clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - SXG75 White + foto
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

SXG75 White + foto
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> BREW -> Siemens SXG75
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ccd98
táta fóra
táta fóra

Založen: 31. 10. 2005
Příspěvky: 1466

8031.04 SMM
PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2006 9:54 am    Předmět: SXG75 White + foto Odpovědět s citátem

Tento příběh se skutečně stal.
Než ho přelouskáte až do konce, můžete se podívat na to, jak to dopadlo (foto SXG75 white) Arrow Click here

*******

Včera jsem byl z určitého pochybného důvodu nucen uvést svou černou cihličku do původního stavu. Bohužel jsem se mylně domníval, že jednodušší než všechno ručně mazat bude prostě přehrát FW i s kustomizací.
Brick wall
3GSwup tedy úspěšně doběhl do konce a na konci naběhla hláška resetting phone a hned posléze Trying to communicate. Když tam hláška "pokusu o komunikaci" byla přes půl minuty, už mě pohltila panika, protože obyčejně tohle "meziobdobí" k resetu trvá tak 15 vteřin.
Moje obavy se bohužel potvrdily - ani po třech minutách jediný náznak o naběhnutí telefonu - telefon byl stále jakoby v Download Modu - svítící obrazovka s nápisem Siemens.
Odpojil jsem telefon a vyndal baterku, znovu vložil a zapnul... počítání do 15 vteřin... a po patnácti vteřinách, kdy už normálně problikne mainscreen obrazovka, opět nic. Twisted Evil

Otázka je tedy jasná - co dělat s telefonem, na kterém po zapnutí (či po připojení nabíječky) svítí na věčné časy a nikdy jinak nápis Siemens a vypnout telefon lze jen vybráním baterky?

Pokoušel jsem se i o jakousi opravu dle návodu sutruse - bohužel pokus o obnovu zkrachoval hned v úvodu při obnově NV-ITEM - cca po 50 minutách - hláška "imei not present", přestože jsem jej v adresáři 3gswupu měl (i ten soubor byl správně pojmenovaný).

Pomůže snad nějaké přepsání souborů v rootu telefonu přes BitPim? Komunikuje BitPim s takto "zamrzlým" telefonem?

Díky za jakékoli rady, vedoucí k opětovnému rozběhnutí telefonu.


EDIT: super... to bych tomu teda radil, aby se to rozběhlo do čtyřech hodin, který tomu dnes můžu nejvýše věnovat, protože potom už to hodím z okna a koupím si AL21.

_________________
S LXXV


Naposledy upravil ccd98 dne ne prosinec 17, 2006 8:12 pm, celkově upraveno 6 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janush
badatel
badatel

Založen: 12. 10. 2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Návsí

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2006 10:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak jsem psal...
Mne to tuhle hlasku hazelo mockrat...
Restartoval jsem mob i komp nekolikrat a nic...
Druhej den se to podarilo (a to jsem IMEI nemenil proste jsem to jen zkusil!!!)
Zkousej dal!!!
Jednou to nabehne!!!

_________________
S25!!!, S45, SE (blééé), SXG75 (na ceste!!!), UZ JE DOMA!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janush
badatel
badatel

Založen: 12. 10. 2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Návsí

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2006 12:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zkus mrknout sem...
http://www.siemensmania.cz/forum/viewtopic.php?t=27139

_________________
S25!!!, S45, SE (blééé), SXG75 (na ceste!!!), UZ JE DOMA!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ccd98
táta fóra
táta fóra

Založen: 31. 10. 2005
Příspěvky: 1466

8031.04 SMM
PříspěvekZaslal: st listopad 29, 2006 10:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdálo se mi slušné tenhle topic pozitivně uzavřít... Smile
Moje zoufalost a frustrace z toho, že mi nefungovaly všechny pomocné aplikace potřebné k softwarové "opravě" a "opravný" postup samotný, byla snad nejvyšší od doby, co v Klementinu měří úroveň frustrace.

Ve stavu naprosté apatie jsem típal screeny s chybovými hláškami jednotlivých programů -
RF NV Manager vyhodil chybu 8004202a při načítání ESN,
QXDM se s telefonem, který jenom blbě bíle svítil, spojilo podivným způsobem - ve statusbaru napsáno Waiting a nic se nedělo,
BitPim načetl po deseti vteřinách prázdný filesystem a sutrusova utilitka na přepínání módů házela "-Error-".

