clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - SK65 - fullflash
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

SK65 - fullflash

 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Firmware
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jerry
badatel
badatel

Založen: 08. 03. 2004
Příspěvky: 102

19.28 SMM
PříspěvekZaslal: st únor 07, 2007 8:22 am    Předmět: SK65 - fullflash Odpovědět s citátem

Ahoj.
Vypada to, ze jsem zrovna ublizil svoji SK65, muzete mi PROSIM nekdo poradit?

Uz delsi dobu jsem pouzival v-klay 3.3 a protoze v nabidce typu telefonu nebyla SK65, nastavil jsem SL65 a vse chodilo bez problemu. Mel jsem udelanou zalohu full flash, instalace patchu chodili bez problemu, presne podle mych predstav, az do vcerejska.
Hral jsem si s nekolika patchi a jelikoz jsem pri tom zresetoval nastaveni telefonu a nechtel vsechno nastavovat znovu, chtel jsem pouzit full flash, ktery jsem si pul hodiny pred tim vyrobil. Jenze to bylo naposledy, kdy telefon fungoval.

Od te chvile, cerveny telefonek produkuje jen kratke pipnuti. V-klay se s telefonem bez problemu spoji, ale zkusil jsem nekolikrat nahrat posledni zalohu ff, i predposledni (rok starou) a nicemu to nepomaha.

Zkusil jsem nainstalovat starsi firmware pres winswup a stejny vysledek = firmware nainstaluju pokud vypnu pre check, ale telefon nejde zapnout. Zadnou cizi fullflash pro SK65 se mi nepodarilo najit, ale predpokladam, ze pokud jsem pouzival jen vlastni zalohy, tak by zadne odblokovani nemelo byt potreba.

Program ffs_init se s mobilem nebavi. Papua utils komunikuje, zkousel jsem tam pouzit unlock a pozdeji i format ffs, ale zadnou zmenu to neprineslo. Kdyz zkusim aktivovat normal mode, napise tohle:
Gestartet im "Normal Mode" Ok
Erwarte Start des Telefons...
Telefon wurde durch Fehler abgestellt:
EXIT: 0250:5BCE
FILE:
fmexecc
CPSR: 60000010
CepId: 46FF
ExitString:
FFS


Zacinam mit podezreni, ze chyba nastala uz kdyz jsem stahoval full flash, protoze soubory maji 32MB, ale papua tvrdi, ze flash ma 64MB. Uz me jaksi nenapada co dal, telefon nejde dobit a vypada to, ze jsem marnymi pokusy baterii skoro uplne vybil.

Prosim, poradte mi co s tim... Crying or Very sad


Naposledy upravil Jerry dne st únor 07, 2007 6:53 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jiri.Sko
administrátor
administrátor

Založen: 27. 10. 2005
Příspěvky: 1580
Bydliště: Kamenna

480623.78 SMM

Příspěvky na SM: 69,-
PříspěvekZaslal: st únor 07, 2007 8:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zkus nahrát svou zálohu fullflash přes x65 Flasher wink

Pokud to nepomůže, tak pak ještě kukni na net, jestli nenajdeš jinou zálohu ff. Když ani ta to neopravi, tak pak asi vada hw.

_________________
A52 + A55 + A70 + C55 + C60 + C65 + C70 + C75 + CX65 + CX75 + E71 + EF81 + EL71 + M55 + MC60 + ME75 + M75 + S45 + S55 + S65 + S68 + SK65 + S75 + SXG75 + SX1
DCA-510 + DCA-540 + DCA-140 + Torx 5 + redukce na 3.5 mm JACK + čtečka + QuickPic + přídavný blesk
Tuningy: Windows XP S65 ~ CSL65 | AC55 | Mandriva Linux 2008 (zastaveno)

SM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jerry
badatel
badatel

Založen: 08. 03. 2004
Příspěvky: 102

19.28 SMM
PříspěvekZaslal: st únor 07, 2007 1:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak nakonec se zda, ze mobil se umoudril a ve chvili, kdy uz jsem zkousel vice mene nahodne vsechno mozny zacal fungovat po tom, co jsem asi po desaty nahral zpatky svoji starou full flash. Telefon sel zapnout, sice byl disk i adresar prazdny, ale aspon ze telefon prezil.

Nicmene protoze mi to prislo porad divny, tak jsem zkusil udelat fullflash o velikosti 64 MB pomoci V-klaye a pomoci x65 flasheru. Pak jsem pres v-klay zkusil obnovit predchozi 32 MB full flash a zapnout telefon, jestli se nahodou soubory neobjevi. Neobjevili a telefon zase nesel zapnout. Tak jsem tam pomoci v-klaye zkusil nahrat zpatky ten nekolik minut stary 64 MB velky full flash a ono to vubec nepomohlo.
Zkusil jsem obnovit zalohu vytvorenou pomoci x65 flasheru a telefon zacal fungovat.

