clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - EF81-koupeno-zkušenosti
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

EF81-koupeno-zkušenosti
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Další
 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Telefony na platformě BREW
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Diamondking
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 30. 09. 2004
Příspěvky: 319
Bydliště: Karviná

1262.50 SMM
PříspěvekZaslal: čt květen 18, 2006 10:04 am    Předmět: EF81-koupeno-zkušenosti Odpovědět s citátem

Jestli by to nevadilo, chtěl bych zde schromáždit zkušenosti s koupí, chyby a rady od těch šťastlivců, kteří majiteli tohoto telefonku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
budik01
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 19. 09. 2004
Příspěvky: 309
Bydliště: Ostrava

1261.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt květen 18, 2006 11:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

prvni dojmy pozitivni po par dnech zkouseni trochu rozpacite.
zpracovani perfektni,je to krasavec.

telefon beha celkem stabilne mrzi me jenom rychlost pri ovladani vnejsiho displaye.spusteni prehravace nebo foceni trva dost dlouho.
Celkem me mrzi psani SMS ktere tefon zkracuje.jinak se na nem pisem celkem dobre.z hlavy me nic nenapada,spise jestli nekdo ma nejake konkretni dotazy rad zodpovim.

_________________
...........Crrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.............
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
reALTom
začátečník
začátečník

Založen: 04. 05. 2006
Příspěvky: 37

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt květen 18, 2006 12:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Design telefonu a zpracování opravdu solidní, člověk nemá pocit, že drží plastovou hračku. Jinak je možná dobře, že se u nás začal prodávat až týden později, než v Německu, tam lidi chytli ještě více nevychytané verze fw, někteří vraceli zpět dříve, než udělali update. I když je i tady možné, že někdo koupí dovoz a verze fw<23.

Telefon se mi zdá stabilní, opera mini a jimm icq běhá taky v pohodě, dobíjení přes usb se určitě hodí Smile Jestli přístroj s vyššími verzemi fw trochu zrychlí - přál bych si to, ale tak hrozný to zase není.

Ještě k updatu přes GPRS, hlavně nezapomeňte nastavenej wap profil, to pak zjištění existence nové verze fw vyjde draho Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Sibstr
badatel
badatel

Založen: 05. 10. 2004
Příspěvky: 198
Bydliště: Prague

270.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt květen 18, 2006 11:42 pm    Předmět: Prvý pohľad Odpovědět s citátem

Tady přidávám odkaz na prvý pohľad:
http://www.mobilmania.sk/Mobilnetelefony/AR.asp?ARI=6466&CAI=2103
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Diamondking
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 30. 09. 2004
Příspěvky: 319
Bydliště: Karviná

1262.50 SMM
PříspěvekZaslal: pá květen 19, 2006 9:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě k updatu přes GPRS, hlavně nezapomeňte nastavenej wap profil, to pak zjištění existence nové verze fw vyjde draho

Moc tady to nechápu. Vím, že lze dělat update firmwaru přes GPRS, to znamená "vzdušnou cestou". To potom fičí přes wap? To by bylo opravdu drahé. Já wap neměl nikdy nastavený a ani ho nehodlám nastavovat. A i kdybych ho měl, to by si mobil sám stáhl nový update?

Další je zkracováni sms. To znamená, že píše v t9 s diakritikou, neřeší to nový fw, tak jako třeba u CX 75 to bylo, tuším do fw 12 a potom už v pohodě.

Mobil je to moc krásný a nadupaný, soudě dle foto a údajů, ale já bydlím v takové díře světa, kde snad nebude nikdy. Nejbližší město je Ostrava a tam jsem každou chvíli a ještě ho tam největší prodejci nemají. Proto se omlouvám za tyto dotazy Anxious
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
reALTom
začátečník
začátečník

Založen: 04. 05. 2006
Příspěvky: 37

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá květen 19, 2006 10:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No já právě nastavil netové profily wap i přes APN internet.t-mo... a u té kontroly firmwaru jsem omylem ponechal, aby použil pro spojení profil wap. Jen tak kontrola nové verze bez stažení patche se prodražila :-)) Ono i tak to vyjde na nějaké peníze, budou to rozdílové patche cca 1 MB.