Jediné východisko bylo přehrání FW. Buď se 3GSwup s telefonem nechtěl spojit, nebo se zasekl progressbar v půlce při stavu "Entering download mode" a nic se nedělo... to samé se opakovalo v různých obměnách i po zaškrtnutém "Emergency downloadu".
A když se na dvacátý pokus nahrávání FW konečně rozběhlo, na konci už na mě čekala stará známá hláška "Resetting phone", která neznamenala nic jiného, než že si telefon i s tou hláškou vesele svítily dál až do aleluja.

V tom mě napadlo vyndat z telefonu kartu. Říkal jsem si, že nemám co ztratit, a že jestli tohle nepomůže, tak pak už mojí černé cihle pomůže od věčného utrpení jen těžká kanada pana skinheada Propera.
A skutečně, na desátý pokus jsem byl opět poctěn se pokusit nahrát FW i s kustomizací. A voilá, po patnácti vteřinách od objevení se "kritické" hlášky "Resetting phone" problikl displej, usmálo se na mě logo Siemens a po chvilce se začala nahrávat kustomizace. To už jsem věděl, že jsem z nejhoršího venku.
Pak jsem někde slyšel, že prý se přibližně ve stejnou dobu pohnul jeden obraz na severní stěně kostela ve Velké Lhotě, ale já na zázraky nevěřím. Proto jsem si pořídil SXG.


Celý tenhle cirkus s uváděním do původního stavu jsem dělal proto, abych svou cihličku prodal a koupil si jinou. Bílou. Věřte nebo ne, ten inzerát vidělo přede mnou 89 lidí. Věřte, že prodávající na e-maily mnou zasílané nereagovala. Jenže já dokážu jít přes mrtvoly. Hned přišel ke slovu Google a hned potom zjištění, že v tom městě, odkud se inzerentka prezentovala, že je, bylo takových paní a slečen se stejným jménem několik.
Naděje umírá poslední, řekl jsem si, a jal jsem se vytočit několik nejpravděpodobnějších telefonních čísel. A věřte nebo ne, ale na jednom z nich se skutečně ozvala zadavatelka inzerátu. Nějak jsem nemohl podle jejího hlasu a stylu pochopit, proč se zrovna ona zabývá distribucí použitých Siemensů, a tak jsem na to chtěl jít "od lesa". "Slečno, máte ještě ten velkej bílej telefon"? - "Jo, toho s-ks-g sedmdesát pět?" "Přesně to myslím..." - "Moment, mám jich tu víc pohromadě, podívám se... jo, je tady...".

-Teď tu schválně nechám prostor, aby závistivci mohli rozmlátit všechno bílé-

**
***
****


Bílá cihlička za 6300 bez záručního listu, jinak prý jako nová... kdo by ji nebral... hned den na to jsem za podobnou cenu expedoval svou xXx75 a nadále udržoval živou konverzaci s inzerentkou. Bohužel neštěstí má jméno čtvrtek 25.11.06.
Hned jak jsem se zainvisibloval na ICQ, ptal jsem se, jak se ta rartika má. Ten den už totiž měla být vyexpedovaná a na cestě ke mně.
Odpovědí mi byl zamračený smajlík a pak dlouho žádná věta.
V tu chvíli se mi zatmělo před očima, poslal jsem všechny a všechno do háje a pak jsem se jen tak mimoděk zeptal, co se s telefonem tedy stalo.
Prý zrovna ten den nešťastně spadl a od té doby nejde zapnout.
Ihned jsem si od slečny vyžádal kontakt na skutečného prodejce toho telefonu a bombardoval ho telefonáty a maily. Měl jsem trochu strach o jeho zdraví - hlavně po tom, co jsem si přečetl, že někde v Německu běhá po lese bílá srnka a říká se, že kdo ji zabije, do roka zemře.

Ten člověk tu paralelu asi taky cítil a s chvěním hlasu mi oznamoval, že po vzhledové stránce je telefon jako nový, jen nejde zapnout, neproblikává po zmáčknutí červeného tlačítka ve tmě (jako moje bývalá xXx75), ani nereaguje na nabíječku. Prý předtím fungoval bez problémů a chyba je podle nějakého odborníka ze servisu na základní desce.

