clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Co je BREW?
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Co je BREW?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> BREW
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kristus2
pisatel
pisatel

Založen: 08. 12. 2005
Příspěvky: 234
Bydliště: Praha 9 - Miškovice

661.00 SMM
PříspěvekZaslal: st červenec 19, 2006 7:32 pm    Předmět: Co je BREW? Odpovědět s citátem

Budu znít asi jako debil(dlouho sem tu nebyl), ale co je to BREW?
_________________
Kouření škodí zdraví Kdo nevyzkoušel, neuvěří



(předtim eště něco)M65->M75->Sony Ericsson D750+Koss Porta Pro+spokojenost



http://portapro.info Stránka o Porta Pro
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
ajko
táta fóra
táta fóra

Založen: 21. 08. 2005
Příspěvky: 1315
Bydliště: Puchov-SVK

7861.00 SMM
PříspěvekZaslal: st červenec 19, 2006 8:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

BREW je platforma z ktorej vychadzaju modely SXG75 a EF81 wink
jedna sa o akoby obdobu svojho OS Rolling Eyes

_________________
==>>Komu sa nelení, tomu sa čudujem.<<==
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
FOXXX
VIP
VIP

Založen: 20. 09. 2004
Příspěvky: 2424
Bydliště: Zubří (okres Vsetín)
Telefon: HTC HD
14880.90 SMM
PříspěvekZaslal: st červenec 19, 2006 8:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A ikdyž o tom pořádně moc nevíme, tak aspoň máme první topic v tématu

pardon OT Whistle

_________________
S10, C35, C40, 2x S35, S45, ME45, M55, S55, S65, S75, CF110, SL45i, SXG-75, HTC Artemis, HTC Touch Cruise
HKW600,HTC Touch HD


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
busch
čestný člen
čestný člen

Založen: 29. 02. 2004
Příspěvky: 2675
Bydliště: Praha & Olomouc

27.84 SMM
PříspěvekZaslal: st červenec 19, 2006 8:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

http://brew.qualcomm.com/brew/en/
http://en.wikipedia.org/wiki/Brew
http://mobil.idnes.cz/fixni_spojeni/sluzby_operatoru/zpravy-sluzby_operatoru/javaabrew040831.html

_________________
Stav dobytka oproti minulému roku nezměněn. Méně krav, ale zato více volů. Také sviní je letos dost.

Nokia 6234, Ericsson T65
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaminar
badatel
badatel

Založen: 02. 06. 2006
Příspěvky: 140

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt červenec 20, 2006 10:08 am    Předmět: BREW? Odpovědět s citátem

Když jsem si tak v rychlosti přečetl ty články o OS na mobilech, tak si myslím, že BREW není zrovna žádná velká výhra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkab
čestný člen
čestný člen

Založen: 28. 09. 2004
Příspěvky: 2051
Bydliště: Praha

4280.90 SMM
PříspěvekZaslal: čt červenec 20, 2006 8:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mno to je slovo do pranice. Ale třeba máš pravdu Think . Zřejmě máš informace o které jsi se s námi nepodělil. Podle toho co jsem však do této chvíle zjistil tak mi to tak nějak zatím nic nenaznačuje. Možná to nebude ten nejsvětovější systém ze všech ( ale který systém třeba na PC se zavděčí také všem), ale trochu z něho postupně nabývám dojmu, že EU(rozuměj Evropa a to tedy doslova, tedy bez Ruska) je i možná z důvodu "závislosti" na Nokii v oblasti mobilů v některých oblastech tak asi 3-4 roky pozadu za USA, Japonskem, Taiwanem apod...Jejich mobily sice mají pro nás trochu nezvyklé uživatelské rozhraní (do této skupiny bych zahrnul i motorolu, ale !pouze! modely neurčené pro evropu), ale pokud se jedná např. o implementaci GPS tak tady je fakt propastná díra.

Takže abychom začali tak nějak od začátku: co je to BREW: Binary Runtime Environment for Wireless. To je pouze pro vysvětlení co tato zkratka vlastně znamená. Dle mého to znamená, že to nejsou jenom "nějaké" brew hry, ale vlastně celé prostředí bezdrátových zařízení (jak jsme zvyklí říkat "systém" anebo "operační systém"). Konkrétně pro mě osobně je to prostředí (tedy zatím zahrnuji pouze EFS) naprosto logické, jednoduché, velice přátelské, pochopitelné, kompatabilní a otevřené veškerým možným úpravám.

Jak všechny zatím dostupné informace naznačují (škoda, že není teď listopad, ale nádherný červenec a jak zde již někdo zmínil dlouhodobě u PC sedí je "bládzon") troufám si odhadnout, že telefony SXG75/EF81 budeme nejpozději do vánoc (maximálně do konce ledna - a pozor nenapsal jsem, který rok to bude ) naprosto běžně vylepšovat systémovými "patchi" tak jako ostatní siemensi (tady se musím trochu pozastavit nad vyjádřením někoho kdo napsal na fóru, že není telefon který nelze "patchovat" - souhlasím jen je třeba chtít tomu věnovat hodně času a zkoušení). Zde je pouze otázka která stojí takto: Najde se někdo jako tvůrce programu V_klay, který nám dá k použití tak naprosto dokonalý nástroj pro aplikaci takových úprav? Anebo budeme nuceni každou úpravu do telefonu aplikovat včetně ostatních nezměněných dat jako celý fw?

