clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Oživení mrtvé SX1 - můj specifický případ ;o(
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Oživení mrtvé SX1 - můj specifický případ ;o(
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra -> Siemens SX1
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ccd98
táta fóra
táta fóra

Založen: 31. 10. 2005
Příspěvky: 1466

8031.04 SMM
PříspěvekZaslal: so únor 03, 2007 12:46 pm    Předmět: Oživení mrtvé SX1 - můj specifický případ ;o( Odpovědět s citátem

Zdravím,
mám doma SX1, která se vyznačuje těmito vlastnostmi:

1. po zapnutí ztmavne displej (je na něm 3 a více 1px proužků) a zapnutí je doprovázeno zvukem "akumulátor je vybitý"; displej se nepodsvětlí, ani klávesnice ne, prostě se ta potvora snaží vypadat just co nejmrtvějc.

2. po cca 3-hodinovém nabíjení baterky (než vychladla nabíječka) úplně to samé, znovu zvuk, že je baterka vybitá. To mě nutí přemýšlet, jestli u SX1 ten zvuk neznamená i něco jiného, třeba Fatal Error Twisted Evil . Applause

3. po zapnutí s držením stlačeného joysticku (prý je to nějaký SWUP-mód) se zvuk vybitého akumulátoru někdy ozve a někdy ne, displej pak není tmavý, ale světlý s několika málo černými pruhy.

4. po připojení DCA-540 k PC a zapnutí (jedno jestli normálně, nebo se stlač. joystickem) se po chvilce objeví v tray-liště ikonka nalezeného HW, která: a) na Win2000 po 5 vteřinách zmizí
b) na Win XP Pro zmizí nebo nahlásí, že hardware (neznámé USB zařízení) nebyl rozpoznán.


5. podle návodu, jak rozchodit umrtvenou SX1 tady na SM jsem nahrál přes DCA510 nějaký SW základ (to šlo bez problémů), po odpojení a zapnutí vypadá SX1 pořád stejně mrtvě (černý displej se světlými pruhy, případně obráceně).

Ovšem jak mám nahrát celý FW, když to jde jen přes USB a ta SX1 se tak vytrvale brání své instalaci do PC (viz bod 4. a, b.). Question

6. zkoušel jsem i připojení jiného akumulátoru, zpola nabitého, a opět zvuk pro vybitý akumulátor a žádný pokrok v připojení k PC ani žádná změna na displeji. Doplním, že SX1 takto zdechla prý po neúspěšném flashování.

To je vše; prosím ty, kterým se SX1 chovala podobně blbě, aby mi popsali, co zhruba s ní potom dělali a jestli to vůbec k něčemu vedlo. Děkuji, děkuji.

_________________
S LXXV
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Juřa86
řád zlaté antény
řád zlaté antény

Založen: 27. 12. 2005
Příspěvky: 906
Bydliště: Kroměříž

3949.22 SMM
PříspěvekZaslal: so únor 03, 2007 12:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pochybuju ze to je spusobeno spatnym flashovanim bude to deskou asi opravdu asi chcipl fon Confused mam doma hodne podobnej problem ale nevim co s tym jediny co me nabpada je prohnat desku horkym vzduchem a ozivit wink
_________________
A55->CF62->CX70->SX1->A55(C55)+Playstation portable(PSP)+C72 Vista tuning->S75 FW47->SX1 02 Music edition+1GB karta+joy z no*ie 6600+Mio Multipatch
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
yaqwsx
táta fóra
táta fóra

Založen: 12. 12. 2005
Příspěvky: 1027
Bydliště: Takové městečko nedaleko Kroměříže

209083.66 SMM
PříspěvekZaslal: so únor 03, 2007 1:24 pm    Předmět: Re: Oživení mrtvé SX1 - můj specifický případ ;o( Odpovědět s citátem

ccd98 napsal:

2. po cca 3-hodinovém nabíjení baterky (než vychladla nabíječka) úplně to samé, znovu zvuk, že je baterka vybitá. To mě nutí přemýšlet, jestli u SX1 ten zvuk neznamená i něco jiného, třeba Fatal Error Twisted Evil . Applause


Ten zvuk se da nazvat Fatal Error,protoze oznamuje chybu HW(vybita baterka je taky chyba HW),je to jednoznacne HW chyba.Mozna bych skusil jestli jseu vsechny konektory uvnitr zapojeny,a mozna se podivat jestli vsechny soucastky drzi a nebo to skusit zahtat,jestli tam neni studeny spoj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mio
čestný člen
čestný člen

Založen: 22. 11. 2004
Příspěvky: 1690
Bydliště: UL, jinak vsude jako doma

10930.24 SMM
PříspěvekZaslal: so únor 03, 2007 8:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tenhle stav znaci poskozenou MMI desku, za aktualni situace to znamena telefon na vyhozeni.

Je mozne ze je to pouze softwarove poskozeni casti iBoot, ale oprava by znamenala sundani FLASH pameti a nahrani teto casti v programatoru.