Jinak jsem na ten mobil čekal každým dnem od ledna, co o něm psali a 4.května mi přišlo echo z ofiko obchodu na andělu, že je na skladě. Jsem kvůli tomu skončil i dřív v práci Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Diamondking
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 30. 09. 2004
Příspěvky: 319
Bydliště: Karviná

1262.50 SMM
PříspěvekZaslal: pá květen 19, 2006 11:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Se máš, tady je díra a já ho chci vidět na živo než si ho koupím, ale vypadá to, že to bude každým dnem. Dík a ahoj Hand
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pantani
kolemjdoucí

Založen: 18. 09. 2004
Příspěvky: 9

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: so květen 20, 2006 9:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

budik01 napsal:
prvni dojmy pozitivni po par dnech zkouseni trochu rozpacite.
zpracovani perfektni,je to krasavec.

telefon beha celkem stabilne mrzi me jenom rychlost pri ovladani vnejsiho displaye.spusteni prehravace nebo foceni trva dost dlouho.
Celkem me mrzi psani SMS ktere tefon zkracuje.jinak se na nem pisem celkem dobre.z hlavy me nic nenapada,spise jestli nekdo ma nejake konkretni dotazy rad zodpovim.


Rád bych se zeptal, jestli lze nějak javovou aplikaci přenést na pozadí - např. icq, nebo nějaký přehrávač, třeba jako to umí K750i od SE.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
budik01
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 19. 09. 2004
Příspěvky: 309
Bydliště: Ostrava

1261.00 SMM
PříspěvekZaslal: so květen 20, 2006 9:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

no nemusis na to mit zadnou aplikaci EF81 stejne jako SXG75 podporuje multitasking,takze tam mas pod kontextovymi klavesami tlacitko a muzes pohodlne prepinat mezi spustenymi aplikacemi. zkousel sem mit rozepsanou SMS,spusteneho jimma, prehravac MP3 a fotak:) a telefon uz byl lenivejsi ale bezel..Smile
_________________
...........Crrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.............
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wosuk
věrný diskusník
věrný diskusník

Založen: 04. 09. 2004
Příspěvky: 428

2061.00 SMM
PříspěvekZaslal: so květen 20, 2006 11:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tohle vsechno zaroven jde i u S75 bez patche.. jde ale dat icq na pozadi tak, ze je pouze zakladni displej?
_________________
Siemens S8, Alcatel OT easy -> view, N 3310, MT50, M55, S55, S65, S75, SL75 a N73
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
reALTom
začátečník
začátečník

Založen: 04. 05. 2006
Příspěvky: 37

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: so květen 20, 2006 6:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Brouczech
kolemjdoucí

Založen: 20. 05. 2006
Příspěvky: 6
Bydliště: Ústí nad Labem

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: so květen 20, 2006 7:42 pm    Předmět: java aplikace Odpovědět s citátem

tak jsem taky zakoupil tohoto krasavce,ale mám tu jeden problémek. Dá se hra či aplikace .jar přesunout normálka do telefonu a instalaci udělat normálke ve phonu?? Vím že na CD je prográmek na přesuny......ale je to celkem otravný a navíš když sem chtěl takhle nainstal Jimma.... stejně v mobilu nikde není vidět Sad Instalace jde OK,pak se me to zeptá jestli chci restart,OK....po znovunaběhnutí se doinstaluje....a konec!!! v mobilu stejně nic neni!!!!! Ještě mam dotaz ohledně temat!!! Přímo zte stránek Siemense jsem si nějaký sosnul....koncovka .std...když si tema přesunu do mobilu,chci ho spustit...a zase ouha....ukáže se chyba a hláška pro tento typ souboru chybí aplikace.....Stále s tím zápasím a nic!!!!Nikde o těch java bo tědlech tematech nic neni,v manualu ani na netu jsem nic nevidel!!! myslíte že mám nějakou ch. v mobilu??nebo jsem tak bl... že to neumim?? Moc Vám díky za případné info.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkab
čestný člen
čestný člen

