clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - SXG75 a Acer n311
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

SXG75 a Acer n311

 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> BREW -> Siemens SXG75
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
RDT
táta fóra
táta fóra

Založen: 05. 06. 2005
Příspěvky: 1051

6964.82 SMM
PříspěvekZaslal: so listopad 25, 2006 10:38 pm    Předmět: SXG75 a Acer n311 Odpovědět s citátem

Tak mi nějak začal chybět OS, Wi-Fi a další blbosti, co SXG nemá. Celkem náhodou jsem narazil na PDA Acer n311, které mě zaujalo na první pohled vzhledem, VGA displayem a WM 5.0 Není to telefon ani komunikátor, což mi vyhovuje, protože mám SXG jako telefon pořád rád a zcela mi vyhovuje. Vyměnit ho rozhodně nechci. S SXG bych komunkoval a fotil a s PDA to ostatní . Jenom by mě docela zajímalo, zda by šel spojit GPS modul z SXG s n311 a využívat vyspělejší aplikace na navigaci pro WM 5.0 na VGA displeji Think
Chtěl jsem se zepat, co si o PDA Acer n311 v kombinaci s SXG myslíte, protože jsem slyšel různé názory, že Acer je špatná a nekvalitní značka atp. Dokonce by to bylo moje první PDA, takže nevím.

Recenze n311: http://www.mobilmania.cz/kapesni/AR.asp?ARI=112214


_________________
| Právě používám: HTC Touch HD |

!> Windows Mobile Downloads <!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
FOXXX
VIP
VIP

Založen: 20. 09. 2004
Příspěvky: 2424
Bydliště: Zubří (okres Vsetín)
Telefon: HTC HD
14880.90 SMM
PříspěvekZaslal: ne listopad 26, 2006 9:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zatím jsem se o to zajímal jen zběžně, ale TADY jsem našel návod na USB host u přístrojů, které ho neměly. Tak pokud ho ten acer má, a nebo by šlo aktivovat, neměl by být problém upravit patřičně kabel a GPS využívat. Jinak já si zatím nechám SXG a až mne omrzí, tak chci tako něco s winama, jen dávám přednost "all in one"
_________________
S10, C35, C40, 2x S35, S45, ME45, M55, S55, S65, S75, CF110, SL45i, SXG-75, HTC Artemis, HTC Touch Cruise
HKW600,HTC Touch HD


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jirkab
čestný člen
čestný člen

Založen: 28. 09. 2004
Příspěvky: 2051
Bydliště: Praha

4280.90 SMM
PříspěvekZaslal: ne listopad 26, 2006 11:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Acery mám NB není to rozhodně špatné - jsem spokojen - je to sice trochu DODO (DOdělej DOma - např bez přehrání fw do vypalovačky to nevypalovalo apod.. ), ale poměr cena/výkon dobré.
Ale měl jsem v ruce acera N35 - a varuju každého kdo by si něco takového chtěl koupit a používat na něco jiného než navigaci Shame on you . Restart střídá restart! Možná vadný kus, ale spíše ne!

_________________
Siemens C25->S45->S55->ME45->S65->CX75->S75->SXG75->HTC Trinity->Kaiser->Blackstone->Leo->Shooter + SX1
- Jezdím Octavia Combi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
RDT
táta fóra
táta fóra

Založen: 05. 06. 2005
Příspěvky: 1051

6964.82 SMM
PříspěvekZaslal: ne listopad 26, 2006 6:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Také už jsem slyšel, že si restartů užiju Rolling Eyes. Každopádně ho ještě zdaleka nekupuju, zatím budu sbírat informace a ještě se pořádně rozhodnu.
Jinak s tím USB je to pravda, ale n311 ho podporuje automaticky, nemusí se nic aktivovat, normálně má v kolébce USB 1.1 konektor. A když jsem nad tím tak přemýšlel, tak SXG jde přes kabel s PC použít jako GPS přijímač, takže by to mělo jít i s WM 5

_________________
| Právě používám: HTC Touch HD |

!> Windows Mobile Downloads <!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
PatoPD
badatel
badatel

Založen: 25. 04. 2005
Příspěvky: 194

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne listopad 26, 2006 6:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

K reštartom - samovoľný raz za mesiac, vynútený max raz za týždeň
K tomu GPS cez USB host - pochybujem... myš, klávesnicu, usb kluč, hard disk a pod zapojíš, ale cez kábel zdielať gps-ku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
FOXXX
VIP
VIP