-Opět pouštím reklamu na ticho, během které můžete přemýšlet jako já nad otázkami dole-

**
***
****


Za husarský kousek byste považovali:
a) kdyby se s telefonem v tomto stavu spojil 3GSwup, proběhlo nahrání FW i s kustomizací a telefon by fungoval obvyklým způsobem (pokud se provoz všech SXG dá nazvat "fungováním").
b) kdyby se telefon normálně zapnul a naběhl po vložení baterie z S75 (myšlenka po přečtení jednoho topicu tady o vybíravosti SXG, co se týče akumulátorů)
c) úspěch metody rozebrat a složit. Zjistilo by se, že mezi červeným tlačítkem a kontaktem na základní desce bylo zrnko písku, které se tam dostalo, když SXG spadlo do akvárka (SXG ještě před dopadnutím na hladinu vytlačilo z akvária všechnu vodu i s rybami, takže se samozřejmě není třeba obávat oxidace)
d) úspěch diletantů v Radlické?

Nicméně pravda je taková, že mně má SXG v tomto stavu dorazit poštou cobyswup, samozřejmě za velmi sníženou cenu, která odpovídá momentálnímu stavu.

Zanedlouho se s vámi tedy budu moci podělit o svoje poznatky, do té doby nebuďte rasisti a neprodávejte svoje černé cihličky.

Nestojí to za to.


(ohledně kříšení bílé cihličky potom rád založím nový topic a poskytnu i obrázky 8) )

_________________
S LXXV


Naposledy upravil ccd98 dne čt listopad 30, 2006 1:22 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janush
badatel
badatel

Založen: 12. 10. 2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Návsí

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt listopad 30, 2006 6:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak vidíš!!!
Říkal jsem: zkúšat, zkúšat, zkúšat....
Jednou se nastartuje....
Vzhledem k tomu, že se SXG občas samo od sebe restartne, tak tam určitě probíhají nějaké procesy, které řídí "někdo z Hůry"...
A tak se občas, když ON dá, podaří nastartovat instalaci SW vcetne customizace...
Gratuluji!!!

Až budeš mít bílou cihlu tak se zase ozvi...

_________________
S25!!!, S45, SE (blééé), SXG75 (na ceste!!!), UZ JE DOMA!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkab
čestný člen
čestný člen

Založen: 28. 09. 2004
Příspěvky: 2051
Bydliště: Praha

4280.90 SMM
PříspěvekZaslal: čt listopad 30, 2006 8:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Shocked Brick wall Think To jsou věci.
O jaké kartě jsi to psal, že jsi jí vyjmul a pak ti FW+customizace prošla?

Podle mého bude možnost a) správně.

_________________
Siemens C25->S45->S55->ME45->S65->CX75->S75->SXG75->HTC Trinity->Kaiser->Blackstone->Leo->Shooter + SX1
- Jezdím Octavia Combi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Guide-Bot
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 20. 06. 2006
Příspěvky: 307
Bydliště: Praha 8 Telefon: SXG75 (FW22)

1261.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt listopad 30, 2006 10:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

no pane jo. to je story. nahod pak nejake fotky toho bileho zazraku, at muzeme porovnat...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ccd98
táta fóra
táta fóra

Založen: 31. 10. 2005
Příspěvky: 1466

8031.04 SMM
PříspěvekZaslal: čt listopad 30, 2006 12:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Janush: Už jsem to málem vzdal...
jirkab: MMC kartu, samozřejmě... pár dní potom jsem pak na fóru četl, že to prý pomáhá i při restartech telefonu...

Mimochodem, s tou možností a) tedy nevím... Když si představím, že Swup se mi skoro vůbec nechtěl spojit i s mojí SXG, která byla zapnutá, ale jen jí bíle svítil displej, tak tohle bude ještě zapeklitější...
Nebo snad aspoň v tom Emergency módu 3GSwup komunikuje s telefonem, když není zapnutý?
Vůbec nevím, co se té bílé cihle mohlo stát, vždyť všechny vnitřnosti má tak těžce oplastovaný i oplechovaný, že se tam snad nic polámat nemohlo...
Je třeba možný, že se jako u A50 nějak vyzkratovala EEPROM paměť (NV) a po nahrání FW i s kustomizací - pokud to tedy jakkoli půjde - by se to zase mohlo obnovit do původního, funkčního stavu?

