clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Velmi vážný problém s reklamací
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Velmi vážný problém s reklamací
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra -> Siemens SX1
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lukasek
badatel
badatel

Založen: 09. 11. 2004
Příspěvky: 176
Bydliště: Třinec

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: st srpen 02, 2006 10:51 am    Předmět: Velmi vážný problém s reklamací Odpovědět s citátem

Ahojte,
26.6. 2006 jsem reklamoval mobil přes službu PPL a mobil mi nebyl do 30-ti dnů vrácen. Bylo mi sděleno že jsem bez práva, protože nemám doklad o vložení do opravy, mám jen doklad od služby PPL. Prosím poraďte co mám dělat. Absolutné newím jak tuhnle situaci vyřešit. Nebyli jste taky v takové situaci. Prosím pomoc. Crying or Very sad Crying or Very sad

_________________
Siemens SX1+MMC A-Data 256MB



Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rady
začátečník
začátečník

Založen: 11. 08. 2004
Příspěvky: 76

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: st srpen 02, 2006 11:01 am    Předmět: PPL Odpovědět s citátem

Tohle musíš řešit s PPL, mně ztratili před časem Nokii 3310 (vykradli jim auto) zaplatili dle ceníku, za kolik se ten mobil dal sehnat.Ještě jsem na tom vydělal a byl rád, že se jí zbavil . Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ajko
táta fóra
táta fóra

Založen: 21. 08. 2005
Příspěvky: 1315
Bydliště: Puchov-SVK

7861.00 SMM
PříspěvekZaslal: st srpen 02, 2006 11:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ten doklad co mas by ti mal stacit pretoze to je doklad ktory dokazuje ze to islo cez ich ruky, a skus sa im torsku povyhrazat ze nech si to riesia alebo ti daju nahradu lebo si najmes pravnika a to ich bude mrzet ( sosobne mam skusenosti v SR ze ked sa vyhrazas pravnikom tak to urychli aj neurychlitelne) wink
_________________
==>>Komu sa nelení, tomu sa čudujem.<<==
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
lukasek
badatel
badatel

Založen: 09. 11. 2004
Příspěvky: 176
Bydliště: Třinec

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: st srpen 02, 2006 11:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak díky za rady, ale je tu 1 problém, je mi jen 16. V takovém připadě není najmutí právníka na místě.
_________________
Siemens SX1+MMC A-Data 256MB



Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sedlik15
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 10. 06. 2006
Příspěvky: 363
Bydliště: Plesná

1261.00 SMM
PříspěvekZaslal: st srpen 02, 2006 11:50 am    Předmět: Re: Velmi vážný problém s reklamací Odpovědět s citátem

tak máš rodiče né? když ti nepomůže to že za nima přídeš s tim papírem tak řekni rodičům
_________________
S65+FW58+256MB+12 ikonové menu vlastní tvorby+kabel DCA-510+čtečka karet+tmavěmodrej kryt+56 patchu+redukce na 3,5jack+rádio vyvedené od konektoru+handsfree+torx 5 > S75+FW47+512Mb+128Mb+DCA-540
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lukasek
badatel
badatel

Založen: 09. 11. 2004
Příspěvky: 176
Bydliště: Třinec

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: st srpen 02, 2006 11:53 am    Předmět: Re: Velmi vážný problém s reklamací Odpovědět s citátem

Noo, tak ti se se mnou asi bavit nebudou. řeknou že to je moje věc a co jsem si nadrobil to si taky sklidím. Rolling Eyes
_________________
Siemens SX1+MMC A-Data 256MB



Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ajko
táta fóra
táta fóra

Založen: 21. 08. 2005
Příspěvky: 1315
Bydliště: Puchov-SVK

7861.00 SMM
PříspěvekZaslal: st srpen 02, 2006 11:54 am    Předmět: Re: Velmi vážný problém s reklamací Odpovědět s citátem

lukasek napsal:
Noo, tak ti se se mnou asi bavit nebudou. řeknou že to je moje věc a co jsem si nadrobil to si taky sklidím. Rolling Eyes


tomu neverim na rocdicov sa mozes spolahnut wink

_________________
==>>Komu sa nelení, tomu sa čudujem.<<==
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
lukasek
badatel
badatel

Založen: 09. 11. 2004
Příspěvky: 176
Bydliště: Třinec

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: st srpen 02, 2006 11:56 am    Předmět: Re: Velmi vážný problém s reklamací Odpovědět s citátem

Hmm, tak já to zkusím no. Think
_________________
Siemens SX1+MMC A-Data 256MB



Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Xmax88
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 23. 05. 2005
Příspěvky: 312
Bydliště: Okolí PV a OL Telefon: 2x Siemens SX1

1271.42 SMM
PříspěvekZaslal: st srpen 02, 2006 4:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

hele nejde o to ze je ti 16. kdyz bys to dal k soudu, tak jim prijde dopis (predvolani) a uvidis jak rychle ti vsechno vrati jen aby jsi stahnul obvineni Applause

