clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Jimm @ sXg75 - nastavení
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Jimm @ sXg75 - nastavení
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> BREW -> Siemens SXG75
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ccd98
táta fóra
táta fóra

Založen: 31. 10. 2005
Příspěvky: 1466

8031.04 SMM
PříspěvekZaslal: so červen 17, 2006 1:22 pm    Předmět: Jimm @ sXg75 - nastavení Odpovědět s citátem

Takže... jelikož nesnáším, když někdo dopodrobna nenastíní situaci, kolem které se problém točí, uvádím malý přehled wink :

1. Mám xXx75 8)
2. ---//--- jakousi CVSku Jimma ( Arrow http://jimm.org/nightly/0.5RC3/jimm_midp2.zip ; předtím jsem měl verzi ze 25.02.2006)
3. Nastavení pro Prohlížeč, MMS a E-Mail převzato z kongigurační SMS pro SXG a T-Mobile
4. Nastavení Java/Internet převzato z konf. SMS pro S75
(nejprve jsem se divil, co je za blbost, protože jsem si myslel, že když pro SXG v konfigurátoru žádná taková položka není, tak SXG to nastavení zřejmě nepotřebuje; ale pak jsem četl tady na fóru, že se musí nastavit i tohle (co nativně vlastně nastavit nejde), a to tak, že konfigurační sms pro S75 Shocked )

5. Tím pádem mám v nastavení "Konektivita" "Spojovací profily" takhle pod sebou:

WAP GPRS TMCZ
MMS GPRS TMCZ

T-Mobile CZ Ema (ale maso nemele )
Inet GPRS TMCZ

6. V "Profily-internet" je jediná položka:
MMS GPRS TMCZ (neměl bych ji teda smazat a vytvořit místo ní profil se stejnými parametry jako má Inet GPRS TMCZ?)
7. "Prodleva" nastavena na "120 sekund/y"

Teď exkurze do nastavení Jimma wink :
1. V "Account" bezchybně nastaveno číslo a heslo (dokonce malými písmeny, jak to má být (pokud to má vůbec na funkčnost nějaký vliv Rolling Eyes )
2. "Network" : Hostname "205.188.153.97" (to jsem tu někde vyčetl z fóra, jinak mám stejně "úspěšně" odzkoušeno i defaultní login.icq.com), Connection type: Socket, Keep connection alive: Yes, Keepalive packet interval: 120 (shoda s telefonem; že by právě ona způsobovala nefungování Jimma? Laughing ), dál v "Connection properties" zatrhnuté jen "Async". Pak na úplným konci nastavení jsou dvě položky "User-Agent String for HTTP-Connection" a "WAP-Profile String for HTTP-Connection", z nichž mám kvůli výrazu "String" víceméně hrůzu, protože jej mám spojený z chybovými hláškami aplikací ve Windows (string exception) Angel ; možná proto mám u obou položek nastaveno defaultně "unknown".
3. Mno a při pokusu o připojení mi cca po 18 sekundách vyskočí hláška "No response from server (#118.0)"; chvilku po tom to občas ještě zahlásí "I/O error occured (#120.0)".

Nemáte někdo nápad, jak s tím naložit?

_________________
S LXXV
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kesu
čestný člen
čestný člen

Založen: 24. 10. 2004
Příspěvky: 2669
Bydliště: Cheb,Praha

14913.56 SMM
PříspěvekZaslal: so červen 17, 2006 1:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tohle se mi taky stává..vždycky na to pomuže "profouknout kabely" prostě se na svý ICQ připojim z PC nebo jinýho mobilu než SXG a pak už to jde

JInak Jimm na SXG je hrozně nestabilí...vyzkoušel sem snad všechny možné verze se všemi nastaveními a jelikož ho používam dost často,tak se mi stavá,že se prostě sam odpojí....jenže takovým zp,že kontaktlist mate pořád "zelený a druhá strana vás vidí taky online,jenže zprávy ani z jedné strany nechodí Brick wall

_________________
http://www.gpsmaps.ic.cz - 50 GB zkalibrovanych map pro TrekBuddy a OziExplorer CE (Celá ČR - 1:100k,50k,25k,10k a 10k - letecká) + Evropa