Mohl by mi nekdo objasnit co je tohle za zradu? Jsem si myslel, ze kdyz obnovim pres v-klay drive vyrobenou full flash, tak dostanu telefon do puvodniho stavu a misto toho ho to umrtvi.

Mam posledni verzi 3.3 a dela to jak s puvodnim souborem x65.vkd, tak se souborem x65x75x85pv.vkd vyrobenym pomoci papua utils.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
caco
badatel
badatel

Založen: 28. 02. 2005
Příspěvky: 132

457.26 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: st únor 07, 2007 3:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Toto isté sa mi stalo s sl75. Len záloha vytvorená v x65flasher mi oživila fon. Po nahratí v-klay zálohy len pip.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pip@
administrátor
administrátor

Založen: 11. 08. 2005
Příspěvky: 5470
Bydliště: Olomouc
Telefon: SXG75
132978.34 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: st únor 07, 2007 3:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle mě je to tím, žes ve V_Klayi zvolil SL65, a ta má 32MB flash, takže se FF nezálohovala celá, ale jenom jedna polovina. Zatímco u x65flasheru to zálohovalo celých 64MB
Pak ale nechápu, proč při zálohování celé FF(65MB) V_Klayem to nejelo.. Think

_________________
Siemens: C35i, M35i, SL45i (aka U35), ME45 (aka Panther), C65 (aka Hera), M65 (aka X-cite), S75 (aka Minos), SG75 (aka Wolf4), SXG75 (aka Wolf5), EF81 (aka Kestrel)
HTC: TyTN II (aka Kaiser), Touch Diamond (aka Diamond), HD2 (aka Leo), Desire Z (aka Vision)
Samsung: Galaxy Note 10.1 (aka GT-N8010)

Pojďte pokecat na:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jerry
badatel
badatel

Založen: 08. 03. 2004
Příspěvky: 102

19.28 SMM
PříspěvekZaslal: st únor 07, 2007 3:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A neexistuje nahodou nejaky program, ktery by mi z full flashe dokazal vydolovat soubory z file systemu?
Bohuzel jsem samostatne mel zazalohovany jen adresar system a disky config a cache. Je videt, ze ty data z tech souboru v tom full flashi jsou, ale dolovat je hex editorem je nekonecny ukol a kdyz ten full flash nemuzu nahrat do telefonu, tak se k tem datum nedokazu dostat. Sad

A pak jeste jedna vec. Jak se da obnovit adresar? Zkusil jsem prekopirovat soubory /Data/system/apo/adr ale nic se nestane, adresar je porad prazdny. I kdyz tam strcim cely puvodni system a znovu zapnu telefon, tak se adresar neobjevi. Ostatni veci jako T9 zafungovali, ale ten adresar nejak nechce Sad

Predem diky za rady a omlouvam se pokud uz se to nekde resilo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jerry
badatel
badatel

Založen: 08. 03. 2004
Příspěvky: 102

19.28 SMM
PříspěvekZaslal: st únor 07, 2007 3:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pip@ napsal:
Podle mě je to tím, žes ve V_Klayi zvolil SL65, a ta má 32MB flash, takže se FF nezálohovala celá, ale jenom jedna polovina. Zatímco u x65flasheru to zálohovalo celých 64MB
Pak ale nechápu, proč při zálohování celé FF(65MB) V_Klayem to nejelo.. Think


No zajimave hlavne je, ze 64 MB full flash vyrobeny v-klayem mel sice pozadovanou velikost, ale v druhe polovine nebyly prakticky zadny data, pouze FF, takze me napada jen, ze bud vklay neumi pracovat s flashi vetsi nez 32 MB nebo ze ty data jsou na nejake jine adrese, protoze x65 flasher tam nemel uvedenou adresu nula, ale A0000000.

A taky je zajimave, ze jsem nasel (a nakonec ani nezkousel) nejaky cizi full flash SK65 a ten soubor mel taky jenom 32MB. Bohuzel jeden soubor muze jen stejny omyl toho kdo ho vyrabel a vic se mi toho najit nepovedlo. Byl jsem rad ze jsem nasel aspon nemecky ffs init.

No jsem rad, ze telefon vubec ozil, protoze rano uz jsem prestaval doufat, ale kdyby se mi podarilo nejak dostat soubory z 32 MB full flashe, bylo by to mnohem lepsi. I kdyby to byly jen nektery...