S timhle ti rodice urcite pomuzou Dancing

_________________
SIE C35i - FW M35i --> SE T100 -->SIE M55 - FW91+patche -->

Siemens SX1- CPU174Mhz + MMC24Mhz - disc C:11,8Mb - FW15cz + 24patchu + themes, icons and fonts - RS-MMC 512Mb Transcend; [BLOCKED]
Siemens SX1- na ND [momentalne funkcni]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ajko
táta fóra
táta fóra

Založen: 21. 08. 2005
Příspěvky: 1315
Bydliště: Puchov-SVK

7861.00 SMM
PříspěvekZaslal: st srpen 02, 2006 4:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jo a tiez by som skusil zavolat aj do servisu co je s tym fonom (len tak pre istotu) wink
_________________
==>>Komu sa nelení, tomu sa čudujem.<<==
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
lukasek
badatel
badatel

Založen: 09. 11. 2004
Příspěvky: 176
Bydliště: Třinec

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: st srpen 02, 2006 5:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Xmax88 napsal:
hele nejde o to ze je ti 16. kdyz bys to dal k soudu, tak jim prijde dopis (predvolani) a uvidis jak rychle ti vsechno vrati jen aby jsi stahnul obvineni Applause


KDybych něco měl dát k soudu, jáá, tak to asi nehrozí, v právníctví se moc nevyznám.

_________________
Siemens SX1+MMC A-Data 256MB



Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Juřa86
řád zlaté antény
řád zlaté antény

Založen: 27. 12. 2005
Příspěvky: 906
Bydliště: Kroměříž

3949.22 SMM
PříspěvekZaslal: st srpen 02, 2006 5:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

panebože od toho máš rodiče ne?
_________________
A55->CF62->CX70->SX1->A55(C55)+Playstation portable(PSP)+C72 Vista tuning->S75 FW47->SX1 02 Music edition+1GB karta+joy z no*ie 6600+Mio Multipatch
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
lukasek
badatel
badatel

Založen: 09. 11. 2004
Příspěvky: 176
Bydliště: Třinec

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: st srpen 02, 2006 5:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo jo. A ještě jedna věc, těch 30 dnů je pracovních nebo kalendářních?
_________________
Siemens SX1+MMC A-Data 256MB



Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mio
čestný člen
čestný člen

Založen: 22. 11. 2004
Příspěvky: 1690
Bydliště: UL, jinak vsude jako doma

10930.24 SMM
PříspěvekZaslal: st srpen 02, 2006 6:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

30 dni kalendarnich

prepravce ma zodpovednost za zasilku, zavolej na PPL a chtej po nich dodak nebo jeho overenou kopii predavaciho dokumentu servisu Siemensu, pokud nedaji, maji povinnost ti nahradit skodu a pozaduj plnous cenu za kterou to nabizi vyrobce, nebo ze zahajis prislusne pravni kroky k vymahani skody

pokud PPL doda prislusny doklad, posli jeho kopiji do servisu s tim ze ocekavas urychlene dovyrizeni, nebo dobropis na reklamaci toho a toho na jmeno to a to na adresu tu a tu nebo zahajis prislusne pravni kroky k vymahani nahrady

Servis ma 30 dni od predani zasilky PPL, tedy dulezite je datum dodani na dokladu

UPDATE: jinak kdyby se cukali dele nez dalsich 30 dni, nech si od rodicu napsat souhlas ze to budes vyrizovat samostatne a proste zajdi na policii ze chces podat trestni oznameni pro trestny cin kradeze, nem SX1 je stale svoji cenou nad 5000,- budou se tim policajti muset zabyvat a snad ji i dohledaj.

_________________
SX1 - Silver (15CZ+1GB PRETEC+ Mio v1.62 + 11,8MB C)
N95-8GB
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
lukasek
badatel
badatel

Založen: 09. 11. 2004
Příspěvky: 176
Bydliště: Třinec

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: st srpen 02, 2006 8:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky tohle je fakt super "návod. Applause Určitě to je 30 kalendářních? Já jsem slyšel od lidí, i opačný názor. Ze dvou "mobilek" mám potvrzené že je to pracovních, ale od lidí co znám zas slýchávám opačné názory. Četl jsem i zákony ČR a tam to taky není jasně vysvětleno, takže už nevím čemu mám věřit Brick wall .

Úryvek ze zákona 634/1992 Sb., odstavec § 19:
kód:
(3) Prodávající nebo jím pověřený pracovník rozhodne o reklamaci ihned, ve složitých případech do tří pracovních dnů. Do této lhůty se nezapočítává doba přiměřená podle druhu výrobku či služby potřebná k odbornému posouzení vady. Reklamace včetně odstranění vady musí být vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající se spotřebitelem nedohodne na delší lhůtě. Po uplynutí této lhůty má spotřebitel stejná práva, jako by se jednalo o vadu, kterou nelze odstranit.


Je tam prostě třiceti dnů a nic jestli kalendářních nebo pracovních.

_________________
Siemens SX1+MMC A-Data 256MB



Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra -> Siemens SX1 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group