Guide-Bot: Cirkus bude, fotky taky 8)

_________________
S LXXV


Naposledy upravil ccd98 dne čt listopad 30, 2006 1:20 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkab
čestný člen
čestný člen

Založen: 28. 09. 2004
Příspěvky: 2051
Bydliště: Praha

4280.90 SMM
PříspěvekZaslal: čt listopad 30, 2006 1:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

MMC kartu považuji za samozřejmost vyjmout při nahrávání fw. Stejně tak offline mode a vypnutí požadavku na pin. Podstatné je že to pomohlo.

Ano v emergency downloadu 3GSWUP bezproblémů nahraje do telefonu, který je v Download mode fw (horší je to s opětovným nastartováním a nahráním customizace). Podstatné je, aby šel telefon do download mode zapnout.

_________________
Siemens C25->S45->S55->ME45->S65->CX75->S75->SXG75->HTC Trinity->Kaiser->Blackstone->Leo->Shooter + SX1
- Jezdím Octavia Combi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Grafic
táta fóra
táta fóra

Založen: 25. 04. 2004
Příspěvky: 1157
Bydliště: Usti nad Labem

7861.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt listopad 30, 2006 3:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jsem ted trosku Offtopic, ale taky mam bilou SXG75...Koupil jsem ji od Budika02 tady z fora za krasne 4 tisice. Bez zarucniho listu a bez karty, ale i tak dobra koupe.
_________________
SXG75 FW22 + 1GB KingMax + DCA 540

M35i FW18 --> MT50 FW18 --> M55 FW10,11,91 --> M65 FW4,16,25,41,25,43,50,58,50 --> SXG75 FW22
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Guide-Bot
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 20. 06. 2006
Příspěvky: 307
Bydliště: Praha 8 Telefon: SXG75 (FW22)

1261.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá prosinec 01, 2006 12:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Grafic napsal:
Jsem ted trosku Offtopic, ale taky mam bilou SXG75...Koupil jsem ji od Budika02 tady z fora za krasne 4 tisice. Bez zarucniho listu a bez karty, ale i tak dobra koupe.


no tak na co cekas, vem fotak a fot... at se muzeme kochat.... Razz


EDIT a jeste dotazek, mate tu bilou s cestinou ?

_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
budik01
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 19. 09. 2004
Příspěvky: 309
Bydliště: Ostrava

1261.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá prosinec 01, 2006 1:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Grafic napsal:
Jsem ted trosku Offtopic, ale taky mam bilou SXG75...Koupil jsem ji od Budika02 tady z fora za krasne 4 tisice. Bez zarucniho listu a bez karty, ale i tak dobra koupe.


no vida jak tak koukam tak sem ji prodal sakra pod cenou :-)

_________________
...........Crrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.............
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grafic
táta fóra
táta fóra

Založen: 25. 04. 2004
Příspěvky: 1157
Bydliště: Usti nad Labem

7861.00 SMM
PříspěvekZaslal: so prosinec 02, 2006 1:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

hehe:)) mno, normalne s cestinou, FW22, graficky upravy:)) Ja kdyz ji kupoval ani nevedel, ze to je neco extra:) Ale jak ted koukam, tak bilou opravdu nema kazdej.
_________________
SXG75 FW22 + 1GB KingMax + DCA 540

M35i FW18 --> MT50 FW18 --> M55 FW10,11,91 --> M65 FW4,16,25,41,25,43,50,58,50 --> SXG75 FW22
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Guide-Bot
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 20. 06. 2006
Příspěvky: 307
Bydliště: Praha 8 Telefon: SXG75 (FW22)

1261.00 SMM
PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 10:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tak nahodte ty fotkyyyyyyyyyy Pray
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Grafic
táta fóra
táta fóra

Založen: 25. 04. 2004
Příspěvky: 1157
Bydliště: Usti nad Labem

7861.00 SMM
PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 2:07 pm    Předmět: foto Odpovědět s citátem

to na netu zadny nejsou?Smile) ja jsem moc linej, ale tak az najdu nekde ve skrini fotak, tak se pokusim treba:) ale proste je to bily no...nic vic:)
_________________
SXG75 FW22 + 1GB KingMax + DCA 540

M35i FW18 --> MT50 FW18 --> M55 FW10,11,91 --> M65 FW4,16,25,41,25,43,50,58,50 --> SXG75 FW22
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> BREW -> Siemens SXG75 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group