SM
C35>S35>MT50>M55>S55>CX65>SXG75>ASUS P535 WM 6.1+4GB miniSD+pouzdro Kusell+držak na kolo+baterie+HF+folie Boxwave ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
ccd98
táta fóra
táta fóra

Založen: 31. 10. 2005
Příspěvky: 1466

8031.04 SMM
PříspěvekZaslal: so červen 17, 2006 1:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kesu napsal:
Tohle se mi taky stává..vždycky na to pomuže "profouknout kabely" prostě se na svý ICQ připojim z PC nebo jinýho mobilu než SXG a pak už to jde

JInak Jimm na SXG je hrozně nestabilí...vyzkoušel sem snad všechny možné verze se všemi nastaveními a jelikož ho používam dost často,tak se mi stavá,že se prostě sam odpojí....jenže takovým zp,že kontaktlist mate pořád "zelený a druhá strana vás vidí taky online,jenže zprávy ani z jedné strany nechodí Brick wall


Ad "profouknout kabely": Laughing Škoda, že já - asi jako většina lidí - ICQ v mobilu používám zrovna když není po ruce PC. Twisted Evil Ápropos, nezdá se, že by to pomáhalo... připojil jsem se na PC, odpojil a připojil na mobilu a zase nic.

Ad "nestabilita": Tak to potěš koště... na mý bejvalý C75 to jelo bez problému a obecně jsem Jimma rád a často používal... Brick wall

_________________
S LXXV
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kesu
čestný člen
čestný člen

Založen: 24. 10. 2004
Příspěvky: 2669
Bydliště: Cheb,Praha

14913.56 SMM
PříspěvekZaslal: so červen 17, 2006 1:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ccd98 napsal:
kesu napsal:
Tohle se mi taky stává..vždycky na to pomuže "profouknout kabely" prostě se na svý ICQ připojim z PC nebo jinýho mobilu než SXG a pak už to jde

JInak Jimm na SXG je hrozně nestabilí...vyzkoušel sem snad všechny možné verze se všemi nastaveními a jelikož ho používam dost často,tak se mi stavá,že se prostě sam odpojí....jenže takovým zp,že kontaktlist mate pořád "zelený a druhá strana vás vidí taky online,jenže zprávy ani z jedné strany nechodí Brick wall


Ad "profouknout kabely": Cože? Laughing Škoda, že já ICQ v mobilu používám zrovna když není po ruce PC. Twisted Evil Ápropos, nezdá se, že by to pomáhalo... připojil jsem se na PC, odpojil a připojil na mobilu a zase nic.

Ad "nestabilita" - Tak to potěš koště... na mý bejvalý C75 to jelo bez problému a obecně jsem Jimma rád a často používal... Brick wall


No já to pojmenoval "profouknout kabely" Právě mě to taky štvě....ale zas tak často se mi tahle chyba neoběvuje.

Jinak ta nestabilita je hrozná..jednou mi to vypadne třeba u 10kB podruhé u 40kB.... u mé zlaté CX65 sem s tim nikdy neměl sebemenší problém....A jinak když máš slabší signál tak se ti to taky nepřipojí

_________________
http://www.gpsmaps.ic.cz - 50 GB zkalibrovanych map pro TrekBuddy a OziExplorer CE (Celá ČR - 1:100k,50k,25k,10k a 10k - letecká) + Evropa


SM
C35>S35>MT50>M55>S55>CX65>SXG75>ASUS P535 WM 6.1+4GB miniSD+pouzdro Kusell+držak na kolo+baterie+HF+folie Boxwave ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
ccd98
táta fóra
táta fóra

Založen: 31. 10. 2005
Příspěvky: 1466

8031.04 SMM
PříspěvekZaslal: so červen 17, 2006 1:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No OK, tady jde o to, že mně se od včerejška, co mám Jimma v xXx75, nepodařilo se signálem -85dBm připojit ještě !nikdy! ... Mad

Tak sháním rady tady...