Flashovani teto casti kdyz je poskozena jinym zpusobem neni mozne.

_________________
SX1 - Silver (15CZ+1GB PRETEC+ Mio v1.62 + 11,8MB C)
N95-8GB
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Xmax88
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 23. 05. 2005
Příspěvky: 312
Bydliště: Okolí PV a OL Telefon: 2x Siemens SX1

1271.42 SMM
PříspěvekZaslal: út únor 06, 2007 9:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no nevyvracim ze je to zavada MMI ale k tomu nabijeni, pokud je treba spatne nahraty flash (mel jsem to tak) tak muzes nabijet jak chces a mobil se nenabije, musel jsem poprosit kamose, ten baterku nabil, a ja nahral funkcni flash
_________________
SIE C35i - FW M35i --> SE T100 -->SIE M55 - FW91+patche -->

Siemens SX1- CPU174Mhz + MMC24Mhz - disc C:11,8Mb - FW15cz + 24patchu + themes, icons and fonts - RS-MMC 512Mb Transcend; [BLOCKED]
Siemens SX1- na ND [momentalne funkcni]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GgDag
siemensmaniak
siemensmaniak

Založen: 03. 07. 2004
Příspěvky: 3548
Bydliště: Taliansko Mobil:HTC One

10072.34 SMM
PříspěvekZaslal: út únor 06, 2007 9:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tento isty problem mam aj ja a bol uz v 3 servisoch mobil a vsade povedali ze treba vymenit MMI a vymena 4 tisic a ze sa mi to neoplati Sad
_________________
Siemens->HTC Sensation ->HTC Sensation XE ->HTC Evo 3D White->HTC Evo 3D Black->HTC One X Black->HTC One X White->HTC One silver->HTC One Black
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
yaqwsx
táta fóra
táta fóra

Založen: 12. 12. 2005
Příspěvky: 1027
Bydliště: Takové městečko nedaleko Kroměříže

209083.66 SMM
PříspěvekZaslal: st únor 07, 2007 3:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

GgDag napsal:
Tento isty problem mam aj ja a bol uz v 3 servisoch mobil a vsade povedali ze treba vymenit MMI a vymena 4 tisic a ze sa mi to neoplati Sad

Zvlast kdyz nektery prodavaji SX za 500kc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
michal.simon
pisatel
pisatel

Založen: 25. 10. 2005
Příspěvky: 271
Bydliště: Ostrava Michálkovice
Telefon: HTC HD2
100942.78 SMM

Příspěvky na SM: 20,-
PříspěvekZaslal: čt květen 17, 2007 3:54 pm    Předmět: stejný problém Odpovědět s citátem

Mám úplně stejný problém. Stalo sem i to ale trošku zvláštním způsobem.
Když sem se jednou kouknul na moblil, byl tam zambrzlý spořič a nereagovala žádná klávesa. Tak sem vyndal baterku a když sem ji tam zase dal, tak se objevilo Siemens mobile a stuhlo to. Skoušel sem to asi 5x ale vždycky to zmrzlo v tomhle bodě. asi o 5 hodin později se začal ozívat ten podivný zvuk ikdyž sem mobil nechal vypnutý. Vytáhl sem baterku a když sem ji tam zase dal tak uz se choval uplně sterjně jako je napsáno výše.
Zkousel sem ho nechat třeba hodinu bez baterky a bez SIM(růrně sem kombilnova), ale nic. Jen jednou se objevilo to oko s šedou lištou nahoře a stuhlo to. Tohle se stalo ale jen jednou.od té doby se to projevuje stejně.

Je moje SX1 už po smrti a jedinou záchranou je nová MMI deska, nebo je nějaká neděje?
Jestli je tak prosím napište jaká. Vskouším všecko jen aby se moje milovaná SX1 rozjela. Pray
Díky moc. Crying or Very sad

_________________
A55->M65->SX1 FW15 Symbian OS 6.1 / Linux - kernel 2.6.18-omap1-gc307cb, Qtopia 2.2.0, Mio Multipatch, 1GB MMC, TomTom Navigator 4.4, 1x mrtvá...Nyní znovu plně funkční Smile - Po roce a pul se bohužel rozhodla moje milovaná SX1 zase stávkovat.. Sad Koupím SX1 na součástky nebo aspoň MMI
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Juřa86
řád zlaté antény
řád zlaté antény

Založen: 27. 12. 2005
Příspěvky: 906
Bydliště: Kroměříž

3949.22 SMM
PříspěvekZaslal: čt květen 17, 2007 4:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

blba otazka ale prece skousels trojhmat?
_________________
A55->CF62->CX70->SX1->A55(C55)+Playstation portable(PSP)+C72 Vista tuning->S75 FW47->SX1 02 Music edition+1GB karta+joy z no*ie 6600+Mio Multipatch
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
michal.simon
pisatel
pisatel

Založen: 25. 10. 2005
Příspěvky: 271
Bydliště: Ostrava Michálkovice
Telefon: HTC HD2
100942.78 SMM

Příspěvky na SM: 20,-
PříspěvekZaslal: čt květen 17, 2007 4:34 pm    Předmět: trojhmat Odpovědět s citátem

Skoušel sem trojhmat ale tím, že na displeji se nic nezobrazuje tak nevím jestli to proběhlo nebo ne.
Právě si s tím hraju a jednou se mi to podařilo nahodit do SWUP modu, ale fakt nevím jak se mi to povedlo. Když sem ho ale vypnul, a zase zapnul tak se choval zase jako obvykle.
Ještě bych se chtěl zeptat: funguje nabíjení ve SWUP modu?

