clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Problém s COM porty při update firmware S68
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Problém s COM porty při update firmware S68

 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Třída S
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LB
kolemjdoucí

Založen: 30. 06. 2006
Příspěvky: 1

2.50 SMM
PříspěvekZaslal: út prosinec 26, 2006 9:07 pm    Předmět: Problém s COM porty při update firmware S68 Odpovědět s citátem

Mám datový kabel DK-1 USB "DCA-110" od firmy GSM Cables, instalace driverů ve Win XP Pro bez problémů, kabel a následně telefon detekován, SiMoCo v pohodě, záloha adresáře a dat také.
Pokud však chci provést update fw, tak mi update soft nabízí jen porty COM1 a COM2, kabel je však zprovozněn přes USB na virtuálním COM7.
Nepomůže ani změna portu COM7 na COM1 ve správci hardware, pak nabízí update soft COM7 a COM2, prostě pořád pouze ty stejné, ke kterým telefon není připojen.
Pro úplnost : USB mám vyvedeno ze zadu na čelní panel společně s čtečkou karet a kabel je detekován pouze tehdy, když ho dám do USB a teprve pak zapnu PC. Připojení za běhu můj PC nebere, kabel sice pozná, ale telefon pak už ne.
Díky za všechny rady a nápady ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
O_t_i_k
kolemjdoucí

Založen: 29. 12. 2004
Příspěvky: 16

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: út leden 16, 2007 9:12 pm    Předmět: Re: Problém s COM porty při update firmware S68 Odpovědět s citátem

Mam stejny problem, oficialni firmware mi nabizi com1 (kabel nastaven na com2), kdyz prohodim nastaveni portu, tak nabizi zase jen com2. Ve winswup se pri nastaveni spravneho portu nepodari rozbehnout update. Kabel je od gsmcables dca-110.

EDIT:
Takze reseni problemu s firmwaru je na gsmcables.cz v sekci techn. podpora, pan Hernych ti da heslo.

Problem s pripojenim za behu pc mam taky a pomuze vysunuti a zasunuti kabelu z usb.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ivoobr
kolemjdoucí

Založen: 12. 03. 2006
Příspěvky: 3

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: út duben 10, 2007 6:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nemohl bys ten problém s těmi porty popsat? Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bitkar
začátečník
začátečník

Založen: 05. 12. 2007
Příspěvky: 46
Telefon: S68
428.38 SMM
PříspěvekZaslal: so září 05, 2009 10:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ja treba mam BT dongle a od toho mi to naslo comporty, tak sem ho vytahl a kabel jsem zapojil misto toho donglu. Nechal jsem ho detekovat porty a telefon, samozrejme usb serial port od kabelu nenasel (u me COM2), ale nasel ty porty co byly virtualni pro BT. Tak jsem pred rucnim nastavenim v ovladacich prendal cislo toho usb serial portu na cislo, ktery predtim nasel a ktery nabizi na vyber. Ve spravci zarizeni pak sice byly dva COM3 porty, ale slo to. Vybral jsem proste port COM3 a nechal ho jeste jednou detekovat telefon na COM3 a pritom jsem mackal uz radsi dokolecka cerveny tlacitko (coz mozna nema vyznam, ale radsi pisu. asi staci proste az na vyzvani) a nahle zcistajasna ho nasel a zacal updatovat.
_________________
C35i - S55 - S68 - forever ale ve skrini Very Happy - Samsung Wave
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Třída S Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group