_________________
S LXXV
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kesu
čestný člen
čestný člen

Založen: 24. 10. 2004
Příspěvky: 2669
Bydliště: Cheb,Praha

14913.56 SMM
PříspěvekZaslal: so červen 17, 2006 1:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ted mám nastavenou prodlevu na 0 sec (v telefonu) v Jimovi mám těch 120 sec. jinak verzi Jimma mám 0.5.0.33
_________________
http://www.gpsmaps.ic.cz - 50 GB zkalibrovanych map pro TrekBuddy a OziExplorer CE (Celá ČR - 1:100k,50k,25k,10k a 10k - letecká) + Evropa


SM
C35>S35>MT50>M55>S55>CX65>SXG75>ASUS P535 WM 6.1+4GB miniSD+pouzdro Kusell+držak na kolo+baterie+HF+folie Boxwave ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
ccd98
táta fóra
táta fóra

Založen: 31. 10. 2005
Příspěvky: 1466

8031.04 SMM
PříspěvekZaslal: so červen 17, 2006 1:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

OK, zkusím to s tou prodlevou stejně... to je ta "ruská" verze, že? Měl jsem ji dřív na C75...
***EDIT: V xXx mám teď verzi 0.5RC3

_________________
S LXXV
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kesu
čestný člen
čestný člen

Založen: 24. 10. 2004
Příspěvky: 2669
Bydliště: Cheb,Praha

14913.56 SMM
PříspěvekZaslal: so červen 17, 2006 1:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hele a máš nastavený Profil JAVA ? resp....u aplikace nastaveno jaký datový učet má využívat?
_________________
http://www.gpsmaps.ic.cz - 50 GB zkalibrovanych map pro TrekBuddy a OziExplorer CE (Celá ČR - 1:100k,50k,25k,10k a 10k - letecká) + Evropa


SM
C35>S35>MT50>M55>S55>CX65>SXG75>ASUS P535 WM 6.1+4GB miniSD+pouzdro Kusell+držak na kolo+baterie+HF+folie Boxwave ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
ccd98
táta fóra
táta fóra

Založen: 31. 10. 2005
Příspěvky: 1466

8031.04 SMM
PříspěvekZaslal: so červen 17, 2006 1:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bingo! Vůbec jsem nevěděl, že tam taková položka někde je... Applause Brick wall
OK, asi je po problémech... teď si s tím budu chvilku hrát a pak se v tady zase podělím o svoje dojmy... Dancing


***EDIT: Tak po nastavení Spojovacího profilu na Inet GPRS TMCZ to na první pokus rovnou vyhodilo chybu #120.0 a na druhej pokus se Jimm úspěšně připojil. Applause

(snad tenhle topic pomůže podobně neúspěšným )

_________________
S LXXV


Naposledy upravil ccd98 dne so červen 17, 2006 2:14 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkab
čestný člen
čestný člen

Založen: 28. 09. 2004
Příspěvky: 2051
Bydliště: Praha

4280.90 SMM
PříspěvekZaslal: so červen 17, 2006 2:12 pm    Předmět: Re: Jimm @ sXg75 - nastavení Odpovědět s citátem

ccd98 napsal:
Takže...

Napíšu ti jak to mám nastavené a funkční to bude asi lepší (občas je skutečně nutné se pro profouknutí připojit na ICQ přes PC, ale tady bych hledal chybu u nich na serveru) Jinak aplikace je pěkně stabilní i při opětovném připojování a odpojování z důsledku výpadku signálu- např. jízda metrem ta to prověří nejlépe.

Spojovací profily: nazván profil : INTERNET (ale je to úplně jedno)
APN: internet.t-mobile.cz
DNS1: 062.141.000.001
DNS2: 213.162.065.001
(všechny ostatní položky prázdné - ověření žádné)
Internet. profily: nazván profil : INTERNET (ale je to úplně jedno dokonce není nutné tuto položku pro použití Jimma na SXG75 vůbec zadávat)
Typ: HTTP
Zabezpečení: žádné
Proxy:proxy.t-mobile.cz
Proxy port:3128
Uživatel a heslo: nevyplňuje se

Položka prodleva: -1 sekund/y

Jimm: network: login.icq.com, port 5190
Connection type: Socket
Keep....: YES, 120s
Connection pro.....: zaškrtnout: rozhodně Safe login, a nezaškrtnout Async,ostatní dle libosti.