Osobně si myslím, že by to nemuselo být až tak beznadějné protože se to čas od času rozjede, ale nechcu to zase zlehčovat. Sad
Děkuji za každou radu.

_________________
A55->M65->SX1 FW15 Symbian OS 6.1 / Linux - kernel 2.6.18-omap1-gc307cb, Qtopia 2.2.0, Mio Multipatch, 1GB MMC, TomTom Navigator 4.4, 1x mrtvá...Nyní znovu plně funkční Smile - Po roce a pul se bohužel rozhodla moje milovaná SX1 zase stávkovat.. Sad Koupím SX1 na součástky nebo aspoň MMI
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Juřa86
řád zlaté antény
řád zlaté antény

Založen: 27. 12. 2005
Příspěvky: 906
Bydliště: Kroměříž

3949.22 SMM
PříspěvekZaslal: čt květen 17, 2007 4:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vypada to na tu mmi postupne to odejde .... jinak skousels to rozebrat a podivat jestli tam vsechno sedi? jako jestli neco neni nejak odchliply nebo tak chapes ne? proste jeste skousej drzim palce wink
_________________
A55->CF62->CX70->SX1->A55(C55)+Playstation portable(PSP)+C72 Vista tuning->S75 FW47->SX1 02 Music edition+1GB karta+joy z no*ie 6600+Mio Multipatch
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
michal.simon
pisatel
pisatel

Založen: 25. 10. 2005
Příspěvky: 271
Bydliště: Ostrava Michálkovice
Telefon: HTC HD2
100942.78 SMM

Příspěvky na SM: 20,-
PříspěvekZaslal: čt květen 17, 2007 10:35 pm    Předmět: MMI deska Odpovědět s citátem

mohl bych použít tuhle MMI desku?
http://dilynamobily.cz/shop/detail.php?produkt_id=94&id=&podkat=
Ta cena vypadá docela dobře. nejsem si ale jistý že se to rozjede.

Jinak to zahřátí-nestačilo by to trochu přejet fenem? nemůžu to zničit?

_________________
A55->M65->SX1 FW15 Symbian OS 6.1 / Linux - kernel 2.6.18-omap1-gc307cb, Qtopia 2.2.0, Mio Multipatch, 1GB MMC, TomTom Navigator 4.4, 1x mrtvá...Nyní znovu plně funkční Smile - Po roce a pul se bohužel rozhodla moje milovaná SX1 zase stávkovat.. Sad Koupím SX1 na součástky nebo aspoň MMI
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
michal.simon
pisatel
pisatel

Založen: 25. 10. 2005
Příspěvky: 271
Bydliště: Ostrava Michálkovice
Telefon: HTC HD2
100942.78 SMM

Příspěvky na SM: 20,-
PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2007 2:48 pm    Předmět: nabíjení Odpovědět s citátem

Nevíte prosím někdo jak nabít baterku natolik abych mohl přehrát FW aniž bych použil SX1?
Vyčistil sem cely phone a už najíždí do SWUP modu ale nic víc
Poraďte prosím, jinak se nehnu z místa... Sad

_________________
A55->M65->SX1 FW15 Symbian OS 6.1 / Linux - kernel 2.6.18-omap1-gc307cb, Qtopia 2.2.0, Mio Multipatch, 1GB MMC, TomTom Navigator 4.4, 1x mrtvá...Nyní znovu plně funkční Smile - Po roce a pul se bohužel rozhodla moje milovaná SX1 zase stávkovat.. Sad Koupím SX1 na součástky nebo aspoň MMI
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Mareka
věrný diskusník
věrný diskusník

Založen: 21. 09. 2004
Příspěvky: 416
Bydliště: Prágl

2106.96 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2007 11:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslim, že ta deska MMI na dylinamobily.cz bude možno použít, ale počkejme na odborníky, až s k tomu vyjádří.
_________________
Erics GA628->A1018s->T10->Sie. MT50->CX65->M75fw25+DCA 510+Kingston 512+M65+Bike-o-Meter
Loox 718->Loox N560 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
dps
pisatel
pisatel

Založen: 22. 09. 2004
Příspěvky: 247

676.28 SMM
PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 11:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Parkrát se mi taky stalo, že telefon byl podnabytej a po zapnutí dysplej jenom poteměl a vydal takovej ten varovnej zvuk. Obvykle stačí nechat ho nabít 12 hodin.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra -> Siemens SX1 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group