Zatím zjištěné informace: Tajemná hláška: "O'zapft is" je kromě FW pro EF81 obsažena také v logfile SXG75! A jak zde již někdo napsal vypadá to tak, že soubor .qapp je vlastně totožný s AMSS a Boot file už máme. Od těchto zjištění zbývá pouze jen pár krůčků (ale hromada času) s pomocí toho "flash updatu" na fw 22 začít dělat úpravy v tomto flashi k obrazu našemu. Tedy zatím je to pouze moje představa nad kterou už asi týden přemýšlím (tedy vždy, když sedím na koupališti pod slunečníkem a v sobě nějaké to rezavé Rolling Eyes )).

Jo a jen taková perlička na závěr. Servisní (testovací a monitorovací) program QXDM v sobě zahrnuje mimo dalšího obrovského množství funkcí také měřič využití různých částí telefonu (podobný jako správce úloh ve windows). No a např, při přehrávání MP3 ukazuje v kompletním součtu všech ukazatelů 10 procent využitelnosti z celkové dostupné kapacity!!!! Vím, že pokud poslouchá člověk MP3 a on mu zvuk občas přerušuje tak ho toto vyjádření moc neuspokojí, ale naznačuje to něco o tom, že pokud by se chtělo tak by se asi dalo . Zřejmě některá ta zde publikovaná vyjádření, že: za a) ten procesor v SXG není žádný poslední výkřik techniky, ani ta, že: za b) SXG je na tom hw velice dobře, zatím nasvědčují o tom, že obojí je možné označit buď jako spekulace anebo zbožná přání (doufám že bé je správně ).

No a to byl můj "krátký" příspěvek do této nově otevřené sekce (samozřejmě nebyl celý z mé hlavy). Úctu všem, kteří toto dočetli celé až do konce a i těm, kteří se o to alespoň pokusili .

_________________
Siemens C25->S45->S55->ME45->S65->CX75->S75->SXG75->HTC Trinity->Kaiser->Blackstone->Leo->Shooter + SX1
- Jezdím Octavia Combi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
ajko
táta fóra
táta fóra

Založen: 21. 08. 2005
Příspěvky: 1315
Bydliště: Puchov-SVK

7861.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt červenec 20, 2006 8:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jirkab napsal:


....kteří se o to alespoň pokusili .


dakujem

Da sa teda povedat ze BREW je akoby imitacia niakeho OS ?

_________________
==>>Komu sa nelení, tomu sa čudujem.<<==
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Bonfire
čestný člen
čestný člen

Založen: 28. 03. 2004
Příspěvky: 3887
Bydliště: Brno, Viničné Šumice
Telefon: HTC HD2
9259.32 SMM

Příspěvky na SM: 110,-
PříspěvekZaslal: čt červenec 20, 2006 9:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

neni to zadna imitace, proste je to prostredi telefonu, da se rict ze je to OS. ale zadna imitace
_________________
C1,C2,C3,C4,C5,P1,S3,S3plus,S3com,S4,S6,S8,C10,E10,S10,S10active,SL10,U10,S15,C25,C28,S25,C30,M30,A35,A36,C35,M35,S35,S40,S42,
S45,S46,SL42,SL45,ME45,A50,M46,M50,MT50,C55,A60,C60,C62,CF62,M55,MC60,S55,SX56,A57,A65,C65,CFX65,CX65,CX70,M65,S65,SF65,SX1,
A75,AX75,C75,CC75,CF75,CF75B1,CL75,CX75,SL75,SG75,SXG75,E61,E71,CF110,CL85,EF61,EF81,EF82,EF91,SLV140,SL98
Xelibri X1,X3,X4,X7,X8

>> Siemens Museum <<

Koupím Siemens, který nemám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
sutrus
VIP
VIP

Založen: 13. 12. 2005
Příspěvky: 299
Bydliště: Jihlava

661.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt červenec 20, 2006 9:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jirkab napsal:
Mno to je slovo do pranice. Ale třeba máš pravdu Think ........................
Konkrétně pro mě osobně je to prostředí (tedy zatím zahrnuji pouze EFS) naprosto logické, jednoduché, velice přátelské, pochopitelné, kompatabilní a otevřené veškerým možným úpravám.

Tak tady s tebou nemohu uplne souhlasit Shame on you
Pochopitelne a kompatabilni ano, ale otevrene urcite ne.
Otevrenou platformu si predstavuji trochu jinak. To muzes klidne napsat, ze Microsoft Windows je otevrena platforma.
Brew je otevreny tomu kdo plati. Jak jinak(ofiko) sehnat informace a softy. Na strankach Qualcommu je aspon pro mne to dulezite zamcene.

