clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Odblokovanie CX 65 spravny postup ? alebo LAMA ?
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Odblokovanie CX 65 spravny postup ? alebo LAMA ?

 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Odblokování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cdr
kolemjdoucí

Založen: 20. 12. 2004
Příspěvky: 8

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: po prosinec 18, 2006 1:24 pm    Předmět: Odblokovanie CX 65 spravny postup ? alebo LAMA ? Odpovědět s citátem

Prosim o radu. Nie som uplny siemensmacher, no chcel som odblokovat siemens z t-mobilu cx65. Spravil som to nasledovne, zostrucnim
1. Skopiroval som si do mobilu VIPER GSM, spustil, vygenerovalo mi to kody
2. spustil som soft papua utils x65PapuaUtilsV077
3. nastavil som com port, v polozke nastavenia pre mobil
4. isiel som do zalozky kody tam na stlacil Px65v4, kde si natiahol kody z VIPER GSM
5. potom som dal Prepočítať SKey a BKey a vratil sa do polozky nastavenia
6. vypol som tel. stlacil servise mod, stlacil kratko cervene sluchadlo na mobile a na display mi napisalo service mode
6. isiel som znova na zalozku kody tam som stlacil VKD v3.2, potom config.ini a nakoniec Freia.log (inac vobec neviem na co su tieto subory pripadne kam ich mam nakopirovat, len sa mi ulozili do adresara programu papua)
7. potom som stlacil Vložiť SKey do telefonu (musim mat nastavene HWID 323 ? najprv som mal 320, potom som cely proces radsej opakoval s HWID 323
8. isiel som do zalozky Rôzne". stlacil nieco kde je "5008 a vypisalo hlasku, prd som rozumel, lebo tam boli same íščťýšíčťščí hieroglify, ale bolo tam YES a NO dal som YES
9. uz som len vypol tel, vlozil orange kartu a fungoval ako odblokovany ale ???

neviem ci je spravne oblokovany, volat sa z neho da, sms, posielat, pripat hovory, vsetko funguje, len ked dam napr. v mobile, ze organizer/poznamky/doverne napise len hlasku ,,i kod pristroja,,, a nic to neurobi, vsade kde chce asi zadat kod pristroja lebo nieco, pise len info kod pristroja (pripadne ako zistim kod pristroja, alebo ako sa da nahradit ? zamenit ? nenasiel som to nikde v menu telefonu), je mozne ze som spravil nieco zle a tel je odblokovany len na provajdera ale nie na kod pristroja ?

podotykam ze tomuto som vobec nerozumel, takze som to ani nerobil
tie subory co mi vygenerovalo, ako freia.log ? config.ini ? pripadne VKD 3.2 som mal niekam skopat ? z navodu mi vobec nebolo jasne co je
1. Program Freia už použijete iba na vygenerovanie súboru .map, ktorý potom pomocou programu EEPROM Tool zapíšete do telefónu. ??? ako ?? musim ??
alebo
2. Posledným krokom je skopírovanie loaderu do adresára ViSoft/V_Klay/data/Loaders . Vyberte nastavenie x65 (x75) Pasword boot, poprípade x65 (x75) imei a už by ste sa váš telefón mal bez problémov spojiť s programom V_Klay.
tiez nerozumiem ??? kde ? v mobile ? cez aky V klay ?

mohol by mi niekto vysvetlit, co mam spravit, pripadne kde sa stala chyba ? a da sa takymto postupom odblokovat aj C-75 z tmobile ?

dakujem vsetkym !!! za odpovede !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mart22
elfmaster
elfmaster

Založen: 03. 05. 2005
Příspěvky: 1346
Bydliště: Tábor

56669.28 SMM
PříspěvekZaslal: po prosinec 18, 2006 1:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

stáhni si anglický papua utils
http://www.siemensmania.cz/content.php?id=716&p=0
1. 5008 znamená zjištění kódu(nebo restování) telefonu.
2. Vklay je program pro pc,nepoužívá se pro odblokování
3. odblokování operátora se provádí přes freia
ale můžeš skusit i masterkód (5121)

http://www.siemensmania.cz/content.php?id=594

MKEY Master keys - 6 osmi místných desítkových čísel pro odblokování různých blokací telefonu.

*#0000*xxxxxxxx# - Blokování sítě
*#0001*xxxxxxxx# - Blokování operátora
*#0002*xxxxxxxx# - Personalizace operátora
*#0003*xxxxxxxx# - Kód telefonu
*#0004*xxxxxxxx# - Blokování uživatelských služeb sítě
*#0005*xxxxxxxx# - Pouze tato SIM

Kde xxxxxxxx je daný master kód, který je zakódován a uložen v bloku EEPROM 5121.

_________________
Arrow E71v45 + Testpoint, MasterPatch 14, ElfPack 2.3CZ , 1GB
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
ziki
začátečník
začátečník

Založen: 17. 12. 2004
Příspěvky: 61

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: po prosinec 18, 2006 1:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Telefon odblokuješ snadno, když na záložce kódy klikneš na Freia.log, nabídne ti to uložení logu do souboru, dáš storno a nabídne tí to "Zapsat bloky přímo do telefonu" a dáš Yes... Toť vše....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cdr
kolemjdoucí

Založen: 20. 12. 2004
Příspěvky: 8

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: po prosinec 18, 2006 6:25 pm    Předmět: vdaka, velka vdaka Odpovědět s citátem

tak som si to este raz pozrel vsetko a pochopil som uz si kde bola chyba ... CX65 ka sa mi podarila odblokovat aj bez master kodu, C75 ka mi nesla takym istym sposobom, tak som tiez dal vygenerovat master kod a islo to, s odstupom casu po hodinach studovania je to jednoduchy sposob ... ako odkodovat telefon .... vdaka za odpovede
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Odblokování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group