Založen: 20. 09. 2004
Příspěvky: 2424
Bydliště: Zubří (okres Vsetín)
Telefon: HTC HD
14880.90 SMM
PříspěvekZaslal: ne listopad 26, 2006 6:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pokud to má USb host a bude ovladač, tak se vsadím o SXG, že to normálně pujde... problém bude jedině v ovladači. Ten nevím, jestli se dá sehnat jinak než z MPM a jestli by jel na WM (o čemž pochybuju)
_________________
S10, C35, C40, 2x S35, S45, ME45, M55, S55, S65, S75, CF110, SL45i, SXG-75, HTC Artemis, HTC Touch Cruise
HKW600,HTC Touch HD


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PatoPD
badatel
badatel

Založen: 25. 04. 2005
Příspěvky: 194

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne listopad 26, 2006 6:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

keďže ovládač neexistuje a mpm sa nikomu nechce naportovať, tak to vidím veľmi bledo wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RDT
táta fóra
táta fóra

Založen: 05. 06. 2005
Příspěvky: 1051

6964.82 SMM
PříspěvekZaslal: po listopad 27, 2006 7:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je pravda, že bude asi největší problém v ovladači. V HW by neměl být žádný problém, k tomu není důvod. Zatím n311 stejně nemám, ale až budu, tak se to pokusím rozchodit a pokud se mi to nepovede, tak si holt koupím externí GPS přijímač a nebudu s sebou muset tahat i telefon, pokud to nebude nutné. Ideální by byl přenos GPS souřadnic z SXG do n311 přes Bluetooth, ale to už je asi moc veliká pohádka. Jedině snad nějakou java aplikaci, která by to dokázala... ale o tom pochybuji Think Smile
_________________
| Právě používám: HTC Touch HD |

!> Windows Mobile Downloads <!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
mad1
začátečník
začátečník

Založen: 01. 02. 2006
Příspěvky: 88

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: st listopad 29, 2006 5:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

RDT napsal:
Je pravda, že bude asi největší problém v ovladači. V HW by neměl být žádný problém, k tomu není důvod. ...


Provozuji v autě navigaci s PDA a kvůli ní musím tahat ještě jednu GPS kromě SXG75. Propojil jsem hw oba stroje - tedy USB na PDA a USB z SXG75 a pokusil nastavit na TomTom "USB GPS" a ... samozřejmě nic. Bez ovladače, který bude z PDA schopen "aktivovat" NMEA výstup
SXG75 přes USB, nevidím to moc reálně. Je to asi technicky jednoduché takový "driver" pro PDA (WM) naprogramovat, jen bychom museli vědět, co má přesně udělat ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RDT
táta fóra
táta fóra

Založen: 05. 06. 2005
Příspěvky: 1051

6964.82 SMM
PříspěvekZaslal: st listopad 29, 2006 7:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli by nebylo jednodušší napsat Java aplikaci pro SXG, která by odesílala GPS souřadnice přes BlueTooth a aplikaci pro WM, která by je přijímala Think
Nojo, ale asi je to všechno stejně blbost ( ) a bude jednodušší si ještě pořídit nějaký silnější externí GPS přijímač, protože ten v SXG se taky když jsou mraky připojuje věčnost...

_________________
| Právě používám: HTC Touch HD |

!> Windows Mobile Downloads <!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
mad1
začátečník
začátečník

Založen: 01. 02. 2006
Příspěvky: 88

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt listopad 30, 2006 12:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

RDT napsal:
Jestli by nebylo jednodušší napsat Java aplikaci pro SXG, která by odesílala GPS souřadnice přes BlueTooth a aplikaci pro WM, která by je přijímala ...

Mam bohuzel obstarozni PDA bez BT Sad , navic v aute musim mit SXG75 stejne na drate kvuli dobijeni (pri zapnute GPS a podsvetleni). S kvalitou prijimace GPS jsem se uz smiril a problem s "chycenim se" nastava pouze kdyz ho delsi dobu nepouzivam. Od te doby, co mam aplikace TB a Nav4all se mi to ale nestava
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RDT
táta fóra
táta fóra

Založen: 05. 06. 2005
Příspěvky: 1051

6964.82 SMM
PříspěvekZaslal: čt listopad 30, 2006 7:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak myslím, že s restartováním Aceru n311 už by neměl být problém, protože se údajně verze se špatnou ROM už neprodávají a i kdybych náhodou na takové narazil, tak jsem našel návod na ROM upgrade:
http://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?r=50&a=261
Takhle by n311 měla být stabilní, takže do ní nejspíš už co nejdřív půjdu Smile .

_________________
| Právě používám: HTC Touch HD |

!> Windows Mobile Downloads <!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> BREW -> Siemens SXG75 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group