_________________
sutrus

S10, C25, S35, S45, SL45, S55, SL65, SX1, SXG75, SL91, HTC Kaiser
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
jirkab
čestný člen
čestný člen

Založen: 28. 09. 2004
Příspěvky: 2051
Bydliště: Praha

4280.90 SMM
PříspěvekZaslal: pá červenec 21, 2006 7:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Samozřejmě, že máš pravdu. Systém tak jak je chápán samozřejmě otevřený není.
_________________
Siemens C25->S45->S55->ME45->S65->CX75->S75->SXG75->HTC Trinity->Kaiser->Blackstone->Leo->Shooter + SX1
- Jezdím Octavia Combi


Naposledy upravil jirkab dne pá červenec 21, 2006 9:38 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Kaminar
badatel
badatel

Založen: 02. 06. 2006
Příspěvky: 140

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá červenec 21, 2006 6:22 pm    Předmět: Uzavřenost BREW Odpovědět s citátem

Právě uzavřenost BREW pokládám za velké mínus. Dočetl jsem se, že ten kdo chce pod BREW něco dělat, tak si musí za docela velké peníze koupit překladač a ještě mám dojem, že tam psali něco o nějakých poplatcích. A to vše se určitě odrazí i na koncové ceně výrobku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ccd98
táta fóra
táta fóra

Založen: 31. 10. 2005
Příspěvky: 1466

8031.04 SMM
PříspěvekZaslal: pá červenec 21, 2006 6:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pánové, náhodou jsem narazil na tenhle link:
Arrow http://rapidshare.de/files/22580472/BREW-App_e_Games-by_eduyoshida.zip

Vypadá to teda, že s tou bezpečností to nebude u BREW her tak žhavý...

BREW aplikace se tam mají ládovat Qualcommáckou aplikací Brew AppLoader, která je v tom archivu obsažená.
Bohužel mi dává na výběr jen 4 (COM 1 - 4) porty, přičemž na prvních dvou se aplikace aspoň tváří, že něco dělá a ty další dva nefachají s chybovou hláškou. Přitom mám telefon standardně na portu 7 a jeho diagnostický rozhraní na šestce.
Taky mě trochu zneklidňuje, že ta aplikace (která se mimochodem musí patchnout crackem přibaleným taky v archivu) už je trochu starší verze, jak jsem zjistil z ohlasů na internetu - v aboutu má (C)2001 Rolling Eyes

Jinak je tam i krátkej anglickej manuálek...

Tímto se obracím na J.B. (a nemyslím tím Jana Bechera) a vlastně všechny schopné jedince s xXx75 s otázkou, jestli by se nedostali dál než já...

P.S. už mám taky QXDM, ale zatím jsem mohl bejt překvapenej akorát z toho, když jsem spustil logging a sledoval, co všechno telefon dělá při přihlašování do sítě... hotovej Matrix, jak tam na obrazovce skákaly údaje... Applause Laughing
Zde jsem ale vůbec nijak neexperimentoval, protože nechci, aby tu pak BEZY (jako moderátor s xXx75) založil druhej topic "Exemplární příklad, jak si vlastní blbostí pramenící z nepochopení funkcí QXDM zničit xXx Twisted Evil )

_________________
S LXXV
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkab
čestný člen
čestný člen

Založen: 28. 09. 2004
Příspěvky: 2051
Bydliště: Praha

4280.90 SMM
PříspěvekZaslal: pá červenec 21, 2006 9:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak v ládování brew aplikací (mezi ně zahrnuji i hry) jsme na tom asi zatím všichni stejně t.j. na začátku. Teoreticky podle dostupných návodů by se to mělo nahrávat do adresáře MIF (na co by také v telefonu byl a navíc je úplně prázdný Think ). Ale i když to dělám všemi možnými způsoby s odblokovanými aplikacemi tak se v menu telefonu stejně nic neobjeví. Obávám se však, že to děláme uplně blbě a jednou se tomu budeme smát - samozřejmě jsem to zkoušel i instalovat jako témata - nic. S nahrávání pomocí toho spec. programu (něco jako JMI na javu) - stejná zkušenost - nefungovalo to.
Takže jsem to prozatím, asi tak před měsícem odložil na později.

_________________
Siemens C25->S45->S55->ME45->S65->CX75->S75->SXG75->HTC Trinity->Kaiser->Blackstone->Leo->Shooter + SX1
- Jezdím Octavia Combi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
RDT
táta fóra
táta fóra

Založen: 05. 06. 2005
Příspěvky: 1051

6964.82 SMM
PříspěvekZaslal: čt srpen 03, 2006 5:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hmm, že by konečně něco okolo BREW? Tak to musím vyzkoušet, hned to stáhnu a kouknu se na to.
_________________
| Právě používám: HTC Touch HD |

!> Windows Mobile Downloads <!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Wojda1
kolemjdoucí

Založen: 19. 06. 2005
Příspěvky: 10

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: so srpen 26, 2006 10:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

a to se na BREW delaji i aplikace? v jakem formatu?
_________________
Siemens A60, Nokia 6600 + 512 MB MMC A-Data a pristi rok SXG 75
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> BREW Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžeš stahovat ani prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group