Naposledy upravil Jerry dne st únor 07, 2007 3:34 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
D4X
(o(^^)o)
redaktor

Založen: 25. 11. 2004
Příspěvky: 5114
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Telefon: HTC Diamond
382387.67 SMM
PříspěvekZaslal: st únor 07, 2007 3:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jerry napsal:
A neexistuje nahodou nejaky program, ktery by mi z full flashe dokazal vydolovat soubory z file systemu?
Bohuzel jsem samostatne mel zazalohovany jen adresar system a disky config a cache. Je videt, ze ty data z tech souboru v tom full flashi jsou, ale dolovat je hex editorem je nekonecny ukol a kdyz ten full flash nemuzu nahrat do telefonu, tak se k tem datum nedokazu dostat. Sad



Smelter wink

_________________
-> Nokia Lumia 800
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jerry
badatel
badatel

Založen: 08. 03. 2004
Příspěvky: 102

19.28 SMM
PříspěvekZaslal: st únor 07, 2007 3:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

D4X napsal:
Smelter wink


Aha, ten se mi zatim nepovedlo nainstalovat, chybi mu pry knihovna richtx32.ocx. Ale pokud fakt umi vydolovat soubory, tak to tu knihovnu musim najit... Smile

Diky.


Naposledy upravil Jerry dne st únor 07, 2007 3:40 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
happyBOY78
pisatel
pisatel

Založen: 17. 01. 2005
Příspěvky: 251
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

661.00 SMM
PříspěvekZaslal: st únor 07, 2007 3:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Soubory z FF umí vydolovat Smelter tak se na ně zkus podívat přes tenhle program.
_________________
Nokia 5110,3310,3330
Siemens C35i,ME45i,S55,C55,MC60,S65,CX75 ( fw.25 ) - patched + ELF pack 2.3
Now: SE W810i
Voice: Vodafone
HHB-600,lampička,blesk,Bluetooth GPS Nokia LD-3W
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
pip@
administrátor
administrátor

Založen: 11. 08. 2005
Příspěvky: 5470
Bydliště: Olomouc
Telefon: SXG75
132978.34 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: st únor 07, 2007 3:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jerry napsal:

No zajimave hlavne je, ze 64 MB full flash vyrobeny v-klayem mel sice pozadovanou velikost, ale v druhe polovine nebyly prakticky zadny data, pouze FF, takze me napada jen, ze bud vklay neumi pracovat s flashi vetsi nez 32 MB nebo ze ty data jsou na nejake jine adrese, protoze x65 flasher tam nemel uvedenou adresu nula, ale A0000000.

V_Klay určitě umí pracovat s flashí větší než 32MB, S75 má taky FF velkou 64MB a jde to s ním zálohovat...
Jerry napsal:
Aha, ten se mi zatim nepovedlo nainstalovat, chybi mu pry knihovna richtx32.ocx. Ale pokud fakt umi vydolovat soubory, tak to tu knihovnu musim najit... Smile

Diky.
najdeš je na SM v Downloady>utility>Knihovny
_________________
Siemens: C35i, M35i, SL45i (aka U35), ME45 (aka Panther), C65 (aka Hera), M65 (aka X-cite), S75 (aka Minos), SG75 (aka Wolf4), SXG75 (aka Wolf5), EF81 (aka Kestrel)
HTC: TyTN II (aka Kaiser), Touch Diamond (aka Diamond), HD2 (aka Leo), Desire Z (aka Vision)
Samsung: Galaxy Note 10.1 (aka GT-N8010)

Pojďte pokecat na:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
alkaba
čestný člen
čestný člen

Založen: 15. 01. 2005
Příspěvky: 1618
Bydliště: 0x0000FFF Telefon: S75

10903.00 SMM
PříspěvekZaslal: st únor 07, 2007 3:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mno, pokud chceš vyčíst 64MB flash, tak ve V_Klayi zadej:
Z adresy: 0x00000000
Velikost: 0x04000000
wink
Bylo to tím, žes použil loader z SL65, která má jen 32MB flash...No vlastně ona SK65 je jediná x65-ka co má 64MB flash Smile

_________________
»HTC Rose S740 with WM 6.5.3
»HP iPaq 514 with WM6.5.3
»Siemens C65
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jerry
badatel
badatel

Založen: 08. 03. 2004
Příspěvky: 102

19.28 SMM
PříspěvekZaslal: st únor 07, 2007 3:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ali-kaba napsal:
Mno, pokud chceš vyčíst 64MB flash, tak ve V_Klayi zadej:
Z adresy: 0x00000000
Velikost: 0x04000000
wink
Bylo to tím, žes použil loader z SL65, která má jen 32MB flash...No vlastně ona SK65 je jediná x65-ka co má 64MB flash Smile


Praveze presne takhle jsem to zkusil udelat a po nahrani do telefonu telefon nefungoval. Kdyz jsem pouzil x65 flasher, tak uz to slo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jerry
badatel
badatel

Založen: 08. 03. 2004
Příspěvky: 102

19.28 SMM
PříspěvekZaslal: st únor 07, 2007 3:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pip@ napsal:
najdeš je na SM v Downloady>utility>Knihovny


Tak smelter jsem zprovoznil, vypada to uplne idealne, bohuzel kdyz vyberu files, tak dostanu asi 100 krat chybu "filesystem error" a pri pokusu o otevreni souboru program sleti. Takze full flash opravdu ma byt vetsi nez 32 MB.

No zkusim si s tim jeste pohrat, treba to nejak premluvim.

Zatim moc diky vsem za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Firmware Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group