Nezapomenout v možnostech aplikace ve vlastních souborech aktivovat v položce Java Nastavení sítě:správný spojovací profil (u mě INTERNET)

_________________
Siemens C25->S45->S55->ME45->S65->CX75->S75->SXG75->HTC Trinity->Kaiser->Blackstone->Leo->Shooter + SX1
- Jezdím Octavia Combi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
ccd98
táta fóra
táta fóra

Založen: 31. 10. 2005
Příspěvky: 1466

8031.04 SMM
PříspěvekZaslal: so červen 17, 2006 2:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

THX, jirkab Smile

Jak už jsem editoval v předchozím příspěvku, rozběhal jsem to. Tohle nastavení taky prubnu; nikdy totiž nic nefunguje tak, aby to nemohlo fungovat ještě líp... wink

_________________
S LXXV
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kesu
čestný člen
čestný člen

Založen: 24. 10. 2004
Příspěvky: 2669
Bydliště: Cheb,Praha

14913.56 SMM
PříspěvekZaslal: so červen 17, 2006 2:16 pm    Předmět: Re: Jimm @ sXg75 - nastavení Odpovědět s citátem

jirkab napsal:
ccd98 napsal:
Takže...

Napíšu ti jak to mám nastavené a funkční to bude asi lepší (občas je skutečně nutné se pro profouknutí připojit na ICQ přes PC, ale tady bych hledal chybu u nich na serveru)


Já třeba když nejsem doma u PC tak se stačí připojit na kamarádovo CX65 a taky to pak funguje

_________________
http://www.gpsmaps.ic.cz - 50 GB zkalibrovanych map pro TrekBuddy a OziExplorer CE (Celá ČR - 1:100k,50k,25k,10k a 10k - letecká) + Evropa


SM
C35>S35>MT50>M55>S55>CX65>SXG75>ASUS P535 WM 6.1+4GB miniSD+pouzdro Kusell+držak na kolo+baterie+HF+folie Boxwave ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
BunGee
ostřílený diskusník
ostřílený diskusník

Založen: 14. 03. 2005
Příspěvky: 589
Bydliště: Brno

0.52 SMM
PříspěvekZaslal: ne červen 18, 2006 5:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

me to teda delelo taky, kdyz sem ho mel u sebe. Ted je v servisu uz 4 tydny a porad zadna odpoved. Jo jinak k tomu jimmovy, prijde mi ze je to telefonem a siti vodafone, pac kesu ma taky vodafone a taky se mu to obcas se*e.
_________________
Může-li se pokazit více věcí za sebou,

pokazí se v nejnevhodnějším pořadí


Ericsson T10=>

Siemens M65=>Fuj Blokia 3410(nenavidim blokie)=>SXG75/SVN 22 + Blesk + 1GB SanDisk + DCA-540 + ASUS P535

Vodafone 4ever
Podpořte SiemensManii | Trička SiemensManie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Supermince
badatel
badatel

Založen: 06. 02. 2005
Příspěvky: 170
Bydliště: Ostrava

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá srpen 04, 2006 10:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já teda žádnou nestabilitu nezaznamenal a užívám jej dost často. Jediné co mi vadí je nemožnost psát T9. To samé je vlastně i u GIBAsms. Dost to zdržuje a navíc už člověk je na T9 naučenej. U M65 všechno fičelo jak na másle. Doufám, že s tou T9 nemám problémy jen já sám ??d'oh!
_________________
Začalo to Siemensem C25 dále S35 poté ME45, M65 a poslední ze Siemensů SXG 75, FW 26+tuning,+512 MB zatím 2 x customizace. Nástupce je E-Ten X500 glofiish+2GB MSD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Maceman
pisatel
pisatel

Založen: 05. 11. 2005
Příspěvky: 230
Bydliště: doma
Telefon: 736735877
687.40 SMM
PříspěvekZaslal: pá září 01, 2006 9:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak jsem se to nejak pokousel nastavit a kdyz se chci pripojit tak mi to hlasi chybne heslo ale urcite ho mam dobre,udelal jsem si i novej ucet ale porad stejny.................
_________________

HTC Desire

SE P990i
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> BREW -> Siemens SXG75 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group