojil k družici tak 3x. A to ještě na nejvyšším kopci v okolí.Prostě když vylezu před barák nebo na balkon,tak nemám šanci to připojit. Nevíte čím by to mohlo být způsobené? děje se vám to taky?

_________________
http://www.gpsmaps.ic.cz - 50 GB zkalibrovanych map pro TrekBuddy a OziExplorer CE (Celá ČR - 1:100k,50k,25k,10k a 10k - letecká) + Evropa


SM
C35>S35>MT50>M55>S55>CX65>SXG75>ASUS P535 WM 6.1+4GB miniSD+pouzdro Kusell+držak na kolo+baterie+HF+folie Boxwave ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Miroslav Šůs
řád zlaté antény
řád zlaté antény

Založen: 29. 10. 2005
Příspěvky: 906
Bydliště: Rotava

5861.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt únor 02, 2006 8:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kesu napsal:
Moc děkuji za návod.
Jenže v mém případě to má menší háček - za selou dobu používání se mi mobil připojil k družici tak 3x. A to ještě na nejvyšším kopci v okolí.Prostě když vylezu před barák nebo na balkon,tak nemám šanci to připojit. Nevíte čím by to mohlo být způsobené? děje se vám to taky?

Já mám též problém. Mě se ještě vůbec nepovedlo spojit s družicí.

_________________
C25 -> C35i -> C45 -> M55 -> MC60 -> CX65 -> SXG75(fw22) + 1GB RS-MMC + IMS 700 + HHB 700 + S75(fw40) na porovnani
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bonebreaker
začátečník
začátečník

Založen: 29. 03. 2005
Příspěvky: 68

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá únor 03, 2006 1:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Miroslav Šůs napsal:
Já mám též problém. Mě se ještě vůbec nepovedlo spojit s družicí.

Mně se to taky stávalo, dokonce sem chtěl sem do SM napsat příspěvek kvůli tomu. Ale ode dneška mi na povel chodí.
Bylo to totiž tím, že sem mu nikdy nedal dost času na to, aby se připojil. Teďka vždycky 'Navi' spustím, následně "minimalizuju" a pokračuju v práci s telefonem a pak až po chvíli se přepnu zpět. On se mezi tím vždycky připojí . Třeba to je u Vás taky tím "nedostatečným čekáním".. Think

_________________
SXG75

blackandwhite.ic.cz

love-calculator

http://bb-s65.wz.cz/index.php
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FOXXX
VIP
VIP

Založen: 20. 09. 2004
Příspěvky: 2424
Bydliště: Zubří (okres Vsetín)
Telefon: HTC HD
14880.90 SMM
PříspěvekZaslal: pá únor 03, 2006 9:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

poprvé mi to trvalo víc, než 3/4 hodiny... Nejlepší je fakt být někde venku, zapnout navigaci na pozadí a nemyslet na ni Teď to trvá tak kolem 5 min než se najde...
_________________
S10, C35, C40, 2x S35, S45, ME45, M55, S55, S65, S75, CF110, SL45i, SXG-75, HTC Artemis, HTC Touch Cruise
HKW600,HTC Touch HD


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kesu
čestný člen
čestný člen

Založen: 24. 10. 2004
Příspěvky: 2669
Bydliště: Cheb,Praha

14913.56 SMM
PříspěvekZaslal: pá únor 03, 2006 10:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No mě to poprvé taky trvalo děsně dlouho,ale od tý doby se mi kromě jedný lokality nebovedlo zatím připojit ani po hodinovém čekání Brick wall
_________________
http://www.gpsmaps.ic.cz - 50 GB zkalibrovanych map pro TrekBuddy a OziExplorer CE (Celá ČR - 1:100k,50k,25k,10k a 10k - letecká) + Evropa


SM
C35>S35>MT50>M55>S55>CX65>SXG75>ASUS P535 WM 6.1+4GB miniSD+pouzdro Kusell+držak na kolo+baterie+HF+folie Boxwave ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
mad1
začátečník
začátečník

Založen: 01. 02. 2006
Příspěvky: 88

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá únor 03, 2006 12:14 pm    Předmět: Problémy s připojením GPS SXG75 Odpovědět s citátem

Vaše problémy s "připojením" GPS jsou nepříjemné, už i v mých minulých příspěvcích jste asi zaznamenali, že jsem taky občas se signálem bojoval. K tomu taky směřovala moje výčitka SXG75. Bez obrazovky s viditelností družic jsou JAKÉKOLIV závěry o stavu GPS k ničemu. Kdo jste zkoušel v OziExploreru obrazovku stavu družic (CTRL-F), mělo by vám to být jasné. I ty nejhloupější GPS přístroje tuto obrazovku mají a podle ní lze usuzovat, co se děje. Pro správnou fci musíte "vidět" min. 3-4 družice, dále musí přijímač GPS zhruba vědět kde je a kolik je hodin (datum). Taky musí mít aktuální data o stavu družic (Almanach + efemeridy -načítají se dost dlouho - viz www.gpsweb.cz/gps.htm). Přijímač tedy ví předem jaké družice jsou aktuálně "nad ním" a hledá pouze ty. Pokud máte zasynchonizovaný přijímač v místě s dobrou viditelností (volný terén), pak ho vypnete a zase zapnete, měl by se obvykle "chytit" do minuty. Pokud naopak přijímač vypnete, přejedete do USA a po třech měsících ho zapnete, bude si muset nejprve zjistit potřebné informace a podle toho mu může připojení trvat mnohem déle (i desítky minut). Po prvním zapnutí GPS nemusí mít načteny korektní almanach a efemeridy ani u nás!