Založen: 28. 09. 2004
Příspěvky: 2051
Bydliště: Praha

4280.90 SMM
PříspěvekZaslal: so květen 20, 2006 7:58 pm    Předmět: Re: java aplikace Odpovědět s citátem

Doporučuji sledovat téma SXG75 - je to naprosto stejné
Brouczech napsal:
Dá se hra či aplikace .jar přesunout normálka do telefonu a instalaci udělat normálke ve phonu?? Vím že na CD je prográmek na přesuny......ale je to celkem otravný a navíš když sem chtěl takhle nainstal Jimma.... stejně v mobilu nikde není vidět Sad Instalace jde OK,pak se me to zeptá jestli chci restart,OK....po znovunaběhnutí se doinstaluje....a konec!!! v mobilu stejně nic neni!!!!!
Jinak než přes JMI z PC java do founu instalovat nejde (občas s nejistým výsledkem asi podle .jadu). Pak lze ještě instalovat tak, že se stáhne nejlépe pouze .jar odkudkoliv z webu interním prohlížečem - tady mám úspěšnost instalace 100% tedy pokud je to java určená pro tento telefon což třeba jimm je. (Má to trochu omezení v tom, že nelze stáhnout .jar větší než cca 300KB (nejvíc co jsem takhle stáhnul byl Mobipocket Reader-312KB)).
Brouczech napsal:
Ještě mam dotaz ohledně temat!!! Přímo zte stránek Siemense jsem si nějaký sosnul....koncovka .std...když si tema přesunu do mobilu,chci ho spustit...a zase ouha....ukáže se chyba a hláška pro tento typ souboru chybí aplikace.....Stále s tím zápasím a nic!!!!Nikde o těch java bo tědlech tematech nic neni,v manualu ani na netu jsem nic nevidel!!!
Téma se dá instalovat pouze z PC přesunem pouze přes BT anebo IrDa. Pošleš to do mobilu, po skončení příjmu ihned mobil vypneš (nezajíždíš nikam do menu) a při zapnutí pokud je téma ve správném formátu to mobil nainstaluje. (má vlastně vůbec IrDa?)
_________________
Siemens C25->S45->S55->ME45->S65->CX75->S75->SXG75->HTC Trinity->Kaiser->Blackstone->Leo->Shooter + SX1
- Jezdím Octavia Combi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Pantani
kolemjdoucí

Založen: 18. 09. 2004
Příspěvky: 9

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne květen 21, 2006 8:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

budik01 napsal:
no nemusis na to mit zadnou aplikaci EF81 stejne jako SXG75 podporuje multitasking,takze tam mas pod kontextovymi klavesami tlacitko a muzes pohodlne prepinat mezi spustenymi aplikacemi. zkousel sem mit rozepsanou SMS,spusteneho jimma, prehravac MP3 a fotak:) a telefon uz byl lenivejsi ale bezel..:)


díky za odpověd.
- Někde jsem se dočetl, že umí filtrování hovorů - jak to funguje? Je to normální "whitelist" jako uměly starý SE nebo je to něco víc?
- To tlačítko na klávesnici pro přímej přístup na wap - když ho omylem zmáčknu, kam se dostanu? Doufám, že se to zrovna nepřipojuje. Mám totiž takovej dojem, že bych ho občas zmáčknul omylem a hrozně by mě to rozčilovalo...
- Lze odmítnout hovor, aniž bych telefon musel otevírat?
- lze telefon ztišit na úroven "0" bez odmínutí hovoru aniž bych ho musel otevírat?
- jak se vypíná mikrofon při hovoru (chci se třeba s někým poradit a nechci aby to ten s kým hovořím slyšel)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Diamondking
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 30. 09. 2004
Příspěvky: 319
Bydliště: Karviná

1262.50 SMM
PříspěvekZaslal: ne květen 21, 2006 12:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky bych měl dotaz, co všechno obsahuje balíček s mobilem. Myslím kabel adt. Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Telefony na platformě BREW Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Další
Strana 1 z 21

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group