U SXG75 nevíme kde má anténu GPS přijímače a jaké má směrové vlastnosti, podle mých zkoumání je (vcelku logicky) poblíž horní hrany tlf. a žádnou "směrovost" jsem u ní nezaznamenal (což je správně). Vůbec nic nevíme o hw a sw řešení samotného GPS přijímače (je to speciální a docela výkonný počítač a Siemens ho asi nevyvíjel, ale modul koupil). Normální GPS např. může po cca 10 min. bez signálu přestat vyhledávat, nevíme ani kolikakanálový GPS přijímač je osazen (staré byly 1 kanál, moderní min. 12 kanál) ...
Uvědomte si dále, že stínit volnému výhledu na oblohu můžete i vy! Z manuálu jsem usoudil, že pro použití v autě bude možné připojit sdruženou GSM/UMTS/GPS anténu - mně to ale chodí ve stojánku pod sklem auta docela dobře. Dále se mi (možná náhodou) podařilo několikrát GPS po delším vzdorování "ukecat" pomocí volby Setup - Internal, pak se chytla během pár vteřin.

Závěr - dokud nebude na displeji SXG75 alespoň číslo s počtem družic skutečně viditelných a počtem družic akceptovaných přijímačem pro navigaci, budeme to mít (bez připojeného PC) těžké. Ideální je ta obrazovka, o které se zmiňuji výše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BEZY
čestný člen
čestný člen

Založen: 20. 07. 2004
Příspěvky: 4348
Bydliště: Karlovy Vary

81.16 SMM
PříspěvekZaslal: pá únor 03, 2006 12:37 pm    Předmět: Re: Problémy s připojením GPS SXG75 Odpovědět s citátem

mad1 napsal:
U SXG75 nevíme kde má anténu GPS přijímače...


_________________
C35i -> M35i -> M50 -> CX65 -> SX1McLaren -> SXG75 -> HTC HD

http://www.bezysoftware.net

Brew Mobile Commander 2.0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Miroslav Šůs
řád zlaté antény
řád zlaté antény

Založen: 29. 10. 2005
Příspěvky: 906
Bydliště: Rotava

5861.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá únor 03, 2006 12:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

bonebreaker napsal:

Mně se to taky stávalo, dokonce sem chtěl sem do SM napsat příspěvek kvůli tomu. Ale ode dneška mi na povel chodí.
Bylo to totiž tím, že sem mu nikdy nedal dost času na to, aby se připojil. Teďka vždycky 'Navi' spustím, následně "minimalizuju" a pokračuju v práci s telefonem a pak až po chvíli se přepnu zpět. On se mezi tím vždycky připojí . Třeba to je u Vás taky tím "nedostatečným čekáním".. Think

Díky moc za radu, bylo to opravdu nedostatečným čekáním. Pustil jsem navigaci, nechal jsem mobila ležet někde u okna a do 10 min. už se připojil.

_________________
C25 -> C35i -> C45 -> M55 -> MC60 -> CX65 -> SXG75(fw22) + 1GB RS-MMC + IMS 700 + HHB 700 + S75(fw40) na porovnani
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FOXXX
VIP
VIP

Založen: 20. 09. 2004
Příspěvky: 2424
Bydliště: Zubří (okres Vsetín)
Telefon: HTC HD
14880.90 SMM
PříspěvekZaslal: pá únor 03, 2006 8:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Po různých pokusech a konzultaci s Mad1, doporučuji všem, kteří si chtějí vyzkoušet a nebo aktivně používat GPS, program Route66 2003 Je relativně podrobný, plánuje trasy...
_________________
S10, C35, C40, 2x S35, S45, ME45, M55, S55, S65, S75, CF110, SL45i, SXG-75, HTC Artemis, HTC Touch Cruise
HKW600,HTC Touch HD


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mbad
začátečník
začátečník

Založen: 16. 09. 2005
Příspěvky: 41
Bydliště: Mariánské Lázně

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: so únor 04, 2006 3:00 pm    Předmět: GPS rozchození Odpovědět s citátem

Poradí někdo prosím,kde dělám chybu.
Spustím program pro navigaci v tel.zeleně mám zaškrtnuto v záložce SELECT GPS pouze SIMULATOR..... INTERNALje s červeným křížkem.V obou případech když dám další v bodě 1 píše Address is being validated a po určité chvíli to ukáže chybu JP003:Was unable to establish a connection to the Internet.
Děkuji za pomoc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FOXXX
VIP
VIP

Založen: 20. 09. 2004
Příspěvky: 2424
Bydliště: Zubří (okres Vsetín)
Telefon: HTC HD
14880.90 SMM
PříspěvekZaslal: so únor 04, 2006 3:08 pm    Předmět: Re: GPS rozchození Odpovědět s citátem

mbad napsal:
Poradí někdo prosím,kde dělám chybu.
Spustím program pro navigaci v tel.zeleně mám zaškrtnuto v záložce SELECT GPS pouze SIMULATOR..... INTERNALje s červeným křížkem.V obou případech když dám další v bodě 1 píše Address is being validated a po určité chvíli to ukáže chybu JP003:Was unable to establish a connection to the Internet.
Děkuji za pomoc

V prvé řadě přepni na internal. Po to co to uděláš je nejlepší dát aplikaci na pozadí, telefon zamknout a jít na hodně dlouhou procházku Razz Mně poprvé trvalo víc jak třičtvrtě hodiny než "se našel". To poznáš jednoduše, že se křížek změní na zelenou fajfku a bude ti psát zeměpisnou šířku a délku. Není potřeba cokoliv dělat, jen čekat. Další připojení už bude do několika málo minut. Ale je lepší to testovat venku, protože budovama si GPS signál razí cestu obtížně...

_________________
S10, C35, C40, 2x S35, S45, ME45, M55, S55, S65, S75, CF110, SL45i, SXG-75, HTC Artemis, HTC Touch Cruise
HKW600,HTC Touch HD


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mbad
začátečník
začátečník

Založen: 16. 09. 2005
Příspěvky: 41
Bydliště: Mariánské Lázně

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: so únor 04, 2006 3:11 pm    Předmět: Re: GPS rozchození Odpovědět s citátem

Děkuji za info a ještě malý dotaz.Nechat to být i přes to že to ukazuje tu chybu spojení jak jsem psal?
Děkuji
FOXXX napsal:
mbad napsal:
Poradí někdo prosím,kde dělám chybu.
Spustím program pro navigaci v tel.zeleně mám zaškrtnuto v záložce SELECT GPS pouze SIMULATOR..... INTERNALje s červeným křížkem.V obou případech když dám další v bodě 1 píše Address is being validated a po určité chvíli to ukáže chybu JP003:Was unable to establish a connection to the Internet.
Děkuji za pomoc

V prvé řadě přepni na internal. Po to co to uděláš je nejlepší dát aplikaci na pozadí, telefon zamknout a jít na hodně dlouhou procházku Razz Mně poprvé trvalo víc jak třičtvrtě hodiny než "se našel". To poznáš jednoduše, že se křížek změní na zelenou fajfku a bude ti psát zeměpisnou šířku a délku. Není potřeba cokoliv dělat, jen čekat. Další připojení už bude do několika málo minut. Ale je lepší to testovat venku, protože budovama si GPS signál razí cestu obtížně...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FOXXX
VIP
VIP

Založen: 20. 09. 2004
Příspěvky: 2424
Bydliště: Zubří (okres Vsetín)
Telefon: HTC HD
14880.90 SMM
PříspěvekZaslal: so únor 04, 2006 3:18 pm    Předmět: Re: GPS rozchození Odpovědět s citátem

mbad napsal:
Děkuji za info a ještě malý dotaz.Nechat to být i přes to že to ukazuje tu chybu spojení jak jsem psal?
Děkuji

v telefonu nic jiného, než že to zapneš nedělej. je to zbytečné. Nejsou české mapy. Snad jen zatím Pray
pro tebe má význam pouze záložka TRIP INFO a v ní current position. Tam ti to píše tu fajfku a polohu. Ale v kombinaci s navigačními programy v pc to funguje 100%

_________________
S10, C35, C40, 2x S35, S45, ME45, M55, S55, S65, S75, CF110, SL45i, SXG-75, HTC Artemis, HTC Touch Cruise
HKW600,HTC Touch HD


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Miroslav Šůs
řád zlaté antény
řád zlaté antény

Založen: 29. 10. 2005
Příspěvky: 906
Bydliště: Rotava

5861.00 SMM
PříspěvekZaslal: so únor 04, 2006 3:21 pm    Předmět: Re: GPS rozchození Odpovědět s citátem

mbad napsal:
ukáže chybu JP003:Was unable to establish a connection to the Internet.

Mně to hlásí úplně srejnou chybu, myslím si, že to bude operátorem. Já se na internet dostanu, ale ostatní věci co chtěj na net, tak hlásí chybu připojení. Já mám ETho a už od něj utíkám. Pray

_________________
C25 -> C35i -> C45 -> M55 -> MC60 -> CX65 -> SXG75(fw22) + 1GB RS-MMC + IMS 700 + HHB 700 + S75(fw40) na porovnani
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> BREW -> Siemens SXG75 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 36, 37, 38  Další
Strana 3 z 38

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group